Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Jeżeli przypadkiem nie zatwierdziliśmy Twojego konta na forum, napisz maila na mmkgtc@gmail.com

Author Topic: V-wojny  (Read 1745 times)

Grzegorz Zagrobelny

• Nowy użytkownik
  • *
V-wojny
« on: Sierpień 23, 2014, 22:15:11 pm »

Witam, chciałem Wam przedstawić mój pomysł na toczenie v-wojen. Na początek wstąpienie do Sił Zbrojnych w państwie A, następnie zarejestrowanie się na stronie Rush Team - FPS - Działało to by na zasadzie, że państwo A wypowiada wojnę państwu B. Umawiają się :D na spotkanie w grze Rush Team tworząc osobny pokój do walki podając hasło żołnierzom obu państw. Walki  trwają, wygrywa państwo A (tutaj można założyć wojny o prowincje obu państw. Czyli państwo A przejmuje prowincje 1,2,3 itd. aż przejmą całe państwo. Tutaj wpadł mi pomysł na to że by nie można było anektować państwa, tylko założyć z nim unię personalną.

Mógłbym tu się jeszcze długo rozpisywać, ale po co i tak to jest chyba wstępnie zrozumiałe? Proszę o opinie.

Marietta della Veronese

• Użytkownik
  • **
Odp: V-wojny
« Reply #1 on: Sierpień 25, 2014, 11:54:07 am »

Mało mam do powiedzenia na temat sił zbrojnych w v-świecie.
Ciekawy pomysł. Zawsze coś, ale czy  Rush Team - FPS jest odpowiedni  ?
Z tego co widzę  Rush Team oferuję nam potyczkę w jednym klimacie, broń palna itp, a co powiedzieć mają mikronacje, które mają dość nietypowy charakter i np. nie mają tego w swoim "ekwipunku"np mikronacja starożytna, średniowieczna ?
(Myślę przyszłościowo.) O ile takim mikronacjom takie rozwiązanie odpowiada. Oczywiście to tylko moja opinia. Poczekam na uzasadnienie , osób wykwalifikowanych w tej sferze. : )

Grzegorz Zagrobelny

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #2 on: Sierpień 25, 2014, 19:00:02 pm »

Dziękuję za podzielenie się opinią. Zapewne ma Pani rację, że Rush Team oferuje tylko broń palną, ale to najlepszy jaki znam FPS, jeżeli chodzi o takie sprawy. Pewnie nie wszystkim mikronacjom by to rozwiązanie odpowiadało, dlatego powinno się zarządzić jakieś zebranie czy coś na ty forum, i stworzyć projekt v-wojen. Na pewno dodało by to troszku ;D realności.

PS. A w sprawie zebrania to można by się zająć wysłaniem ogłoszeń do istniejących mikronacji. Przy okazji można sprawdzić ty mikronacja jeszcze istnieje. W sensie czy odpowie na wezwanie.
« Last Edit: Sierpień 25, 2014, 19:01:44 pm by Grzegorz Zagrobelny »

Grzegorz Zagrobelny

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #3 on: Sierpień 27, 2014, 12:13:42 pm »

Jeju, ale puste to forum. Cisza, że nie wiem co :-\

Hugo Miramontes

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #4 on: Sierpień 27, 2014, 13:53:00 pm »

Znacznie trafniej jest dzielić się takimi opiniami na poszczególnych forach. Aktualnie nie zagląda prawie tutaj nikt - niestety.

Martin Dorian Vilander

• Nowy użytkownik
  • *
    • Królestwo Wurstlandii
« Reply #5 on: Sierpień 31, 2014, 12:30:02 pm »

Rush Team - FPS bardziej pasuje do v-potyczek aniżeli v-wojen, rozgrywka w niewielkich drużynach kilku graczy nie przypomina klimatu wojen z setkami-tysiącami jednostek. No i opiera się jedynie na CSowym schemacie machania myszką i sprawnym klikaniu klawiszy. Poza tym już chyba ktoś proponował prowadzenie wojen akurat przez CS'a, co jakoś nie przeszło większym echem.

Mikronacje co jakiś czas "powołują" z dnia na dzień tysiące pikselowych jednostek, tak więc chyba sensownie byłoby zaangażować te wirtualne F-16, statki, czołgi etc. przy zastosowaniu umiejętności dowodzenia i taktycznego myślenia "żywych" dowódców. Oczywiście z zachowaniem jakiegoś realizmu tworzenia wojska, a nie "wydajemy pierdylion dinarów na dwa pierdyliony atomówek i rozwalamy całe wojsko przeciwnika" stąd należałoby zrobić uprzednio inwentaryzację tych potężnych armii czy zostały powołane i utrzymywane realistycznie, bądź zacząć kreować je od zera.

Zanim jednak zacznie się tworzyć system v-wojny, należałoby sprawdzić czy ktokolwiek jest chętny na taką zabawę, a widząc udział w dyskusjach na tym forum czy w projektach typu Our Sound gdzie komuś nie chce się napisać jednego maila z wynikami to nie spodziewałbym się jakiegoś większego poruszenia tematem. 

P.S. Witam Państwa po mojej "chwilowej" przerwie.
(~)Martin Dorian Vilander

Marietta della Veronese

• Użytkownik
  • **
« Reply #6 on: Wrzesień 15, 2014, 12:11:21 pm »

Małymi krokami staramy się z tej ciszy zrobić hałas. Przepuszczam, że nastąpi to, ale gdzie indziej .

Witam WE " po chwilowej" Przerwie.