Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: Krzysztof Hans van der Ice: Jestem z wami już okrągłe 5 lat !  (Read 745 times)

Krzysztof Hans van der Ice

• Zaawansowany użytkownik
Krzysztof Hans van der Ice: Jestem z wami już okrągłe 5 lat !
« on: Sierpień 05, 2014, 12:27:40 pm »

W tej wiadomości chciałbym opublikować list jaki napisałem z okazji wypadającego 6 sierpnia już piątej rocznicy mojego v-światowego istnienia oraz posłuchać waszych refleksji na mój temat może najpierw zacznę od listu:

Drodzy mieszkańcy Księstwa Sarmacji, Republiki Trizondalu i innych mikronacji

Piszę ten list do was w wigilię ważnego dla mnie święta jakim jest obchodzenie 5-lecia działalności mikronacyjnej (czy jak mieszkający KS'u wolą Sarmatnicy) dzięki której nie jako chciałbym podsumować swoją obecną działalność.
Z mojego punktu widzenia ta połowa dekady była dla mnie prawdę mówiąc średnia gdyż zdarzało mi się robić zarówno rzeczy dobre (np: imprezy kulturalne czy moją "incjatywę życia" jaką jest konkurs Our Sound) jak i złe (m.in opuszczenie Trizondalu w potrzebie) ale myślę że ta obecność wiele mnie nauczyła. To właśnie dzięki niej nie tylko nawiązałem nowe znajmości ale i pogłębiłem wiedzę na temat życia w społeczeństwie nie tylko tym wirtualnym ale i realnym. Nauczyłem się też by niekryć się ze swoją aktywnością ale pokazywać ją innym jak tylko się najlepiej potrafi.
Minione 5 lat są zatem dla mnie mocną wskazówką by to co się robiło dobrze, wzmacniać a to co się robiło źle naprawiać. Stąd też z okazji swojej v-rocznicy chciałbym przeprosić wszystkich którym się naraziłem a tym mikronacyjnym przyjaciołom, którzy pomagali mi stawiać pierwsze kroki w wirtualnym świecie i poszczególnych państwach (na czele z Księstwem Sarmacji i Republiką Trizondalu gdzie poznałem swoich mikronacyjnych v-rodziców Katarzynę van der Ice i Marcela Hansa oraz brata Roberta Dąbskiego-Hansa) chciałem mocno podziękować za poświęcenie i trud jak również to że udawało wam się znieść moje pomysły które może nie zawsze były udane ale mimo tego tworzone z głębi serca.
Chciałbym także rzecz jasna podziękować swoim, wspomnianym mikronacyjnym v-rodzicom czy też v-bratu Robertowi którzy wspierali mnie w różnych chwilach mojego mikronacyjnego v-życia jak i towarzyszącej mu aktywności.
Z perspektywy czasu myślę że to co zrobiłem do tej pory - zarówno od strony kulturalno-rozrywkowej, medialnej, politycznej czy społecznej może być dla mnie dobrym natchnieniem i wskazówką do postępowania w drugiej połowie dekady i mam nadzieje także kolejnych latach mojej egzystencji na polu mikronacyjnym z szczególnym uwzględnieniem Księstwa Sarmacji i Republiki Trizondalu które to powiem wprost po równo są dla mnie domem gdyż to właśnie w nich rozpoczynałem swoją wirtualną karierę. Rzecz jasna chylę także czoło przed przedstawicielami innych mikronacji - wizyty w waszych krajach pozwalały mi zrozumieć jak wielki (i oczywiście niepoznany i zbadany) jest nasz v-świat. To właśnie wam tak jak i mieszkańcom wspomnianych wcześniej "rodzinnych" mikronacji chciałbym też podziękować za wiele godzin rozmów i wymieniania uwag czy to za pośrednictwem czatów (w tym też tych prywatnych za pośrednictwem komunikatorów Gadu-Gadui Skype), e-maili, for czy też wreszcie stron internetowych to właśnie wskazówki od was pozwoliły mi lepiej spojrzeć na dane zagadnienie i jak najlepiej sobie z nim poradzić.
Owszem zdarzają się jeszcze pewne nazwijmy to "wpadki" o których rozmówcy Pauliny Ivette wspomnieli w tym kultowym reportażu powstałym rok po moim v-narodzinach: http://www.youtube.com/watch?v=SWpdO0GcP34 ale staram się jak tylko potrafię by pojawiały się one coraz rzadziej.
Podsumowując pełny nadziei na kolejne pięć jak i oczywiście kolejne lata mojego v-funkcjonowania jeszcze raz dziękuje wszystkim za to że mogę obserwować to co się dzieje w polskich mikronacjach oraz za to po prostu mogę być razem z wami. Żałując też za swoje przewinienia po raz drugi przepraszam też tym którym ze mną nie było po drodzę. Przyznam że od was wszystkich wiele się nauczyłem i mam nadzieje że będę uczył się jeszcze dalej gdyż te kilka lat jakie mam za sobą to w moim odczuciu jeszcze za mało by mieć pewnego rodzaju doświadczenie.
Tak więc kończąc ten list przyznam że dołożę wszelkich starań by było wam ze mną dobrze w kolejnych dniach, miesiącach czy latach mojego v-światowego istnienia. W każdej chwili poznaje was i wasze mikronacje na nowo i mam nadzieje że tak samo wy macie w stosunku do mnie.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich mieszkańców Księstwa Sarmacji, Republiki Trizondalu i innych mikronacji - wszyscy jesteście wspaniali i z tego powodu chylę przed wami wyrazy ogromnego docenienia i uznania z racji waszego znacznie większego ode mnie doświadczenia i wszystkiego tego co  musieliście ze mną przeżywać podczas minionych 5 lat czyli rocznicy jaką obecnie przeżywam.

(-) Krzysztof Hans van der Ice

Okres 5 lat istnienia to czas kiedy można snuć pewne podsumowania i to chciałbym z wami czynić w tym temacie. Tak więc zapraszam do dzielenia się swoimi uwagami na mój temat :)
« Last Edit: Sierpień 05, 2014, 21:08:46 pm by Krzysztof Hans van der Ice »
(-)Krzysztof Hans van der Ice
Syn Katarzyny i Marcela Hansów oraz Brat Roberta Dąbskiego-Hansa
- Założyciel konkursu Our Sound

Hugo Miramontes

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Krzysztof Hans van der Ice: Jestem z wami już okrągłe 5 lat !
« Reply #1 on: Sierpień 09, 2014, 09:46:36 am »

Listu nie czytałem, na pewno ciekawy, ale chcę poinformować, że redakcja RUMORES LA PALMA z tej okazji napisała krótki (wszak nie sposób zmieścić wszystkiego na nieskończonych kartach internetów) artykuł.