Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Jeżeli przypadkiem nie zatwierdziliśmy Twojego konta na forum, napisz maila na mmkgtc@gmail.com

Author Topic: Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii  (Read 927 times)

Malik-al-Mulk

  • Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
  • *****
  • Posts: 296
  • GG: 3580597
    • Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii
Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii
« on: Marzec 14, 2014, 13:03:00 pm »

Godło Zjednoczonych Emiratów Chattycji i Shanii




Flaga Zjednoczonych Emiratów Chattycji i Shanii

Hymn Państwowy Zjednoczonych Emiratów Chattycji i Shanii

„Chattycjo ziemio ukochana”

Chattycjo! Niech twe skronie wieńczy liść laurowy!
Twa flaga niech powiewa dumnie na białych szczytach gór,
Fale błękitnego oceanu śpiewają Tobie pieśń pochwalną!
Wulkany naszej drogiej ziemi niech oddają Ci cześć!

Chattycjo! Ziemio ukochana, pośród innych tysiąca,
Jakże serce się me raduje,
Duszę mą radość rozpiera,
Umysł mój myśli o Tobie!

Chattycjo! Obronie Cię przed wszystkimi przeciwnościami,
Me serce będzie Ci tarczą,
Me dłonie pomocą,
Wspomagać Cię będę do kresu sił moich, mą krwią Cię odkupię,

Chattycjo! Podnieś dumnie głowę ku słońcu,
Brnij ku chwale, bądź pierwsza,
Ojczyzno kochana, wolna, niezależna,
Bądź mi droższą niż matka, niż ojciec mój.



Słowa: Adrian Trydencki



DANE OGÓLNE

I. Zjednoczone Emiraty Chattyckie: – autonomiczne państwo leżące w Mikrooceanii obejmujące swoimi ziemiami dziewięć wysp z czego największymi są Al Hattatur (27 577,14 km²) oraz al Saeed (10 800 km²). Powstało 3 listopada 2008 r. jako Zjednoczone Emiraty Chattycji i Warpacji od dnia 15 stycznia 2009 r. w składzie Federacji Al Rajn funkcjonuje pod nazwą Zjednoczone Emiraty Chattyckie.

Język urzędowy: Polski
Stolica: Ghafur
Powierzchnia: 53 050,01 km²
Głowa państwa: Szach Tansu Aysel Saydam
Liczba ludności: 4 osoby
Religia: Yslam



= Podział Administracyjny: =

- Chattycja, stolica – Ghafur
- Bakhra, stolica Al-Quddus
- Farajallah, stolica Farajallah

Miasta:
- Ghafur
- Al-Quddus
- Farajallah
- Piranshahr



=Geografia:=

Wyspy i ich powierzchnia:

- Al Hattatur: 27 577,14 km²
- ar-Obra: 628 km²
- ar-Kirksarra: 6 834,29 km²
- al-Quddus: 87,11 km²
- al Saeed: 10 800 km²
- Nivra: 110,09 km²
- Parva: 6 325,71 km²
- Rotminad: 344,81 km²
- Agirkool: 342,86 km²

Największe Rzeki: Djamila, Al Awda, Seher, Al Assar

Jeziora: Tah Dall, ar Hawdrra, Ganna, Jehran, al-Gaffa

Klimat: Klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski; średnia temperatura w styczniu 14°C, w lipcu 23°C,

Ukształtowanie terenu: Powierzchnia górzysta, z wyjątkiem pasa nizin nadbrzeżnych; trzy pasma górskie

Najwyższy szczyt: Karrarr (8211 m.n.p.m)

Pasma górskie:
Wulkany: Karrarr, Hanzir, Tah Dalla, al-Kolaha
Kultura i religia: religią dominująca w Chattycji jest Yslam.



= Gospodarka: =

Walutą Zjednoczonych Emiratów Chattyckich jest Mahrat.



II. Księstwo Shanii:

Język urzędowy: Polski
Stolica: Sha
Powierzchnia: 100 km² (enklawa na terytorium Emiratu Awa)
Głowa państwa: spadkobierca Książę Pataca Tenzin
Ustrój polityczny: Księstwo (jako Emirat Federalny stanowi część składową Zjednczonych Emiratów Chattycji i Shanii)
Liczba ludności: 3 osoby
Religia: Budraizm



= Geografia: =

Masywy górskie: brak

Najwyższy szczyt: Wyżyna Shanów – 435 m.n.p.m.

Najważniejsze rzeki: Syr-Ahmada

Klimat: tropikalny monsunowy



= Gospodarka: =

Walutą Księstwa Shanii jest Mahrat.



Lista Władców Chattycji i Shanii:

1. Tansu Aysel Saydam – Szach od 10.11.2013, Wielka Wezyr od 14.11.2011 do 9.11.2013
2. Malik-al-Mulk – Wielki Wezyr od 02.08.2008 do 13.11.2011



Lista Wezyrów Dywanu:

1. Malik-al-Mulk - od 01.03.2014 - nadal (jako przewodniczący Narodowej Rady Antykryzysowej)
2. Husajn ar-Rubai – od 23.01.2014 do 27.02.2014 (zaprzysiężony: 31.01.2014)
3. Muzaffara al-Bazzaz – od 11.08.2013 do 23.01.2014 (zaprzysiężony: 23.08.2013)
4. Seifollah Shibley Jashnsaz – od 22.09.2012 do 23.08.2013 (zaprzysiężony: 30.09.2012)
5. Stefan Lucifer-Nestor – od 3.07.2012 do 30.09.2012 (zaprzysiężony: 12.07.2012)
6. Pataca Tenin – od 6.04.2012 do 12.07.2012 (zaprzysiężony: 16.04.2012)



= Mapy =








Logged
Młodszy Administrator Forum Mikronacje



Some people say you can´t talk with a gun in your mouth