Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: Przywrócenie MUP do życia  (Read 6396 times)

Jacques de Brolle

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Przywrócenie MUP do życia
« Reply #20 on: Lipiec 04, 2013, 18:31:02 pm »

A jaka jest aktywność na Forum MUP? Dla mnie to co Ekscelencja napisał nie jest, żadnym argumentem dlatego że przez te dwa miesiące mało które państwo wiedziało o tym forum.

To, jak rozumiem, żart?

Podsumujmy dla formalności. Wszyscy trenerzy drużyn narodowych zrzeszonych w MUP otrzymali w kwietniu - z Pańskiej inicjatywy -  informację o zamknięciu i zarchiwizowaniu forum MUP, zaś w tej chwili pyta Pan o aktywność na tamtym forum? Co zamierza Pan w ten sposób udowodnić? Czy Pan zna treść wiadomości rozesłanej przez Szejka Saadę?

Jeśli przenosiny całej organizacji na FM mają służyć - jak Pan napisał - m.in. postawieniu FM na nogi (?), to lepiej w tym momencie zakończyć tę osobliwą dyskusję. Nigdy nie należałem do sympatyków tego miejsca i raczej się do niego nie przekonam. Jestem bardzo sceptycznie nastawiony do ostatnich wydarzeń i spodziewam się bardzo dużego spadku jakości pracy organizacji, która, jak wszystko na tym forum, zamieni się w zwykły wiec.

Pierwotnie planowałem przyjąć bardziej konfrontacyjny kurs, ale w ten sposób jedynie wydłużamy dyskusję, która niczemu nie służy. Dlatego jedynie sygnalizuję swoje prywatne weto, nie zamierzam jednak blokować rajńskiej inicjatywy. Wolałbym jednak, by w duchu legitymizmu uzyskał Pan aprobatę ze strony pozostałych delegatów i prawnie usankcjonował te przenosiny.

Życzę powodzenia.
« Last Edit: Lipiec 04, 2013, 19:14:06 pm by Jacques de Brolle »
(-) Jacques de Brolle

Malik-al-Mulk

• Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
  • GG: 3580597
    • Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii
« Reply #21 on: Lipiec 04, 2013, 19:07:56 pm »

A jaka jest aktywność na Forum MUP? Dla mnie to co Ekscelencja napisał nie jest, żadnym argumentem dlatego że przez te dwa miesiące mało które państwo wiedziało o tym forum.

To, jak rozumiem, żart?

Podsumujmy. Wszyscy trenerzy drużyn narodowych zrzeszonych w MUP otrzymali w kwietniu - z Pańskiej inicjatywy -  informację o zamknięciu i zarchiwizowaniu forum MUP, zaś w tej chwili pyta Pan o aktywność na tamtym forum? Co zamierza Pan w ten sposób udowodnić? Czy Pan w ogóle zna treść wiadomości rozesłanej przez Szejka Saadę?

Proszę skontaktować się z Szejkiem i poprosić go o łaskawe oddanie uprawnień na forum MUP i umożliwienie powrotu do normalności. Jeśli przenosiny całej organizacji na FM mają służyć - jak Pan napisał - m.in. postawieniu FM na nogi (?), to lepiej w tym momencie zakończyć tę osobliwą dyskusję.

Pan czytał moje wypowiedzi uważnie? Na razie tylko Pan jest stanowczo przeciwny przenosinom i nie widzi zalet tej zmiany. Ja proponuję byście zorganizowali głosowanie i zakończmy ten temat, większość zdecyduje będzie sprawiedliwie.

I nie kazałem, zamykać tamtego forum! Proszę czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Wkleiłem też link do wiadomości jaką przesłałem dla Pana Saada jeśli nie udało się Panu zajrzeć i przeczytać to przykro mi bardzo. Nie jestem odpowiedzialny za to co robią inni ludzie. To była prośba,  a nie rozkaz. Nie jestem tu niczyim szefem.

Taki Pan uparty, a i tak to mnie Pan prosi bym napisał do Pana Saada ws. administracji forum... napisałem, bo ja chce MUP postawić na nogi nawet jeśli koncepcja mi się nie podoba. To wolę by działało, niż żeby padło. Ale proszę zauważyć ironię. Następnym razem proszę samemu się kontaktować, podobno Panu zależy równie mocno jak mi. A z wypowiedzi wynika, że nawet bardziej. Jednak jak dotąd nie zrobił Pan nic.

Zostaniecie na Forum MUP i za dwa miesiące będziecie mieli identyczną sytuację jak teraz czyli zastój i biedę na rok. Zryw na miesiąc i rok przerwy. Pan woli tkwić w bagnie tylko buty zmieniać. Ja wolę zastępować niesprawdzające się rozwiązania nowymi, takimi które mają szanse się sprawdzić.
« Last Edit: Lipiec 04, 2013, 19:10:00 pm by Malik-al-Mulk »
Młodszy Administrator Forum Mikronacje

Some people say you can´t talk with a gun in your mouth

Jacques de Brolle

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #22 on: Lipiec 04, 2013, 19:18:27 pm »

Edytowałem swoją wiadomość, gdy Pan pisał własną. Proszę zapoznać się ze zmianą, by uniknąć ewentualnego nieporozumienia. Nie zamierzam przedłużać tej dyskusji.

(-) Jacques de Brolle

Malik-al-Mulk

• Administrator
  • GG: 3580597
    • Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii
« Reply #23 on: Lipiec 04, 2013, 19:24:17 pm »

Tak zróbmy. Jednak nie ja od tego jestem. Tylko delegaci. Proponuję więc byśmy uznali Ekscelencję Juana Pablo Moralesa uznali za osobę pełniącą obowiązki Prezesa MUP do czasu wyłonienia nowego i decyzji ws. forum. O ile Ekscelencja Morales się zgodzi oczywiści. A potem zacznijmy działać zgodnie z wytycznymi nowego Prezesa.

Pasuje wszystkim?
Młodszy Administrator Forum Mikronacje

Some people say you can´t talk with a gun in your mouth

Johannes Konigsegg

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #24 on: Lipiec 04, 2013, 22:38:36 pm »

Koniec sprzeczek i podkopywania.Mi pasuje.Zabierzmy się wreszcie do roboty !

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #25 on: Lipiec 06, 2013, 13:49:34 pm »

Panowie!
Nie o taką dyskusję chodzi. Chciałbym nieznacznie zauważyć, że wszyscy mamy taki sam cel. Wskrzeszenie MUP. Na tym skupmy swoją działalność. Przy okazji z chęcią porozmawiał bym z Ekscelencją de Brolle'm via gg, ponieważ ja właśnie jego osobę widziałbym na stanowisku Prezesa MUP, nieważne na którym forum. Ja zamierzałem tylko pomóc, ba nawet nie przewodzę w krajowym związku. Oczywiście mogę przejąć do czasu wyborów nowego prezesa jego obowiązki, ale zaraz pojawią się głosy, że na jakiej podstawie. Panowie! O to chodzi w piłce nożnej?
J.P. Morales
El Presidente Republica de Palma

Jacques de Brolle

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #26 on: Lipiec 07, 2013, 07:08:03 am »

Każda dyskusja jest lepsza niż głucha cisza. Ktokolwiek miał okazję uczestniczyć w pracach MUP, ten wie, że spór to chleb powszedni organizacji.

Nie jest możliwe doprowadzenie do reaktywacji MUP drogą apeli formułowanych wyłącznie w tym miejscu. W ciągu dwóch miesięcy, jakie minęły od podjęcia arbitralnej decyzji o przenosinach na FM, pojawiło się tu trzech z piętnastu delegatów (Wandystan, Trizondal i Nordia). To za mało, by podjęte tu decyzje uzyskały odpowiednią legitymizację. Osobnym problemem jest status Republiki Palmowej, która wciąż formalnie pozostaje poza strukturami organizacji – nigdy nie została doń przyjęta. Ponieważ jednak działający na własną rękę administrator ligi w X11 podjął w czerwcu decyzję o przyznaniu Republice Palmowej drużyny narodowej (która w dodatku zdążyła już rozegrać siedem spotkań towarzyskich), nie ma sensu zawracać biegu rzeki i bawić się w biurokratów, dlatego po prostu proponuję uznać fakt dokonany i traktować przedstawiciela Republiki jako pełnoprawnego delegata i członka organizacji.

Zgodnie z sugestią JE Mulka proponuję powierzyć czasowe pełnienie obowiązków szefa MUP JE Moralesowi, który gwarantuje odpowiedni poziom kompetencji i zaangażowania. Rozpoczęcie prac wymagać będzie jednak ściągnięcia tu przynajmniej połowy dotychczasowych (lub nowych) delegatów, co w tej  chwili możliwe jest wyłącznie w drodze indywidualnego kontaktu z władzami poszczególnych federacji i ponawianych wizyt na forach państw członkowskich MUP. To zresztą zawsze tak wyglądało - trzeba ciągnąć za włosy praktycznie przed każdym głosowaniem. Ze swojej strony mogę zapewnić odpowiednie nagłośnienie na łamach prasy i pomoc w kontaktach z częścią delegatów. Do prezydium MUP jednak wracać nie zamierzam –  to dla mnie karta zamknięta.

Dla ułatwienia kontaktu podaję nr gg: 8606140
« Last Edit: Lipiec 07, 2013, 07:09:41 am by Jacques de Brolle »
(-) Jacques de Brolle

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #27 on: Lipiec 07, 2013, 12:49:56 pm »

Każda dyskusja jest lepsza niż głucha cisza.
No właśnie dlatego rozpocząłem dialog. Trochę nieśmiało, jak Ekscelencja zauważył, własnie dlatego, że trochę kuchennymi drzwiami La Palma widnieje wśród drużyn w x11.

Ktokolwiek miał okazję uczestniczyć w pracach MUP, ten wie, że spór to chleb powszedni organizacji.
Pewnie i tego nie unikniemy...

Nie jest możliwe doprowadzenie do reaktywacji MUP drogą apeli formułowanych wyłącznie w tym miejscu. W ciągu dwóch miesięcy, jakie minęły od podjęcia arbitralnej decyzji o przenosinach na FM, pojawiło się tu trzech z piętnastu delegatów (Wandystan, Trizondal i Nordia). To za mało, by podjęte tu decyzje uzyskały odpowiednią legitymizację. Osobnym problemem jest status Republiki Palmowej, która wciąż formalnie pozostaje poza strukturami organizacji – nigdy nie została doń przyjęta. Ponieważ jednak działający na własną rękę administrator ligi w X11 podjął w czerwcu decyzję o przyznaniu Republice Palmowej drużyny narodowej (która w dodatku zdążyła już rozegrać siedem spotkań towarzyskich), nie ma sensu zawracać biegu rzeki i bawić się w biurokratów, dlatego po prostu proponuję uznać fakt dokonany i traktować przedstawiciela Republiki jako pełnoprawnego delegata i członka organizacji.
Jeśli tylko czas pozwoli jeszcze dziś pojawię się w każdym z państw członkowskich. Nie wiem jednak czy zostanę potraktowany poważnie, jako "samozwańczy Pan Prezio" :) Przyznaje Ekscelencji rację, wygląda to niezbyt elegancko. Na moją dobrą wolę niech świadczy fakt, że nie wykupiłem konta VIP, tylko po to, żeby grać mecze sparingowe, ale poprawić współpracę na linii MUP - admin X11.

Zgodnie z sugestią JE Mulka proponuję powierzyć czasowe pełnienie obowiązków szefa MUP JE Moralesowi, który gwarantuje odpowiedni poziom kompetencji i zaangażowania. Rozpoczęcie prac wymagać będzie jednak ściągnięcia tu przynajmniej połowy dotychczasowych (lub nowych) delegatów, co w tej  chwili możliwe jest wyłącznie w drodze indywidualnego kontaktu z władzami poszczególnych federacji i ponawianych wizyt na forach państw członkowskich MUP. To zresztą zawsze tak wyglądało - trzeba ciągnąć za włosy praktycznie przed każdym głosowaniem. Ze swojej strony mogę zapewnić odpowiednie nagłośnienie na łamach prasy i pomoc w kontaktach z częścią delegatów. Do prezydium MUP jednak wracać nie zamierzam –  to dla mnie karta zamknięta.

Zdaję sobie sprawę, że to ciężki kawałek chleba, ja nic obiecać nie mogę. Postaram się jednak poruszyć temat wszędzie tam gdzie powinni już o tym sawno wiedzieć. Nazwijmy to, że działam na rzecz poprawy bytności MUP, a nie, po to, żeby mnie mianowano kimkolwiek w MUP, a tym bardziej prezesem.
Za gg dziękuję
J.P. Morales

Jacques de Brolle

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #28 on: Lipiec 09, 2013, 01:13:09 am »

Jeśli tylko czas pozwoli jeszcze dziś pojawię się w każdym z państw członkowskich. Nie wiem jednak czy zostanę potraktowany poważnie, jako "samozwańczy Pan Prezio" :) Przyznaje Ekscelencji rację, wygląda to niezbyt elegancko. Na moją dobrą wolę niech świadczy fakt, że nie wykupiłem konta VIP, tylko po to, żeby grać mecze sparingowe, ale poprawić współpracę na linii MUP - admin X11.

Doskonale. Co do kwestii formalnych - po ustabilizowaniu sytuacji w MUP i ściągnięciu przynajmniej części delegatów z pozostałych federacji członkowskich będziemy mogli usankcjonować Pańską prezesurę na gruncie obowiązujących przepisów Statutu. Nie ma zatem sensu martwić się na zapas.

Reszta uwag - kanałem prywatnym.
(-) Jacques de Brolle

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #29 on: Lipiec 09, 2013, 20:17:42 pm »

Mam nadzieję, ze mogę liczyć na wsparcie Waszej Ekscelencji. Nie o prezesowanie chodzi a o granie w piłkę ;)
J.P. Morales