Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Pages: 1 [2] 3 4 ... 6

Author Topic: Przywrócenie MUP do życia  (Read 6394 times)

KF JPM

• Moderator Globalny
  • Zaawansowany użytkownik
    • La Palma
Odp: Przywrócenie MUP do życia
« Reply #10 on: Lipiec 01, 2013, 22:37:46 pm »

Ciesze się, że się zgadzamy ;)
J.P. Morales
El Presidente Republica de Palma

Johannes Konigsegg

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #11 on: Lipiec 02, 2013, 19:04:33 pm »

Witam.I ja jako delegat Królestwa Nordii dołączyłem do Was po wielkich bólach.
Widzę,że sytuacja powoli się wyjaśnia.A co z resztą delegatów?Chyba w parę osób wszystkiego nie będziecie załatwiać ?

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #12 on: Lipiec 02, 2013, 21:19:58 pm »

Witam!
Jak widać wszystko podajemy pod dyskusję.Sprawa jest dopiero nagłaśniana. Wszędzie gdzie to jest możliwe proszę o przypomnienie delegatom, że wypadałoby przedstawić jakieś stanowisko...

A Nordia jak zapatruje się na przenosiny?
J.P. Morales

Johannes Konigsegg

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #13 on: Lipiec 02, 2013, 22:05:49 pm »

Jako przedstawiciel Królestwa Nordii jestem za zebraniem tego wszystkiego do przysłowiowej kupy.Nie wiem czy takowe przenosiny coś zmienią.Czy delegatom będzie się to podobać?Nic nie wiadomo.Nie chciałbym ,aby podjęte decyzje były zbyt pochopne i zatwierdzone przez wąskie grono.Niech wszyscy się wypowiedzą na ten temat i dopiero będzie można podjąć odpowiednią decyzję.

Kiedyś jak działaliśmy na starym forum MUP rewelacji nie było.Mieliśmy niewielu aktywnych delegatów.Moim skromnym zdaniem przenosiny na Forum Mikronacje niewiele zmieni,ale poczekajmy na innych.Niech zadecyduje większość.Może przenosiny wniosą nową jakość do tej niezwykle ważnej organizacji.

Einar

• Królestwo Nordii
« Reply #14 on: Lipiec 02, 2013, 22:32:28 pm »

Jako, że dyskusja jest (chyba) otwarta, pozwolę sobie dodać od siebie, że przenosiny mają dwie zalety:
1. Forum Mikronacji nieco odżywa
2. MUP staje się bardziej widoczna, bo na to forum jednak ktoś zagląda, a tamto było niemal że tajemne - mało kto o nim wiedział poza delegatami i mało kto zaglądał.
Einar Bjørn Olavsen
Król Nordii

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #15 on: Lipiec 02, 2013, 23:16:29 pm »

2. MUP staje się bardziej widoczna, bo na to forum jednak ktoś zagląda, a tamto było niemal że tajemne - mało kto o nim wiedział poza delegatami i mało kto zaglądał.
O! O to jest argument! ;)
J.P. Morales

Jacques de Brolle

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #16 on: Lipiec 02, 2013, 23:21:56 pm »

Obawiam się, że w ten sposób możemy dyskutować do września. Od podjęcia nieformalnej decyzji o przenosinach na FM minęły dwa miesiące. Efektów nie ma żadnych. Aktywność jest mniejsza niż w najgorszym okresie funkcjonowania MUP. Stoimy w miejscu. Poza premierem Mulkiem nie widzę tu niestety nawet delegatów z Federacji Al Rajn. W Trizondalu dyskutuje się o powołaniu odrębnej organizacji piłkarskiej. Wszystko rozłazi się w szwach.

Argumentem na korzyść przenosin na FM ma być sprawna administracja. Nie widzę powodów, dla których nie miałoby tak być w przypadku dotychczasowego forum MUP. Recepta - zmiana administratora z Al Rajn, który od roku od odwołania z funkcji Prezydenta MUP wciąż pełni tę funkcję. Gdzie w ogóle jest szejk Saada?

EDIT Tytułem uzupełnienia - dla mniej zorientowanych, by uniknąć niepotrzebnej dyskusji. W poprzednich latach administrowanie forum MUP nie nastręczało większych trudności. Grono adminów składało się z trzech osób - poza urzędującym prezydentem MUP było to jeszcze dwie osoby. Nie wynikało to wprost ze Statutu MUP - na ogół chodziło o poprzednich prezydentów, którzy dla większej płynności obsługi forum zachowywali swoje uprawnienia, od czasu do czasu usuwając smamboty czy akceptując "wiszące" wnioski rejestracyjne. Szejk Saada pozbawił uprawnień administracyjnych dwie pozostałe osoby, po czym jednak najwyraźniej odpuścił. W międzyczasie pojawiły się skargi na działanie administracji i ogólny bezruch, gdy nagle, na zasadzie deus ex machina, pojawia się idea przenosin na nowe forum, co w cudowny sposób miałoby uzdrowić sytuację. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że propozycja wyszła właśnie od ... administratora - szejka Saada. Jest w tym spory ładunek ironii.

Nie dajmy się zwariować.
« Last Edit: Lipiec 03, 2013, 03:27:40 am by Jacques de Brolle »
(-) Jacques de Brolle

Johannes Konigsegg

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #17 on: Lipiec 03, 2013, 23:10:36 pm »

Trzeba zacząć działać.Już za dużo tego pisania.

Malik-al-Mulk

• Administrator
  • GG: 3580597
    • Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii
« Reply #18 on: Lipiec 04, 2013, 16:30:02 pm »

Obawiam się, że w ten sposób możemy dyskutować do września. Od podjęcia nieformalnej decyzji o przenosinach na FM minęły dwa miesiące. Efektów nie ma żadnych. Aktywność jest mniejsza niż w najgorszym okresie funkcjonowania MUP. Stoimy w miejscu. Poza premierem Mulkiem nie widzę tu niestety nawet delegatów z Federacji Al Rajn. W Trizondalu dyskutuje się o powołaniu odrębnej organizacji piłkarskiej. Wszystko rozłazi się w szwach.

A jaka jest aktywność na Forum MUP? Dla mnie to co Ekscelencja napisał nie jest, żadnym argumentem dlatego że przez te dwa miesiące mało które państwo wiedziało o tym forum. Teraz gdy wieść się rozeszła aktywność skoczyła i jest zdecydowanie wyższa niż obecnie na MUP. Nie licząc postu KF JPM z lipca w dziale powitań ostatni post był w maju. Dzień dobry. Naprawdę proponuję się zastanowić nad argumentami, a nie jak to się zwykło mawiać stawać okoniem tylko dla samego sprzeciwu. Takie podejście jest bezproduktywne i tylko hamuje.

Argumentem na korzyść przenosin na FM ma być sprawna administracja. Nie widzę powodów, dla których nie miałoby tak być w przypadku dotychczasowego forum MUP. Recepta - zmiana administratora z Al Rajn, który od roku od odwołania z funkcji Prezydenta MUP wciąż pełni tę funkcję. Gdzie w ogóle jest szejk Saada?

Z całym szacunkiem, jest to kolejny argument wyssany z palca. Porównajmy. Ile razy narzekaliśmy na administrację Forum MUP w jego historii, a ile razy narzekaliśmy na administrację Forum Mikronację w jego historii? Gdyby zrobić statystykę w tej niechlubnej statystyce wygrałoby Forum MUP z ogromną przewagą.

Nawet jeśli zagwarantujemy tam stabilną i dobrą administrację to czy na Forum Mikronację nie ma już stabilnej administracji? Poziomy będą wg. mnie takie same. Więc to żaden argument.

EDIT Tytułem uzupełnienia - dla mniej zorientowanych, by uniknąć niepotrzebnej dyskusji. W poprzednich latach administrowanie forum MUP nie nastręczało większych trudności. Grono adminów składało się z trzech osób - poza urzędującym prezydentem MUP było to jeszcze dwie osoby. Nie wynikało to wprost ze Statutu MUP - na ogół chodziło o poprzednich prezydentów, którzy dla większej płynności obsługi forum zachowywali swoje uprawnienia, od czasu do czasu usuwając smamboty czy akceptując "wiszące" wnioski rejestracyjne. Szejk Saada pozbawił uprawnień administracyjnych dwie pozostałe osoby, po czym jednak najwyraźniej odpuścił. W międzyczasie pojawiły się skargi na działanie administracji i ogólny bezruch, gdy nagle, na zasadzie deus ex machina, pojawia się idea przenosin na nowe forum, co w cudowny sposób miałoby uzdrowić sytuację. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że propozycja wyszła właśnie od ... administratora - szejka Saada. Jest w tym spory ładunek ironii.

Nie dajmy się zwariować.

Inicjatywa nie wyszła do Szejka Saada. Tylko ode mnie. Zobaczyłem, ze forum leży i nie zwracając uwagi na to kto nim administruje postanowiłem wymyślić coś co postawiłoby i Forum MUP i Forum Mikronacje na nogi. Wg. mnie przeniesienie Forum MUP na Forum Mikronacje to jest sytuacja "win win" dla wszystkich.
« Last Edit: Lipiec 04, 2013, 16:36:42 pm by Malik-al-Mulk »
Młodszy Administrator Forum Mikronacje

Some people say you can´t talk with a gun in your mouth

Johannes Konigsegg

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #19 on: Lipiec 04, 2013, 16:51:52 pm »

Królestwo Nordii postara się złożyć wniosek o organizację Mundialu.
Pages: 1 [2] 3 4 ... 6