Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: [1] 2 3 ... 6

Author Topic: Przywrócenie MUP do życia  (Read 6393 times)

KF JPM

• Moderator Globalny
  • Zaawansowany użytkownik
    • La Palma
Przywrócenie MUP do życia
« on: Czerwiec 22, 2013, 23:13:52 pm »

Witam!
Jakiś czas temu selekcjonerom reprezentacji mikroświatowych,poprzez platformę X11 zakomunikowałem, że byłbym w stanie objąć "władanie" nad prowadzeniem ligi. To oczywiście tylko propozycja, ale całkowity zastój w piłce nożnej na szczeblu krajowym nie wchodzi w grę. Upraszam zatem wszystkie zainteresowane osoby o powiadomienie o moich zamiarach lub rozpowszechnianie, że MUP działa dalej poprzez to forum. Wiem, że nie każdy to pewnie zaakceptuje, ale to chyba jedyne sensowne rozwiązanie. Czekam na Wasze opinię, a trenerów i reprezentacje chętne do dalszej zabawy zapraszam do dyskusji.
J.P. Morales
El Presidente Republica de Palma

Malik-al-Mulk

• Administrator
  • GG: 3580597
    • Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii
Odp: Przywrócenie MUP do życia
« Reply #1 on: Czerwiec 23, 2013, 10:09:36 am »

W Al Rajn wszyscy wiedzą. Brakuje innych Państw. Zastanawiam się czy nie lepiej po prostu rozwiązać MUP i zawiązać je na nowo. Państwa by musiały się zgłaszać na nowo. Musielibyśmy jednak mieć pod swoją opieką rozgrywki w X11.
Młodszy Administrator Forum Mikronacje

Some people say you can´t talk with a gun in your mouth

Einar

• Królestwo Nordii
« Reply #2 on: Czerwiec 24, 2013, 12:25:59 pm »

Czy ktoś z adminów mógłby sprawdzić co z kontem Johannesa Konigsegga (prezesa Nordyjskiej Federacji Piłkarskiej), bo zdaje się, że nadal ma nieaktywowane?
Einar Bjørn Olavsen
Król Nordii

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #3 on: Czerwiec 25, 2013, 21:35:26 pm »

W Al Rajn wszyscy wiedzą. Brakuje innych Państw. Zastanawiam się czy nie lepiej po prostu rozwiązać MUP i zawiązać je na nowo. Państwa by musiały się zgłaszać na nowo. Musielibyśmy jednak mieć pod swoją opieką rozgrywki w X11.
Pomysł trzeba rozpowszechnić, chociażby poprzez media. Sporo osób i nacji jeszcze nie wie. Co do rozwiązania MUP, to wystarczy chyba przyjąć, że jest równoznaczne z przenosinami tutaj. Właśnie upraszam na nowo o pojawienie się w strukturach.
Co do Xperta to jestem w stanie kierować nim po wsze czasy, co nie oznacza, że musze być także kiedykolwiek w organach władzy MUP. Trzeba przede wszystkim nawiązać współpracę i ustalić zasady zbawy. Przyznajmy wszyscy, że w piłce nożej najważniejsze jest chyba to co dzieje się na boisku, a nie poza nim. MUP ma kontrolować i opiekować się ligą narodową, ale być może w przyszłości także pomagać w kierowaniu ligami krajowymi. Nastawmy się wszyscy na współpracę i pozytywne nastawienie ;)
J.P. Morales

Jacques de Brolle

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #4 on: Czerwiec 26, 2013, 15:06:38 pm »

Panowie,

obserwuję sytuację od pewnego czasu i odnoszę wrażenie, że mamy tu do czynienia z nieporozumieniem. MUP nie zostało rozwiązane, głównym kanałem komunikacji pozostaje forum organizacji (mup.mikronacje.info/forum/). Zupełnie nie rozumiem, dlaczego cała akcja prowadzona jest w tym miejscu i skąd pomysł na powołanie MUP-bis, skoro jest to przedsięwzięcie daleko bardziej złożone i energochłonne, zakładające żmudne tworzenie wszystkiego od zera - łącznie z nowymi regulacjami. Przypomnę, że nad poprzednimi pracowaliśmy kilka lat, doprowadzając je do stanu elastycznej używalności. Zawiodło nie prawo, lecz ludzie. W tym wypadku po prostu władze, które się wykruszyły.

Kilka uwag dla wyjaśnienia sytuacji. Administratorem forum MUP jest obywatel Federacji Al Rajn - szejk Manaf ben Saada. Funkcję administratora mundialu i Ligi Światowej w ramach X11 również pełni szej Manaf ben Saada, a w każdym razie osoba, które aktualnie posiada dostęp do konta o nazwie Al_Rajn. Innymi słowy - dwie najważniejsze funkcje decydujące o zachowaniu ciągłości rozgrywek pełni jedna i ta sama osoba. Doceniam intencje premiera Federacji Al Rajn, nie rozumiem jednak, skąd całe to zamieszanie, skoro wystarczy przecież krótka wymiana korespondencji z obywatelem własnego państwa.

Pozostaję w kontakcie z częścią delegatów - po prostu czekamy na powrót na forum i wznowienie pracy. Na wejście do MUP czekają trzy kolejne federacje.

W tej chwili MUP nie posiada Prezydenta. Ostatnim szefem MUP był obywatel Sarmacji Zbyszek "Ziutek" von Thorn-Broniek. Jego kadencja dobiegła końca, jeśli dobrze liczę, na początku stycznia 2013. Błąd delegatów polegał na tym, że sprawę przeoczono, koncentrując się na rozgrywkach Ligi Światowej. Jest zresztą tradycją, że MUP pracuje zrywami, w przerwach między kolejnymi imprezami sportowymi. W tej chwili wystarczy, by Rada Delegatów wybrała następcę. Do tego potrzeba głosów choćby 2-3 delegatów. I tylu w tej chwili mamy.

Zamiast wdrożenia prostej procedury wyborczej administrator Manaf ben Saada za pośrednictwem serwisu X11 rozesłał do trenerów ultimatum, dając im kilkanaście dni na przenosiny na Forum Mikronacji, bezprawnie grożąc usuwaniem drużyn i wykluczeniem z organizacji, dodatkowo zapowiadając zamknięcie dotychczasowego forum. Przecież to nonsens, który jedynie usztywnił działania zdezorientowanych trenerów. Przypomnę, że p. Manaf ben Saada został w atmosferze awantury odwołany z funkcji Prezydenta MUP w sierpniu ub. roku i tego rodzaju bezprawne działania po prostu przynoszą efekt odwrotny od zamierzonego. Nie dziwię się zatem, że na apel premiera Malika-al-Mulka odpowiedzieli przede wszystkim ci trenerzy i kandydaci na delegatów, którzy tamtej awanturniczej wiadomości nie mieli okazji przeczytać. Mamy tu do czynienia z kolejną odsłoną ubiegłorocznego sporu. Tracimy na tym wszyscy.

Jest również kandydat na gospodarza kolejnego mundialu - Dreamland. Może pojawią się kolejni (w końcu konkurs nie został nawet rozpisany). Rozgrywki teoretycznie można wznowić już w lipcu. Sam mundial trwa miesiąc, więc bez pośpiechu można zmieścić się w ramach sezonu wakacyjnego. Naprawdę nie ma sensu tracić czasu na dyskutowanie w tym miejscu.
« Last Edit: Czerwiec 26, 2013, 15:53:08 pm by Jacques de Brolle »
(-) Jacques de Brolle

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #5 on: Czerwiec 26, 2013, 19:44:29 pm »

Czekałem na wypowiedź kogoś świetnie zorientowanego w realiach mikronacyjnej piłki, jaką niewątpliwie jest Ekscelencja. Wszystko wydaje się dosyć jasne i znajome, prócz jednego. Zszokołwało mnie delikatnie mówiąc obwieszczenie, że MUP działana poprzednim forum. Byłem po prostu pewien, że obaj obywatele Federacji Al-Rajn zarówno Malik-al-Mulk i Manaf ben Saada dawno są "po słowie". Odniosłem wrażenie, że tylko dla dobra wszystkich i przyspieszenia "procedur" zostanie to przeniesione właśnie tutaj. Fakt bez sensu rozmawiać w dwóch miejscach o jednej "rzeczy".
Nikt nie zamierzał tworzyć jednak niczego od zera, w oparciu o dotychczasową strategię działań i według aktualnych ustaleń statowych należało wyłonić, doprowadzić do wybrania władz, które czym prędzej zabiorą się za poprawę wizerunku i działalności MUP. Taka była moja idea...
Moim celem było również, zresztą nadal jest rozpoczęcie jak najszybciej rozgrywek reprezentacyjnych. Zdaje się, że czas na mundial i jedyny, jak dotąd zainteresowany Dreamland byłby idealnym kandydatem po takich, nazwijmy to konfliktowych sytuacjach poprowadzić v-mundial.

J.P. Morales

Jacques de Brolle

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #6 on: Czerwiec 26, 2013, 21:48:08 pm »

Niech WE zgłosi swoją kandydaturę na nowego Prezydenta MUP. Podejrzewam, że delegaci przyjmą tę propozycję z pocałowaniem ręki. Wszystkim zależy na wznowieniu rozgrywek.

« Last Edit: Czerwiec 26, 2013, 21:50:25 pm by Jacques de Brolle »
(-) Jacques de Brolle

Malik-al-Mulk

• Administrator
« Reply #7 on: Lipiec 01, 2013, 17:07:36 pm »

Więc może zacznę od wyjaśnień.

Panowie,

obserwuję sytuację od pewnego czasu i odnoszę wrażenie, że mamy tu do czynienia z nieporozumieniem. MUP nie zostało rozwiązane, głównym kanałem komunikacji pozostaje forum organizacji (mup.mikronacje.info/forum/). Zupełnie nie rozumiem, dlaczego cała akcja prowadzona jest w tym miejscu i skąd pomysł na powołanie MUP-bis, skoro jest to przedsięwzięcie daleko bardziej złożone i energochłonne, zakładające żmudne tworzenie wszystkiego od zera - łącznie z nowymi regulacjami. Przypomnę, że nad poprzednimi pracowaliśmy kilka lat, doprowadzając je do stanu elastycznej używalności. Zawiodło nie prawo, lecz ludzie. W tym wypadku po prostu władze, które się wykruszyły.

Nie powołujemy MUP-bis. Po prostu je przenosimy na Forum Mikronacje powody są wg. mnie słuszne:

- Formu MUP jest nieaktywne (lub aktywne zrywami). Nikt tam nie zagląda praktycznie.
- Forum Mikronacje jest mało aktywne. I zagląda tu mała grupa tych samych osób.

Jednak jeśli mieszkańcy mikroświata mieliby dwie (a może w przyszłości więcej?) organizacji w jednym miejscu, częściej by w to miejsce zaglądali. Forum Mikronacje by siłą rzeczy zyskało na aktywności. Stało by się bardziej atrakcyjne, a co za tym idzie Forum MUP również. Było by więcej osób śledzących to co się dzieje na MUP, a więc więcej potencjalnych działaczy, obserwatorów. Więc:

- Więcej potencjalnych działaczy
- Większa liczba użytkowników
- Wzrost atrakcyjności Forum MUP i Forum Mikronacje
- Łatwiejszy dostęp (nie trzeba rejestrować się w na dwóch forach i pamiętać że trzeba zajrzeć w dwa miejsca)
- Forum Mikronacje jako centrum komunikacyjne mikroświata
- Do informacji o MUP dociera więcej użytkowników, przez co informacje docierają do szerszego grona
- większe szanse na ożywienie Forum MUP w momencie kryzysu aktywności na nim
- Stała administracja forum i pomoc techniczna

Pewnie znajdzie się wiecej. Minusy?

- Konieczność zmiany forum
- Konieczność przeniesienia prawa i innych ważnych "rzeczy" z forum MUP.

Plusy przeważają na korzyść przeniesienia Forum MUP na Forum Mikronacje i zamknięcia forum MUP.

Kilka uwag dla wyjaśnienia sytuacji. Administratorem forum MUP jest obywatel Federacji Al Rajn - szejk Manaf ben Saada. Funkcję administratora mundialu i Ligi Światowej w ramach X11 również pełni szej Manaf ben Saada, a w każdym razie osoba, które aktualnie posiada dostęp do konta o nazwie Al_Rajn. Innymi słowy - dwie najważniejsze funkcje decydujące o zachowaniu ciągłości rozgrywek pełni jedna i ta sama osoba. Doceniam intencje premiera Federacji Al Rajn, nie rozumiem jednak, skąd całe to zamieszanie, skoro wystarczy przecież krótka wymiana korespondencji z obywatelem własnego państwa.

Przez dłuższy czas nie interesował mnie los MUP. Ponieważ nie zajmowałem się nim, ani kadrą. Teraz mnie interesuje ponieważ zacząłem myśleć globalnie i chce działać nie tylko na rzecz AR ale również Mikroświata. Pamiętam, że Szejk Saada został odwołany z funkcji Prezesa MUP i wiem, że jest administratorem ligi na x11. Jednak nie wiedziałem, ze jest adminem Forum MUP. Byłem przekonany że jego rola sprowadza się do zarządzania ligą na x11. Stanowisko to nie jest przecież decyzyjne, raczej wykonawcze.

Co do Forum MUP. Szejk Saada nie był osobą odpowiedzialną za ożywianie MUP. A jedynie za administrowanie forum. Za to byli odpowiedzialni delegaci, zawalili sprawę. Był odpowiedzialny w momencie gdy był Prezesem, nie znam dokładnie sprawy, ale najwidoczniej zawalił.

Rozmawiałem, z Szejkiem Saadą by poinformował o zmianie forum. Zależało mi na tym by wszyscy się wypowiedzieli i zgodzili się, ewentualnie odmówili. Sprawa nie jest zamknięta. Możecie nadal działać na forum MUP jeśli tak uznacie. Jednak ja nie widzę sensu i korzyści z tego płynących. Uważam to za błąd i będę się przy tym upierał. Jednak to nie ja tu nie mam za wiele do powiedzenia. Ja daje Wam tylko alternatywę i szanse podniesienia się z pozycji leżenia krzyżem na ziemi. Wasza sprawa czy z niej skorzystacie. Deklaruję, że mogę zająć się administracją forum i na każde Wasze słowo dokonywać zmian na forum. Nie wiem czy na Forum MUP ktoś wam to zapewni (historia mówi, że nie).

W tej chwili MUP nie posiada Prezydenta. Ostatnim szefem MUP był obywatel Sarmacji Zbyszek "Ziutek" von Thorn-Broniek. Jego kadencja dobiegła końca, jeśli dobrze liczę, na początku stycznia 2013. Błąd delegatów polegał na tym, że sprawę przeoczono, koncentrując się na rozgrywkach Ligi Światowej. Jest zresztą tradycją, że MUP pracuje zrywami, w przerwach między kolejnymi imprezami sportowymi. W tej chwili wystarczy, by Rada Delegatów wybrała następcę. Do tego potrzeba głosów choćby 2-3 delegatów. I tylu w tej chwili mamy.

Co tu jest problemem? Po prostu przenieśmy prawo tutaj. Ważne informacje tutaj i zacznijmy wybory Tutaj. Nowy Prezes będzie miał o wiele łatwiej się połapać gdy będzie "czysto", a nawet... gdy będzie zaczynał od zera. Czasem warto zacząć od zera by zrobić porządek.

Zamiast wdrożenia prostej procedury wyborczej administrator Manaf ben Saada za pośrednictwem serwisu X11 rozesłał do trenerów ultimatum, dając im kilkanaście dni na przenosiny na Forum Mikronacji, bezprawnie grożąc usuwaniem drużyn i wykluczeniem z organizacji, dodatkowo zapowiadając zamknięcie dotychczasowego forum. Przecież to nonsens, który jedynie usztywnił działania zdezorientowanych trenerów. Przypomnę, że p. Manaf ben Saada został w atmosferze awantury odwołany z funkcji Prezydenta MUP w sierpniu ub. roku i tego rodzaju bezprawne działania po prostu przynoszą efekt odwrotny od zamierzonego. Nie dziwię się zatem, że na apel premiera Malika-al-Mulka odpowiedzieli przede wszystkim ci trenerzy i kandydaci na delegatów, którzy tamtej awanturniczej wiadomości nie mieli okazji przeczytać. Mamy tu do czynienia z kolejną odsłoną ubiegłorocznego sporu. Tracimy na tym wszyscy.

Formy w jakiej została wysłana - na moją prośbę - informacja o nowym forum nie znałem. Prosiłem jedynie o przesłanie informacji o tym, że taka debata się tu odbywa. Nie prosiłem o stosowanie gróźb. Zmiana w moim mniemaniu miała być dobrowolna. Jak mówiłem, ja tylko daję okazję. Waszą sprawą jest rozważenie jej za i przeciw i decyzja o korzystaniu z niej.

Jeszcze raz nalegam. Rozważcie, wszelkie za i przeciw, a sami przekonacie się, że dla dobra MUP i nie tylko najlepszym rozwiązaniem będzie przeniesienie forum na Forum Mikronacji.

Jest również kandydat na gospodarza kolejnego mundialu - Dreamland. Może pojawią się kolejni (w końcu konkurs nie został nawet rozpisany). Rozgrywki teoretycznie można wznowić już w lipcu. Sam mundial trwa miesiąc, więc bez pośpiechu można zmieścić się w ramach sezonu wakacyjnego. Naprawdę nie ma sensu tracić czasu na dyskutowanie w tym miejscu.

A tak naprawdę co trzeba przedyskutować ws. mundialu. Nie ma nawet Prezesa. A nawet jeśli jest coś. Zastanówcie się. Przemyślcie. Zorganizujcie mundial jeszcze na starym forum, a po mundialu przenieście się tutaj.

Jednak. Tak jak mówiłem. Nie ja o tym decyduje. Proponuję po prostu rozważyć tę opcję, potraktować ją jako propozycję i zrobić głosowanie.

Czy ktoś z adminów mógłby sprawdzić co z kontem Johannesa Konigsegga (prezesa Nordyjskiej Federacji Piłkarskiej), bo zdaje się, że nadal ma nieaktywowane?

Konto Aktywowane.
« Last Edit: Lipiec 01, 2013, 17:13:10 pm by Malik-al-Mulk »

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #8 on: Lipiec 01, 2013, 20:30:26 pm »

Może w skrócie i słowo ode mnie. W momencie w jakim zostałem "przyłączony" do zespołu mikronacje.info, miałem za cel wypromować to forum jako skupisko najcenniejszych wiadomości z każdej dziedziny wirtualnego świata. Idea zacna, ale trudna do zrealizowania. Zarówno ja, jak i JE Malik nie mieliśmy nigdy złych intencji, staramy się raz po raz wskrzesić "centrum informacyjne mikroświata".
Co do MUP, zdecydowanie w tej sprawie zgadzam się z przedmówcą, nie dlatego, że wypada, ale spójrzmy na datę ostatniego wpisu na forum MUP. I jeszce jeden wcześniej, bo akurat ostatni, jest w miarę "świerzy"(notabene dotyczy La Palmy...);)
Głównym powodem jest administracja. Kontakt ze mną czy z JE Malikiem jest praktycznie nieograniczony, w żaden sposób. Jak widać nie do końca było nawet wiadomo, kto administruje forum MUP.
I jeszcze słów, które nurtuje pewnie wszystkich spiskowców ;) My nie zamierzamy "kontrolować" mikroświata, jedynie go usprawnić. To właśnie jest celem przenosin Mikroświatowej Unii Piłkarskiej na to forum...
Pamiętajmy, że główną ideą zarówno rywalizacji sportowej, jak i samej zabawy w mikronacje jest czerpanie z tego satysfakcji. Satysfakcją dla trenerów-selekcjonerów jest gra. Gra odbywa się na boisku, a nie w kuluarach... Przenieśmy jak najszybciej, dajmy przynajmniej taka możliwość wszystkim zainteresowanym...
W celu ustalenia konkretnych działań, moja propozycja jest taka...
1. Na forum MUP (pod nieobecność władz) ktoś obligowany do tego i przede wszystkim szanowany np. JE de Brolle, rozpoczyna proces głosowania nad przenosinami. Prawo głosu mają oczywiście wszystkie krajowe federacje. Tylko od Was bedzie zależało czy np. La Palma mogłaby zagłosować, nie uzyskawszy jeszcze przecież statusu członka MUP, ale w X11 należąca... Jestem w stanie zdać się na innych. Pamiętajmy, że tu nie ma złych opcji. Jedno forum, przeciw drugiemu. Wybieralibyśmy raczej nad sensownością istnienia dwóch...
2. W zależności od wyników głosowania, przenosimy, bądź nie forum MUP. Grunt, to ruszyc z kopyta do działania.
Dla mnie Dreamland "z urzędu" i nieco "w ciemno" mógłby dostać organizację v-mundialu, to trzeba jak najszybciej ustalić.
3. Dostosować współprace między adminem X11 a władzami MUP. Jak pisałem wcześniej pierwsza opcja jest dla mnie bezproblemowa w zasadzie. Wykupienie konta VIP nie bedzie dla mnie problemem, dokonam tego po konkretniejszych ustaleniach. Co do władz w MUP, to na spokojnie można zacząć głosowanie z potencjalnych kandydatów.
4. Działać i współpracować. Pamiętajmy, że to jest tylko piłka nożna, choć w naszym wydaniu to chyba AŻ piłka nożna ;)

J.P. Morales

Malik-al-Mulk

• Administrator
« Reply #9 on: Lipiec 01, 2013, 22:07:18 pm »

Zarówno ja, jak i JE Malik nie mieliśmy nigdy złych intencji, staramy się raz po raz wskrzesić "centrum informacyjne mikroświata".
[...]

I jeszcze słów, które nurtuje pewnie wszystkich spiskowców ;) My nie zamierzamy "kontrolować" mikroświata, jedynie go usprawnić. To właśnie jest celem przenosin Mikroświatowej Unii Piłkarskiej na to forum...

Lepiej bym tego nie ujął.

Pages: [1] 2 3 ... 6