Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: Socjalistyczna Republika Wanadolezji - kraj wojskowego reżimu  (Read 4708 times)

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
Odp: Socjalistyczna Republika Wanadolezji - kraj wojskowego reżimu
« Reply #10 on: Kwiecień 21, 2013, 10:38:11 am »

Większość nowych mikronacji może liczyć tylko i wyłącznie na krytykę. No chyba że w jakiś sposób wybijają się ponad przeciętność (vide Monarchia Neverwerld). Hejtowano było tutaj wiele krajów, chociażby ZKHiW ale dzięki wytrwałości i uporowi udawało im się wypracować jakąś pozycję w v-świecie. Jeżeli Wanadolezja wyciągnęła z krytyki słuszne wnioski, to może jest w stanie zdobyć przychylność starszych mikronacji. Ale tandetne zrzynanie symboli narodowych innego kraju, czy strona internetowa którą gimnazjalista zrobiłby w godzinę, nie pomagają w tym.
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Malik-al-Mulk

• Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
  • GG: 3580597
    • Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii
« Reply #11 on: Kwiecień 21, 2013, 11:05:18 am »

Łatwo takie deklaracje panu prawić, Panie Malik(u).
Staramy się być innowacyjni, lecz niszczą to tacy ludzie właśnie pańskiego pokroju. Pragnę zauważyć, iż nie istniejemy trzy, pięć lat, tylko niecały rok.
Większość nowych mikronacji ,,zżyna" fundamenty od tych, które już istnieją w mikroświecie parę ładnych lat, lecz po jakimś okresie aktywności zapada cisza i te młode mikronacje umierają. Dlaczego? Dlatego, iż właśnie zapożyczyły fundamenty od tych ,,dojrzałych" nacji i możemy w nich znaleźć to, co jest w tych dojrzałych mikronacjach. My tego nie chcemy - z tego powodu mamy zostać zepchnięci do czeluści? Nie sądzę.
Przyjąłem pańską krytykę ze spokojem i uśmiechem dlatego, że uważam to za słuszne. Z krytyką należy spotykać się wszędzie.

Malik to imię, Mulk to nazwisko (choć lekko to naciągane) ale teoretycznie "Panie Mulk" (nie odmieniamy).

W jaki sposób niszczę Pańską innowacyjność? Krytyka może tylko zniechęcać lub zachęcać do działania. Kwestia charakteru i dojrzałości.

Nie sądzi Pan, że powinniście już na starcie wyjść z innowacyjny pomysłem? Zamiast robić coś w godzinę, usiąść i zastanowić się czy jeszcze czegoś nie było? Czego aktualnie na mapie nie ma. Może jest jakiś nowy pomysł wart zrealizowania. Przecież, przy tworzeniu mikronacji nie trzeba się sugerować tylko i wyłącznie państwami realnymi. Można stworzyć rzeczywistość alternatywną.

Tymczasem twórcy Wandolezji (tj. Pan) wyszli z pomysłem kraju, który istnieje już na mapie mikronacji (w lepszej wersji), a podróbek było już z 30.

Już nie chodzi o to, żeby tu Panu dopiec. Bo jak zaczynałem przygodę w mikronacjach założyłem państwo w klimacie arabii Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii (wtedy Emiraty Chattyckie) ale szybko spostrzegłem, że istnieje Al Rajn i się do nich przyłączyłem. Do dziś jestem ich zadowolonym obywatelem.

Zastanowi się Pan. Nowy obywatel mając do wyboru Wandolezję i Wandystan który jest w zbliżonym klimacie który kraj wybierze?

ps. Wadno, Wandy... o.O
« Last Edit: Kwiecień 21, 2013, 11:08:00 am by Malik-al-Mulk »
Młodszy Administrator Forum Mikronacje

Some people say you can´t talk with a gun in your mouth

Emil Kricht

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #12 on: Kwiecień 21, 2013, 13:12:42 pm »

Otóż to.
Z Waszej krytyki wyciągnąłem wnioski, które być może mi się przydadzą w prowadzeniu tego państwa, bądź innego, które mogę poprowadzić.

Osobiście, wolę rzeczywistość realną niż fikcję w mikroświecie. Plujące płonącymi kotwicami smoki i dinozaury zamiast bombowców mnie nie pociągają. Wiem, że mogą istnieć takie mikronacje - to już wymysły twórcy.

Poza tym, większość myli nas z WANdystanem, czego nie trawię, głównie z powodu naszej nazwy - WANAdolezja. Jednak i to muszę przyjąć, lecz przez to jestem nierzadko oskarżany o tzw. ,,zżynanie" od tej nacji, choć tego nie robię. Zresztą, wspomniałem o tym w moim powyższym poście.

Robert Dąbski

• Aktywny użytkownik
« Reply #13 on: Kwiecień 21, 2013, 19:23:56 pm »

Jakoś to słabe mi się wydaje. Ile tam Was jest, dwóch, trzech, czterech? I aktywność taka sobie. :)
Robert Dąbski

2011 - ?

Emil Kricht

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #14 on: Kwiecień 21, 2013, 19:33:41 pm »

Ośmiu, w tym sześciu służy w armii. W końcu, to państwo wojskowe.

Przyznam, ostatnio u nas kiepsko z aktywnością, lecz nasz v-kraj już nieraz przeżywał takie kryzysy, również za czasów monarchii. Dlatego monarchia upadła, iż nie znajdywaliśmy w niej nic innowacyjnego. Troszkę innowacji wprowadził socjalizm i rządy wojskowe.

Robert Dąbski

• Aktywny użytkownik
« Reply #15 on: Kwiecień 21, 2013, 19:37:22 pm »

No to raczej trzeba zrobić tak, aby aktywność była stabilna.
Robert Dąbski

2011 - ?

Jaskoviakus

• Użytkownik
  • **
  • dziad w randze ministra
« Reply #16 on: Kwiecień 21, 2013, 20:27:59 pm »

Do wakacji, nie dłużej.
pozdrawiam,
Jasiek Anonim, skryba

Siergiusz

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #17 on: Kwiecień 22, 2013, 20:57:04 pm »

Wasza Ekscelencjo,
Swoją opinię w kwestii Wanadolezji napiszę w kilku prostych zdaniach.
Uważam, że w chwili obecnej wiele ciekawych mikronacji jest na skraju upadku, gdyż nie posiadają aktywnych obywateli. Są to mikronacje mające już wiele lat, historię i jakieś mimo wszystko życie. Uzyskać w takowych v-państwach władzę jest bardzo łatwo, więc nie lepiej było je wesprzeć? Oczywiście nie przekreślam życia Wanadolezji i życzę powodzenia, ale niestety trudno realnie patrzeć na mikronację, gdzie nie ma nawet dobrego forum umiejscowionego przynajmniej na darmowym hostingu. Wgranie plików i krótka instalacja to naprawdę nic trudnego, a później wszystko działa - a nawet lepiej - jak na "fora.pl". Druga sprawa, symbole. Jak moja osoba - prywatnie rzecz jasna - ma patrzeć na kraj, który ma powygryzane symbole państwowe? Tak przynajmniej oceniam Wasz herb, który ma ubytki w okolicy napisu... Który również nie jest idealnie dopasowany. I trzy, wiem, że może to jest zwracanie uwagi na szczegóły, ale realnie mnie to niezwykle oburza i nie będę na to przymykał oka w internecie.
,,zżynanie"
Błagam, proszę nie używać przecinków w celu zacytowania. "Są od tego takie znaki", albo też „takie”. Ostatecznie również <<coś takiego>>. http://pl.wikipedia.org/wiki/Cudzys%C5%82%C3%B3w

Ogólnie podsumowując: życzę powodzenia, ale jeżeli chcecie być normalnym v-państwem to wiele jest do zrobienia.

Z poważaniem,
(-) sir Siergiusz Asketil
(-) Siergiusz Asketil
Dreamlandczyk

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #18 on: Kwiecień 23, 2013, 09:23:44 am »

Jakim nazwiskiem posługiwał się Fernandez Sinesio-Garcia żyjąc w innych mikronacjach? Czyżby Harpien? Bo jego poziom w stosunku do całego kraju, znacznie odstaje in plus.
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Bartosz Derikor

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #19 on: Kwiecień 23, 2013, 20:09:18 pm »

Widzę, że tu jakaś promocja się pojawiła to ja też się podepnę!
Samotna monarchia jak i socjalizm wiele wad mają, toteż trzecia droga w pogoni za dobrobytem i szczęściem słuszną jest! Monarchosocjalizm!
« Last Edit: Kwiecień 23, 2013, 21:25:06 pm by Bartosz Derikor »
Komisarz ds. dyplomacji ZSKHiW

Poważni ludzie żyją dłużej, ale i tak wszystko sprowadza się do białego sera.