Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: Uszanowanie  (Read 1992 times)

Morfeusz Tyler

• Nowy użytkownik
  • *
    • Wielkie Księstwo Solardii
Uszanowanie
« on: Luty 12, 2013, 01:52:21 am »

Witam wszystkich, część mnie pewnie pamięta, cześć traktuje jak wykopalisko z epoki brązu.....

Jam jest Morfeusz Lucjusz Tyler, Wielki Książę Solardii.

Jak ktoś zna historię najnowsza Solardii to wie, że po latach wojen domowych i zaniku struktur państwowych od ponad roku dokonuje się powolny proces odbudowy..w cieniu wielkiego mikroświata ale za to nareszcie w spokoju.

Dla osób o słabych nerwach mam wiadomość... od czasu wojen domowych w Solardii przyjęto doktrynę izolacji więc ani ja ani współobywatele nie zamierzamy wdawać się w otwarte konflikty z kimkolwiek poza Solardią, toteż moje przebywanie na tym forum winno być w tonacjach wyważonych.
Morfeusz Lucjusz Tyler
Wielki Książę Solardii

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
Odp: Uszanowanie
« Reply #1 on: Luty 12, 2013, 11:15:22 am »

Wasza Książęca Mość,

Ja też powróciłem ostatnio do mikroświata, choć na zasadzie dobrze wyrażonej w części tego dialogu: http://www.youtube.com/watch?v=umu6R1NtQr8

Miło Waszmość widzieć wraz Solardią :-).

Arkadiusz von Wettyn

• Zaawansowany użytkownik
  • Król Hirshbergii i Weerlandu
    • ZSKHiW
« Reply #2 on: Luty 12, 2013, 16:44:56 pm »

Również serdecznie witam. Dotąd nie miałem okazji dokładniej poznać Solardii (choć miałem plany), niemniej cieszy mnie Wasz powrót do świata mikronacji.
(-) Arkadiusz II Filip (von Wettin)
Król Hirshbergii i Weerlandu, Prezes ZJAREX.Korporejszyn

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #3 on: Luty 12, 2013, 20:04:46 pm »

Ja również dołączam się do powitań :)
J.P. Morales
El Presidente Republica de Palma

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #4 on: Luty 21, 2013, 18:27:25 pm »

Choć bardzo spóźniony, to i ja witam :) Brakowało mi tu ludzi z doświadczeniem.
* zauważa drugi post *
A Jego Miłości Franza Josefa w szczególności! Planuje WCiKM zostać na dłużej w szerszym Mikroświecie? Emerytura służy? :)
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
« Reply #5 on: Luty 22, 2013, 00:34:12 am »

A Jego Miłości Franza Josefa w szczególności! Planuje WCiKM zostać na dłużej w szerszym Mikroświecie? Emerytura służy?

Kłaniam się serdecznie :-). Planuję, choć jako monarcha i polityk już się wypaliłem, stąd moja długa absencja :-). Emerytura służy o tyle, że teraz nie mam pewnych hamulców i blokad, które miałem jako głowa państwa, więc mogę robić więcej rzeczy - stąd zająłem się pomocą w aktywizowaniu Monarchii po problemach z funkcjonowaniem stron i kryzysie z tym związanym :-).

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #6 on: Luty 22, 2013, 21:25:38 pm »

"Dawniejszy cysorzu", cieszy mnie, że zawitał tu także, do niedawna stały uczestnik niemalże dyskusji. To powinno ożywić także i to "odrestaurowywane" forum ;)

Co tam w Austro-Węgrzech piszczy? Niedawno byłem u Was i widzę, że pomału Orient Express nabiera rozpędu w okolicach stacji Wien i Budapest, ale rąk do pracy, jak wszędzie za mało...
J.P. Morales
El Presidente Republica de Palma

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
« Reply #7 on: Luty 23, 2013, 09:33:36 am »

Cóż, staramy się odrodzić i przywrócić Monarchii pełen blask, na jaki zasługuje, po nie tak dawnym kryzysie całego państwa :-).

Ja zająłem się oddolnym "rozruszaniem" Austriaków i Węgrów, co jednak musi chwilę potrwać i mam nadzieję, że się uda :-). Już udało się zanotować powrót do Monarchii, mam nadzieję, że będzie to trend wzrostowy. Naszym szczęściem jest to, że jednak nad Dunajem istnieją silne podstawy i mamy wielu "swoich" obywateli (takich, których pierwszą mikronacją są Austro-Węgry). Leży mi na sercu dobro kraju, dlatego chciałbym nadal pracować nad aktywizacją i promocją Monarchii, która - w co wierzę - może przyciągnąć wiele osób.

Część osób odeszło też (proszę wybaczyć nieskromność) po moim odejściu - mam nadzieję, że mój powrót skłoni także i ich do powrotu :-).

Morfeusz Tyler

• Nowy użytkownik
  • *
    • Wielkie Księstwo Solardii
« Reply #8 on: Marzec 08, 2013, 11:58:17 am »

Dziekuje za miłe powitanie.
Chciałbym też troszkę dopowiedzieć to tez tu przedstawionych. Osobiście najbardziej cenie w mikronacjach osoby, które związały się silnie - nawet emocjonalnie - z jedna mikronacją bo to buduje swoisty mikropatriotyzm. Nawet jeśli ktoś byłby zagorzałym moim przeciwnikiem w mikronacjach właśnie powyższa cecha i tak będzie przeze mnie szanowana najbardziej.

Co do mikronacji tj problemów demograficznych to nie sądze, że sprawdzi się to co jeszcze kilka i kilkanaście lat temu czyli sam klimat. Obecnie wszyscy wiemy kto nam odebrał te tłumy pospilitego ruszenia. Kilka i kilkanaście lat temu do mikronacje budowały zręby społeczności internetowych (obok IRC czy PolCHAT i HYDEPARK z YAHOO). Śmiem wręcz twierdzić, że akurat w polsce to mikronacje były pionierami w implementowaniu "zabaweg i gier" które teraz są multiimplementowane na enka czy fejsbuku albo w "Republice Wirtualnego Świata" bo czymże innym był CSB w Dreamlandzie, SYRIUSZ 1 w Sarmacji czy wszelkie Giełdy w mikronacjach, jak nie pierwotnym zrębem "zabawek i gier" online.

Dlatego nie sądze by osobisty urok czy sam klimat mikronacji cokolwiek tu zdziałał. Wg mnie nalezy się zastanowić jak zrobić natyle zła prase naszym wrogom komercyjnym by przynajmniej wyłuskać ludzi z wyższym poczuciem "społeczności internetowej" - potop niczym z CD-Actions nam przeciez nie jest ponownie potrzebny.
Morfeusz Lucjusz Tyler
Wielki Książę Solardii

Osama bin Ramzani

• Użytkownik
  • **
  • Ojciec założyciel :)
    • Federacja Al Rajn
« Reply #9 on: Marzec 14, 2013, 12:56:24 pm »

As-Salāmu `alaykum  ;)
(-) Jego Wysokość Osama bin Ramzani
Sułtan Federacji Al Rajn