Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: Sclavińska Agencja Informacyjna  (Read 3924 times)

Guedes de Lima

• Aktywny użytkownik
    • Przegląd Polityczny
Sclavińska Agencja Informacyjna
« on: Styczeń 04, 2013, 13:43:28 pm »

SERWIS INFORMACYJNY SAI | 29.12.2012 |

1. Andrzej Swarzewski nowym Prezydentem Eldoratu!

W dniu 25 grudnia oficjalnie na stanowisko Prezydenta Miasta Stołecznego Eldorat powołany został Poseł Konstytuanty oraz Wicemarszałek Sejmu Księstwa Sarmacji, Andrzej Swarzewski. Na stanowisku zastąpił nieaktywnego Tymoteusza Zielińskiego. Nowo wybrany Prezydent zadeklarował w króciutkim exposé wolę opisywania zabytków, rozbudowy rezerwatu przyrody, organizowanie serii konkursów historycznych oraz reaktywację teatru miejskiego.

2. Mustafa Owski deklaruje aktywność!

W dniu 29 grudnia na oficjalnym forum Królestwa Sclavinii napisał jeden z najznamienitszych Sclavińczyków, Mustafa Owski herbu Roch. Jak sam zadeklarował, "Nie wykluczam jakiejś tam aktywności (..) przydałby mi się wgląd w to co się dzieje obecnie jeśli miałbym podjąć jakąkolwiek decyzję." Nie tak dawno Sclaviński Instytut Historyczny opublikował felieton poświęcony właśnie Mustafie Owskiemu, pt. "Mustafa Owski - element silnej Rzeczypospolitej". Wierzymy, że ta wybitna postać wspomoże Królestwo Sclavinii swoją aktywnością i bezcennym doświadczeniem.

3. Polityczna hucpa trwa w najlepsze!

Trwa konflikt w kuluarach Konstytuanty Królestwa Sclavinii pomiędzy Michałem Augustem Staropodlaskim, a Xian'em. Według tego drugiego, były Namiestnik ma zapędy dyktatorskie, objawiające się: kultem własnej jednostki, działalnością propagandową czy zastraszaniem opozycji. "Psy szczekają, a karawana jedzie dalej." - odpiera zarzuty jeden z liderów Frontu Ludowo-Monarchistycznego i krytykuje politykę rozdawania lenn przez obecnego Namiestnika M.J. Hass'a. O zaprzestanie politycznej hucpy zaapelował w oświadczeniu poseł Konstytuanty, Guedes de Lima. Apel jak na chwilę obecną nie zaprzestał wymiany zdań.

4. Konkurs na symbole graficzne Alei Zasłużonych.

Aleja Zasłużonych Królestwa Sclavinii ogłasza konkurs na pakiet grafik , które upiększą i uatrakcyjnią formę publikacji. Kolejno chodzi o zaprojektowanie oficjalnego logo, podłużnego banneru którym posługiwałaby się Aleja oraz userbarów tematycznych. Liczymy tutaj na kreatywność projektantów. W związku z hojnością kawalera Xian oraz diuczessy Karoliny von Lichtenstei , mam zaszczyt poinformować, że na zwycięski projekt czeka nagroda w kwocie 80000 libertów. Projekty prosiłbym nadsyłać jako wiadomość prywatna na forum centralnym na konto Guedes de Lima. Konkurs trwać będzie do 13 stycznia 2013 roku.

5. Sclavińska Agencja Informacyjna wznawia publikację tzw. Serwisów SAI.

W nawiązaniu do najaktywniejszego okresu Sclavińskiej Agencji Informacyjnej postanowiliśmy wznowić redagowanie tzw. Serwisów Informacyjnych SAI. Będziemy regularnie przygotowywać oficjalne streszczenia z tego co dzieje się w Królestwie Sclavinii i przedstawiać to opinii publicznej w całym Księstwie Sarmacji. Sclavińska Agencja Informacyjna będzie chętnie współpracowała z niezależnymi dziennikarzami. Chcesz podjąć pracę dziennikarza? Chcesz pracować w znanej placówce informacyjnej? Napisz.

(-) Guedes bnt de Lima

SERWIS INFORMACYJNY SAI | 04.01.13 |

1. Kwestia systemu odznaczeń utknęła w martwym punkcie!

Projekt systemu odznaczeń przedstawiony w dniu 30 grudnia przez urzędującego Namiestnika Królestwa Sclavinii utknął w martwym punkcie. Koncepcja namiestnikowska spotkała się tylko z odzewem jednego posła Konstytuanty, mianowicie Guedesa de Limy. Pozostali posłowie wykazali się niezwykłą opieszałością, a niektórzy jak na przykład poseł Xian wręcz stwierdzili, że "nie interesuje mnie to". Sclavińska Agencja Informacyjna wierzy, że w raz z nowym rokiem, aktywność oraz zainteresowanie sprawami Królestwa Sclavinii przez posłów Konstytuanty wzrośnie w porównaniu do końcówki 2012 roku. W związku z aktywizowaniem się prowincji sclavińskiej warto by Nasza kraina jak w przeszłości mogła się pochwalić własnym systemem odznaczeń i medali.

2. Prefekt Królestwa Sclavinii - bliżej, niż dalej!

Trwające od 17 grudnia posiedzenie Konstytuanty dotyczące wyłonienia kandydata na stanowisko Prefekta Królestwa Sclavinii wydaje się zmierzać wreszcie ku końcowi. Z dwójki kandydatów - Michał Jerzy Hass i Michał August Staropodlaski - z ubiegania się o to stanowisko zrezygnował jeden z liderów Frontu Ludowo - Monarchistycznego. W związku z tym Konstytuanta w tej chwili prowadzi głosowanie: Czy jesteś za powołaniem na funkcję Prefekta, Michała Jerzego Hass'a? Kandydatura obecnego Namiestnika wydaje się być niezagrożona i prawdopodobnie w ciągu najbliższych dni będzie można opublikować odpowiednie akty w Dzienniku Praw Księstwa Sarmacji.

3. Statystyki aktywności wieszczą sukces!

Według statystyki aktywności mieszkańców Księstwa Sarmacji, sporządzonych przez JKW Piotra Mikołaja w pierwszej dziesiątce najaktywniejszych znalazło się, aż czterech mieszkańców Królestwa Sclavinii. Drugie miejsce pod względem aktywności zajął Gauleiter Kakulski (łączna suma wypowiedzi - 229), czwarty uplasował się Michał Jerzy Hass (łączna suma wypowiedzi - 183), szóstą lokatę zajął Andrzej Swarzewski (łączna suma wypowiedzi - 163), a czołową dziesiątkę zamyka Guedes de Lima (łączna suma wypowiedzi - 139). Siedemnasty w rankingu uplasował się właściciel Zaściankowa, Xian (łączna suma wypowiedzi - 94). Czterdzieste miejsce w rankingu zajął Michał August Staropodlaski (łączna suma wypowiedzi - 35). Wszystkim mieszkańcom Królestwa Sclavinii gratulujemy i życzymy dalszej aktywności, podnoszącej pozycję Królestwa Sclavinii w rankingach i statystykach książęcych!

4. Michał Jerzy Hass przewodniczącym Konstytuanty Sclavińskiej!

W dniu 30 grudnia Radca Jego Książęcej Mości, JKW Piotr Mikołaj zakończył głosowanie Konstytuanty Królestwa Sclavinii nad wyborem Przewodniczącego tejże instytucji. Na sześciu głosujących, aż pięciu posłów poparło kandydaturę urzędującego Namiestnika. Tylko jeden z posłów (Xian) zagłosował przeciw tej kandydaturze. Redakcja Sclavińskiej Agencji Informacyjnej gratuluje i liczy na aktywną działalność nowo wybranego Przewodniczącego Konstytuanty Królestwa Sclavinii!

(-) Guedes bnt de Lima
(-)GUEDES bnt DE LIMA h. SZACHOWNICA

- Poseł Konstytuanty Królestwa Sclavinii
- Redaktor Naczelny Przeglądu Politycznego
- Redaktor Naczelny Sclavińskiej Agencji Informacyjnej
- Dyrektor Sclavińskiego Instytutu Historycznego
- Dyrektor Alei Zasłużonych Królestwa Sclavinii

Markus Vilander

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Sclavińska Agencja Informacyjna
« Reply #1 on: Styczeń 04, 2013, 20:17:20 pm »

Czyli nic ciekawego...

Poza tym, ma Pan planetę do tego całego gazetowego szmelcu (pomijam niektóre dość wartościowe gazety), gdzie może sobie Szanowny Pan tam wypisywać tak mało istotne informacje.

Jest planeta, to Panu się tutaj zachciewa prowadzić gazety...
« Last Edit: Styczeń 04, 2013, 20:26:28 pm by Markus Vilander »

Guedes de Lima

• Aktywny użytkownik
    • Przegląd Polityczny
« Reply #2 on: Styczeń 05, 2013, 12:50:43 pm »

Czyli nic ciekawego...

Poza tym, ma Pan planetę do tego całego gazetowego szmelcu (pomijam niektóre dość wartościowe gazety), gdzie może sobie Szanowny Pan tam wypisywać tak mało istotne informacje.

Jest planeta, to Panu się tutaj zachciewa prowadzić gazety...

1. Sclavińska Agencja Informacyjna to nie gazeta tylko rządowa instytucja informacyjna, której przewodniczę.
Serwisy informacyjne SAI mają charakter promocyjny i będą się tutaj ukazywać, mimo że to bardzo Pana boli.
2. Skoro Pana to nieciekawi to proszę zająć się budową Królestwa Wurstlandii, które słyszałem ma się bardzo dobrze.
W każdym bądź razie dziękuję za komentarz. Jednak kogoś zainteresowały również tutaj informacje z Królestwa Sclavinii.
3. Mogę tutaj wrzucać takie informacje, gdyż są stricte (mam nadzieję, że wie Pan co to znaczy) związane z działem
w którym je umieściłem. Dla Pańskiej informacji, kolejne serwisy również tutaj w tym temacie się pojawię.

Z serdecznym pozdrowieniem,
(-)Guedes bnt de Lima

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #3 on: Styczeń 05, 2013, 13:28:00 pm »

Jak dla mnie ciekawa forma promocji. :) Przydał by się tylko link do forum jeśli rzeczywiście to ma pełnić taką rolę ;)
J.P. Morales
El Presidente Republica de Palma

Markus Vilander

« Reply #4 on: Styczeń 05, 2013, 13:50:46 pm »

stricte (mam nadzieję, że wie Pan co to znaczy)

Zanim zacznie mnie Pan traktować jak idiotę i zacznie mnie pouczać, to niech Pan się douczy, ("Skoro Pana to nieciekawi") jak się pisze "nie" z czasownikami.  ;)

I niech Pan nie zapomni szybko poprawić tego błędu, ogłosić światu, że żadnego takiego błędu nie było i ogłosić się najlepszym redaktorem w mikroświecie posługującym się najlepszą polszczyzną.

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #5 on: Styczeń 05, 2013, 16:08:36 pm »

[...], ("Skoro Pana to nieciekawi") jak się pisze "nie" z czasownikami.  ;)

Pan Sedes de Lima zna tylko czasownik nienawidzić a ten się pisze razem :P
« Last Edit: Styczeń 05, 2013, 16:11:33 pm by Ludwik Bourbon »

Guedes de Lima

• Aktywny użytkownik
    • Przegląd Polityczny
« Reply #6 on: Styczeń 05, 2013, 22:40:00 pm »

stricte (mam nadzieję, że wie Pan co to znaczy)

Zanim zacznie mnie Pan traktować jak idiotę i zacznie mnie pouczać, to niech Pan się douczy, ("Skoro Pana to nieciekawi") jak się pisze "nie" z czasownikami.  ;)

I niech Pan nie zapomni szybko poprawić tego błędu, ogłosić światu, że żadnego takiego błędu nie było i ogłosić się najlepszym redaktorem w mikroświecie posługującym się najlepszą polszczyzną.

Ja do błędu przyznać się potrafię i robię to. Pan natomiast nie. Nie wiem jak osoba tak wybitnie operująca językiem polskim mogła sobie pozwolić na takie faux pas.
Złapał mnie Pan, plus za to!

[...], ("Skoro Pana to nieciekawi") jak się pisze "nie" z czasownikami.  ;)

Pan Sedes de Lima zna tylko czasownik nienawidzić a ten się pisze razem :P

Baronet jak już. Szanujmy się Ekscelencje. W końcu mam do czynienia z przedstawicielami Królestwa Wurstlandii.  ;D

Markus Vilander

« Reply #7 on: Styczeń 06, 2013, 00:36:37 am »

Ja do błędu przyznać się potrafię i robię to. Pan natomiast nie. Nie wiem jak osoba tak wybitnie operująca językiem polskim mogła sobie pozwolić na takie faux pas.

Przyzwyczaiłem się już do Pańskiego poglądu na sytuację, w której Pan zawsze jest ten dobry, a ja zawsze ten zły, więc na chuj drążyć ten temat?

Złapał mnie Pan, plus za to!

Wsadź sobie Pan tego plusa do anusa.

Szanujmy się Ekscelencje.

Mój szacunek dla takich osób jak Pan jakoś rzadko dojeżdża pod Pański adres, więc żyj sobie Pan, gdzie Pan żyjesz i rób Pan co chcesz, a ludzie niech Pana za to wielbią.  ;)
« Last Edit: Styczeń 06, 2013, 00:39:36 am by Markus Vilander »

Guedes de Lima

• Aktywny użytkownik
    • Przegląd Polityczny
« Reply #8 on: Styczeń 06, 2013, 13:17:23 pm »

Przyzwyczaiłem się już do Pańskiego poglądu na sytuację, w której Pan zawsze jest ten dobry, a ja zawsze ten zły, więc na chuj drążyć ten temat?

Sam sobie tego życzysz, ekscelencjo Vilander!  ;)

Arkadiusz von Wettyn

• Król Hirshbergii i Weerlandu
    • ZSKHiW
« Reply #9 on: Styczeń 06, 2013, 19:27:30 pm »

Myślałem, że ludzie wyrastają z takich głupich zachowań. Co musi się dziać z człowiekiem, że satysfakcje sprawia mu nazwanie towarzysza rozrywki sedesem...
(-) Arkadiusz II Filip (von Wettin)
Król Hirshbergii i Weerlandu, Prezes ZJAREX.Korporejszyn