Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2 3 ... 8

Author Topic: Republika Wirtualnego Świata  (Read 13209 times)

Faron

• Maciej Faron
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
Republika Wirtualnego Świata
« on: Luty 05, 2008, 19:39:52 pm »

Pamiętam, że kiedyś była prowadzona dyskusja na ten temat. Postanowiłem reaktywować wątek powstały jeszcze na starym forum.
A więc na początku zadam małe pytanie, głównie kierowane do "znawców".
Czy RWŚ ma w sobie coś z mikronacji?
(-) tow. Maciej Faron

Willi Farmer

• Ekspert
Odp: Republika Wirtualnego Świata
« Reply #1 on: Luty 05, 2008, 20:10:57 pm »

to zwykla gra  z  malymi hakerami xD
Farmer z Alabamy :P

Buba Aleksander Bubovič

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #2 on: Luty 05, 2008, 21:38:53 pm »

Może nie często wypowiadam się na forum mikronacji, ale w tej sprawie postanowiłem zabrać głos. Może nie jestem "znawcą", ani tymbardziej kimś studiującym namiętnie prawo mikronacyjnie, ale swoje wiem, ponieważ w zamierzchłych czasach grałem w WŚ. Cóż, szczerze powiem, że nie zmiernie się cieszę, że mieszkam teraz w mikronacji z prawdziwego zdarzenia, bo denerwowało mnie płacenie za byle co za pomocą smsów premium. Na dodatek atmosfera tam nie sprzyja nikomu i niczemu, a podświadomość "graczy", jak sama nazwa wskazuje nie zmieni się na myślenie "mieszkaniec". To jest tylko moje zdanie.

robert_hubacz

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #3 on: Luty 05, 2008, 22:01:04 pm »

No w WŚ siedziałem bardzo długo, i dzięki WŚ zetknąłem się z mikronacjami. Szczerze powiem jest to gra ale i mająca dużo w sobie z mikronacji, szczerze Wam powiem że tam nie dzieje się prawie nic więcej niż polityka polityka, afery, zamachy itp.

Co do wypowiedzi Pana Buba Budovic:

bo denerwowało mnie płacenie za byle co za pomocą smsów premium.

Szczerze powiem że ja grałem ponad rok i zaszedłem bardzo wysoko, gdzie nie napiszę bo na co się demaskować ;) i ani razu nie skorzystałem z sms premium.

Co do Pana (przepraszam ale nie znam tytułu) Fryderyk Wilhelm I Bourbon to z tego co kojarzę przeżył Pan w WŚ dość dużo fajnych przygód, i dalej przeżywa, no chyba że z Pana mejla korzysta ktoś jeszcze bo mejl który ma Pan podany w Mikropolis występuje również w WŚ ;)

Willi Farmer

• Ekspert
« Reply #4 on: Luty 05, 2008, 23:35:32 pm »

dla mnie to nie byly mile chwile bawilem sie w ta gre ale juz znowu przestalem :)
Farmer z Alabamy :P

Celeste dead

• Aktywny użytkownik
« Reply #5 on: Luty 06, 2008, 06:52:40 am »

Buba - Ja pamiętam jak niektórym kiedyś zależało na tej grze. Z jaką chęcią i determinacją walczyliśmy o lepszy byt! Więc to troszkę głupie... Buba... Ciebie szczególnie długo już znam i to właśnie z wś, więc czy Ty jeśli kiedyś, a kiedyś to pewnie nastąpi - odejdziesz z mikronacji to też będziesz się o Nich tak wysławiał? Właściwie to dzięki PEG w której się poznaliśmy wiele zrozumiałam, nawet nie wiem czy za czasów PEG nie zaczęłam podejmować bardziej racjonalnych decyzji... Ty zacząłeś tworzyć świetne filmiki... Wyniosłeś troszkę z tego wś.. więc waż troszkę słowa - ta Celeste coś niecoś pamięta :D A właściwie to wszystko.. :P :) nie wszystko było tam złe! :)

A ja raz smsa wysłałam - muszę się przyznać :D

Nie raz pomstowałam na wś, ale też nie raz się śmiałam do monitora z dobrego żartu na irc :)
Było miło.. ale gdy pisałam wniosek o obywatelstwo w wś to natrafiłam na Sarmację... no i jakiś miesiąc później może troszkę wcześniej, może troszkę poźniej.. przeniosłam się do mikronacji :P

Tak jak napisał Pan Robert - WŚ to polityka i afery choć według mnie, świetne miejsce na powstanie. Ludzie się poznają - utrzymują ze sobą kontakty. Sama nie gram już od czerwca a mimo wszystko często rozmawiam ze znajomymi z wś chociaż na irc już nie wchodzę... pewnego mościa poznałam (tutaj mieszkancy wś wiedzą kogo) :P - jako pierwszego! w marcu, pochodził on z wś i znam go nadal... Powstają naprawdę duże więzi tak jak w mikronacjach. :) Jeśli jednak Sycylbia nazwała się mikronacją to WŚ też powinno tak nazwać bo jest tam dokładnie to samo, albo też na odwrót co bardziej preferuję :P , WŚ ma więc swoje dobre i złe strony. Chociaż napewno nie jestem już tą samą osobą co kiedyś. Graczom trudno by było zmienić się na ''mieszkańców'' no chyba że uznano by to za rodzaj ich specyficznej kultury. Co mi się w mikronacjach bardziej spodobało? Tu jest spokojniej, większe możliwości rozwoju - w wś - ja bym się nie zdziwiła gdyby każdy miał tam własną teczkę :P Ale cóż, kto co lubi - w wś poznałam wiele wartościowych osób (bez wymieniania) ;p Ale tak jak w rl świecie... różnych ludzi spotkać można.
« Last Edit: Luty 06, 2008, 06:58:59 am by celeste »

marcin.pospiech

• Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
    • Królestwo Scholandii
« Reply #6 on: Luty 06, 2008, 17:23:56 pm »

Gra świetnie zapowiadała się, gdy powstawała. Nie była komercyjna, a ludzie byli przyjaźni. Był poziom, była kultura. Kiedy zaczął się biznes i masówka, uciekłem stamtąd zostawiając wszystko, tak jak było. A zaczynałem praktycznie od samego początku.
(—) dr net. Marcin Pośpiech książę von Salvepol-Nova Vita,
Administrator mikronacje.info

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #7 on: Luty 07, 2008, 13:09:51 pm »

Ja co prawda "nie grałem", ale obejrzałem ją sobie kiedyś, no i powiem wprost - wiele zmian musiałoby zaistnieć, żeby można było to uznać jako mikronację...
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #8 on: Luty 07, 2008, 14:07:58 pm »

Pierwsza konieczna zmiana: wymiana mieszkańców.

Faron

• Maciej Faron
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
« Reply #9 on: Luty 07, 2008, 16:12:55 pm »

Pierwsza konieczna zmiana: wymiana mieszkańców.
Moim zdaniem, zmiana nazwy :)
(-) tow. Maciej Faron
Pages: [1] 2 3 ... 8