Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Author Topic: Cyfryzacja w Mikronacjach  (Read 3666 times)

Guedes de Lima

• Aktywny użytkownik
    • Przegląd Polityczny
Odp: Cyfryzacja w Mikronacjach
« Reply #20 on: Styczeń 10, 2013, 07:59:50 am »

Panie Dąbski,

Żadnej narracji z mojej strony nie będzie, jeżeli pomysł dotyczy bezpośrednio zerżniętej kwestii z realnego świata i usilnego wprowadzania jej w świat wirtualny. Pomijam fakt, że Trizondal albo raczej Pan Hans van der Ice znów wprowadza w obieg jakieś dziwne przeświadczenie, że to co ma Trizondal, to mają mieć wszyscy.

Bardzo mi przykro z tego powodu, że nie rozumie Pan tego, co piszę. A czy ja gdzieś powiedziałem, że mi nie pasuje to, co się dzieje w tej mikronacji, o której Pan wspomina? Skrytykowałem tylko bezczelne zżynanie tego, co istnieje w realnym świecie, i co więcej, wprowadzanie tego w niezbyt zmienionej formie do świata mikronacji.

Dlaczego zatem w bezczelny sposób skopiował Pan nazwę "Królestwo", która istnieje w realnym świecie? Powinien Pan wymyślić stricte wirtualny ustrój o unikalnej nazwie, którą zastrzegłby Pan. Kończ Waść, wstydu oszczędź.
(-)GUEDES bnt DE LIMA h. SZACHOWNICA

- Poseł Konstytuanty Królestwa Sclavinii
- Redaktor Naczelny Przeglądu Politycznego
- Redaktor Naczelny Sclavińskiej Agencji Informacyjnej
- Dyrektor Sclavińskiego Instytutu Historycznego
- Dyrektor Alei Zasłużonych Królestwa Sclavinii

Markus Vilander

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #21 on: Styczeń 10, 2013, 10:24:14 am »

Pana mowa naprawdę lekko trąca o psychizm.

Robert Dąbski

• Aktywny użytkownik
« Reply #22 on: Styczeń 10, 2013, 17:43:53 pm »

Panie Dąbski,

Żadnej narracji z mojej strony nie będzie, jeżeli pomysł dotyczy bezpośrednio zerżniętej kwestii z realnego świata i usilnego wprowadzania jej w świat wirtualny. Pomijam fakt, że Trizondal albo raczej Pan Hans van der Ice znów wprowadza w obieg jakieś dziwne przeświadczenie, że to co ma Trizondal, to mają mieć wszyscy.

Bardzo mi przykro z tego powodu, że nie rozumie Pan tego, co piszę. A czy ja gdzieś powiedziałem, że mi nie pasuje to, co się dzieje w tej mikronacji, o której Pan wspomina? Skrytykowałem tylko bezczelne zżynanie tego, co istnieje w realnym świecie, i co więcej, wprowadzanie tego w niezbyt zmienionej formie do świata mikronacji.

Akurat to Wurstlandia była liderem zrzynania i to jeszcze na starym forum. Wędkarstwo i radio - czy to nie jest dla pana znajome?
Robert Dąbski

2011 - ?

Markus Vilander

« Reply #23 on: Styczeń 10, 2013, 18:02:02 pm »

Pan w ogóle nie rozumie kwestii, jaką Panu próbuję zobrazować i brnie bez opamiętania w swoje chaszcze. Szkoda mi czasu, aby wyjaśniać Panu takie banalne sprawy.

Krzysztof Hans van der Ice

« Reply #24 on: Styczeń 13, 2013, 09:28:17 am »

W imieniu Trizondalskiego Operatora Telekomunikacyjnego którego jestem
dyrektorem chciałbym się zapytać władz wszystkich państw mikronacyjnych czy w waszym kraju zostanie przeprowadzona cyfryzacja telewizji naziemnej taka jak w Trizondalu ? Bardzo proszę o waszą odpowiedź na to pytanie :)
W Trizondalu powstająca przy okazji cyfryzacji akcja znajduje się pod tym linkiem:
http://forum.trizondal.org/viewtopic.php?f=44&t=4267 na stronie tej podane są też linki do elementów strategii Trizondalu na czele z tą dotyczącą pozbywania się nadawania analogowego. W skrócie chodzi o wyłączenie analogowej telewizji naziemnej i wprowadzenie w jej miejscu cyfrowej.

Czy Szanowna Ekscelencja dobrze się czuje? Wasza Ekscelencja kompletnie zatraciła granicę pomiędzy sferą mikronacji, a sferą realnego świata. Pomysł z Our Sound jako odzwierciedlenie realnej Eurowizji jakoś Wasz Mościowi wyszedł, ale czy to ma znaczyć, że wszystko, co się dzieje w realnym świecie ma być odwzorowywane w v-świecie? Proszę trzymać jakieś granice dobrego smaku.

Za chwilę będziecie promować super energooszczędne telewizory LEDowe i będziecie propagować paranoję... Takie coś odstrasza i to dosadnie rzecz ujmując.

Szanowny Panie, wątpię w to, czy Pan rozumie słowo narracja, a szczególnie jej zastosowanie w mikronacjach. Akurat w Trizondalu ten temat jest interesujący. Dobry smak? To, że panu nie pasuje coś, co się dzieje w mikronacji, którą pan olewał (olewa?), i pan nie znając tematu gada od rzeczy to krytyka jest bezzasadna.
Jako współ-autor projektu o którym pisze (razem ze mną go tworzy pan Maciej Sienkiewicz) potwierdzam powyższą wypowiedź mojego v-brata Roberta Dąbskiego-Hansa który zresztą w Trizondalu tworzy satelitarny odpowiednik operatora telekomunikacyjnego którym kieruje. Firma działa prężnie a ostatnio w częstotliwość zaopatrzyła się firma transportowa specjalizująca się w kolejach na terenie mojego v-kraju a niedługo mam zamiar wyjść z projektem do trizondalskiego wojska oraz lotnictwa cywilnego. Tak jak Our Sound także i ten pomysł polegający na stworzeniu operatora mający uprawnienia podobne do tych jakie w rzeczywistości mają realne urzędy i firmy o których piszę niżej  powstał ze zmiksowania moich dwóch pasji - w tym przypadku mediów i mikronacji (w przypadku OS była to Eurowizja i mikronacje) więc po popularności tego projektu (jak i jego odpowiednika satelitarnego) nie widzę przeciwskazań dla jego wdrożenia przez inne Mikronacje a zwłaszcza te które posiadają media w postaci radia i telewizji. Po stworzeniu takich jednostek przez dane v-kraje możnaby stworzyć jedną dużą jednostkę centralną odpowiadającą za koordynacje  międzynarodową częstotliwości naziemno-satelitarnych a także za wsparcie technologiczne takich imprez jak V-Mundial i Our Sound. Stąd też uważam że jak najbardziej takie projekty można wdrażać  przykładowo chociażby w Sarmacji, Austro-Węgrzech czy powiedzmy Victorii oraz Dreamlandzie a także innych mikronacyjnych krajach.
W kwestii pytań na temat cyfryzacji naziemnej jak i satelitarnej polecam odwiedzenie działów dwóch prężnie działających firm w Trizondalu:
Trizondalski Operator Telekomunikacyjny - http://forum.trizondal.org/viewforum.php?f=136
Trizondal Satellites Services -  http://forum.trizondal.org/viewforum.php?f=376
Pierwsza z firm (którą kieruje razem z panem Maciejem Sienkiewiczem) ma kompetencje następujących realnych urzędów i firm:
- Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji (w części dotyczącej cyfryzacji)
- Ministerstwa Infrastruktury (w części dotyczącej cyfryzacji)
- Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
- Urzędu Komunikacji Elektronicznej
- Emitela
a zajmuje się głównie naziemną telewizją cyfrową, wycofywaną naziemną telewizją analogową oraz radiem naziemnym a także rozdziela koncesje nadawcom chcącym nadawać satelitarnie.
Druga firma natomiast  firma jest w zasadzie takim mikronacyjnym Eutelsatem i specjalizuje się w nadawaniu radia,telewizji oraz usług poprzez satelitę. Myślę że tymi działami skutecznie zaskpokoje wasz głód wiedzy i zachęce do wdrożenia podobnych rozwiązań dla Sarmacji. Zresztą ta druga firma tworzy wiązki satelitarne także i dla waszego v-krajów.
« Last Edit: Styczeń 13, 2013, 10:55:28 am by Krzysztof Hans van der Ice »
(-)Krzysztof Hans van der Ice
Syn Katarzyny i Marcela Hansów oraz Brat Roberta Dąbskiego-Hansa
- Założyciel konkursu Our Sound

Robert Dąbski

• Aktywny użytkownik
« Reply #25 on: Styczeń 13, 2013, 19:56:57 pm »

Dodam, że to tylko zachęta, że nie było smutów, że wciskamy komuś coś.
Robert Dąbski

2011 - ?

rhad

• Aktywny użytkownik
« Reply #26 on: Sierpień 18, 2013, 18:40:34 pm »

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
« Reply #27 on: Sierpień 19, 2013, 16:14:44 pm »

Za BRC produkowaliśmy telewizory z płaskim kineskopem (ok. 30 cm grubości) przystosowane do odbierania sygnału w SECAM, a nadawaliśmy w systemie NTCS, dzięki czemu poprzez wprowadzenie talonów na dekodery i oddzielnych talonów na telewizory, a także zakaz zbywania talonów, dekoderów i telewizorów, udało nam się doprowadzić do sytuacji, gdy dekoder z telewizorem nie miał okazji się spotkać. A to wszystko dlatego, że sąsiedzi nadawali w PAL, więc nie mogliśmy dopuścić do sytuacji, w której wrogie nam treści będą trafiały do telewizji.

Jeżeli chodzi o współczesną Ciprofloksję - nadajemy dwa programy w SECAM, oczywiście analogowo, bo cyfryzacja to postęp i rozpusta. Niestety, ale teraz nie ma prądu :(
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Krzysztof Hans van der Ice

« Reply #28 on: Styczeń 07, 2014, 14:59:39 pm »

No to w Ciprofloksji jest gorzej niż u mnie w realu gdy istniała telewizja analogowa - wtedy miałem dostęp do czterech kanałów czyli drugiego tyle w porównaniu do wymienionego przez przedmówczynie kraju.
Poza tym nie nazwałbym cyfryzacji rozpustą no chyba że mamy do czynienia z stanem rzeczywistym w Polsce gdzie aż roi się od kanałów Telewizji Polskiej i Polsatu :D
« Last Edit: Styczeń 07, 2014, 15:01:27 pm by Krzysztof Hans van der Ice »
(-)Krzysztof Hans van der Ice
Syn Katarzyny i Marcela Hansów oraz Brat Roberta Dąbskiego-Hansa
- Założyciel konkursu Our Sound