Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Author Topic: Wnioski Kongresu Intelektualistów  (Read 3485 times)

Markus Vilander

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Wnioski Kongresu Intelektualistów
« Reply #30 on: Grudzień 28, 2012, 14:00:01 pm »

Bo obie strony konfliktu to pikselowe dzieciuchy. ;)

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #31 on: Grudzień 28, 2012, 15:15:09 pm »

Panie Vilander, czy Pan w ogóle wie w jakim wątku pisze? Czy ostatni post jest na temat? Prosiłbym bardzo o nie prowokowanie i kolejny raz o nieobrażanie innych użytkowników.
Skoro tak bardzo jest Pan zainteresowany tematem, to proszę przedstawić swój system przeprowadzania walk. Jak sądzę, jeśli taki Pan posiada, jest on zapewne o wiele bardziej przystosowany do potrzeb polskiego mikroświata. Zatem czekam na Pańską wypowiedź.
Kolejne odbieganie od tematu utrudnia rychłym ustaleniom, a Pańskie niektóre posty nadają się do działu offtop
(Jak tak dalej pójdzie to powstanie cały dział Markus Vilander - epopeja. Proszę potraktować to w formie żartu, a nie ataku na Pańską osobę ;) )

SD: Z czystej ciekawości, jaką Pan reprezentuje na dzień dzisiejszy mikronacje? ;)
J.P. Morales
El Presidente Republica de Palma

Markus Vilander

« Reply #32 on: Grudzień 28, 2012, 16:08:06 pm »

SD: Z czystej ciekawości, jaką Pan reprezentuje na dzień dzisiejszy mikronacje?

Reprezentuję niemikronacyjny stwór, czyli siebie, ale możecie mnie kojarzyć z Wurstlandią. ;)

Panie Vilander, czy Pan w ogóle wie w jakim wątku pisze? Czy ostatni post jest na temat?

Oczywiście, że wiem. A czy Szanowny Pan przejrzał w ogóle wątek dotyczący pixel war, który załączył Pan Abramovic? Właśnie o nim dyskutujemy. Przebieg tamtej wojny wydał mi się zupełnie niepoważny, to pozwoliłem sobie odpowiednio to skwitować. Jeżeli Pan nie zapoznał się dogłębnie z załącznikami Pana Abramovica, to może Pan sądzić, że moja wypowiedź jest nie na temat.

O system prowadzenia walk Pan pyta, tak? To Panu, jak i tym co nas czytają coś powiem... Uważam, że każdy kraj, który chce taką wojnę prowadzić jest zdolny do wysilenia swych szarych komórek, aby wytworzyć jakieś zasady według których będą walczyć. Nie rozumiem kompletnie dlaczego mamy się zajmować tworzeniem zasad do wojen, które nas nie dotyczą, których przecież nie ma i może w ogóle nie być... Co mnie to obchodzi, że jakieś dzieciury chcą się lać o jakieś pikselowe ziemie? Skoro chcą sobie robić manewry wojskowe i sprawdzać swe zdolności strategiczno-taktyczne, to niech się leją na wymyślonych przez siebie mapach, a następnie to opisują... Fanatycy będą też to łykać. Po cholerę chcecie wzmacniać agresję w mikronacjach o totalną głupotę jaką są piksele prawdziwych krajów... Jak pikselowe żołnierzyki chcą się lać o prawdziwe ziemie, to powtarzam - niech tworzą zasady walk z krajem, który atakują... Niech ta walka odbywa się na uzgodnionych przez obie strony zasadach, aby jeden drugiego nie najechał czołgami, a ten drugi na pierwszego startował z konnicą... Nie potrzebna jest do tego międzynarodowa konwencja, aby wszyscy się do niej dostosowywali. W ogóle nie wiem, jak wszyscy mogą się do niej dostosować, jak każda mikronacja ma zapewne inne zamysły wojenne, niektóre to nawet się brzydzą wojną pikselową... Narzucanie czegoś odgórnie, bo ktoś wie lepiej od danego kraju przypomina mi politykę tych dupków z Parlamentu Europejskiego w Brukseli. 

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #33 on: Grudzień 28, 2012, 21:48:53 pm »

Na początek stwierdzę tylko, że dyskusja ta wydaje mi się niepotrzebna z powodu zdania, które wypowiedział p. Vilander:
Nie potrzebna jest do tego międzynarodowa konwencja, aby wszyscy się do niej dostosowywali.
Owszem - nikomu tej konwencji nie narzucamy! Tak samo jak nikt nikomu nie narzuca Konwencji Genewskiej ani nikt nie zmusza do członkostwa danego kraju w UE - jest to ich wybór. Tak więc proszę, niech nie zarzuca mi pan przymuszanie do stosowania Konwencji. Wojny wg tych zasad prowadzić będą tylko sygnatariusze ew. Konwencji, jeśli takowa zostanie podpisana. Coraz mniej jednak chce mi się wierzyć w powodzenie całego przedsięwzięcia. Jeśli Mikroświat składa się z samych pieniaczy... Cóż, Konwencja nie ma wtedy szans.

Zmierzę się jednak jeszcze na koniec z ostatnim z pańskich "argumentów":

Bo obie strony konfliktu to pikselowe dzieciuchy.

Porównuje mnie do pikselowego bachora - co jednak wg Sz.P. powinien robić zaatakowany w ten sposób kraj? Poddać się bez walki i stwierdzić "bierzcie nasz kulturalnie rozwinięty region, po co nam on"? Czy może być jeszcze bardziej "dickish" i stwierdzić, że nie uznajemy tej wojny i utrzymywać odtąd, że nic nie zaszło?

Owszem, możliwe, że wojna ta wydaje się dziecinna. Przyznaję - była! Byłem wtedy ponad 2 lata młodszy i o wiele uboższy językowo i strategicznie, chociażby od rodowitych Amerykanów czy Szweda zafascynowanego wojskiem. Nie przeważa to jednak o dziecinności samego systemu. Pan daruje, ale próbuje pan sprowadzić dyskusję nad Konwencją do argumentu "patrzcie, osoby używające Konwencji są/były dziecinne, więc Konwencja to papranina dla dzieci".
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Markus Vilander

« Reply #34 on: Grudzień 29, 2012, 00:22:59 am »

Na początek stwierdzę tylko, że dyskusja ta wydaje mi się niepotrzebna z powodu zdania, które wypowiedział p. Vilander:

Jeszcze trochę i będziecie skakać z mostów. :P

Tak więc proszę, niech nie zarzuca mi pan przymuszanie do stosowania Konwencji. Wojny wg tych zasad prowadzić będą tylko sygnatariusze ew. Konwencji, jeśli takowa zostanie podpisana. Coraz mniej jednak chce mi się wierzyć w powodzenie całego przedsięwzięcia. Jeśli Mikroświat składa się z samych pieniaczy... Cóż, Konwencja nie ma wtedy szans.

Czy Pan czyta, to co ja piszę? Przecież pisałem, że w wojnie biorą udział tylko Ci, co ustalą pewne zasady między sobą i je zaakceptują. To po cholerę Pan proponuje takie coś jak Panu wiara w przedsięwzięcie się odwraca o 180 stopni po tym jak wyraziłem swą opinię? Niech Pan broni swego projektu i zachęca ludzi, a nie się przejmuje jakimś Vilanderem.  ;) 

Porównuje mnie do pikselowego bachora - co jednak wg Sz.P. powinien robić zaatakowany w ten sposób kraj? Poddać się bez walki i stwierdzić "bierzcie nasz kulturalnie rozwinięty region, po co nam on"? Czy może być jeszcze bardziej "dickish" i stwierdzić, że nie uznajemy tej wojny i utrzymywać odtąd, że nic nie zaszło?

Nie wiem jak można okraść kraj z kultury. Chyba zżynając ją żywcem z danego kraju kradnąc cały skrypt...Weerland też najechał na jeden z regionów KW i tak został pogoniony, że aż swą głowę gdzieś zgubił po drodze, bo ktoś mu ją ściął na moje zlecenie, ale przynajmniej było zabawnie. ;) Jego ściętą główkę nawet opublikowano w gazetce, a bezgłowy Weerland powiedział, że to nie jego. ;D

W sposób jaki jest zawarty w tej konwencji? Nie mam pojęcia, co bym zrobił. Na pewno bym nie podpisywał tak absurdalnego aktu prawnego.  :P