Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: Banicja i zmiany  (Read 8962 times)

marcin.pospiech

• Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
    • Królestwo Scholandii
Banicja i zmiany
« on: Luty 04, 2008, 22:24:39 pm »

Drodzy użytkownicy,

Wczoraj straciliśmy pare całkiem pokaźnych, rozwiniętych tematów. Winę za to ponosi pan "All Capone", który włamał się na konto pana Macieja Farona i skorzystał z jego uprawnień w zakresie moderatorskim.

Poświęciłem pare godzin na testowanie forum, aby wykryć wszelkie nieprawidłowości, które mogłyby sprzyjać zniknięciom wątków, ale na szczęście wszystko jest w porządku. Jednak dla większego bezpieczeństwa postanowiłem zabrać użytkownikom możliwość usuwania własnych wątków. Oczywiście dalej taka możliwość istnieje, choć pośrednio - trzeba najpierw zgłosić dany temat do któregoś z administratorów bądź moderatorów. Mam nadzieję, że zapobiegnie to sytuacjom tracenia wartościowych postów.

Dodatkowo została włączona opcja rejestrowania moderacji. Obecnie każda czynność moderacyjna zostaje zapisywana wraz z dokładną datą, użytkownikiem i numerem IP.

Wracając jednak do sprawy pana "All Capone". Uprawnienia moderatorskie zdjęte na czas dochodzenia zostały przywrócone Panu Maciejowi Faronowi. Ze względów bezpieczeństwa własnego prosi się wszystkich użytkowników mających konta w Sycylbii o zmianę hasła zarówno tam, jak i tutaj na forum. Pan "All Capone" zaraz po złożeniu publicznych przeprosin do wszystkich użytkowników forum zostanie nieodwołalnie zbanowany na okres 31 dni.
(—) dr net. Marcin Pośpiech książę von Salvepol-Nova Vita,
Administrator mikronacje.info

Krzysztov von Latoo

• Użytkownik
  • **
  • Krzysztov
    • Trizondal
Odp: Banicja i zmiany
« Reply #1 on: Luty 04, 2008, 22:30:00 pm »

"zaraz po złożeniu publicznych przeprosin do wszystkich użytkowników forum "

A skąd wiadomo, że przeprosi? ;]
GG: 10229979

Księstwo Trizondalu
--> trizondal.sarmacja.org

marcin.pospiech

• Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
    • Królestwo Scholandii
« Reply #2 on: Luty 04, 2008, 22:36:30 pm »

Jeśli nie, będzie się musiał pożegnać z forum na zawsze.
(—) dr net. Marcin Pośpiech książę von Salvepol-Nova Vita,
Administrator mikronacje.info

Faron

• Maciej Faron
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
« Reply #3 on: Luty 04, 2008, 22:39:18 pm »

Moim zdaniem powinien przeprosić i dostać bana na dłuższy czas. Miesiąc to za mało aby nauczyć sprawiedliwości takiego niedojrzałego g****...
(-) tow. Maciej Faron

robert_hubacz

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #4 on: Luty 04, 2008, 22:39:22 pm »

Panie Marcinie, jeśli można to chciałbym polecić wszystkim którzy używają wszędzie tego samego hasła i mają konto na Sycybilli aby zmienili hasła gdzie się tylko da. Z tego co się dowiedziałem All Capone widzi jak na dłoni Wasze hasła i nawet jak je zmienicie on dalej będzie miał w logach poprzednie i wszelkie Wasze konta będą narażone na włamanie.

I jeszcze mam pałą propozycję dla administratorów forum. Można załączyć dział gdzie będą automatycznie lądować wszystkie usunięte posty oraz tematy, ja używam tego na moich forach i sprawdza się to znakomicie.

Wystarczy wejść w PA-> Działy forum -> Konfiguracja -> Włącz zachowanie usuniętych wątków

Oczywiście dział powinien być ustawiony na widok tylko dla adminów, dzięki temu jeśli sytuacja się powtórzy to tematy/posty nie zostaną usunięte z bazy ale przeniesione do tego działu. I polecę jeszcze zagrzebać ten dział jak najgłębiej się da między inne aby osoba która zdobędzie nawet admina tak łatwo nie wpadała na pomysł że tak to się odbywa.

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #5 on: Luty 04, 2008, 22:53:29 pm »

Od początku mi się to państwo nie podobało :-]
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

X.X.

• Aktywny użytkownik
« Reply #6 on: Luty 04, 2008, 22:55:20 pm »

Jak ty z czymś O'Rhada wyskoczysz... All Capone to nie państwo, to człowiek. Człowiek dostaje bana, a nie państwo.

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #7 on: Luty 04, 2008, 22:56:35 pm »

No cóż, jakbyś nie zauważył, ten człowiek to faktycznie państwo (vide post Pana Roberta w wątku o Sycylbii).

To tak jakby mówić że Manin nie był Białogórą :P
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Waldemaria

• Aktywny użytkownik
  • Matka Narodu
    • Wysokogórska Republika Elfidy
« Reply #8 on: Luty 04, 2008, 23:33:15 pm »

Wczoraj straciliśmy pare całkiem pokaźnych, rozwiniętych tematów. Winę za to ponosi pan "All Capone", który włamał się na konto pana Macieja Farona i skorzystał z jego uprawnień w zakresie moderatorskim.
Poświęciłem pare godzin na testowanie forum, aby wykryć wszelkie nieprawidłowości, które mogłyby sprzyjać zniknięciom wątków, ale na szczęście wszystko jest w porządku.

Moje gratulacje!
Pozwolę sobie w tym miejscu jeszcze raz przeprosić p. Macieja Farona za niesłuszne podejrzenia.

Czuj, czuj!
gen. mjr mgr Waldemaria Depa-Zboynitzki de Pierdzimączka
Matka Narodu Gnomiego

До нектурых жэчы тжэба подходзић од тылу - Людвик Боурбон

Faron

• Maciej Faron
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
« Reply #9 on: Luty 04, 2008, 23:35:00 pm »

Poświęciłem pare godzin na testowanie forum, aby wykryć wszelkie nieprawidłowości, które mogłyby sprzyjać zniknięciom wątków, ale na szczęście wszystko jest w porządku.

Moje gratulacje!
Pozwolę sobie w tym miejscu jeszcze raz przeprosić p. Macieja Farona za niesłuszne podejrzenia.

Czuj, czuj!
Nie musi Pani przepraszać. Każdy na Pani miejscu zachowałby się raczej tak samo. Teraz już tylko się cieszyć, że dzieciak będzie ukarany.
(-) tow. Maciej Faron