Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14

Author Topic: Czy coś tu jeszcze się dzieje?  (Read 13814 times)

Nadia

• Użytkownik
  • **
    • Imperium Rosyjskie - państwo wirtualne dla Ciebie!
Odp: Czy coś tu jeszcze się dzieje?
« Reply #90 on: Sierpień 03, 2012, 15:36:48 pm »

Hmm, prowadzimy właśnie eksperymentalny projekt badawczy nad bronią termodynamiczną, możemy Cipkom jakieś pół księstwa niechcący zamrozić jeśli chcecie...
No i jest moja (chwilowo zawieszona) kampania z Twittera z zaginionym sterowcem, możnaby ją odgrzać. W końcu, zaginął on po to, żeby się gdzieś odnaleźć w cywilizowanym świecie, miał to być pretekst do nawiązania kontaktu z resztą świata... Ale chwilowo cały zasób sił i środków pochłania nam modernizacja Rasputina (systemu informatycznego), jak skończymy to dam znać :)

Marietta della Veronese

• Użytkownik
  • **
« Reply #91 on: Luty 18, 2013, 20:54:01 pm »

Witam serdecznie:) Chciałabym troszeczkę wznowić temat. Nie byłam wstanie  zaśmiecać forum kolejnym wątkiem, więc postanowiłam ten kontynuować. Chciałam się zapytać, co słychać w polskich mikronacjach. Które jeszcze istnieją, jaka jest aktywność  v-obywateli, co w końcu z opm..

KF JPM

• Moderator Globalny
  • Zaawansowany użytkownik
    • La Palma
« Reply #92 on: Luty 18, 2013, 21:26:38 pm »

Witam Szanowną Panienkę!
Miło jak czasem ktoś znajomy powraca do świata v-żywych ;) Już śpieszę z odpowiedziami. Kondycja polskich mikronacji nie jest najgorsza, nie obyło się oczywiście bez "spektakularnego" upadku jednej, no ale szczegóły zapewne są Panience znane, gdyż mowa o Wurstlandii...
Reszta bez zmian. Co do aktywności to bywając tu i tam nie zauważyłem żadnego znaczącego spadku. Pewnie nie przyglądałem się skrupulatnie, ale tragedii nie ma. Z OPM jest już gorzej... No, ale o minusach nie piszmy... Co u Panienki słychać?
J.P. Morales
El Presidente Republica de Palma

Marietta della Veronese

• Użytkownik
  • **
« Reply #93 on: Luty 21, 2013, 00:59:14 am »

Witam Szanowną Panienkę!
Miło jak czasem ktoś znajomy powraca do świata v-żywych  Już śpieszę z odpowiedziami. Kondycja polskich mikronacji nie jest najgorsza, nie obyło się oczywiście bez "spektakularnego" upadku jednej, no ale szczegóły zapewne są Panience znane, gdyż mowa o Wurstlandii...
Reszta bez zmian. Co do aktywności to bywając tu i tam nie zauważyłem żadnego znaczącego spadku. Pewnie nie przyglądałem się skrupulatnie, ale tragedii nie ma. Z OPM jest już gorzej... No, ale o minusach nie piszmy... Co u Panienki słychać?

Witam, witam WE. :)
Rada ma dusza, słysząc takie pozytywne słowa. Jeśli chodzi o OPM widzę, że żadne zmiany nie nadeszły.Ale owszem o minusach też trzeba porozmawiać, aby wiedzieć jak je wyeliminować.
A u mnie wszystko dobrze nic nadzwyczajnego. Dziękuję. Widzę, że WE aktywnie uczestniczy w dalszych rozwojach mikronacji .

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #94 on: Luty 21, 2013, 18:22:27 pm »

O, ktoś wrócił z zarealnionego świata ;) Cóż, sezon depresyjno-sesyjno-świąteczny za nami, ale i po nim ciężko się poddźwignąć. I w angielskojęzycznym sektorze pustki. Co tu zrobić, ludzie wolą gry gdzie wszystko mają podane na tacy :P
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #95 on: Luty 21, 2013, 21:14:09 pm »

O, ktoś wrócił z zarealnionego świata ;) Cóż, sezon depresyjno-sesyjno-świąteczny za nami, ale i po nim ciężko się poddźwignąć. I w angielskojęzycznym sektorze pustki. Co tu zrobić, ludzie wolą gry gdzie wszystko mają podane na tacy :P

Mój sesyjny 5-tygodniowy maraton właśnie się skończył :D I przyznam szczerze, ostatnio też gram w gry :P
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Marietta della Veronese

• Użytkownik
  • **
« Reply #96 on: Luty 21, 2013, 21:50:18 pm »

hehe.. jeszcze przed sesją też miałam skłonności  do gry. A po sesji, bardzo się nudzę, jak odpalam laptopa..
I w taki sposób szukam sobie zajęcia. :D
Widocznie mikronacje w obecnym stanie nie maja niczego ciekawego do zaproponowania dzisiejszemu społeczeństwu.
Hmm... może  powinno się powołać specjalny sztab kryzysowy.  :P

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #97 on: Luty 22, 2013, 08:17:47 am »

Moim zdaniem, obecną sytuację v-świata można porównać z tą, która dotknęła Pollin w czasach kiedy jedną nogą tkwił on w erze List Dyskusyjnych, a drugą w czasach forum internetowych. Obecni użytkownicy internetu wymagają czegoś innego, czegoś co jest dostosowane do ich czasów, takich mikronacji 2.0. I o ile ogólnie v-państwa były i są cały czas nastawione na to aby ich użytkownicy przejawiali jakąkolwiek twórczość własną, to w dobie Facebooka, Twittera, woleliby otrzymać kompleksowe narzędzie służące im do wyrażania siebie. Jedyne v-państwo które to dostrzegło, to Sarmacja i dlatego to ona ma kilkuset mieszkańców, mniej więcej tyle samo co inne mikronacje razem wzięte.

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #98 on: Luty 22, 2013, 12:57:51 pm »

Wyrażania jak wyrażania... ot, po prostu chodzi o to, by chciało się być zalogowanym tak samo, jak "siedzieć na Facebooku" - czy to jest czat, czy forum, czy LD - nieistotne.

A obecnie ludzie wolą brać fuchy za granicą, tworząc imitację "obowiązków" niż działać na rzecz swojego kraju. Przecież do generowania aktywności nie trzeba być ministrem, posłem, urzędnikiem, namiestnikiem czy burmistrzem. Sarmacja wygrywa "swoje", bo potrafiła stworzyć platformę, gdzie ludzie mogą łatwo coś napisać, stworzyć, opublikować - nawet największe bzdury. Nie jest to tylko kwestia dobrego systemu - jest to też kwestia przekonania mieszkańców, że się da, że można.

Kiedy słyszę, że ktoś tworzy drugą tożsamość tylko dlatego, że mu się "nudzi" w jego kraju, to tego nie rozumiem - skoro Ci się nudzi, to zrób coś tu, na miejscu, u siebie. Niech to będzie artykuł, post, debata, firma, strona, galeria - cokolwiek. Sarmaci na przykład przestali zajmować się polityką zagraniczną - jest ona dla nich zbędna, póki nie generuje aktywności. Można ich nazwać ignorantami w tych sprawach - ale to działa na korzyść kraju, bo po prostu NIE MUSZĄ zajmować się zagranicą i tego nie robią.

Dlatego właśnie teraz, zamiast siedzieć na emeryturze albo kolekcjonować stanowiska, zajmuję się aktywizowaniem swojego kraju, który - po zniknięciu stron - ma z tym problemy. I szczerze mówiąc - to samo polecam tym wszystkim, którzy chcą tworzyć wiele tożsamości. Niech się każdy zajmuje porządnie swoim krajem, a naprawdę dużo lepiej będzie prosperował. Bo nudzą się tylko nudni ludzie :-).

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #99 on: Luty 22, 2013, 14:22:28 pm »

Dlatego właśnie teraz, zamiast siedzieć na emeryturze albo kolekcjonować stanowiska, zajmuję się aktywizowaniem swojego kraju, który - po zniknięciu stron - ma z tym problemy. I szczerze mówiąc - to samo polecam tym wszystkim, którzy chcą tworzyć wiele tożsamości. Niech się każdy zajmuje porządnie swoim krajem, a naprawdę dużo lepiej będzie prosperował. Bo nudzą się tylko nudni ludzie :-).

Ja próbowałem aktywizować Winków. Poprzez namawianie ich do pracy na rzecz Winktown, rzucanie pomysłami itd. Niestety, zabrakło mi przez to samemu czasu na robienie coś w związku z moim v-państwem. A że ja nie miałem żadnego motywatora w postaci innych Winków działających twórczo na rzecz państwa, to się sam osobiście nieco wypaliłem w tej materii.
Pages: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14