Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14

Author Topic: Czy coś tu jeszcze się dzieje?  (Read 13604 times)

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
Odp: Czy coś tu jeszcze się dzieje?
« Reply #60 on: Lipiec 31, 2012, 07:41:23 am »

I to jest dziwne dopiero... Ciężko mi sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś zaczynając przygodę z mikronacjami nie trafia na ślad tego forum (https://www.google.pl/search?sugexp=chrome,mod=13&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=mikronacje 1. wynik...). Równie ciężko wyobrazić sobie sytuację, w której NIKT z jakiegoś państwa nie słyszał o tym forum.

Inna sprawa, że niektórzy wolą bawić się w grupie 3-5 osób, niż podyskutować na szerszym forum ...
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
« Reply #61 on: Lipiec 31, 2012, 10:36:17 am »

Inna sprawa, że niektórzy wolą bawić się w grupie 3-5 osób, niż podyskutować na szerszym forum ...

Dziwi cię to? We własnym gronie czyli w obrębie własnego forum zawsze można uciążliwego neokida zbanować/skasować/utopić w gnojówce. A tutaj czeka się dość długo na ewentualną reakcję administracji. Poza tym, własne grono ma tę zaletę, że samy dobieramy sobie towarzystwo.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

kazag

• Administrator
  • Ekspert
    • Okoczia
« Reply #62 on: Lipiec 31, 2012, 10:52:16 am »

Dziwi, bo inny jest cel wewnętrznego forum, a inny ogólnego... Może nieco źle się wyraziłem, chodzi mi o to, że niektórym wystarcza własna grupka i koniec, nie czują potrzeby szerszej dyskusji.
www.okoczia.cba.pl

Morfius Kringiham

• Moderator Globalny
  • Aktywny użytkownik
    • Korinat Gaudium
« Reply #63 on: Lipiec 31, 2012, 11:37:26 am »

O dziwo dziś dotarł do nas jeden jej mieszkaniec ;P

• Ekspert
« Reply #64 on: Lipiec 31, 2012, 12:07:19 pm »

Ale o czym tu dyskutować? Na tym forum już prawie nic się nie dzieje. Od czasu do czasu tylko ktoś wpadnie, zaprezentuje jakąś jojonację, my się pośmiejemy, ta osoba rzuci focha i nic więcej się nie dzieje. Bardzo rzadko trafiają do nas, za pośrednictwem tego forum, jakieś ważne, czy chociażby interesujące informacje. Ta dyskusja, którą teraz tutaj prowadzimy, jest jedną z nielicznych od bardzo dawna na tym forum.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

kazag

• Administrator
  • Ekspert
    • Okoczia
« Reply #65 on: Lipiec 31, 2012, 13:13:37 pm »

Zauważyłem. Ale nie wiem czy pamiętasz czasy forum na fora.pl? Przecież wtedy mikroświat nie był też jakimś super tętniącym życiem miejscem, a jednak ludzie opisywali tu przedsięwzięcia polityczne, gospodarcze, kulturalne. Tutaj (już na tym forum) były miesiące, w których pisano ponad tysiąc postów, ba, nie dało się być na bieżąco w niektórych wątkach. Nawet offtopiki działały. A i yoyonacji było przecież bez liku, ostatecznie kiedyś uknuł się ten termin;)

Odeszli ludzie? Zmieniła się v-generacja? Czy spadła tak bardzo populacja? Przestało się dziać coś, o czym można poinformować szerszą publikę? Szczerze mówiąc były długie okresy, kiedy nic nie wnosiłem do życia mojej mikronacji, ale jednak z zaciekawieniem czytałem o tych wszystkich wydarzeniach na tym i poprzednim forum.

Pół biedy, jeśli faktycznie jeszcze w mikronacjach toczy się życie, tylko na to forum się wszyscy poobrażali ;)
www.okoczia.cba.pl

• Ekspert
« Reply #66 on: Lipiec 31, 2012, 15:31:56 pm »

Zauważyłem. Ale nie wiem czy pamiętasz czasy forum na fora.pl?

Nie, ja się zarejestrowałem pierwszy raz dopiero jak przeniesiono forum tutaj. Zdaje się, że jakoś niedługo po.

Przecież wtedy mikroświat nie był też jakimś super tętniącym życiem miejscem, a jednak ludzie opisywali tu przedsięwzięcia polityczne, gospodarcze, kulturalne.

Bo wtedy to miało jakiś sens. Teraz nie ma większego. Jeśli chcę kogoś o czymś poinformować, to wystarczy rzucić informacją do Tronu i zaraz się zagreguje. Pomijam już fakt, że zmienił się krąg odbiorców tych informacji i teraz inkluzja, pomiędzy tym forum a oczekiwanymi adresatami, nie zachodzi w żadną stronę.

Tutaj (już na tym forum) były miesiące, w których pisano ponad tysiąc postów, ba, nie dało się być na bieżąco w niektórych wątkach. Nawet offtopiki działały. A i yoyonacji było przecież bez liku, ostatecznie kiedyś uknuł się ten termin;)

No było, ale ja np. wolę pisać na swoim forum. Tam mogę bez problemu ponarzekać na ludzi w w Skodach i Fiatach, że mi drogę blokują bez obawy, że będę musiał słuchać szczekania jakiegoś obrońcy biednych i uciśnionych. Po prostu spadł poziom tego forum, spadła wrażliwość jego użytkowników na subtelności.

Pół biedy, jeśli faktycznie jeszcze w mikronacjach toczy się życie, tylko na to forum się wszyscy poobrażali ;)

Nie wiem jak u innych, ale u nas, w Ciprofloksji, aktywność jest całkiem spora. Po prostu przyjęliśmy taki model państwa, które swoimi sąsiadami jest raczej mało zainteresowane, zaś ewentualne przetasowania czy zmiany granic na Zapadni nas mało interesują. Dużo istotniejsza jest aktywność na własnym podwórku, niż produkowanie się gdzieś, gdzie jeszcze jakiś gimnazjalista będzie mnie straszył konstytucją.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Morfius Kringiham

• Moderator Globalny
  • Aktywny użytkownik
    • Korinat Gaudium
« Reply #67 on: Lipiec 31, 2012, 16:02:07 pm »

W Trizondalu parę dni temu odwiedzałem forum, dosyć liczną grupką mnie powitali.
Z Polondii ostatnio ktoś do mnie pisał. Pytałem o aktywność, mówił, że też niezła.

Ludzie chyba po prostu ograniczyli się do własnych krajów ;P

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #68 on: Lipiec 31, 2012, 16:34:01 pm »

Miło znów usłyszeć dyskusję na poziomie ;)

Quote from: Aleksander Hergemon-Euskadi
Słaby pomysł. Siłą rzeczy istnieją pewne różnice pomiędzy państwami, które są nie do przeskoczenia. Wyobraźmy sobie takie wspólne forum. I wyobraźmy sobie na nim Ciprofloksję, w której opowiadanie o posuwaniu psów, dyskusje na temat mielenia ludzi biednych na szynkę czy poczwórna penetracja kobiety bez rąk i nóg nie budzą w nikim żadnych negatywnych reakcji. Albo chociażby to przysłowiowe rzucanie kurwami i chujami. A teraz wyobraźmy sobie, że w tej wspólnej przestrzeni mogą istnieć państwa o nieco węższej tolerancji dla takich zachowań, a nawet takie, których twórcy mają dupę spiętą spinaczem i próbują odgrywać Wersal.

Doskonale zdaję sobie sprawę z różnic między państwami - jednak taka 'Unia' byłaby całkowicie dobrowolna i składałaby się zapewne z państw, które 'dogadywałyby się' między sobą (lub kłóciły lubiąc się sprzeczać - tzn. jeśli konflikt wnosiłby dość dużo w życie obu mikronacji a stereotypy dodawałyby tym sprzeczkom uroku).

Jeśli zaś chodzi o RSiB, jak na razie pojawiły się jedynie głosy ZA. Czekam jeszcze na zdanie wyglądającego na lekko nieobecnego prezydenta Rutzeldorfa ;P

Quote from: Podsumowanie rozmowy, które napisał Morfius
Ludzie chyba po prostu ograniczyli się do własnych krajów

Inna sprawa, że niektóre imprezy nadal są tu ogłaszane, choćby Wurstlandzki Jarmark Kiełbasiany czy międzynarodowa Liga Królewska... To Forum jeszcze nie zginęło, po prostu ktoś wpuścił tu w obieg trochę cuchnącego siarkowodoru* :P

* H2S odpowiada prawdopodobnie za hibernację zwierząt zapadających w sen zimowy; porównanie do odoru wściekłych yoyonacji i hibernacji forum jest więc na miejscu.
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

• Ekspert
« Reply #69 on: Lipiec 31, 2012, 16:45:20 pm »

To Forum jeszcze nie zginęło, po prostu ktoś wpuścił tu w obieg trochę cuchnącego siarkowodoru* :P

Proponuję w to miejsce Cyklon B. To będzie prawdziwy powiew świeżości!
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Pages: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 14