Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Jeżeli przypadkiem nie zatwierdziliśmy Twojego konta na forum, napisz maila na mmkgtc@gmail.com

Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14

Author Topic: Czy coś tu jeszcze się dzieje?  (Read 13595 times)

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
Odp: Czy coś tu jeszcze się dzieje?
« Reply #40 on: Lipiec 28, 2012, 23:48:47 pm »

W sumie nie wiem więc - czy wspólne forum postawilibyśmy na forum.mikronacje.info, czy też na [unia|?]*.mikronacje.info ?
Nie mam nic przeciwko którejkolwiek z tych opcji, ale chcę poznać zdanie przedstawicieli Okoczii / innych osób zainteresowanych.

Poza tym pozostaje kwestia składu: od razu zgłaszam Interland, proponuję też odwiedzić Republikę Santanii i Burgii - paru obywateli, którzy nie mają do końca pomysłu na kraj, który może mieć potencjał gdy w końcu dojdą do porozumienia ;P
Jeśli znalazłyby się jeszcze inne kraje zainteresowane taką formą współpracy ponadnarodowej, byłbym bardzo zadowolony :)

* czyt. unia czy też coś innego
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #41 on: Lipiec 29, 2012, 10:14:43 am »

O, to Brugia jeszcze istnieje?

W razie czego, ja jestem za opcją na tym forum, mogę się dołożyć do utrzymania nawet ;) Można robić regularny backup, co dwa tygodnie np.
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Morfius Kringiham

• Moderator Globalny
  • Aktywny użytkownik
    • Korinat Gaudium
« Reply #42 on: Lipiec 29, 2012, 11:00:30 am »

No na tą chwilę Okoczia będzie za. Chociaż nie omieszkam skontaktować się z Samotnym.
Mogę również pisać do mieszkańców Gaudium, w końcu jeszcze byli, kiedy napisałem, że sensu nie ma... ;P

Nadia

• Użytkownik
  • **
    • Imperium Rosyjskie - państwo wirtualne dla Ciebie!
« Reply #43 on: Lipiec 29, 2012, 14:06:22 pm »

BURGIA. Brugia już pomarła, o ile wiem, choć coś ktoś przebąkiwał o wskrzeszeniu.
Odnosząc się do dyskusji - od połowy sierpnia, kiedy to przenosimy się na nowy (mój osobisty) serwer, będziemy w stanie zapewnić zainteresowanym państwom miejsce na serwerze, i wsparcie w przygotowaniu/uruchomieniu takiego projektu, opartego na wspólnym forum/CMSie. Przedstawicieli zainteresowanych państw zapraszam na priv :)
W końcu konkurencja napędza rynek :P

• Ekspert
    • Republika Interlandu
« Reply #44 on: Lipiec 29, 2012, 14:31:56 pm »

No tak... Tylko czy konkurencja dwóch organizacji o względy trzech beneficjentów jest wskazana? ;)

Zresztą konkurencja konkurencją, ale myślę, że strony informacyjne mogą, a wręcz powinny pozostać oddzielne. To tak jak z UE - niby granic nie ma (tak, wiem, Schengen nie równa się Unia, ale to uproszczenie jest tutaj na miejscu), ale rządy powinny istnieć w swoich własnych państwach, a nie być zarządzane z Brukseli ;)
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Morfius Kringiham

• Moderator Globalny
  • Aktywny użytkownik
    • Korinat Gaudium
« Reply #45 on: Lipiec 29, 2012, 14:58:18 pm »

Po prostu wlepiamy kilka państw na jedno forum.
Tak jak Europa czy tam inne kontynenty mają po X państw.

Tak chyba prościej wytłumaczyć :P

No i kontaktowałem się z Samotnym. Mam pełne prawo do kierowania losami Okoczii :P

kazag

• Administrator
  • Ekspert
    • Okoczia
« Reply #46 on: Lipiec 30, 2012, 07:55:10 am »

Ok, więc póki co Okoczia, Interland i Brugia?

Strony państw oczywiście by zostały...
www.okoczia.cba.pl

• Ekspert
    • Republika Interlandu
« Reply #47 on: Lipiec 30, 2012, 11:51:05 am »

@Kazag:
Powtarzam po p. Popowej: to Santania i Burgia. Jedno państwo, powstałe już po tym, jak odszedłeś z mikronacji ;)
Złożę im już tą ofertę oficjalnie.

@Morfius:
Dokładnie tak jak od początku myślałem. Tylko jeszcze raz zadam pytanie: czy na pewno TO forum, czy jednak oddzielna subdomena w mikronacje.info?
(-) Pavel' Abramovic:

kazag

• Administrator
  • Ekspert
    • Okoczia
« Reply #48 on: Lipiec 30, 2012, 12:11:51 pm »

subdomena to ogólnie nie problem, można dowolnie przekierować. dla mnie osobiście przyjemne byłoby jedno logowanie jednak ;)

A ja źle odczytałem nazwę w takim razie ;)
www.okoczia.cba.pl

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
« Reply #49 on: Lipiec 30, 2012, 13:34:12 pm »

Jak tam sytuacja w największych państwach? [..]  Surmenia

Buahahahahaha :D

Czy nie moglibyśmy zrobić dla takich mikronacji jednego, wspólnego forum, umożliwiło znacznie łatwiejsze porozumiewanie się nie tylko dla dyplomatów, ale i zwykłych mieszkańców, a wręcz umożliwiło wykonanie pewnych naprawdę dużych projektów wspólnymi siłami?

Słaby pomysł. Siłą rzeczy istnieją pewne różnice pomiędzy państwami, które są nie do przeskoczenia. Wyobraźmy sobie takie wspólne forum. I wyobraźmy sobie na nim Ciprofloksję, w której opowiadanie o posuwaniu psów, dyskusje na temat mielenia ludzi biednych na szynkę czy poczwórna penetracja kobiety bez rąk i nóg nie budzą w nikim żadnych negatywnych reakcji. Albo chociażby to przysłowiowe rzucanie kurwami i chujami. A teraz wyobraźmy sobie, że w tej wspólnej przestrzeni mogą istnieć państwa o nieco węższej tolerancji dla takich zachowań, a nawet takie, których twórcy mają dupę spiętą spinaczem i próbują odgrywać Wersal.

Pomijając fakt, że nie da się tego zbytnio pogodzić, to pozostaje tutaj kwestia, kto będzie odpowiadał za nadzór nad forum? Bo o ile w działach państwowych jest możliwe ustanowienie oddzielnych regulacji, o tyle dla wspólnych działów trzeba będzie wypracować jakiś kompromis, a jak wszyscy wiemy, każdy kompromis jest zgniły. Dlatego takie wspólne forum mogłoby służyć mikronacjom młodym, bez klimatu i zamiast ich upadku, byłyby zmiany nazw działów tego forum. Co w sumie byłoby bardzo zabawne i przywodzi mi na myśl koncepcję przelewania herbaty z filiżanki do filiżanki. Nadal jest to ta sama herbata tyle, że coraz zimniejsza.

Przecież jeżeli sprzedaję samochody, to nie propaguję idei automobilizmu tylko chcę, żeby jak najwięcej osób kupiło ode mnie samochód ;-).

No nie do końca się zgodzę.
1. O istnieniu samochodów wszyscy, którzy mogą być ich potencjalnymi nabywcami, wiedzą. Oczywiście, istnieją ludzie pochowani gdzieś głęboko w buszu afrykańskim, którzy samochodu nie widzieli na oczy. Ale oni i tak nie będą naszym celem w przypadku sprzedaży samochodu, bo ich po prostu nie stać. W przypadku potencjalnych mikronautów jest inaczej. Niektórzy ludzie, którzy nie wiedzą o mikronacjach, powinni się o nich dowiedzieć by móc wybrać, czy chcą do tej zabawy dołączyć. Podobnie również, niektórzy z nich powinni pozostawać w błogiej niewiedzy.
2. Co do zasady reklamy samochodów są zbędne. Dobry samochód i tak sam się obroni, więc większość reklam polega na wciskaniu Skód, Fiatów albo innych jeździdełek, wraz z plastikiem odlanym z chińskich zabawek w pakiecie i ceratą w roli ekoskóry.
3. Przy kupowaniu samochodu zazwyczaj większość ludzi wie, czego chce. I tak ja np. nie kupiłbym nigdy czegoś, co nie powstało w Bawarii, albo przynajmniej na północ od niej, więc reklama Skody jest w moim przypadku nieskuteczna, jedynie wzbudzając uśmiech politowania, gdy słyszę o silniku lub nieprawdopodobnych osiągach.
4. Nie wiem czy nie lepiej propagując swoją mikronację nie byłoby przy okazji wspominać także o innych państwach. Każde ma jakiś klimat i ktoś, kto trafi do Ciprofloksji może się tam nie odnaleźć, a dla odmiany dobrze się czuć np. w A-W. Dlatego lepiej, by ta osoba po prostu dołączyła do A-W, niż by była stracona dla wszystkich zwłaszcza, że w przypadku gdyby za drugim razem trafiła do niej reklama A-W ta osoba miała już wyrobione zdanie, że mikronacje są zbyt liberalną zabawą jak dla niej i vice versace.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14