Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 14

Author Topic: Czy coś tu jeszcze się dzieje?  (Read 10658 times)

Meisande V Gvandoya

• Zaawansowany użytkownik
  • Królowa Samundy
    • Zjednoczone Królestwo Samundy
Odp: Czy coś tu jeszcze się dzieje?
« Reply #20 on: Lipiec 26, 2012, 15:13:12 pm »

Oczywiście, że Samunda też nas interesuje :P

O! Jak miło  :D
Królowa Samundy
Meisande V Gvandoya
Okotukwano (MSZ)
Osen (Minister Sprawiedliwości)
Mlikesh
Szamanka Plemienia Katabongo
"Gorące Słońce Pustyni"

Einar

• Zaawansowany użytkownik
    • Królestwo Nordii
« Reply #21 on: Lipiec 26, 2012, 15:46:30 pm »

O Samundzie też ostatnio nie słychać, ale faktycznie, chyba was pominąłem ;)
Einar Bjørn Olavsen
Król Nordii

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #22 on: Lipiec 26, 2012, 22:06:25 pm »

Interland funkcjonuje już właściwie tylko w anglojęzycznej przestrzeni między-v-narodowej. Forum stoi. Niemniej miałbym propozycję dla paru państw, które mają swój klimat, ale nie mają wystarczająco wielu obywateli... Czy nie moglibyśmy zrobić dla takich mikronacji jednego, wspólnego forum, umożliwiło znacznie łatwiejsze porozumiewanie się nie tylko dla dyplomatów, ale i zwykłych mieszkańców, a wręcz umożliwiło wykonanie pewnych naprawdę dużych projektów wspólnymi siłami?

Wśród anglojęzycznych mikronacji takie próby się udały. Warto wspomnieć choćby o Unii Bastion (która unią jest tylko z nazwy - nie jest organizmem politycznym, ale zbiorem państw, które funkcjonują na jednym forum, jednak nie zawsze są ze sobą blisko dyplomatycznie), do której link znajdą państwo tutaj: http://bastionunion.org/forum . Wspominam o Bastionie także dlatego, że nie jest to związek samych "maluczkich", ale także paru dość prężnie działających mikronacji, które zdecydowały się zacieśnić współpracę (i ułatwić życie wielu podwójnym obywatelom).

Jeśli Okoczia byłaby zainteresowana takim projektem, prosiłbym o wypowiedź w tym temacie... Niestety nie mam zbyt wiele czasu wolnego, więc osobistą podróż do szoszoińskiego kraju muszę odłożyć na później :(
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Morfius Kringiham

• Moderator Globalny
  • Aktywny użytkownik
    • Korinat Gaudium
« Reply #23 on: Lipiec 27, 2012, 00:02:17 am »

Sam wielokrotnie myślałem nad tego typu projektem, ba, nawet kilkakrotnie podejmowałem rozmowy z paroma osobami, ale na rozmowach się kończyło, więc uznałem, że nie ma sensu i odpuściłem.
Mogę skontaktować się z Wodzem, przedstawić mu propozycję i wtedy dam odpowiedź, bo jednak ciężko mi słowo 'uspać' wprowadzić w życie...

Robert Dąbski

• Aktywny użytkownik
« Reply #24 on: Lipiec 27, 2012, 10:06:12 am »

Trizondal istnieje, a jakże! Taka mikronacja jeszcze długo się utrzyma tak sądze. Za parę miesięcy zmiana serwera.

P.S. Jestem prezydentem Trizondalu od niedawna. :)
Robert Dąbski

2011 - ?

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #25 on: Lipiec 27, 2012, 10:16:00 am »

Hm, "kryzys", kryzys... proste. Po prostu "decydenci" państw, którzy często nadawali ton kontaktom międzypaństwowym, jeżeli mają ograniczony czas, to albo w ogóle rezygnują z mikronacji, albo dbają przede wszystkim o swoje kraje.

Oczywiście, że fajnie jest, jak coś się tutaj dzieje, tyle że prawie żadne państwo nic na tej aktywności nie zyskuje. A nikt nie chce bezinteresownie wspierać "społeczności międzynarodowej". Dlatego m. in. upadła idea wspólnej promocji - bo przy podobnym wysiłku albo dzielimy się korzyścią, albo nie. Jeżeli w większym kraju wpada się na pomysł promocji, np. ulotek czy czegoś w tym rodzaju - można to łatwiej zrealizować samemu, promując tylko siebie.

Istnieje oczywiście zawsze taka dziwna prawidłowość, że zbyt duża "pazerność promocyjna" skutkuje negatywnie. Z drugiej strony - jeżeli się reklamujemy, to reklamujemy siebie, a nie jakąś "ideę mikronacji". Przecież jeżeli sprzedaję samochody, to nie propaguję idei automobilizmu tylko chcę, żeby jak najwięcej osób kupiło ode mnie samochód ;-).

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #26 on: Lipiec 27, 2012, 10:33:49 am »

Ale mi nie chodziło o to, że się wspólnie nie promujemy, tylko o to, że nie ma dyskusji, forum nie żyje... Wcześniej dla nikogo to nie było wielkim kosztem, żeby się wypowiadać, rozmawiać, oceniać pomysły, chyba ciągle nie jest..

Może ludzi jest mniej.

Co do wspólnego forum - pomysł pewnie ok, ale zależnie od tego ile osób/mikronacji by tam siedziało. Równie dobrze może to być osobny dział tego forum, jak przypuszczam.
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl

Morfius Kringiham

• Moderator Globalny
  • Aktywny użytkownik
    • Korinat Gaudium
« Reply #27 on: Lipiec 27, 2012, 12:14:57 pm »

Może gdybyś to ładnie przebudował, choć ja wizji nie mam jak na tym forum umieścić kilka mikronacji i pozostawić do tego obecne działy...

Dlaczego to forum zrobiło się nieaktywne...? Pewnie dlatego, że spora część ludzi nie ma nawet czasu dla swoich mikronacji ;)

Marietta della Veronese

• Użytkownik
  • **
« Reply #28 on: Lipiec 27, 2012, 12:42:23 pm »

O i się zgodzę z Panem Morfiusem. Ostatnio pojawiła się dziwna stagnacja .
Nawet jak ludzie się pojawią, to nic nie dopowiedzą na danym temat, nie mówiąc już o jakichkolwiek czynach.
Taka sytuacja powoduję niechęć w osobach, które są zaangażowane w v-życie. W końcu w pojedynkę państwa się nie zbuduje. :)

kazag

• Administrator
  • Ekspert
  • Swawolny Byk / Kazag Slobodanovic
    • Okoczia
« Reply #29 on: Lipiec 27, 2012, 12:47:09 pm »

Dodać kategorię Unia X, w niej działy dla każdego panstwa i poddziały jak już sobie zażyczy każdy wewnątrz państwa. Nie przeszkadza to w funkcjonowaniu obecnych działów, a nie trzeba nowych kont zakładać...
podróżnik Kazag Slobodanovic
znany również jako Swawolny Byk, Szaman Bitowy Okoczii
www.okoczia.cba.pl
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 14