Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Dodane zostały reklamy Adkontekst, z których utrzymywać będzie się serwis.

Pages: 1 ... 5 6 [7]

Author Topic: I Mikroświatowe Igrzyska Olimpijskie  (Read 8431 times)

KF JPM

• Moderator Globalny
  • Zaawansowany użytkownik
    • La Palma
Odp: I Mikroświatowe Igrzyska Olimpijskie
« Reply #60 on: Grudzień 14, 2011, 21:04:30 pm »

Spóźnione info... ale żeby tradycji stało się zadość...

Skarland - Królestwo Wurstlandii    9 - 2
Królestwo Elderlandu - Królestwo Nordii    0 - 4
Państwo Kościelne Rotria - Austro-Węgry    3 - 9

1. Królestwo Nordii 18(pkt)
2. Austro-Węgry 13
3. Państwo Kościelne Rotria 12
4. Eskwilinia 9
5. Skarland 7
6. Królestwo Elderlandu 3
7. Królestwo Wurstlandii 0

« Last Edit: Grudzień 14, 2011, 21:06:33 pm by Kjell Freyrsonn »
J.P. Morales
El Presidente Republica de Palma

KF JPM

• Moderator Globalny
  • Zaawansowany użytkownik
    • La Palma
Odp: I Mikroświatowe Igrzyska Olimpijskie
« Reply #61 on: Grudzień 15, 2011, 21:59:42 pm »

Znicze olimpijskie już zdążyły wystygnąć, zatem można pokusić się o pierwsze podsumowania minionych 1.Mikroświatowych Igrzysk Olimpijskich w Zagórzu i Nordheim.
Największym sukcesem zdaje się być zapewne odbycie samej imprezy. Wiele razy próbowano, ale nieskutecznie. Nam to się udało. Dwójka zapaleńców potrzebowała na podjęcie decyzji tydzień, a na samą organizację zaledwie 6 tygodni. Mowa oczywiście o Księciu Aleksandrze Hergemonie-Euskadim z Państwa Ciprofloksjańskiego i mojej skromnej osobie, Nordyjczyku z krwi i kości (myszki i klawiatury), Kjellu Freyrsonnie. Tylko dzięki wytężonej pracy mogliśmy zobaczyć efekt , który poniekąd uzyskaliśmy. Książę nie doczekał samych igrzysk, ale chciałbym mu szczerze podziękować za pomoc w realizacji tego niełatwego projektu, za natchnienie, jakie mi nieświadomie przekazywał, za humor jakim okraszał nasze wywody i za radość jaką dawały mi udział i organizacja tego przedsięwzięcia.
Zastrzeżeń można mieć jednak wiele..
-Frekwencja –Cieszy udział kilku sportowców, ich wytrwałość, pasja, ale czy mogłem wykrzesać więcej od innych… Praca nad promocją zajęciami ogrom czasu. Nikt poza mną nie wie ile… Nie ma jednak co się rozczulać nad sobą, ale wciąż mnie nurtuje pytanie: ilu sportowców mogło jeszcze wziąć udział… Zainteresowanie IO i udział w nich były zdecydowanie większe niż faktyczna frekwencja. Zastanawia mnie co było powodem rezygnacji…
Przepraszam tych wszystkich, do których nie dotarłem na czas i jednocześnie dziękuje wszystkim tym, co brali udział, bo to dzięki Wam jestem dzisiaj szczęśliwszy.
-Współpraca z Ciprofloksją- Kolejny nurtujący mnie problem. Po śmierci księcia liczyłem na wsparcie Ciprofloksjan, a przede wszystkim na udział współorganizatorów. Najwyższe władze tego kraju nawet nie kwapiły się na poinformowanie mnie co dalej zamierzają zrobić. Widocznie tak miało być, roztrząsać  tego nie będę. Dobrze, że chociaż obiektów nie zamknęli.
Współpracę z narodem Ciprofloksajńskim będę jednak wspominał miło, ze względu na osobę księcia.
- Książe Aleksander – tak osoba bardzo kontrowersyjna, mająca wiele złego na sumieniu, ale to dzięki niemu te IO się odbyły w taki sposób jak zaplanowałem. Nie każdy będzie go wspominał tylko w samych superlatywach, a ja będę miał taką przyjemność.
- Wyniki sportowe
Poziom igrzysk był zadowalający i rósł z każdym dniem. Przykładność niektórych sportowców powinna być wzorem dla ludzi z innych dziedzin mikrożycia.
-Narciarstwo alpejskie to absolutne zaskoczenie in plus. Zjazd pozostawiał wiele do życzenie, konkurencja niewielka, poziom iście treningowy, ale to co zostanie w pamięci to „pijany” zjazd alpejczyka Tommy’ego Farciarza. Slalom to już zacięta rywalizacja, dwa identyczne czasy Johana Calgariego, choć najszybciej trasę pokonał wspomniany fenomen z Winktown.
-Narciarstwo klasyczne cieszyło się dużym powodzeniem wśród startujących, przez co i poziom był najwyższy. Skoki przebiegały pod dyktando Calgariego, który latał powyżej 100metrów (na k-90)i prawie 160(na k-140). Długo to będzie jeszcze wspominane. Konkurencja biegowa nie miała już tak wielkiego wydźwięku, podczepiając do tego biathlon, to dominacja jednego zawodnika. Notabene w tej drugiej konkurencji medal uzyskała jedyna kobieta na tych igrzyskach, szlachetnie urodzona Austriaczka Isabella Marie Swan.
-Konkurencje  ślizgowe- Saneczkarstwo- pierwsze co nasuwa się na myśl to równe, świetne ślizgi Einara B. Olavsena i udział wspomnianej kobiety. Medalu nie zdobyła, ale zabrakło niewiele.
W bobslejach poziom wręcz „zwalał z nóg”. Trzy załogi walczyły do końca o złoto. Czasy jakie uzyskiwały były na wagę mistrzostwa olimpijskiego, no ale wygrać musiała jedna ekipa.
-Łyżwiarstwo szybkie, wbrew pozorom, nie było takie szybkie. Każdemu we znaki dawało się trzecie okrążenie. Panczenista Farciarz poradził sobie z tym jednak znakomicie i to on zwyciężył z dużą przewagą. Reszta była w zasadzie tylko tłem.
Hokej- w tej konkurencji zespołowej było kilka zaskakujących wydarzeń. Faworyci z Austrii i Wegier dominowali bezapelacyjnie gromiąc rywali, aż do spotkania z Nordią. Gospodarze pokazali charakter wygrywając to, a także wszystkie inne spotkania, co było ogromnym zaskoczeniem także i dla nich samych. Na uwagę zasługuje także remis Skarlandu z A-W i świetna postawa Rotrii, która miała nawet szansę na srebro.
-Klasyfikacja medalowa- W niej prym wiedli zawodnicy nordyjscy. Zdobyli łącznie 15 medali (w tym 6 złotych). Oprócz nich mistrzami olimpijskimi zostali reprezentanci Wurstlandii i Winktown.
W IO wystąpiło 12 zawodników z 9 krajów. Liczyliśmy na dużo więcej (sugerując się zapowiedziami), ale wynik i tak może być zadowalający.
Oto pełna klasyfikacja medalowa:  (miejsce, kraj, złote, srebrne, brązowe medale i ich suma)
1.Nordia 6-6-3---15
2.Wurstlandia 3-2-2---7
3.Winktown 1-0-2---3
4-5.Elderland 0-1-1---2
4-5.A-W 0-1-1---2
6. Rotria 0-0-1---1
7-9 Eskwilinia, Skarland, Teutonia- bez medali
Multimedaliści (co najmniej 2 medale)
1.K.Freyrsonn (NOR) 5-3-1---9
2. J.Calgari (NOR) 3-2-2---7
3. Einar B.Olavsen (NOR) 1-3-2---6
4. Tommy Farciarz (WIN) 1-0-2---3
5. Jacek Do Nascimento (ELD) 0-1-1---2
Klasyfikacja punktowa (1miejsce-8 pkt --- >  8miejsce- 1 pkt)
1.K.Freyrsonn (NOR)-69
2.J.Calgari (WUR)-52
3.Einar B.Olavsen (NOR)-51
4.Jacek Do Nascimento (ELD)- 28
5.Tommy Farciarz (WIN)-20
Mam nadzieję, że także Wam te igrzyska dały wiele powodów do dyskusji, dostarczyły paru chwil radości, a przede wszystkim emocjonowały w kontekście sportowym.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Czy stanęliśmy na wysokości zadania i rozkręciliśmy maszynę, która zwie się igrzyska…

Kjell Freyrsonn
Komitet Organizacyjny 1.MIO Zagórze-Nordheim 2011r.
Królestwo Nordii
J.P. Morales
El Presidente Republica de Palma
Pages: 1 ... 5 6 [7]