Kategoria ogólna > Archiwum

Konferencja mikronacyjna

(1/3) > >>

Jaskoviakus:
Przekazuję wiadomość od dona Martinusa de Wilczyno:

--- Quote ---W drugim semestrze akademickim (prawdopodobnie w kwietniu) Koło Prawa Międzynarodowego i Praw Człowieka funkcjonujące na Wydziale Prawa UŁ organizuje konferencję naukową z cyklu Państwo a Naród. Co istotne, jeden z dwóch dni konferencji będzie poświęcony tematyce państw wirtualnych.

Plan konferencji (który może jeszcze ulec pewnym modyfikacjom) zakłada poruszenie następujących tematów:
1. Czym są mikronacje, czyli zagadnienia wstępne.
2. Wymiar edukacyjny mikronacji (wychowanie obywatelskie, wprowadzenie do zagadnień prawnych).
3. Specyfika prawa w mikronacjach.
4. Roszczenia o suwerenność realową wysuwane przez mikronacje zagraniczne.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konferencji, czy to czynnego z referatem, czy biernego, serdecznie zapraszam i proszę o kontakt.
--- End quote ---

Kontakt z donem de Wilczyno przekażę każdemu chętnemu in priv.

Aleksander Hergemon-Euskadi:
A ja bym się nawet na taką konferencję wysłał. Szkoda tylko, że nie ma tematu dotyczącego prawa administracyjnego w mikronacjach i postępowania sądowego w mikronacjach, bo mógłbym coś na ten temat powiedzieć ;D

Mardred von Salvepol-Nova Vita:
Cóż... Myślę, że to zależne będzie od daty. Jak na początku to może i bym się wybrał, ale pod koniec to raczej nie, maturę mam. W każdym razie jeśli będę to na pewno w charakterze biernym ze względu na dość nieakademicki wiek. :)

Jak rozumiem dyskusja będzie się odbywała przy udziale osób spoza mikronacji? Można tu się spodziewać lekkiej nietolerancji względem wieku niektórych prominentów v-świata :)

Markus Vilander:
Nie sądzę, aby ludzie oceniali przez pryzmat wieku, a jeśli nawet to Ci ludzie są wyjątkowo niedojrzali pomimo tak poważnego kierunku jakim jest Prawo. :P Jeżeli będą tam stosowane techniki nietolerowania młodocianych podczas dyskusji, to jeżeli przyjdzie mi się tam zjawić, to zapowiadam otwarty protest przeciwko takim zachowaniom.  ;)

Don Flaco:
W sumie mogę się wybrać na konferencje. Do Łodzi mam blisko.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Go to full version