Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Jeżeli przypadkiem nie zatwierdziliśmy Twojego konta na forum, napisz maila na mmkgtc@gmail.com

Author Topic: Konferencja mikronacyjna  (Read 2149 times)

Jaskoviakus

• Użytkownik
  • **
  • dziad w randze ministra
Konferencja mikronacyjna
« on: Listopad 10, 2011, 17:48:17 pm »

Przekazuję wiadomość od dona Martinusa de Wilczyno:

W drugim semestrze akademickim (prawdopodobnie w kwietniu) Koło Prawa Międzynarodowego i Praw Człowieka funkcjonujące na Wydziale Prawa UŁ organizuje konferencję naukową z cyklu Państwo a Naród. Co istotne, jeden z dwóch dni konferencji będzie poświęcony tematyce państw wirtualnych.

Plan konferencji (który może jeszcze ulec pewnym modyfikacjom) zakłada poruszenie następujących tematów:
1. Czym są mikronacje, czyli zagadnienia wstępne.
2. Wymiar edukacyjny mikronacji (wychowanie obywatelskie, wprowadzenie do zagadnień prawnych).
3. Specyfika prawa w mikronacjach.
4. Roszczenia o suwerenność realową wysuwane przez mikronacje zagraniczne.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konferencji, czy to czynnego z referatem, czy biernego, serdecznie zapraszam i proszę o kontakt.

Kontakt z donem de Wilczyno przekażę każdemu chętnemu in priv.
pozdrawiam,
Jasiek Anonim, skryba

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
Odp: Konferencja mikronacyjna
« Reply #1 on: Listopad 10, 2011, 18:28:36 pm »

A ja bym się nawet na taką konferencję wysłał. Szkoda tylko, że nie ma tematu dotyczącego prawa administracyjnego w mikronacjach i postępowania sądowego w mikronacjach, bo mógłbym coś na ten temat powiedzieć ;D
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Mardred von Salvepol-Nova Vita

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #2 on: Listopad 11, 2011, 15:19:05 pm »

Cóż... Myślę, że to zależne będzie od daty. Jak na początku to może i bym się wybrał, ale pod koniec to raczej nie, maturę mam. W każdym razie jeśli będę to na pewno w charakterze biernym ze względu na dość nieakademicki wiek. :)

Jak rozumiem dyskusja będzie się odbywała przy udziale osób spoza mikronacji? Można tu się spodziewać lekkiej nietolerancji względem wieku niektórych prominentów v-świata :)
KAROLINA XVI SZOSZOIN, KRÓL CIPROFLOKSJAŃSKI
Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita vel. Żelazny Żuk
Okoczia

Flaga brugijska, ale nie narzekam, przesłanie ważniejsze.

Markus Vilander

« Reply #3 on: Listopad 11, 2011, 17:56:38 pm »

Nie sądzę, aby ludzie oceniali przez pryzmat wieku, a jeśli nawet to Ci ludzie są wyjątkowo niedojrzali pomimo tak poważnego kierunku jakim jest Prawo. :P Jeżeli będą tam stosowane techniki nietolerowania młodocianych podczas dyskusji, to jeżeli przyjdzie mi się tam zjawić, to zapowiadam otwarty protest przeciwko takim zachowaniom.  ;)

Don Flaco

• Użytkownik
  • **
  • GG: 2853002
    • Republika Ludowa Siedmiogrodu
« Reply #4 on: Listopad 11, 2011, 18:14:09 pm »

W sumie mogę się wybrać na konferencje. Do Łodzi mam blisko.
(-) Don Flaco dos Santos

http://repludowa.pl

• Ekspert
« Reply #5 on: Listopad 11, 2011, 18:46:35 pm »

to jeżeli przyjdzie mi się tam zjawić, to zapowiadam otwarty protest przeciwko takim zachowaniom.  ;)

To może lepiej nie przyjeżdżaj? To ma być konferencja naukowa, a nie reklama proszku do prania Markus - Dobrze się pieni.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Markus Vilander

« Reply #6 on: Listopad 11, 2011, 19:04:17 pm »

Nie, Panie Elenowaty. To nie będzie reklama proszku, tylko przypomnienie o pewnych zasadach zarozumiałym naukowcom.. ;) 

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #7 on: Listopad 11, 2011, 19:28:24 pm »

No i się zaczyna :)
W sumie, ja już "wiekowo" też nie pasuje na studia, ale może wpadnę...
J.P. Morales
El Presidente Republica de Palma

Marietta della Veronese

• Użytkownik
  • **
« Reply #8 on: Listopad 11, 2011, 20:22:31 pm »

Z chęcią bym się wybrała, nie ważne czy to byłaby reklama proszku czy konferencja.
Tylko jak dla mnie to daleko, ale może wpadnę na jeden dzień i może zdążę uczestniczyć
przynajmniej w jednym temacie.; z tych wymienionych.
Jak na razie poczekam na te "modyfikacje".

• Ekspert
« Reply #9 on: Listopad 11, 2011, 21:12:37 pm »

To nie będzie reklama proszku, tylko przypomnienie o pewnych zasadach zarozumiałym naukowcom.. ;) 

Takich jak pieniactwo, buractwo i rozsiewanie chamstwa? Wybacz skarbie, ale to nie będzie nasiadówka w knajpie, żeby ktokolwiek przy zdrowych zmysłach miał ci wręczać mikrofon. Nawet się nie odnoszę co do treści twoich zarzutów, jakkolwiek uważam je w części za słuszne, ale do formy. Po prostu nie potrafisz się z kimś spierać w kulturalny sposób. Ani merytoryczny.

Dowód? Chociażby twoje wynurzenia w OPM czy na forach. Oprócz jawnego chamstwa dla oponenta błyszczysz brakiem jakiejkolwiek wiedzy. Używasz słów których nie rozumiesz w kolokacjach które są ci obce. Za wszelką cenę próbujesz przyrównać wszystko do tzw. reala i chętnie szafujesz określeniami takimi jak moralność, chociaż sam nie masz na jej temat większego pojęcia.

Chcecie się bawić w ciasne światopoglądowo państwo - bawcie się. Ale nie zniechęcajcie innych do mikroświata wystawiając mu cenzurkę miejsca o założeniach jakościowo zbliżonych do placu zabaw.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл