Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: 1 ... 5 6 [7]

Author Topic: Brytania-Poczuj co to prawdziwe życie!  (Read 10216 times)

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
Odp: Brytania-Poczuj co to prawdziwe życie!
« Reply #60 on: Październik 07, 2011, 20:26:34 pm »

I jak wrażenia?
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Markus Vilander

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #61 on: Październik 07, 2011, 22:07:10 pm »

Euskadi, przecież niejedna świnia chciałaby być ujeżdżana przez Ciebie, więc lepiej spróbuj sam niżeli miałbyś pytać innych o wrażenia. ;D

Mardred von Salvepol-Nova Vita

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #62 on: Październik 07, 2011, 22:23:40 pm »

Trzęsie.
KAROLINA XVI SZOSZOIN, KRÓL CIPROFLOKSJAŃSKI
Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita vel. Żelazny Żuk
Okoczia

Flaga brugijska, ale nie narzekam, przesłanie ważniejsze.

Martin Dorian Vilander

• Nowy użytkownik
  • *
    • Królestwo Wurstlandii
« Reply #63 on: Październik 08, 2011, 11:36:49 am »

niejedna świnia chciałaby być ujeżdżana przez Ciebie
Dwuznacznie to zabrzmiało, wręcz zoofilią zawiało  :P

Odnośnie Brytanii,
Pomysł ciekawy, kraj chyba został goręcej przyjęty przez inne nacje niż Klindia, którą miałem okazję zwiedzić za czasów jej świetności. Mam nadzieję, że Jej Królewska Mość nie osiądzie na laurach i projekt na długo zaistnieje w mikroświecie. Jedynie co negatywnie rzutuje na wygląd państwa to liczne "Brak Postów" na forum.
Życzę owocnej przyszłości  :)
(~)Martin Dorian Vilander

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #64 on: Październik 08, 2011, 12:56:43 pm »

Upadek Sarmacji można zaobserwować gołym okiem. We wrześniu pojawiło się tam aż 1010 postów, zaś w ciągu tego tygodnia, raptem 188. Czyli za październik wyjdzie jakieś 800. W porównaniu do czerwca - prawie 2000 postów, jest to straszliwy spadek.

A ubranym okiem?

Tam nic się nie dzieje 

Nie, nie chodzi mi o sytuację, chodzi mi o wypowiedź "Scholandia jest straszliwie nudna. Mówię to szczerze, chociaż za krajem tym nie przepadam."

Brzmi mniej więcej jak "On jest durny. Mówię to szczerze, chociaż za nim nie przepadam".

Pamięta się to, jednakże nikt przy zdrowych zmysłach nie powie do 40 letniej Helgi, czy 20 letniego Hansa "ty zbrodniarzu". Faktem jest, że denazyfikacja po II Wojnie Światowej pomogła w rozliczeniu się z tym ustrojem, zaś z PRL nikt się dotąd nie rozliczył. Ale nie zmienia to faktu, że było to już dawno i niekoniecznie musi być to prawda.

Hm, denazyfikacja... wiesz, im dłużej interesuję się Austrią, tym bardziej mam wrażenie, że rozliczenie przeszłości przebiegło tylko w Niemczech i tylko w okrojonej skali :-).

W takiej ludzkiej postawie "ten to ma pieniądze, pewnie kradzione" albo "mamusia mu załatwiła" upatruję czegoś innego. Jest to rozgrzeszenie braku własnej zaradności życiowej i umiejętności ustawienia się w życiu. A niechby i mamusia załatwiła. Należy tylko pochwalać zaradność mamusi.

Hm, jeżeli mu mamusia załatwiła, to jest to zdecydowanie mniej chwalebne, niż jeżeli ukradł :-). Cóż, jeżeli mu mamusia załatwiła, to źle świadczy o jego zaradności życiowej (a dobrze o mamusi), a jeżeli ma kradzione, to znaczy, że zaradność po prostu poszła w innym kierunku. Niemniej, jestem raczej optymistą i zakładam, że ludzie są w większości uczciwi :-).

Nie prowadziłeś nigdy tramwaju? Mnie raz pozwolił motorniczy 

Kiedyś Franciszek Józef I zdziwił się, że skład ciągną dwie lokomotywy. Uznał to za brak oszczędności i kazano jedną odczepić. W efekcie pociąg nie wyjechał na wzgórze. Od tego czasu monarchom austriackim nie dają decydować o jakimkolwiek sprzęcie poruszającym się na szynach. No, może nie w realu, ale u nas chyba tak i dlatego wszystkie tramwaje ode mnie uciekają :-D.

• Ekspert
« Reply #65 on: Październik 08, 2011, 13:52:56 pm »

Upadek Sarmacji można zaobserwować gołym okiem. We wrześniu pojawiło się tam aż 1010 postów, zaś w ciągu tego tygodnia, raptem 188. Czyli za październik wyjdzie jakieś 800. W porównaniu do czerwca - prawie 2000 postów, jest to straszliwy spadek.

A ubranym okiem?

A okiem uzbrojonym, bo zapewne o to ci chodzi, to jest tak, jak w przytoczonych przeze mnie statystykach.

Tam nic się nie dzieje 

Nie, nie chodzi mi o sytuację, chodzi mi o wypowiedź "Scholandia jest straszliwie nudna. Mówię to szczerze, chociaż za krajem tym nie przepadam."

Brzmi mniej więcej jak "On jest durny. Mówię to szczerze, chociaż za nim nie przepadam".

Nie wiem, czego dokładnie chcesz dotknąć w swoim pytaniu, więc odpowiem możliwie wyczerpująco. Otóż, pewien antyszkolandyzm mam we krwi jak każda osoba, która znajduje się, bądź znajdowała w orbicie wpływów kultury sarmackiej. Na to wszystko nakładają się moje osobiste doświadczenia z tym krajem i jego organami (sądem administracyjnym, a jakże ;D ).

Co się odnosi ich nudności - wystarczy poczytać ich listę dyskusyjną. To tak trochę jak Sarmacja tyle, że pozbawiona prowincji. Pozbawiona przez to nie tylko charakteru, ale także pewnych tarć występujących pomiędzy mieszkańcami. Usilna i sztuczna grzeczność, gdzie każdy trzyma duże pudło wazeliny gotów, by jej użyć. Bardzo podobna sytuacja panuje w innym państwie zaczynającym się na eS, którego nazwy litościwie nie będę wymieniał.

Jeżeli jednak chcesz mnie posądzić o brak obiektywizmu, to muszę cię zmartwić. Nawet, gdy kogoś szczerze nie znoszę, to potrafię docenić jego zalety. Co oczywiście nie przeszkadza mi w dalszym jego nie lubianiu.

Pamięta się to, jednakże nikt przy zdrowych zmysłach nie powie do 40 letniej Helgi, czy 20 letniego Hansa "ty zbrodniarzu". Faktem jest, że denazyfikacja po II Wojnie Światowej pomogła w rozliczeniu się z tym ustrojem, zaś z PRL nikt się dotąd nie rozliczył. Ale nie zmienia to faktu, że było to już dawno i niekoniecznie musi być to prawda.

Hm, denazyfikacja... wiesz, im dłużej interesuję się Austrią, tym bardziej mam wrażenie, że rozliczenie przeszłości przebiegło tylko w Niemczech i tylko w okrojonej skali :-).

Bo większość traktuję Austrię w kategoriach ofiary niemieckiej napaści. Taka wersja jest zresztą nauczania w szkołach.

W takiej ludzkiej postawie "ten to ma pieniądze, pewnie kradzione" albo "mamusia mu załatwiła" upatruję czegoś innego. Jest to rozgrzeszenie braku własnej zaradności życiowej i umiejętności ustawienia się w życiu. A niechby i mamusia załatwiła. Należy tylko pochwalać zaradność mamusi.

Hm, jeżeli mu mamusia załatwiła, to jest to zdecydowanie mniej chwalebne, niż jeżeli ukradł :-). Cóż, jeżeli mu mamusia załatwiła, to źle świadczy o jego zaradności życiowej (a dobrze o mamusi), a jeżeli ma kradzione, to znaczy, że zaradność po prostu poszła w innym kierunku. Niemniej, jestem raczej optymistą i zakładam, że ludzie są w większości uczciwi :-).

To zależy, co rozumiemy przez załatwił. Dla mnie moralnie obojętnym jest, gdy np. mamusia po zamknięciu listy przyjętych załatwiła to jedno dodatkowe miejsce. Inaczej sytuacja oczywiście wygląda, gdy mamusia zajęła dla dziecka miejsce, które powinien otrzymać ktoś zdolniejszy.

Nie prowadziłeś nigdy tramwaju? Mnie raz pozwolił motorniczy 

Kiedyś Franciszek Józef I zdziwił się, że skład ciągną dwie lokomotywy. Uznał to za brak oszczędności i kazano jedną odczepić. W efekcie pociąg nie wyjechał na wzgórze. Od tego czasu monarchom austriackim nie dają decydować o jakimkolwiek sprzęcie poruszającym się na szynach. No, może nie w realu, ale u nas chyba tak i dlatego wszystkie tramwaje ode mnie uciekają :-D.

Ostatnio ja uciekam od tramwajów i wszelkich pojazdów szynowych :D Ale doświadczenie z prowadzeniem tramwaju, co zabawne w mieście pełnym niczego nie spodziewających się ludzi, było ciekawe. Ale na dłuższa metę, to jednak za dużo jest tam różnych przełączników i kontrolek.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #66 on: Październik 09, 2011, 16:23:54 pm »

Nie wiem, czego dokładnie chcesz dotknąć w swoim pytaniu, więc odpowiem możliwie wyczerpująco. Otóż, pewien antyszkolandyzm mam we krwi jak każda osoba, która znajduje się, bądź znajdowała w orbicie wpływów kultury sarmackiej. Na to wszystko nakładają się moje osobiste doświadczenia z tym krajem i jego organami (sądem administracyjnym, a jakże  ).

Co się odnosi ich nudności - wystarczy poczytać ich listę dyskusyjną. To tak trochę jak Sarmacja tyle, że pozbawiona prowincji. Pozbawiona przez to nie tylko charakteru, ale także pewnych tarć występujących pomiędzy mieszkańcami. Usilna i sztuczna grzeczność, gdzie każdy trzyma duże pudło wazeliny gotów, by jej użyć. Bardzo podobna sytuacja panuje w innym państwie zaczynającym się na eS, którego nazwy litościwie nie będę wymieniał.

Jeżeli jednak chcesz mnie posądzić o brak obiektywizmu, to muszę cię zmartwić. Nawet, gdy kogoś szczerze nie znoszę, to potrafię docenić jego zalety. Co oczywiście nie przeszkadza mi w dalszym jego nie lubianiu.

Himmellaudon... Żeś się namęczył :-D. A mnie po prostu dziwnie brzmiało to zdanie - nie jego treść, a forma :-D.

Antyscholandyzm sarmacki czy ewentualny brak obiektywizmu nie miał tu nic do rzeczy :-).

To zależy, co rozumiemy przez załatwił. Dla mnie moralnie obojętnym jest, gdy np. mamusia po zamknięciu listy przyjętych załatwiła to jedno dodatkowe miejsce. Inaczej sytuacja oczywiście wygląda, gdy mamusia zajęła dla dziecka miejsce, które powinien otrzymać ktoś zdolniejszy.

Coś może być moralnie obojętne, w to nie wnikam, ale nadal może podlegać ocenom :-).

• Ekspert
« Reply #67 on: Październik 09, 2011, 17:25:43 pm »

Quote from: Franciszek Józef II link=topic=1531.msg29858#msg29858 date=1318173834[quote

Coś może być moralnie obojętne, w to nie wnikam, ale nadal może podlegać ocenom :-).[/quote]

Toć oceniłem to jako coś nieszkodliwego.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

rhad

• Aktywny użytkownik
« Reply #68 on: Listopad 24, 2011, 23:43:38 pm »

Myślę, że tutaj sprawdziłby się lepiej rhadmor ode mnie ;)

Dzięki, za komplement w stronę mojej wyobraźni, nie trzeba było :*
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Ravendorff-Marcjan-Chojnacka, ex nomen Bumbum, ex nomen Liberi, ex nomen Bourbon, ex nomen Euskadi, Kwestor Republiki Baridas, Łaski Bez Cesarzowa Tuolelenkki i Wszechrhadmoru, etc., and so on
Pages: 1 ... 5 6 [7]