Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Jeżeli przypadkiem nie zatwierdziliśmy Twojego konta na forum, napisz maila na mmkgtc@gmail.com

Author Topic: Brytania-Poczuj co to prawdziwe życie!  (Read 10286 times)

Mary III Mountbatten-Philips-Windsor

• Nowy użytkownik
  • *
  • Mary Philips-Mountbatten Królowa Brytanii
    • Brytania-Poczuj prawdziwe życie
Odp: Brytania-Poczuj co to prawdziwe życie!
« Reply #30 on: Październik 03, 2011, 18:55:02 pm »

Przez krótki okres byłam jej królową. i Raz Lordem królewskim(bodajże przez 2 tygodnie). Jednak poziom Klindii był nieco niski.
(-)Jej Królewska Mość Mary III Mountbatten-Philips
    Królowa Brytanii i Wielkich Dominiów

Mary III Mountbatten-Philips-Windsor

• Nowy użytkownik
  • *
  • Mary Philips-Mountbatten Królowa Brytanii
    • Brytania-Poczuj prawdziwe życie
« Reply #31 on: Październik 03, 2011, 20:14:39 pm »

Mieszkałam (nadal mieszkam) też w Skarlandzie.

O odnosząc się do http://cipronex.boo.pl/tron.php?id=10 tej wypowiedzi. Powiedziałam od co najmniej roku. Ale np. Minister Administracji i Sytuacji Wewnętrznej swoje początki w mikroświecie datuje na  2009 rok, mamy też całkowicie młodych ludzi. A to że istniejecie tak długo dobrze o was świadczy, jednak też nie przekreśla szans Brytanii na to by być także poważana mikronacją.

(-)Jej Królewska Mość Mary III Mountbatten-Philips
    Królowa Brytanii i Wielkich Dominiów

Mardred von Salvepol-Nova Vita

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #32 on: Październik 03, 2011, 21:38:41 pm »

Mieszkałam (nadal mieszkam) też w Skarlandzie.

O odnosząc się do http://cipronex.boo.pl/tron.php?id=10 tej wypowiedzi. Powiedziałam od co najmniej roku. Ale np. Minister Administracji i Sytuacji Wewnętrznej swoje początki w mikroświecie datuje na  2009 rok, mamy też całkowicie młodych ludzi. A to że istniejecie tak długo dobrze o was świadczy, jednak też nie przekreśla szans Brytanii na to by być także poważana mikronacją.

Przecież nikt Was nie przekreśla. Śmieszy tylko sytuacja, gdy ktoś chwali się doświadczonymi obywatelami, gdzie jest to doświadczenie roczne, podczas gdy średnia tej naszej hermetycznej (niestety) grupki wynosi lat 3-4 :)

Ale nie ma w tym nic złego, choćby obywatele Brytanii nie mieli wcale stażu, to poziom profesjonalizmu z jakim spotkaliśmy się w tym nowym państwie wróży mu bardzo dobrze.

Proszę jednak pozostać czujnym. Nie ma zasady co do żywotności państwa prócz jednej - aktywności. Na przykład podam pięć państw jednoroczne (powstałe mniej więcej w ciągu 365 dni):
- Okoczia
- Królestwo Skarlandu
- Związek Socjalistycznych Republik Anhalckich
- Cesarstwo Arqtic
- Monarchia Neverwerld

Pod względem profesjonalizmu utworzenia kształtowało się to mniej więcej tak:
1. Okoczia
2. Anhalt
3. Arctiq, Neverwerld
10. Skarland - bo 4 to za wysoko

Pod względem aktywności obywateli przy założeniu:
1. Skarland
2. Arctiq
3. Neverwerld
4., a może i 5. Okoczia
Anhalt - no cóż...

Pod względem stażu założycieli:
Okoczia, bo reszta tego stażu nie miała...

Wniosek? Żaden... Bo z tych informacji nic nie wynika.

Okoczia z aktywnością nie szaleje, choć trzeba powiedzieć, że już włożyła swoje trzy grosze. Niemniej jednak i tak wypada lepiej, niż niektóre państwa starsze, a w szczególności jej matecznik Natania, czy dawny sojusznik Elderland.
Trzeba tu ponadto zauważyć, że Okoczia w chwili powstania miała ustalone dwie rzeczy - kontynuuje Arakhopolis i jest indiańska. Dalej chyba odbiegliśmy od wizji Kazaga, choć zapewne z zyskiem :) Indianie dalej są, ale trudno szukać jakiegoś bliskiego pokrewieństwa ze szczególnym plemieniem.

Anhalt wyglądał przepięknie, Mattev się naprawdę nad nim napracował, wszystko było dopracowane, rozbudowane i... gruchło. Tak jak w Okoczii, pojawiły się "obieżyświaty" z zagranicy, ale nie dało to nic. Po pół roku stał się kolonią wandejską, której teraz Mandragorat chce się elegancko pozbyć.

Arctiq i Neverwerld powstały dość podobnie, Neverwerld był nawet podobny do państwa WKM. Oba państwa miały świeżych mikronacjonalistów - jak państwo WKW. W Arctiq od roku obraduje komisja ocalenia, a o Neverwerldzie wspomina się tylko w kontekście ziem w Mikrooceanii.

No i wreszcie wyczekiwany przez WKW Skarland. Państwo w początkowej fazie raczej żałosne, niestabilne, dla "starej gwardii" wręcz odrażające, kompletnie nieprofesjonalne. Zwykło się wtedy mówić "A w Skarlandzie znowu rewolucja..."
Dzisiaj - najaktywniejsze ze wszystkich.

Czy są zasady? Nie ma. Także życzę powodzenia i proszę nie oglądać się na innych :)
KAROLINA XVI SZOSZOIN, KRÓL CIPROFLOKSJAŃSKI
Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita vel. Żelazny Żuk
Okoczia

Flaga brugijska, ale nie narzekam, przesłanie ważniejsze.

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #33 on: Październik 04, 2011, 01:08:45 am »

Dobrze by było, gdyby wasz kraj tryskał typowymi tradycjami dla Brytyjczyków, co bez wątpienia podkreśli wasz dorobek kulturalny.
Czy tylko ja widzę w tym zdaniu wewnętrzną sprzeczność?

Niemniej Brytanii dobrze życzę, od czasu upadku WRM brakowało państwa które by nawiązywało do tej tradycji. Oczywiście uważam, że przysłużyłoby się jej, gdyby ewoluowała w stronę mniejszej realowości, ale to tak na marginesie.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
« Reply #34 on: Październik 04, 2011, 14:22:45 pm »

O, cześć Timoteos.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #35 on: Październik 04, 2011, 14:25:16 pm »

[..] tej naszej hermetycznej (niestety) grupki [...]
Na własne życzenie.

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #36 on: Październik 04, 2011, 14:27:37 pm »

A ja sądziłem, że JCKM jest donauerologiem, a tu nam brytofil wyszedł. Swoją drogą, jak szuka się w guglach pojęcia "donauerologia", to pokazuje wyniki dla zapytania "neurologia"  

Nie. Donauerolog i donauerysta nie wstydzi się wychwalać zalet obcego kraju, bo i tak wie, że jego ojczyzna jest lepsza :-D.

Zapomniałem, że Wielmożni Władcy nie lubią się z Sojuszem Zjednoczonych Arystokratów, Junkrów i Szlachciców (w skrócie SZAJS), a bardzo sobie cenię zastawę z logo tej organizacji. Niestety, ale wciąż brakuje mi półmiska, dwóch talerzy i noża do ryby.

Oczywiście. I pokonamy Was na pewno w szachy. To będzie emocjonująca rozgrywka.

Niektórzy z nich są za to czarni

Hm, są czarnymi wikingami. Hm... zawsze mnie zastanawiało, jak tak można... a może po prostu czarny wiking jest łaciaty!

Przecież nikt Was nie przekreśla. Śmieszy tylko sytuacja, gdy ktoś chwali się doświadczonymi obywatelami, gdzie jest to doświadczenie roczne, podczas gdy średnia tej naszej hermetycznej (niestety) grupki wynosi lat 3-4

E, mnie nie śmieszy. Czuję się dzięki temu młodszy.

Anhalt wyglądał przepięknie, Mattev się naprawdę nad nim napracował, wszystko było dopracowane, rozbudowane i... gruchło.

Właśnie - nie pomyślał, co miałoby zostać dla innych? Młoda mikronacja jest w stanie zaoferować przede wszystkim przyjemność tworzenia. A kiedy tego nie ma, nie opłaca się tam być.

Tak jak w Okoczii, pojawiły się "obieżyświaty" z zagranicy, ale nie dało to nic. Po pół roku stał się kolonią wandejską, której teraz Mandragorat chce się elegancko pozbyć.

Pamiętajmy, że niemal każdy "obieżyświat" czuje związek albo ze swoim macierzystym krajem, albo z żadnym. Oczywiście, są wyjątki, jak wszyscy wiemy, ale mimo to - w większości ten "patriotyzm" jest dość silny, zwłaszcza jeżeli idą za nim też jakieś czysto prywatne kontakty.

Czy są zasady? Nie ma. Także życzę powodzenia i proszę nie oglądać się na innych

Jak najbardziej!

Hm, w Wurstlandii chyba ogólnie nie lubią establishmentu, o czym zresztą rozmawialiśmy z przedprzedmówcą :-).

• Ekspert
« Reply #37 on: Październik 04, 2011, 15:44:55 pm »

A ja sądziłem, że JCKM jest donauerologiem, a tu nam brytofil wyszedł. Swoją drogą, jak szuka się w guglach pojęcia "donauerologia", to pokazuje wyniki dla zapytania "neurologia"

Nie. Donauerolog i donauerysta nie wstydzi się wychwalać zalet obcego kraju, bo i tak wie, że jego ojczyzna jest lepsza :-D.

Będę musiał ukuć podobny termin dla nauki o Ciprofloksji. Co sądzisz o chinologii? Tudzież fluorologii?

Zapomniałem, że Wielmożni Władcy nie lubią się z Sojuszem Zjednoczonych Arystokratów, Junkrów i Szlachciców (w skrócie SZAJS), a bardzo sobie cenię zastawę z logo tej organizacji. Niestety, ale wciąż brakuje mi półmiska, dwóch talerzy i noża do ryby.

Oczywiście. I pokonamy Was na pewno w szachy. To będzie emocjonująca rozgrywka.

Przecież my nie gramy w szachy. My palimy papierosy i robiąc wielce znaczące miny kiwamy palcem.

Niektórzy z nich są za to czarni

Hm, są czarnymi wikingami. Hm... zawsze mnie zastanawiało, jak tak można... a może po prostu czarny wiking jest łaciaty!

W sensie, tak jak źle wymieszane kule lodów waniliowych i czekoladowych? Na marginesie, nie rozumiem jak można zepsuć lody waniliowe mieszając je z czekoladowymi! Jeszcze żeby bakaliami posypać to rozumiem. Ale z czekoladą?

Anhalt wyglądał przepięknie, Mattev się naprawdę nad nim napracował, wszystko było dopracowane, rozbudowane i... gruchło.

Właśnie - nie pomyślał, co miałoby zostać dla innych? Młoda mikronacja jest w stanie zaoferować przede wszystkim przyjemność tworzenia. A kiedy tego nie ma, nie opłaca się tam być.

Ale nie można też przegiąć w drugą stronę. Postawienie gołego forum z pewnością zostawia wiele miejsca dla twórców. Pytanie brzmi, czy to w ogóle będzie przyjemne?

Tak jak w Okoczii, pojawiły się "obieżyświaty" z zagranicy, ale nie dało to nic. Po pół roku stał się kolonią wandejską, której teraz Mandragorat chce się elegancko pozbyć.

Pamiętajmy, że niemal każdy "obieżyświat" czuje związek albo ze swoim macierzystym krajem, albo z żadnym. Oczywiście, są wyjątki, jak wszyscy wiemy, ale mimo to - w większości ten "patriotyzm" jest dość silny, zwłaszcza jeżeli idą za nim też jakieś czysto prywatne kontakty.

To zależy. Zarówno Ciprofloksja jak i Wandystan zostały założone przez Sarmatów. W przypadku Wandystanu ściśle podkreślano związki z Sarmacją. Ba! Nawet armia wandejska do teraz nazywa się Sarmacką Armią Ludową. A w naszym przypadku większość z nas już nie czuje się Sarmatami. Nawet ja, chociaż mieszkałem tam blisko pięć lat bardziej czuję się Ciprofloksjaninem, niż Teutończykiem czy Sarmatą.

Myślę również, że owe czysto prywatne kontakty w wielu przypadkach pozostają, nawet pomimo przeprowadzki, bądź założenia innego kraju. Jakby nie było często zdarza się tak, że znajomość internetowa przechodzi do reala.

Hm, w Wurstlandii chyba ogólnie nie lubią establishmentu, o czym zresztą rozmawialiśmy z przedprzedmówcą :-).

W istocie. Wurstlandia jest awangardowa i hipsterska. Tak hipsterska, że gardzi innymi hipsterami!
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Markus Vilander

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #38 on: Październik 04, 2011, 16:17:31 pm »

Gardzę tylko v-transwestytami i obłudnikami. :P Poza tym, dziękuję za komplementy w imieniu całego Królestwa Wurstlandii.

• Ekspert
« Reply #39 on: Październik 04, 2011, 17:43:56 pm »

Uuu... Jesteś nietolerancyjny. A gdyby ktoś udawał w mikronacjach homoseksualistę, to też byś mu dokuczał? Twoja postawa jest dla mnie niezrozumiała. Dlaczego odgrywanie roli monarchy, prezydenta, premiera, kanclerza, ministra, posła, sędziego, arystokraty, artysty czy sportowca jest wg ciebie akceptowalne, a np. v-zmiana płci już nie? ;)
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл