Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Author Topic: Brytania-Poczuj co to prawdziwe życie!  (Read 10457 times)

Mardred von Salvepol-Nova Vita

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Brytania-Poczuj co to prawdziwe życie!
« Reply #20 on: Październik 02, 2011, 21:28:25 pm »

http://krolestwo.weebly.com/index.html Oto link do strony Brytanii

Z pierwszego przeglądu: Downing Street, nie Streat.
KAROLINA XVI SZOSZOIN, KRÓL CIPROFLOKSJAŃSKI
Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita vel. Żelazny Żuk
Okoczia

Flaga brugijska, ale nie narzekam, przesłanie ważniejsze.

Mary III Mountbatten-Philips-Windsor

• Nowy użytkownik
  • *
  • Mary Philips-Mountbatten Królowa Brytanii
    • Brytania-Poczuj prawdziwe życie
« Reply #21 on: Październik 02, 2011, 21:30:35 pm »

Ups mój błąd! Jutro go poprawię.
(-)Jej Królewska Mość Mary III Mountbatten-Philips
    Królowa Brytanii i Wielkich Dominiów

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
« Reply #22 on: Październik 02, 2011, 22:39:02 pm »

Rozumiem, że to twierdzenie podparte jest badaniami statystycznymi?
Użyłem słów pewnie, chyba, co oznacza, ze nie jestem tego pewien czy dokładnie takie liczby odzwierciedlają realia. Szacuję je na bazie własnych obserwacji.

Ja na bazie własnych obserwacji mogę stwierdzić, że większość ludzi nie posiada mózgu, albowiem go nigdy nie widziałem. Nie zmienia to faktu, że wartość poznawcza takiego sądu jest zerowa.

Co się odnosi Wielkiej Brytanii. Strona jest estetyczna, twórczyni kraju nie przyszła od razu z gębą i ma kilkunastu mieszkańców. Jak najbardziej na plus.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #23 on: Październik 02, 2011, 23:00:02 pm »

Mózgów nie widziałeś, ale ja przechadzając się po osiedlu i mieście widzę łyse pały w dresach przeklinające jak ostatnie chacharstwo. Mieszkam nieopodal stadionu to widzę i słyszę.

Markus Vilander

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #24 on: Październik 03, 2011, 10:38:31 am »

Jako, że jestem w pewnym sensie związany z Wielką Brytanią, to pragnę pochwalić Wasz pomysł utworzenia mikronacji bazującej na kulturze brytyjskiej. Dobrze by było, gdyby wasz kraj tryskał typowymi tradycjami dla Brytyjczyków, co bez wątpienia podkreśli wasz dorobek kulturalny. Czeka Was jeszcze sporo pracy, ale mam nadzieję, że sobie poradzicie.  ;)

A teraz mała uwaga:
Nie istnieje takie słowo jak "Parlament" w języku angielskim, tylko "Parliament". Poza tym, jak już tłumaczycie nazwy aktów prawnych, to dobrze by było, jakby te akty również były w języku angielskim.  ;)

• Ekspert
« Reply #25 on: Październik 03, 2011, 12:52:43 pm »

Dobrze by było, gdyby wasz kraj tryskał
* Elena Petrescu lubi to
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #26 on: Październik 03, 2011, 14:25:55 pm »

Hm, no to tak... Jej Królewska Mość zadziwiła mnie pozytywnie - długością swojej wypowiedzi, to już się niecodziennie zdarza. Wypadło to, jak wypadło, ale jest i zaprzeczyć nie można. Szkoda, że w tej wypowiedzi nie było żadnego linku - do strony, forum, czegokolwiek. Sam pomysł jest sympatyczny, zważywszy nad niemalże świetne stosunki brytyjsko-austriackie przed wybuchem Wielkiej Wojny.

Niemniej - wygląda to tak, jakbym prosił kogoś o wsparcie dla biznesu, a nie przedstawił ani pomysłu, ani idei, ani prognoz rozwoju. No, ale jest jednak strona, szkoda, że pojawiła się dopiero później - to zepsuło efekt, choć - mimo to - jest on niezły i przyjemnie się prezentuje :-). Trochę drobnych poprawek i będzie to sensownie wyglądać. Widać jednak, że macie jakieś pojęcie o tym, czym jest i była Wielka Brytania. Gdyby wyeksponować pewne brytyjskie zwyczaje, także polityczne (zakaz wchodzenia króla do Izby Gmin, nazwy urzędów, szef gabinetu cieni jako Lider Opozycji Jej Królewskiej Mości, Izba Lordów jako sąd najwyższy - choć to się zmieniło, a także inne), może to być fajna sprawa. Do tego oczywiście ruch lewostronny, okropne angielskie jedzenie, rozwój marynarki wojennej i choćby resztki "splendid isolation" - i jest szansa.

Czy Wielmożni Władcy to jakieś stowarzyszenie w myśl prawa o stowarzyszeniach, że pisze się te słowa wielką literą? A jeżeli tak, to dlaczego ja do niego nie należę?

Bo się nie zapisałeś, a to jest superhiperdruper tajna organizacja, o której wcale teraz nie powiedziałem.

Jest to zwrot grzecznościowy! Dlatego napisałam go wielką litrą. Są tacy w mikroświecie którzy mogli by się obrazić gdzyby pisane był to małą literą wiec..

Zwykle tacy, którzy się od razu obrażają, kiedy się Wasza Królewska Mość pomyli w ich tytułowaniu, nie są wielmożni.

W każdym razie - brawo za pomysł i za wykonanie :-).

• Ekspert
« Reply #27 on: Październik 03, 2011, 15:33:00 pm »

Gdyby wyeksponować pewne brytyjskie zwyczaje, także polityczne (zakaz wchodzenia króla do Izby Gmin, nazwy urzędów, szef gabinetu cieni jako Lider Opozycji Jej Królewskiej Mości, Izba Lordów jako sąd najwyższy - choć to się zmieniło, a także inne), może to być fajna sprawa. Do tego oczywiście ruch lewostronny, okropne angielskie jedzenie, rozwój marynarki wojennej i choćby resztki "splendid isolation" - i jest szansa.

A ja sądziłem, że JCKM jest donauerologiem, a tu nam brytofil wyszedł. Swoją drogą, jak szuka się w guglach pojęcia "donauerologia", to pokazuje wyniki dla zapytania "neurologia" ;)

Czy Wielmożni Władcy to jakieś stowarzyszenie w myśl prawa o stowarzyszeniach, że pisze się te słowa wielką literą? A jeżeli tak, to dlaczego ja do niego nie należę?

Bo się nie zapisałeś, a to jest superhiperdruper tajna organizacja, o której wcale teraz nie powiedziałem.

Zapomniałem, że Wielmożni Władcy nie lubią się z Sojuszem Zjednoczonych Arystokratów, Junkrów i Szlachciców (w skrócie SZAJS), a bardzo sobie cenię zastawę z logo tej organizacji. Niestety, ale wciąż brakuje mi półmiska, dwóch talerzy i noża do ryby.

Jest to zwrot grzecznościowy! Dlatego napisałam go wielką litrą. Są tacy w mikroświecie którzy mogli by się obrazić gdzyby pisane był to małą literą wiec..

Zwykle tacy, którzy się od razu obrażają, kiedy się Wasza Królewska Mość pomyli w ich tytułowaniu, nie są wielmożni.

Niektórzy z nich są za to czarni :D
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Mary III Mountbatten-Philips-Windsor

• Nowy użytkownik
  • *
  • Mary Philips-Mountbatten Królowa Brytanii
    • Brytania-Poczuj prawdziwe życie
« Reply #28 on: Październik 03, 2011, 17:52:10 pm »

Dziękuję za słowa poparcia :) Postaram się by Brytania ciągle się rozwijała. Mam nadzieje że uzyskam od państwa wsparcie.
(-)Jej Królewska Mość Mary III Mountbatten-Philips
    Królowa Brytanii i Wielkich Dominiów

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #29 on: Październik 03, 2011, 18:11:45 pm »

A jaki związek ma Królewska Wysokość z Klindią?
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7