Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Pages: 1 [2] 3 4 ... 7

Author Topic: Brytania-Poczuj co to prawdziwe życie!  (Read 10055 times)

Mary III Mountbatten-Philips-Windsor

• Nowy użytkownik
  • *
  • Mary Philips-Mountbatten Królowa Brytanii
    • Brytania-Poczuj prawdziwe życie
Odp: Brytania-Poczuj co to prawdziwe życie!
« Reply #10 on: Październik 02, 2011, 20:21:16 pm »

Nasz ustrój, oraz prawo kształtują się dopiero. Nasz Gabinet zdecydował o tymczasowej izolacji Brytanii, co prawda już teraz otwieramy się stopniowo na świat zewnętrzny. Wiemy co znaczy wsparcie doświadczonych nacji dlatego proszę Was Wielmożni Władcy o pomoc w tworzeniu naszej wirtualnej rzeczywistości. Wiemy ze nie będzie nam łatwo lecz wiemy też że tylko i wyłącznie nasza ciężka praca będzie mogła przynieść efekty, jednak bez waszej pomocy wątpię by to nam się udało.

Czy Wielmożni Władcy to jakieś stowarzyszenie w myśl prawa o stowarzyszeniach, że pisze się te słowa wielką literą? A jeżeli tak, to dlaczego ja do niego nie należę?

Jest to zwrot grzecznościowy! Dlatego napisałam go wielką litrą. Są tacy w mikroświecie którzy mogli by się obrazić gdzyby pisane był to małą literą wiec..
(-)Jej Królewska Mość Mary III Mountbatten-Philips
    Królowa Brytanii i Wielkich Dominiów

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #11 on: Październik 02, 2011, 20:40:42 pm »

Uwielbiamy ludwikowe stereotypy, których nie powstydziłby się Prezes.
Stereotypy nie biorą się znikąd. Są uproszczeniem opisu rzeczywistości. Wiadome jest, że od większości reguł są wyjątki i oczywiste jest, że trzeba być świadomym ich istnienia, ale to nie znaczy, że trzeba się nimi obrzucać w dyskusjach. Uproszczenia są niezbędne. Gdyby inżynierowie nie stosowali uproszczeń, prędzej czy później pogubili by się w swoich wyliczeniach i nic sensownego by nie stworzyli. Wyobrażasz sobie dyskusje na urodzinach, w których byłyby uwzględniane wszystkie wyjątki od reguł? W społeczeństwie obraz łysego jest bardzo klarowny - w dresie, z piwem, malujący graffiti w tematyce klubów którym kiboluje, słowa na k używa jako przecinek etc. Dlaczego w dyskusji o ogólnych sprawach mam się terroryzować dokładnością i dodawać przypomnienia, że istnieje niewielki odsetek mężczyzn, którzy są po prostu praktyczni?

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
« Reply #12 on: Październik 02, 2011, 20:50:53 pm »

Uwielbiamy ludwikowe stereotypy, których nie powstydziłby się Prezes.
Stereotypy nie biorą się znikąd. Są uproszczeniem opisu rzeczywistości. Wiadome jest, że od większości reguł są wyjątki i oczywiste jest, że trzeba być świadomym ich istnienia, ale to nie znaczy, że trzeba się nimi obrzucać w dyskusjach. Uproszczenia są niezbędne. Gdyby inżynierowie nie stosowali uproszczeń, prędzej czy później pogubili by się w swoich wyliczeniach i nic sensownego by nie stworzyli. Wyobrażasz sobie dyskusje na urodzinach, w których byłyby uwzględniane wszystkie wyjątki od reguł? W społeczeństwie obraz łysego jest bardzo klarowny - w dresie, z piwem, malujący graffiti w tematyce klubów którym kiboluje, słowa na k używa jako przecinek etc. Dlaczego w dyskusji o ogólnych sprawach mam się terroryzować dokładnością i dodawać przypomnienia, że istnieje niewielki odsetek mężczyzn, którzy są po prostu praktyczni?

Gówno mnie inżynierowie obchodzą ;)
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Ludwik Bourbon

• Ekspert
« Reply #13 on: Październik 02, 2011, 20:55:28 pm »

I to ja uchodzę za ignoranta?  :'(

• Ekspert
« Reply #14 on: Październik 02, 2011, 21:05:00 pm »

Tu chodzi o coś innego. To tak, jakbym ja stwierdził: Ślązacy to złodzieje, bo na Śląsku mi podprowadzili radio. W ten sposób oceniam całą grupę ludzi, mając doświadczenie z paroma jednostkami.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Ludwik Bourbon

• Ekspert
« Reply #15 on: Październik 02, 2011, 21:16:41 pm »

Różnica polega na tym, że pewnie 2/3 łysych to kibole, a złodziej Ślązak może co tysięczny. Uogólnia się zazwyczaj na bazie większości. Bo wtedy stosując w dyskusji uproszczenie wiadomo, że chodzi o tą grupę najliczniejszą, a nie o wyjątek.

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #16 on: Październik 02, 2011, 21:18:03 pm »

http://krolestwo.weebly.com/index.html Oto link do strony Brytanii

• Ekspert
« Reply #17 on: Październik 02, 2011, 21:20:15 pm »

Różnica polega na tym, że pewnie 2/3 łysych to kibole, a złodziej Ślązak może co tysięczny. Uogólnia się zazwyczaj na bazie większości. Bo wtedy stosując w dyskusji uproszczenie wiadomo, że chodzi o tą grupę najliczniejszą, a nie o wyjątek.

Rozumiem, że to twierdzenie podparte jest badaniami statystycznymi?
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Ludwik Bourbon

• Ekspert
« Reply #18 on: Październik 02, 2011, 21:24:29 pm »

http://krolestwo.weebly.com/index.html Oto link do strony Brytanii
Muszę przyznać, że forum nie jest całkiem puste i niejednoosobowe (oby nie multikonta), to się chwali i mnie się podoba.

Rozumiem, że to twierdzenie podparte jest badaniami statystycznymi?
Użyłem słów pewnie, chyba, co oznacza, ze nie jestem tego pewien czy dokładnie takie liczby odzwierciedlają realia. Szacuję je na bazie własnych obserwacji.

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #19 on: Październik 02, 2011, 21:26:10 pm »

Multikonta to nie są. I dziękuję.
Pages: 1 [2] 3 4 ... 7