Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Jeżeli przypadkiem nie zatwierdziliśmy Twojego konta na forum, napisz maila na mmkgtc@gmail.com

Author Topic: Mikronacyjny Związek Narciarski  (Read 6869 times)

KF JPM

• Moderator Globalny
  • Zaawansowany użytkownik
    • La Palma
Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
« Reply #20 on: Październik 07, 2011, 20:11:25 pm »

Towarzyszko Eleno! Twój pomysł nie jest najgorszy. Można i taką drogą podążać.

Cieszę się, że i Sclavinia jest zainteresowana... Czy JE zapoznał się z moją "wizją"?

J.P. Morales
El Presidente Republica de Palma

Robert Dąbski

• Aktywny użytkownik
« Reply #21 on: Październik 08, 2011, 11:09:46 am »

Jeżeli mnie Pan pytał, to wstępnie czytałem "wizję". Muszę ją zanalizować po mojemu.  :)
Robert Dąbski

2011 - ?

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #22 on: Październik 08, 2011, 15:06:24 pm »

No to zakładając,że jest zainteresowanie tematem, to widzę kilku chętnych...
Mamy na razie Nordię, Elderland, Wurstlandię, Austro-Węgry, Sclavinię i Ciprofloksję(zakładam, że tak, choć jednoznacznej odpowiedzi nie ma)
Na początek dobre i to, ale... załóżmy, że ów związek powstanie, a dalej będziemy chcieli robić olimpiadę to może warto wcześniej pomyśleć o wspólnym związku regulującym zasady dla wszystkich dostępnych dyscyplin. Zakładam, że jest zainteresowanie powstaniem takiego Mikronacyjnego Komitetu
Sportowego(Olimpijskiego) państw wyżej wymienionych. Podejrzewam, że dla takiego stanu rzeczy będzie jeszcze więcej chętnych.
Można spróbować sporządzić wstępną listę dyscyplin...bez podziału na letnie, zimowe
Na początek z tego co pamiętam
Drużynowe:
Piłka nożna, Hokej na lodzie (proponuje dostępne menedżery)
Indywidualne:
Skoki narciarskie (ind. i drużynowo)
dyscypliny lekkoatletyczne: (wspomniane wyżej gry)
biegi (np 100m, 400 przez pł., długodystansowe,)
rzuty (oszczep)
skoki (w dal, wzwyż*, tyczka*)
*możliwość uzyskania przez kilku zawodników jednakowych wyników, ograniczenia wysokości
kajakarstwo górskie
jeździectwo
kolarstwo torowe
łucznictwo
"Pozaolimpijskie" - również można przyłączyć do związku regulującego zasady
Rajdy samochodowe - szeroki temat do wyboru
Sporty walki (MMA) - mam pomysł jak to miało by działać
Szachy - jakiś dost. symulator
itp. :)
J.P. Morales

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
« Reply #23 on: Październik 08, 2011, 16:05:06 pm »

No to zakładając,że jest zainteresowanie tematem, to widzę kilku chętnych...
Mamy na razie Nordię, Elderland, Wurstlandię, Austro-Węgry, Sclavinię i Ciprofloksję(zakładam, że tak, choć jednoznacznej odpowiedzi nie ma)

Wstępnie jesteśmy za.

Można spróbować sporządzić wstępną listę dyscyplin...bez podziału na letnie, zimowe
Na początek z tego co pamiętam
Drużynowe:
Piłka nożna, Hokej na lodzie (proponuje dostępne menedżery)
Indywidualne:
dyscypliny lekkoatletyczne: (wspomniane wyżej gry)
biegi (np 100m, 400 przez pł., długodystansowe,)
rzuty (oszczep)
skoki (w dal, wzwyż*, tyczka*)
*możliwość uzyskania przez kilku zawodników jednakowych wyników, ograniczenia wysokości
kajakarstwo górskie
jeździectwo
kolarstwo torowe
łucznictwo
"Pozaolimpijskie" - również można przyłączyć do związku regulującego zasady
Rajdy samochodowe - szeroki temat do wyboru
Sporty walki (MMA) - mam pomysł jak to miało by działać
Szachy - jakiś dost. symulator
itp. :)

Ja uważam, że nie powinniśmy przegiąć z tymi dyscyplinami, bo stanie się to już nudne i mało kto będzie w stanie to ogarnąć. Myślę, że nie więcej jak 6-7 letnich i 6-7 zimowych dyscyplin w zupełności wystarczy. Oparłbym się tu o tzw. klasykę, czyli bieg na 100 m, sztafeta, skok w dal może ciężary...

Piłki nożnej bym unikał. Dlaczego? Ano mamy przecież już mundial w mikronacjach, a w przyszłym roku w realu będzie Euro. Więc lepiej dla nas będzie wybrać coś, co się jeszcze nie przejadło.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #24 on: Październik 08, 2011, 20:52:37 pm »

Co do dyscyplin to ok. dziesięciu powinno wystarczyć. Możemy polemizować co do piłki nożnej...
Ano mundial to nie to samo. W końcu v-olimpiada nie będzie odbywała się codziennie.

Wymienione dyscyplinki opierały się na dwóch gierkach więc i tak ogarnięcie nie będzie trudne...
Przykładowo Towarzyszka przysyła maila, z save'em do mnie z ukończonymi wszystkimi dostępnymi dyscyplinami w grze, które zaakceptowaliśmy jako "objęte kuratelą komitetu"...
Samo zaliczenie kilku zajmie dosłownie 20 minut maksymalnie, a grywalność pierwsza klasa :)
Szczególnie lubiana przeze mnie od lat Summer Challenge naprawdę wciąga... Proponuje sprawdzić samemu...

J.P. Morales

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
« Reply #25 on: Październik 08, 2011, 21:42:38 pm »

Nie kwestionuję możliwości organizacyjnych, zwłaszcza jeżeli pomożesz mi ogarnąć tabelę wyników. Ale chodzi też o narrację. Po przejrzeniu tego wszystkiego trzeba napisać ciekawy artykuł możliwe, że nieco podkolorować tu i ówdzie np. "ten się wywalił, ale nadrobił", a z kolei "X dobrze wystartowal, ale na finiszu był gorszy". Rozumiesz o co mi chodzi? Napisanie nagle dziesięciu artykułów, z których każdy powinien być przyzwoity, interesujący i dowcipny może zmęczyć i odebrać całą przyjemność z organizowania zabawy.

Piłkę nożną bym zdecydowanie wykluczył. Zamiast tego mam inna propozycję. By połowa zawodów zimowych odbywała się w Nordii, a druga połowa odbędzie się u nas. Tak będzie dużo lepiej, niż pchać wszystko w jedno miasto gdzieś w Karpatach. Zwłaszcza, że Nordia klimatem idealnie wpasowuje się w zawody zimowe. No i będę mógł tak bez żadnej żenady zwalić na ciebie część zadań, jako na współorganizatora ;D
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #26 on: Październik 09, 2011, 17:21:28 pm »

Indywidualne:

No i znowu wyłazi, że polskim sportem narodowym jest każdy, w którym mamy jakieś sukcesy :-D.

A gdzie narciarstwo alpejskie, zwłaszcza że mamy symulator? :-)

Inne symulatory z GreenTube, oprócz Ski Challenge:
- Football Challenge (może mundial byłby organizowany przez menedżera, a igrzyska przez symulator?).
- Burning Gears - wyścigi po Wiedniu.
- Mountainbike Challenge - kolarstwo górskie.
- Moto Race Challenge - wyścigi motocyklowe.
- Motor Racing - wyścigi samochodowe na torze.

Wszystkie te gry mają całkiem niezłą grafikę. Udało mi się grać jedynie w Ski Challenge, która nie pożera łącza - po prostu zapisuje na serwerze kombinację linii przebytej przez zawodnika trasy i czasu - zapewne inne gry mają podobny system.

Szkoda, że nie ma praktycznie żadnego symulatora, gdzie możnaby organizować sensowne rajdy. Darmowe symulatory zwykle mają, jak Burning Gears, duże ograniczenia (tylko jazda po Wiedniu), a płatne gry obejmują albo tylko odcinki specjalne (jak np. świetnia Rally Trophy - a przecież porządne rajdy jeszcze 40 lat temu odbywały się w dużej mierze wśród normalnego ruchu - do dziś rajdy zabytkowych aut tak się odbywają), albo nie nadają się do odwzorowania rajdów (wszelkiego rodzaju Need for Speedy, gdzie mamy ruch uliczny, ale rajdów to nie odzwierciedla, choć NFS2000 był chyba najbliżej celu). A ściganie się w 2D na jakimś malutkim torze w jakiejś niewielkiej grze na Flash'a, mija się z celem.

Natomiast cała reszta wydaje się być całkiem niezłym rozwiązaniem. Piłka nożna w formie symulatora mogłaby być po prostu ciekawsza i wyróżniać się od Mundialu. Sam dopiero niebawem będę miał do czynienia z tymi grami (o ile czas pozwoli), a proponuję takie rozwiązanie, bo samo tylko Ski Challenge wywołało u mnie (i nie tylko) niezwykle pozytywne wrażenie i wierzę, że produkty GreenTube są chyba najlepszymi darmowymi symulatorami na rynku :-).

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #27 on: Październik 09, 2011, 20:32:04 pm »

No i znowu wyłazi, że polskim sportem narodowym jest każdy, w którym mamy jakieś sukcesy :-D.

A gdzie narciarstwo alpejskie, zwłaszcza że mamy symulator? :-)
Proszę o wybaczenie WCKM, ale zapomniałem. Jako ambasador KN w A-W tym bardziej mi głupio :)

Inne symulatory z GreenTube, oprócz Ski Challenge:
- Football Challenge (może mundial byłby organizowany przez menedżera, a igrzyska przez symulator?).
- Burning Gears - wyścigi po Wiedniu.
- Mountainbike Challenge - kolarstwo górskie.
- Moto Race Challenge - wyścigi motocyklowe.
- Motor Racing - wyścigi samochodowe na torze.
Z ciekawością sprawdzę! Sądząc po Ski Challenge, który już widziałem to powinno faktycznie być solidnie.
Co do piłki nożnej, od razu odpowiem Towarzyszce Elenie, że jako najbardziej popularny sport na świecie powinien być i na v-światowej olimpiadzie.
Faktycznie inna gra może być również atrakcyjną formą sprawdzenia mikronacyjnych grajków piłkarskich. Rezygnować całkowicie chyba nie ma sensu... Można spróbować  Haxball'a...

Nie kwestionuję możliwości organizacyjnych, zwłaszcza jeżeli pomożesz mi ogarnąć tabelę wyników. Ale chodzi też o narrację. Po przejrzeniu tego wszystkiego trzeba napisać ciekawy artykuł możliwe, że nieco podkolorować tu i ówdzie np. "ten się wywalił, ale nadrobił", a z kolei "X dobrze wystartowal, ale na finiszu był gorszy". Rozumiesz o co mi chodzi? Napisanie nagle dziesięciu artykułów, z których każdy powinien być przyzwoity, interesujący i dowcipny może zmęczyć i odebrać całą przyjemność z organizowania zabawy.
Oczywiście chętnie pomogę w tabelach, żaden problem, jednakże chyba nie jasno określiła Towarzyszka w czym jeszcze :)
Jeśli mowa o narracjach, to zdaje się, że też bym podołał, ale nie bardzo rozumiem do czego to ma się tyczyć. Żadnej olimpiady jeszcze nie stworzyliśmy, chyba, że mowa o tej ciproflokcjańskiej.

By połowa zawodów zimowych odbywała się w Nordii, a druga połowa odbędzie się u nas. Tak będzie dużo lepiej, niż pchać wszystko w jedno miasto gdzieś w Karpatach. Zwłaszcza, że Nordia klimatem idealnie wpasowuje się w zawody zimowe. No i będę mógł tak bez żadnej żenady zwalić na ciebie część zadań, jako na współorganizatora
A to już nawet wybraliśmy gospodarzy? :)  Na zimowe faktycznie jesteśmy "państwem uprzywilejowanym", co nie znaczy, że już wygraliśmy. Cieszę się jednak, że jesteśmy już w orbicie zainteresowań co do tego zaszczytnego stanowiska...

Pomysły widzę rodzą się w każdej głowie różne, ale chyba dojdziemy do jakiegoś konsensusu. Ciesze się , że zainteresowanie rośnie. Mam jednak nadzieję, że nie zawiesimy rozmów na ten temat...

Pamiętajcie Dostojni Mężowie! Ideą Igrzysk Olimpijskich jest łączenie narodów, więc liczę na zachowanie przyjaznej atmosfery w rozmowach ;)
J.P. Morales

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #28 on: Październik 15, 2011, 22:26:27 pm »

Napisałem "Pamiętajcie Dostojni Mężowie! Ideą Igrzysk Olimpijskich jest łączenie narodów, więc liczę na zachowanie przyjaznej atmosfery w rozmowach ."
I co? Przestaliście Ekscelencje dalej się wypowiadać? :)
Pomijając temat olimpiady, ponieważ wydaje mi się, że trzeba tutaj dłuższych przemyśleń...
Czy ktoś ma jakieś zastrzeżenia do mojego projektu MZN?
Nie ukrywam, skupiłem się na skokach narciarskich, ale tylko dlatego, że nie analizowałem przebiegu rozgrywki w Ski Challenge (liczę na jakieś info od A-W). Hokej praktycznie mamy, bo sprzeciwu żadnego nie było. Wystarczy spisać pełniejszy regulamin rozgrywki. Tyle na początek, później można pomyśleć o biathlonie oraz innych konkurencjach narciarstwa klasycznego i alpejskiego. Na pewno znaleźć się też powinno miejsce dla bobslejów :)  Oczywiście po uprzednim wyszukaniu odpowiednich sposobów rozgrywki...

J.P. Morales

Robert Dąbski

• Aktywny użytkownik
« Reply #29 on: Październik 15, 2011, 23:04:02 pm »

Według mnie, Mikronacyjny Związek Narciarski powinien się zajmować:

- skokami narciarskimi,
- biegami narciarskimi(jeżeli jest coś),
- narciarstwem alpejskim i klasycznego,
- kombinacją norweską(wątpie, aby coś było).
Robert Dąbski

2011 - ?