Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Dodane zostały reklamy Adkontekst, z których utrzymywać będzie się serwis.

Pages: 1 [2] 3 4 ... 6

Author Topic: Mikronacyjny Związek Narciarski  (Read 6225 times)

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
Odp: Mikronacyjny Związek Narciarski
« Reply #10 on: Wrzesień 29, 2011, 18:47:04 pm »

Też się nad taką możliwością zastanawiałem. Cóż, może zapytam wprost ewentualnych uczestników: Wolicie symulatory czy "zimny" skrypt?
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Einar

• Zaawansowany użytkownik
    • Królestwo Nordii
« Reply #11 on: Wrzesień 29, 2011, 19:02:34 pm »

W teorii symulatory, ale w praktyce zastanowiłbym się nad skryptem - inaczej rozegranie więcej niż 1-2 konkurencji będzie bardzo utrudnione (aczkolwiek pewnie możliwe, co pokazuje nasza liga hokejowa - nawet w niesprzyjających warunkach da się).
Einar Bjørn Olavsen
Król Nordii

• Ekspert
« Reply #12 on: Wrzesień 29, 2011, 21:15:57 pm »

Dla mnie to raczej niewielka różnica. Chodzi o to, by igrzyska były atrakcyjne dla zawodników :)
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #13 on: Wrzesień 30, 2011, 17:18:52 pm »

Cóż, ja myślę w dalszym ciągu, że "lepiej mniej, ale lepiej".

Jeżeli nawet mają to być skrypty, to na zasadzie uzupełnienia, tam gdzie ewidentnie nie da się poprowadzić rozgrywek online - przede wszystkim nie jednakowe algorytmy, gdzie zmieniać się będzie tylko nazwa dyscypliny wraz z "cechami" pożądanymi. Cóż... i w realu sport sportowi nierówny. Jeżeli nawet mamy tylko 2 dyscypliny rozgrywane online, to już jest jakaś podstawa. No i oczywiście przydałoby się, żeby były to dyscypliny olimpijskie lub im zbliżone - skoki narciarskie, narciarstwo alpejskie, żeglarstwo czy piłka nożna powinny się tam znaleźć, ale np. wyścigi samochodowe już niekoniecznie.

Oczywiście konieczna jest dobra narracja wokół całego wydarzenia, ale to już kwestia prasy i organizacji, także ewentualnych relacji zawodników.

• Ekspert
« Reply #14 on: Wrzesień 30, 2011, 17:59:05 pm »

Jeżeli nawet mają to być skrypty, to na zasadzie uzupełnienia, tam gdzie ewidentnie nie da się poprowadzić rozgrywek online - przede wszystkim nie jednakowe algorytmy, gdzie zmieniać się będzie tylko nazwa dyscypliny wraz z "cechami" pożądanymi.

Planowałem raczej zróżnicowane algorytmów. Tak, by w jednym sporcie np. siła miała większą wagę, niż w innym.

Cóż... i w realu sport sportowi nierówny. Jeżeli nawet mamy tylko 2 dyscypliny rozgrywane online, to już jest jakaś podstawa. No i oczywiście przydałoby się, żeby były to dyscypliny olimpijskie lub im zbliżone - skoki narciarskie, narciarstwo alpejskie, żeglarstwo czy piłka nożna powinny się tam znaleźć, ale np. wyścigi samochodowe już niekoniecznie.

W zasadzie, to planowaliśmy także dodać kilka (jedną, może dwie) dyscyplin zarówno do igrzysk zimowych, jak i letnich. Oczywiście mówię tutaj o dyscyplinach, które nie należą do olimpijskich, a mogłyby być interesujące.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Einar

• Królestwo Nordii
« Reply #15 on: Wrzesień 30, 2011, 19:22:48 pm »

Idea zawodów "mieszanych" proponowana przez JCKM wydaje się rozsądna i warta zastosowania. Będziemy mogli rozegrać więcej dyscyplin, jednocześnie pozostawiając możliwość udziału jedynie w symulacjach, bez skryptów.

Swoją drogą - coś wam Tron chyba nie działa (chyba, że to coś u mnie), bo od pewnego czasu nie mogę przeczytać żadnego artykułu (wyświetla brak strony z artykułem).
Einar Bjørn Olavsen
Król Nordii

• Ekspert
« Reply #16 on: Wrzesień 30, 2011, 20:13:23 pm »

Ano nie działa, bo nie przepięli nam pliku integracyjnego. Tron został na powrót zintegrowany ze stroną główną i można doń wejść klikając na odpowiedni odnośnik ze strony głównej, bądź tędy: http://cipronex.boo.pl/tron.php Po prawej stronie jest lista ostatnich kilku artykułów. Analogiczna lista jest także na stronie głównej, mniej więcej tam, gdzie jest wykwit kolorków.

A kwestie igrzysk jeszcze przemyślę. Zresztą, do tego czasu jeszcze pozostały dwa miesiące.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

KF JPM

• Moderator Globalny
    • La Palma
« Reply #17 on: Październik 03, 2011, 20:56:50 pm »

Ale ja mam pecha! Jak mi akurat konto aktywowali to będę musiał na parę dni wyjechać :)
Pomijając zatem kwestię MZN (pewnie w weekend wrócę do tematu) sam pomysł olimpizmu w mikronacji jest tym co mnie "kręci" :)
Jakiś czas temu dokładnie przemyślałem, jak powinna wyglądać taka v-olimpiada...
W kwestii dyscyplin całkowicie zgadzam się z WCKM Franciszkiem Józefem. Ja ze swojej strony dodam tylko, że jest kilka ciekawych symulatorów sportowych (nie muszą być online, wystarczy system powtórek zbliżony do DSJ). Proponuje żeby każda dyscyplina drużynowa mogła być rozgrywana w dostępnych menadżerach (np. xpert 11, manager zone)a indywidualna w symulatorach.
Głównym i najtrudniejszym do wspólnej akceptacji problemem pozostaje fakt wyboru dyscyplin.
Myślałem nad grami typowo "olimpijskimi" (np. Summer Athletics - roku wydania nie pamiętam, chyba 2009:) ), ale łatwo tam jest spreparować plik z rekordami, choć gra niczego sobie...No i jej waga przygnębia (kilka GB)
Ciekawą alternatywą jest zapewne Summer Games Helsinki 2005
http://www.gry.pl/gra/Summer-Games.html
lub
niezwykle grywalna, choć stara - http://stare-gry.info/146-gra-summer-challenge.html
To tylko przykłady, ale wydaje mi się, że podstawą każdej olimpiady letniej powinny być konkurencje lekkoatletyczne
Na pewno trzeba by określić jakiś wspólny cel,pomysł , żeby nie powstawały jednocześnie ze trzy olimpiady.
Pozostaje też kwestia samej nazwy - igrzyska olimpijskie, olimpiada to w realnym zyciu a w wirtualnym?
Pomysł Towarzyszki Eleny jest ciekawy, ale może trochę nudzący w dalszej działalności, dlatego warto się zastanowić czy są takie dyscypliny gdzie skrypty by się przydały.
Ciekawe jest także to, że można zastosować wszystkie trzy sposoby - symulatory, menedżerki i gry na zasadzie skryptów- w zależności od potrzeby i grywalności danej dyscypliny.
Tyle na początek..

J.P. Morales
El Presidente Republica de Palma

• Ekspert
« Reply #18 on: Październik 03, 2011, 22:20:56 pm »

Ja bym się zabrał za to od nieco innej strony. Najpierw lista dyscyplin, a potem ewentualne poszukiwanie symulatorów do nich, bądź tworzenie własnych algorytmów.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Robert Dąbski

• Aktywny użytkownik
« Reply #19 on: Październik 07, 2011, 11:05:48 am »

Jako prezes Sclavińskiego Związku Narciarskiego jestem chętny do pomocy i współpracy.
Robert Dąbski

2011 - ?
Pages: 1 [2] 3 4 ... 6