Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: 1 ... 5 6 [7] 8

Author Topic: Mapa ZŁB  (Read 11623 times)

Ludwik Bourbon

 • Ekspert
 • *****
 • Posts: 1067
 • gadu-gadu: 5299529
Odp: Mapa ZŁB
« Reply #60 on: Sierpień 24, 2011, 14:05:49 pm »

Za te pogróżki przestaje się zajmować Wurstlandią.

Pogróżki? Za pogróżki uważasz fakt, że nie pozwolimy sobie w kaszę dmuchać? Tu nie chodzi o piksele, to w końcu tylko jednostka informatyczna. Tu chodzi o zasady. Wykorzystaliśmy energię do wynegocjowania takiej a nie innej pozycji na mapie, załatwialiśmy umieszczenie, a teraz mielibyśmy ot tak odpuścić wielce zadufanej Sclavinii bo jest od nas starsza? Ja nie znam zasady "kto starszy ten lepszy" tylko znam zasadę "kto pierwszy ten lepszy". To jest jawny przejaw braku szacunku i pomiatania ludźmi (mikronacjami), którzy nie należą do kółka wzajemnej masturbacji, tfu adoracji.
Logged

Marietta della Veronese

 • Użytkownik
 • **
 • Posts: 63
Odp: Mapa ZŁB
« Reply #61 on: Sierpień 24, 2011, 19:33:47 pm »

Drodzy Panowie!

Odważyłam się przeczytać całą waszą dyskusje lecz nie miałam zamiaru przedstawiać Wam mojej opinii.
W  v-przeszłości nie wypowiadałam się na takie tematy, bo uważałam że jest to strata czasu.
Co z tego że napiszę co mi się nie podoba itp jak nikt tego nie weźmie pod uwagę i na dodatek w wyrażonych słowach będzie chciał mnie skompromitować i zbłaźnić. Reklamujcie nadal "Mikronacja jest lepsza od gier PC, a prowadzona polityka jest na takim poziomie że realna  powinna chylić czoło"?Jak nie polecam SIM CITY 4.

Przyznaję, z geografii zawsze miałam problemy, ale o płytach tektonicznych trochę wiem.
Teraz się dowiedziałam, że v- płyty tez się przesuwają. Zapewnie za 3 miesiące pojawi się jeszcze tsunami,zmyję jakąś mikronację, i znów będziecie tworzyć mapę :D

Pierwsze co powiem będzie dotyczyło szacunku dla innych mikronacji. Czytacie takie v-brednie na forach i  umieszczane w rożnych gazetach artykuły tak że pozwalacie Sobą manipulować.Nie znacie ludzi, nie znacie mikronacji osobiście to się NIE  wypowiadajcie na jej temat....Nie ma to jak dać  się ludziom niby "wpływowym", którzy robią największe szkody w v-świecie.

Nie dziwię się, że ludzie nie zauważają innych mikronacji.
"Kolega po fachu"..."Tego gościa lubię".."Ten dobrze mówi o moim państwie więc będę stać za nim murem ".."Kolega nie lubi tego Królestwa to ja też nie będę lubić".."Przeczytałem to i to u mojego przyjaciela handlowego,bezgranicznie mu wierzę, bo nie ufam temu i temu"....

Małe dzieci szybciej się dogadają.
"Alu mama dała nam tylko 2 zł(1 gałka = 1zł), nie starczy nam po dwie gałki lodów dla każdej, wiesz co, musimy ZMNIEJSZYĆ NASZE ZACHCIANKI tak aby zaspokoić głód TWÓJ i MÓJ.Jedna gałka ci i mi..o nie!, patrz!! Lodziarnia nam się przesuwa co minutę o 200 m.W sumie..zdążyliśmy posmakować każdego smaku z tej lodziarni, ale niestety NOWI MIESZKAŃCY nie będą mieli szansy ich spróbować"

Po dłuższym zastanowieniu się...chyba też sobie zrobię mapę, I zrobię tak że wszyscy będą zadowoleni oprócz tej i tej niom i jeszcze tej mikronacji.Grunt że większość jest zadowolona.

Moje stanowisko w tej sprawie jest dość wyraźne z powyższych słów.
Nie jestem uradowana że mapa zmieniana jest tak że lokalizacje przekształcają się pod wpływem "ruchów płyt tektonicznych"
Co to?! Tsunami jak w Japonii.Sami sobie utrudniacie życie.
"Przesuńmy sobie Polskę bliżej Anglii, tam jest prawie połowa naszych rodaków."

Skoro mikronacja już wcześniej ustaliła(ustalenia odpowiadają wszystkim i nie mają żadnych zastrzeżeń) gdzie jest umieszczona to niech tam sobie istnieje!!Zmieniacie położenie które wcześniej zaakceptowaliście,...przeczycie samym sobie i stwarzacie sobie więcej roboty.


« Last Edit: Sierpień 24, 2011, 19:35:34 pm by Marietta della Veronese »
Logged

Markus Vilander

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Posts: 428
Odp: Mapa ZŁB
« Reply #62 on: Sierpień 24, 2011, 19:44:44 pm »

Brakowało mi kobiecego spojrzenia na sprawę. ;) Brawo Marietto, popieram twoje stanowisko. ;)
Logged

Franciszek Józef II

 • Ekspert
 • *****
 • Posts: 693
 • dawniej cysorz
  • Monarchia Austro-Węgierska
Odp: Mapa ZŁB
« Reply #63 on: Sierpień 25, 2011, 10:00:34 am »

Quote
Chyba czeski.
Urodził się w Austro-Węgrzech, pisał także w Austro-Węgrzech, potem w Czechosłowacji. Podobnie i Kafkę określa się mianem pisarza czeskiego, mimo że był pochodzenia żydowskiego i pisał po niemiecku. Czapka można nazywać równie dobrze pisarzem austro-węgierskim, czeskim czy czechosłowackim - po prostu jest to odwołanie się do jego dorobku, nic więcej. Zresztą, Czesi również są dla nas Austriakami, tak jak np. Polacy galicyjscy, Austriak to jest pojęcie narodu zamieszkującego określone państwo. Tak jak w Rosji są "Rosjanie" i "Ruscy". Pierwsi to obywatele Rosji, a drudzy to Rosjanie w sensie kulturowym.

Quote
OPM ma być organem, który ma kontrolować mapę, choć mam wątpliwości, czy ta organizacja jest zdolna do kontrolowania czegokolwiek, kiedy składa się z samych ludzi, którzy dużo gadają, a mało robią. Zaraz się odezwą niektórzy...a co KW zrobiło w OPM? My przeprowadziliśmy bunt przeciwko temu betonowi dyplomatów od siedmiu boleści, przeciwko obłudzie tam panującej. Za to nas wyrzucono, bo paru zakompleksionym dyplomatom się oberwało.

Raczej za to, że się nie umieliście zachować, a nikt nie ma ochoty wysłuchiwać, jak go obrażają i wyzywają :-).

Quote
Zdanie młodych się nie liczy, więc chciałbym wiedzieć, co Ci starzy wyjadacze mają do powiedzenia.

To ciekawe, że Wasza Królewska Mość ma zawsze najwięcej do powiedzenia, skoro jego zdanie się nie liczy.

Quote
OPM nic w mapie nie pomoże, bo 1/3 mikroświata ocenia tą organizację, za dno i wodorosty.

To niech stworzą lepszą :-).

Quote
Królestwo Wurstlandii nie będzie się przyczyniało do bezmyślnego projektu utworzenia mapy mikroświata. Wiesz gdzie ja mam Twoją wredność? Bardziej mnie interesuje Twój racjonalizm.

To pieniactwo mnie akurat dziwi, bo z prawnego punktu widzenia mielibyście większe szanse na przeforsowanie swojego stanowiska. Ale ja w tym pomagać nie będę, bo nie lubię WKM. Poza małą wskazówką:

Quote
Ja nie znam zasady "kto starszy ten lepszy" tylko znam zasadę "kto pierwszy ten lepszy".

To, że Sclavinia jest starsza niczego nie dowodzi, ważne jest, kto był pierwszy na tym terytorium. Czy jeżeli zajmujemy rzecz nienależącą do nikogo, to liczy się, kto pierwszy ją znajdzie czy kto jest starszy?

Quote
Nie znacie ludzi, nie znacie mikronacji osobiście to się NIE  wypowiadajcie na jej temat....Nie ma to jak dać  się ludziom niby "wpływowym", którzy robią największe szkody w v-świecie.

Zawsze ludzie się będą wypowiadać, łaskawa Pani. Tak to już po prostu jest, że jeżeli coś widzimy, to to oceniamy. A jeżeli jakieś państwo nie umie zrobić dobrego wrażenia, to jest jego problem, nikt się nie będzie troszczył.

Quote
Po dłuższym zastanowieniu się...chyba też sobie zrobię mapę, I zrobię tak że wszyscy będą zadowoleni oprócz tej i tej niom i jeszcze tej mikronacji.Grunt że większość jest zadowolona.

Łaskawa Pani, a dlaczego nie? Mapy są prywatną rzeczą, nie każdy musi być z nich zadowolony. Na niemieckich mapach z lat powojennych RFN rozciągała się w granicach z 1938 roku. Na austriackich mapach z przełomu lat 1918-1919 Republika Niemiecko-Austriacka rozciągała się na niemal wszystkich terenach dawnej Monarchii Austro-Węgierskiej, które zamieszkiwała ludność niemiecka. Dzisiejsze węgierskie mapy w zakamuflowany sposób podają wszystkie informacje nie dla obszaru dzisiejszych, niestety małych Węgier, a dla całego Królestwa Węgierskiego, nazywając to "Basenem Karpackim". Większość map europejskich nie uznaje istnienia Naddniestrza, a Naddniestrze zapewne drukuje mapy, gdzie jest ono zaznaczone. Tak samo w części państw drukuje się mapy z niepodległym Kosowem, w innych nie.

I co w tym złego? Są sytuacje sporne, a różne mapy inaczej je pokazują. To nie mikronacje mają być zadowolone, ale ludzie mają uznawać tę czy inną mapę za prawdziwą, dlatego nie stosuje się mapy Pela Nandera w większości państw, bo jest po prostu bezużyteczna i uznawana za niegodną uwagi.

Quote
Zmieniacie położenie które wcześniej zaakceptowaliście,...przeczycie samym sobie i stwarzacie sobie więcej roboty.

Łaskawa Pani nie rozumie chyba, że mapy tworzą niezależne od siebie osoby. Jeżeli na mapie morvańskiej zaakceptowano takie, a nie inne położenie Wurstlandii, to nie znaczy, że na innej mapie nie może ono być inne. Najwyżej tej mapy nie będzie się powszechnie używać w Wurstlandii. Mapa Pela Nandera na przykład nie jest powszechnie używana praktycznie nigdzie wśród tych państw, które są na mapie morvańskiej. Jesteśmy przeciwni tej mapie, ale co możemy zrobić? Przecież nie zakażemy jej publikacji.

Quote
Brakowało mi kobiecego spojrzenia na sprawę.

Widać.
Logged

Markus Vilander

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Posts: 428
Odp: Mapa ZŁB
« Reply #64 on: Sierpień 25, 2011, 10:59:38 am »

Quote
To ciekawe, że Wasza Królewska Mość ma zawsze najwięcej do powiedzenia, skoro jego zdanie się nie liczy.

Schowajcie sobie burżujskie zasady w kieszeń.  ;)

Quote
To nie mikronacje mają być zadowolone, ale ludzie mają uznawać tę czy inną mapę za prawdziwą, dlatego nie stosuje się mapy Pela Nandera w większości państw, bo jest po prostu bezużyteczna i uznawana za niegodną uwagi.

Zgadza się, że to ludzie mają mapę uznawać, ale prostackie spojrzenie na mapę i powiedzenie, że jest po prostu bezużyteczna i niegodna uwagi jest po prostu nieposzanowaniem czyjejś pracy. Najwyraźniej wolicie takie podejście do pracy człowieka. Nikt nie każe jej Wam uznawać, oprócz Pel Nandera. Ja na przykład nie wiem, jak wyglądał kiedyś mikroświat i dlaczego OPM nie dąży do tego, aby ukazać mikroświat z perspektywy "kilka lat temu, a teraz"?
Logged

Franciszek Józef II

 • Ekspert
 • *****
 • Posts: 693
 • dawniej cysorz
  • Monarchia Austro-Węgierska
Odp: Mapa ZŁB
« Reply #65 on: Sierpień 25, 2011, 11:19:42 am »

"Schowajcie sobie burżujskie zasady w kieszeń."

Dla nas to są elementarne zasady kultury. Bez nich dyskusja jest po prostu nieprzyjemna, a przywykliśmy, że zabawa w mikronacje ma być z założenia czymś przyjemnym.

"Zgadza się, że to ludzie mają mapę uznawać, ale prostackie spojrzenie na mapę i powiedzenie, że jest po prostu bezużyteczna i niegodna uwagi jest po prostu nieposzanowaniem czyjejś pracy. Najwyraźniej wolicie takie podejście do pracy człowieka. Nikt nie każe jej Wam uznawać, oprócz Pel Nandera."

Po pierwsze - Pel Nander nie może nam nic "kazać". Już raz próbował za nas nawet pisać oświadczenie na temat własnej mapy i źle się to skończyło. Po drugie - a jak mamy nazwać mapę, której nie używamy? Dla nas jest bezużyteczna, dla innych może być świetna, to jest ich sprawa. Zwykle bezużytecznymi nazywa się rzeczy, których nijak nie da się użyć.

"Ja na przykład nie wiem, jak wyglądał kiedyś mikroświat i dlaczego OPM nie dąży do tego, aby ukazać mikroświat z perspektywy "kilka lat temu, a teraz"?"

To już jest kwestia ignorancji i małej wiedzy Waszej Królewskiej Mości.
Logged

Marietta della Veronese

 • Użytkownik
 • **
 • Posts: 63
Odp: Mapa ZŁB
« Reply #66 on: Sierpień 25, 2011, 15:20:36 pm »

Quote
Zawsze ludzie się będą wypowiadać, łaskawa Pani. Tak to już po prostu jest, że jeżeli coś widzimy, to to oceniamy. A jeżeli jakieś państwo nie umie zrobić dobrego wrażenia, to jest jego problem, nikt się nie będzie troszczył.


Wasza Ekscelencjo, je przecież nie powiedziałam że ludzie nie będą się wypowiadać. Człowiek mądry wie, kiedy nie trzeba oceniać to co sie widzi, choć zbudza to kontrowersje.Poprzechodziłam trochę z forum na forum, i widziałam jak perfidnie zachowuja się ludzie na wysokich stanowiskach; brak u nich etyki i kultury osobistej.Nie mówię po nazwiskach bo nie jestem osobą która idzie na łatwiznę wskazując palcem na winnego.W sumie nie będę rozwijała tego tematu, ponieważ nic on nie wnosi do wątku o mapie. (..)Nie zawiązywałam do wspólnoty tylko do jednostki- a to jest wielka różnica.

Quote
Łaskawa Pani, a dlaczego nie? Mapy są prywatną rzeczą, nie każdy musi być z nich zadowolony.

W tym momencie moje duże niebieskie  oczy wypłynęły mi na wierzch. Mam rozumieć że wszystkie v-mapy są prywatną rzeczą?
A więc po co to  te zamieszanie w tym wątku?.Po co ankieta itp.?Skoro to rzecz prywatna t,o nikt nie ma nic go gadania.
Włączając się w mikroświat sądziłam że jest on uporządkowany w takich formalnościach.

Quote
I co w tym złego? Są sytuacje sporne, a różne mapy inaczej je pokazują.

Nie jestem ekspertem, ale zaproponuję...niech wszystkie głowy państwa spotkają się w jednym miejscu i ustalą jedną porządną mapę.Nie dziwię się że są spory, jak niektóre osoby mocno chcą wywoływać co miesiąc tsunami bo im się coś nie podoba.

Quote
To nie mikronacje mają być zadowolone, ale ludzie mają uznawać tę czy inną mapę za prawdziwą, dlatego nie stosuje się mapy Pela Nandera w większości państw, bo jest po prostu bezużyteczna i uznawana za niegodną uwagi.

Zadam jedno pytanie , kto tworzy mikronacje?
Sama Wasza Ekscelencja powiedział że mapy to rzecz prywatna!I ze jest ich tyle by dogodzić wszystkim.  Zatem mamy łamać prawa autorskie i obrażać właściciela? Przepraszam ale, ja nie rozmawiam na temat Pana Nandera, tylko o całej tej strukturze orgranizacyjnej.Quote
Łaskawa Pani nie rozumie chyba, że mapy tworzą niezależne od siebie osoby. Jeżeli na mapie morvańskiej zaakceptowano takie, a nie inne położenie Wurstlandii, to nie znaczy, że na innej mapie nie może ono być inne. Najwyżej tej mapy nie będzie się powszechnie używać w Wurstlandii. Mapa Pela Nandera na przykład nie jest powszechnie używana praktycznie nigdzie wśród tych państw, które są na mapie morvańskiej. Jesteśmy przeciwni tej mapie, ale co możemy zrobić? Przecież nie zakażemy jej publikacji.

Rozumiem, tylko mówię że cała ta sprawa o mapach, jest już nie do zniesienia.
..niezależne od siebie osoby....
Dziękuje za wypowiedź WE.
Może jestem lekkomyślna , głupia w oczach WE bądź w innych ale to mi nie przeszkodzi w tym abym zareagowała na te spory.
Pospacerują się po v-świecie.Zapiszę notatki, przemyślę i uczynię kroki ku temu bagnu, aby moi następcy nie kłócili się między sobą o takie rzeczy.

Ma godność kończy, pisać swój komentarz do tej sprawy.Powodzenia w owocnych debatach;3

Logged

Tivadar Zoltan Szücs

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Posts: 149
Odp: Mapa ZŁB
« Reply #67 on: Sierpień 25, 2011, 16:02:41 pm »

Szanowna Pani della Veronese,
stworzenie jednej mapy akceptowanej przez wszystkie państwa jest ze swej natury rzeczą niemożliwą. To tak jak lód - jego naturą jest to, że jest zimne; możemy wytworzyć tzw. ciepły lód, ale... to już nie to samo, bo nie jest to już tylko woda. Nigdy nie będzie tak, że wszystkie państwa uznają jedną mapę za właściwą. Dlatego dobrze, że powstaje tak wiele różnych map, gdzie każde państwo ma wybór którą mapę będzie uznawało, a także w jak wielkim zakresie będzie uznawana.

Kwestia uznawania mapy to kwestia zarówno państwa, jak i ludzi. Dana mapa nie musi być uznawana w całości - może być uznawana jedynie w jakiejś części. Jego Cesarska i Królewska Mość już kilka razy podawał przykład RFN i NRD, gdzie mapy wyglądały całkowicie inaczej. Ale co z tego? Jedno państwo uznawało taką mapę, inne inną. I na tym koniec. Były jakieś niesnaski między nimi być może; były pewnie protesty państw, których taka mapa dotyczyła ale tylko wobec państwa, które taką i taką mapę uznawało.

Proszę mi wybaczyć, ale... mapy są prywatną rzeczą, dopóki nie robi ich jakaś instytucja, typu MSW jakiegoś państwa. Świat wirtualny czasem różni się od realnego i rządzi się inną specyfiką działania. Zenek Łod Benka jest osobą prywatną - to tak jak artysta: tworzy obraz i nie każdemu się on podoba, ale to jest jego zamysł, jego inwencja; to prywatny utwór. I to też od niego zależało, czy daną mapę upublicznił, że pozwolił ją oglądać, z niej korzystać. Od państw natomiast zależy, czy daną mapę będą uznawały - Królestwo Wurstlandii nie musi danej mapy uznawać: całkowicie, lub w części, która budzi kontrowersje. Może przecież prosić Twórcę utworu, by wykonał "specjalną" wersję dla Królestwa Wurstlandii tak, jak to władze tego kraju widzą, jak chciałyby, by to było. Jaki to problem? Bo ja nie widzę żadnego. I taką mapę przecież Królestwo może uznać - inne państwa nie muszą. Wilk syty i owca cała :)
Logged

Pel Nander

 • Ekspert
 • *****
 • Posts: 609
Odp: Mapa ZŁB
« Reply #68 on: Sierpień 25, 2011, 20:19:22 pm »

Witam.
Osobiście cieszę się, że mapa Zenka Łod Benka powstała. Słyszałem już przy którejś publikacji mapy MIB w Trizondalu że do takiej trwają przygotowania. To jest wersja H. wcześniejsze były przedstawiane i konsultowane na forum Trizondalu i Sclavinii. Co daje obraz o v-świecie jaki jest w większości postrzegany w Trizondalu.

Co przedstawia że mapa oczami mieszkańców Morwanu (czy przynajmniej jednego) nie w każdym państwie o którym co poniektórzy sądzą że jest prawdziwa, odpowiada jego mieszkańców wiedzy i relacji.

Co jest do poprawienia i się nie zgadza. Hmm ... różnice z mapą MIB. http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20110731180332/mib/pl/images/3/33/Wsmib06smapapolitszczeg30.06.2011.PNG :)

A i co to Kukuria ? Powinny być Kukryje.   ;)

Co do Wurstlandii takie położenie "południowe" uzgodniłem z Markusem Vilanderem przed pojawiniem się położenia "północnego" na mapie O'rhady.
Osobiście reakcja przedstawicieli Wurstlandii tutaj zdziwiła mnie o czym już rozmawiałem na forum Wurstlandii. Mapy MIB których jestem autorem publikuję w Wurstlandii co aktualizację. Dlatego Zenek tak to położenie zostało uzgodnione tylko ani jedno ani drugie nie zostało nigdy przedyskutowane na forum Wurstlandii przez mieszkańców a taką chęć wtedy wyraził Markus Vilander.
- południowa lokalizacja jest dla Wurstlandii korzystniejsza. Blisko jest do waszego sprzymierzenca Tyrencji. Uwzglednia ona to że Wurstlandia to wyspa daleko od innych i to że te tereny nie były zajete nigdy wczesniej.
- północna nachodzi na wyspy Valhalli o czym mówiłem.

Podobna sytuacja do tej jest z Chattycja i Solardią. Uzgodniłem z Malikiem alternatywną lokalizację niż ta z mapy O'Rhady przy oznaczaniu Chattycji. Nie powoduje ona konfliktu. Od początku kwietnia tego roku Solardia jest aktywna.

(...)
Po pierwsze - Pel Nander nie może nam nic "kazać". Już raz próbował za nas nawet pisać oświadczenie na temat własnej mapy i źle się to skończyło. Po drugie - a jak mamy nazwać mapę, której nie używamy? Dla nas jest bezużyteczna, dla innych może być świetna, to jest ich sprawa. Zwykle bezużytecznymi nazywa się rzeczy, których nijak nie da się użyć.

No i nie kazałem, chciałem żebyście wydali oświadczenie jak i w każdym innym państwie do którego zawitałem. Nawet nie pisać. Przedstawiłem gotowy formularz który można było użyć lub napisać własny. Jeśli Dobrze to było by podpisanie oświadczenie a źle to nie podpisanie. Hmm to faktycznie stało się źle. Panie Franz "Dość przesadzony wydźwięk zdania"  :)

Jak w naszych rozmowach na gg mówiłem 'nie przekręcał pan moich słów' tak sądziłem. Chciałbym żeby tak dalej było. Przy każdej zmianie na mapie rozpatruję czy został spełniony mikronacyjny warunek Zgody - bo on decyduje o tym co dzieje się między ludźmi w v-świecie. Sąsiedzi przy pojawianiu się nowego państwa są pytani o zgodę i dopilnowuję tego jak i sam rozmawiam. Dotyczy to zmian po 30.09.2009 data publikacji 1 mapy MIB na wcześniejsze nie mam wpływu. Są wtedy przeprowadzane korekty również w wyniku porozumienia. Co innego do terenów które ktoś przekazuje lub gdy z jakiegoś istniejacego państwa powstaje nowe. Off -Topowo to zamierzchła sprawa z Winktown dlatego oznaczam jako sporne. To że nie wszystkim to się podoba to nie mam na to wpływu. Tak jest i Tak jest na mapie.
« Last Edit: Sierpień 25, 2011, 20:40:00 pm by Pel Nander »
Logged
Nie dla ACTA !!!

Franciszek Józef II

 • Ekspert
 • *****
 • Posts: 693
 • dawniej cysorz
  • Monarchia Austro-Węgierska
Odp: Mapa ZŁB
« Reply #69 on: Sierpień 26, 2011, 11:07:58 am »

Quote
W tym momencie moje duże niebieskie  oczy wypłynęły mi na wierzch. Mam rozumieć że wszystkie v-mapy są prywatną rzeczą?
A więc po co to  te zamieszanie w tym wątku?.Po co ankieta itp.?Skoro to rzecz prywatna t,o nikt nie ma nic go gadania.
Włączając się w mikroświat sądziłam że jest on uporządkowany w takich formalnościach.

Ściślej mówiąc - istniała tylko jedna sformalizowana mapa. Poza tym, nic nie jest sformalizowane - tak jak w świecie realnym. Też może Pani wydać atlas geograficzny, w którym Polska będzie wyspą, a Naddniestrze będzie obejmować pół Europy. To, że nikt tego nie uzna za wiarygodne, jest inną sprawą :-).

Quote
Nie jestem ekspertem, ale zaproponuję...niech wszystkie głowy państwa spotkają się w jednym miejscu i ustalą jedną porządną mapę.Nie dziwię się że są spory, jak niektóre osoby mocno chcą wywoływać co miesiąc tsunami bo im się coś nie podoba.

Właśnie to się dzieje, osobiście zacząłem taki wątek w OPM :-).

Quote
Zadam jedno pytanie , kto tworzy mikronacje?
Sama Wasza Ekscelencja powiedział że mapy to rzecz prywatna!I ze jest ich tyle by dogodzić wszystkim.  Zatem mamy łamać prawa autorskie i obrażać właściciela? Przepraszam ale, ja nie rozmawiam na temat Pana Nandera, tylko o całej tej strukturze orgranizacyjnej.

Mikronacje tworzą ludzie - ale sama Pani wie, że i w świecie realnym stanowisko ludzi a państw jest różne. Ja np. mogę uznawać, że Austro-Węgry nadal istnieją, a w Galicji jest tymczasowa polska okupacja, w Siedmiogrodzie rumuńska etc. Poza tym, nie widzę naruszenia praw autorskich w tym, że uważam mapę Pela Nandera za bezużyteczną. Jeżeli uznam, że atlas drogowy jest słaby, to też naruszę takie prawa?

Quote
Dziękuje za wypowiedź WE.
Może jestem lekkomyślna , głupia w oczach WE bądź w innych ale to mi nie przeszkodzi w tym abym zareagowała na te spory.
Pospacerują się po v-świecie.Zapiszę notatki, przemyślę i uczynię kroki ku temu bagnu, aby moi następcy nie kłócili się między sobą o takie rzeczy.

Łaskawa Pani, nigdy bym tego nie powiedział. Przyszła Pani na to forum i zadała proste pytania, jakie może mieć osoba niewtajemniczona - nie ma w tym nic głupiego ani lekkomyślnego.

Quote
A i co to Kukuria ? Powinny być Kukryje.

Pozwalasz państwom na to, żeby bez zgody sąsiadów lokowały się na mapach, a nie pozwalasz na to, by określały, jak się nazywają ich własne terytoria?

Quote
Sąsiedzi przy pojawianiu się nowego państwa są pytani o zgodę i dopilnowuję tego jak i sam rozmawiam.

Hm, w takim razie miałem złe informacje, choć przykre, że Off-Topowo potraktowano tak jakby to nie była też nasza sprawa. Z drugiej strony dziwi mnie też obecność Komkolzgradu. W takim razie najmocniej Cię przepraszam, po prostu przez przypadek Off-Topowa sądziłem, że w żadnym wypadku nie obchodzi Cię, co sąsiedzi mają do powiedzenia - mój błąd.

Co nie zmienia faktu, że wrzucanie nawet jednodniowego kraju tam, gdzie tylko on chce być, nie jest czymś dobrym moim zdaniem - ale o tym też już rozmawialiśmy.
Logged
Pages: 1 ... 5 6 [7] 8