Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8

Author Topic: Mapa ZŁB  (Read 13177 times)

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
Odp: Mapa ZŁB
« Reply #40 on: Sierpień 24, 2011, 10:12:57 am »

"Głównie to się odnosiło do A-W."

Jak widzę, klasa i elegancja królewska w całej swej okazałości :-).

Jak mawiał austro-węgierski pisarz, Karel Čapek, "Tylko mali ludzie boją się o prestiż, wielcy go mają."
« Last Edit: Sierpień 24, 2011, 10:15:04 am by Franciszek Józef II »

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #41 on: Sierpień 24, 2011, 10:21:07 am »

Niekoniecznie tak to jest - nie znam się na tym jakoś specjalnie, ale zdaje się, że zachodni mikroświat ma taką mapę z już ustalonymi kontynentami. Tyle, że tam te kontynenty są większe - na tyle duże, że nie muszą nic "dobudowywać", i moglibyśmy właśnie tak to rozwiązać. Z drugiej strony - polski mikroświat zna przypadki państw wzorowanych na realnych, jak Francja, RON czy my - i ciężko dostosować im granice do innych, zwłaszcza jeżeli mają dostęp do morza, albo są wyspami.

Owszem, nawet (pardon, jeśli uznane to zostanie za reklamę) podam link: http://www.micras.org/maps/claimsmap.png . Problem, o którym CiKM wspomniał, wbrew pozorom, MOŻE być na takiej mapie rozwiązany; wystarczy popatrzeć na Królestwo Victorii, wzorowane na realnym Zjednoczonym Królestwie (namiary: (+)50 N, (-)70 W). Co prawda nie jest to dokładna replika brytyjskiej wyspy, gdyż południowowschodni brzeg oddziela szeroka rzeka, nie kanał morski (czego nie widać na mapie) ale to kwestia umowy - np. u nas Republika Francuska nie ma Anglików, z którymi mogłaby toczyć dysputy ;)
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #42 on: Sierpień 24, 2011, 10:37:51 am »

Zawsze byłem pod wrażeniem ilości państw na tej mapie, ich podziału i "zagmatwania" całej mapy, która wygląda jak z dobrze wymyślonego, na potrzeby np. książki, świata. Ale faktycznie - nic nie szkodzi, żeby powstawały w przyszłości nowe kontynenty, choć wątpię, by była szybko taka potrzeba.

Wbrew pozorom, to nam się tylko tak wydaje, że trzeba czegoś od razu dużo natworzyć, bo tego szybko zabraknie. Jak zabraknie, to można zawsze "dorobić". I faktycznie idea już istniejących kontynentów do "zasiedlania" mogłaby nieco przytemperować przesadnie liberalne traktowanie mapy w stylu mapy Pela Nandera.

Tivadar Zoltan Szücs

• Aktywny użytkownik
« Reply #43 on: Sierpień 24, 2011, 10:56:41 am »

Wasza Królewska Mość, opanujcie się. Nie życzę sobie, żeby do węgierskiego barona i posła zwracać się per "Ty". Może w Wurstlandii tak robicie, ale austro-węgierski szlachcic i parlamentarzysta nie jest po to, żeby sobie wycierać nim gębę.
Wasza Królewska Mość,
do czasu wypowiedzi Waszej Królewskiej Mości naprawdę przymknąłem na to oko - nie każdy na świecie musi wiedzieć, że jestem Baronem. Poza tym sam Wasza Królewska Mość mówił, że szacunek trzeba sobie wypracować :) Stąd też nigdy się nie upraszam o odpowiednią tytulaturę.
Chciałem nawet odpowiedzieć na wypowiedź przedstawiciela Wurstlandii, ale...
Nadto nie życzę sobie określania innych jako "zasranych"
Głównie to się odnosiło do A-W.
po tym, jak ktoś obraża mój kraj i całą Monarchię nie zamierzam nawet skinąć palcem, by udzielić jakiejkolwiek odpowiedzi, by w ogóle rozmawiać z tą osobą, dopóki Monarchia nie zostanie przeproszona.

Pomysł z pewnymi kontynentami do zagospodarowania to też coś. Hmm... pisałem wcześniej, że jest możliwa drobna korekta granic. Na przykład od strony morza - jeżeli w miejsce Francji pojawiłaby się Hiszpania, to przecież północne i południowe granice można delikatnie przystosować. Poza tym - te granice odnoszą się jedynie do realnych państw - państwa wirtualne będę mogły zajmować tereny w dowolnym kształcie.

Moją największa obawą jest powstawanie nowych kontynentów na potrzeby "jednodniówek" (tak, czasem trwają nieco dłużej: 4-5 miesięcy chociażby, ale i tak upadają).

Jeżeli chodzi o to, kto mógłby zasiedlać owe ziemie niczyje, czekające na dane państwa - państwa znajdujące się na kontynencie. :) Czyli podobnie jak jest do tej pory.

Markus Vilander

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #44 on: Sierpień 24, 2011, 11:15:23 am »

Nie ma to jak urażona duma Wielkich i Najlepiej wiedzących mieszkańców Austro-Węgier. :P Nauczcie się przyjmować również krytykę, a nie tylko pochwały.

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #45 on: Sierpień 24, 2011, 11:48:35 am »

Jak mawiał austro-węgierski pisarz, Karel Čapek, "Tylko mali ludzie boją się o prestiż, wielcy go mają."
Chyba czeski.

No tak, wszyscy chcą uzurpować sobie prawo do decydowania o wszystkim poprzez zasiedzenie. Swoją drogą taki twórca ogólnie uznawanej mapy może stosować szantaż wobec kandydata w celu uzyskania korzyści dla siebie/jakieś mikronacji, może kierować się własnymi animozjami. Dlatego uważam że mapa bez klarownego regulaminu opisującego jak się tam dostać, na jakich zasadach, jaki trzeba mieć staż, jest niczego warta. Reszta to jest kwestia uznawania konkretnej mapy.
Ponieważ jestem zwolennikiem despotyzmu to najchętniej widziałbym aby powstał organ, niech już będzie z ramienia OPM, który zarządza mapą i przyjmowaniem nowych państw, niech mają pełnię władzy w tej dziedzinie a jak komuś się to nie podoba lub tej mapy nie uznaje, to niech, tak jakby powiedzieli w Wandystanie, wypierdala.
« Last Edit: Sierpień 24, 2011, 11:54:18 am by Ludwik Bourbon »

Markus Vilander

« Reply #46 on: Sierpień 24, 2011, 12:01:10 pm »

W pełni popieram stanowisko Ludwika Bourbona.  ;)

Zenek Łod Benka

• Piąta Rzeczpospolita Polska
« Reply #47 on: Sierpień 24, 2011, 12:27:12 pm »

http://vrp.cba.pl/mapa.php

Zmiany:
24.08.2011
- Poprawa nazewnictwa dot. MAW
- Zmiana położenia K. Wurstlandii
- Podział Brugii (Moherat Berencji)
- Zaznaczona brakująca stolica Samundy
- Zmieniono sposób wyœwietlania terenów OBPP
- Kosmetyczne zmiany techniczne
- Naszkicowano (podkreślam!) Kontynent Francuski (szczególnie chodzi o RON)

Ponieważ każdy teren OBPP składał się z dwóch warstw (podkładu o kolorze lodowcowym o obiektu zakreskowanego) zrezygnowałem z kreskowania i zmieniłem kolor na biały (choć zastanawiałem się tam na jakimś deseniem, np. cegły czy litera). Jest to lepszy pod względem i czytelności i optymalizacji. Usunąłem też śmieci, które były teraz zasłonięte (markery itp).
Zmieniłem też kolor Rotrii.
PS.
Może inny kolor siatki będzie lepszy.
PS2.
Mapa może być jeszcze na etapie wgrywania.

Ponieważ jestem zwolennikiem despotyzmu to najchętniej widziałbym aby powstał organ, niech już będzie z ramienia OPM
Czy każdy do OPM należy?

Cysosz Zenek

Markus Vilander

« Reply #48 on: Sierpień 24, 2011, 12:48:04 pm »

Szanowny Zenku,

Zmiana koloru Rotrii to na prawdę bardzo poważny problem.  ;D Pomijam fakt, że już nie żyją. :P

OPM ma być organem, który ma kontrolować mapę, choć mam wątpliwości, czy ta organizacja jest zdolna do kontrolowania czegokolwiek, kiedy składa się z samych ludzi, którzy dużo gadają, a mało robią. Zaraz się odezwą niektórzy...a co KW zrobiło w OPM? My przeprowadziliśmy bunt przeciwko temu betonowi dyplomatów od siedmiu boleści, przeciwko obłudzie tam panującej. Za to nas wyrzucono, bo paru zakompleksionym dyplomatom się oberwało.

Ustalcie najpierw zasady umiejscowienia państw na mapie, a potem ją zmieniajcie. Posłuchajmy co mają do powiedzenia Austro-Węgry, Dreamland, Scholandia itp. Zdanie młodych się nie liczy, więc chciałbym wiedzieć, co Ci starzy wyjadacze mają do powiedzenia.

Zenek Łod Benka

• Piąta Rzeczpospolita Polska
« Reply #49 on: Sierpień 24, 2011, 12:52:28 pm »

Zasady są na chwilę obecną proste:
NIE dodajemy nowych państw.

"Zmiana koloru Rotrii to na prawdę bardzo poważny problem."
WKM, dziękuję, za zauważenie najistotniejszego.

OPM nic w mapie nie pomoże, bo 1/3 mikroświata ocenia tą organizację, za dno i wodorosty.

Przypominam o ankiecie.

Cysosz Zenek
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8