Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8

Author Topic: Mapa ZŁB  (Read 11712 times)

Tivadar Zoltan Szücs

• Aktywny użytkownik
Odp: Mapa ZŁB
« Reply #30 on: Sierpień 22, 2011, 23:12:10 pm »

Mapa tworzona jest w starszej wersji Corela. Jest to mapa wektorowa, nie jest tworzona na warstwach w sensie Photoshopa, tylko każdy obiekt jest jakby "warstwą" (kontur kraju, napis etc). Można go dowolnie przesuwać, skalować.

To świetnie!
Cóż... w Corelu dawno się nie bawiłem, więc nie znam się za bardzo :) Tak czy owak - cieszy mnie informacja o możliwości dowolnej edycji każdego z elementów. To ułatwi wspomnianą przeze mnie wcześniej kwestię.
Co do czcionki - proponuję Garamond.

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #31 on: Sierpień 23, 2011, 17:49:58 pm »

"Zadowala z powodzeniem młode mikronacje, które pragną pojawić się na mapie. Przy okazji zachowuje pamięć o wielu terenach OBPP które były zajmowanie przez ciekawe/pionierskie mikronacje, a których nie ma na mapie O'Rhady (jak np. Solardia)."

Dorzucając przy tym, co popadnie :-).

"wciąż inna od mapy OPM."

Hm, co to jest mapa OPM? :-)

"Nie koniecznie uznawana przez wszystkie TAKA SAMA. Mogą pojawić się różnice, o których wspomniałem. I do tego właśnie potrzebna jest możliwość edycji."

Szlachetny Baronie - jestem pod wrażeniem, i albo siedzi Szlachetny Barom w mojej głowie (a jest tam dużo miejsca), albo po prostu się starzeję :-).

Zgadzam się w pełni, aby każdy kraj mógł w miarę łatwo dopasowywać mapę do swoich potrzeb. Wtedy każde państwo będzie mogło nanosić swoje ewentualne zmiany, tak jak w Niemczech Zachodnich długo jeszcze po wojnie drukowano mapy z granicami z 1938 roku.

Zenek Łod Benka

• Zaawansowany użytkownik
    • Piąta Rzeczpospolita Polska
« Reply #32 on: Sierpień 23, 2011, 18:10:58 pm »

"Hm, co to jest mapa OPM? :-)"
Skrótowiec myślowy: mapa nad którą pracowano w OPM.
Mam na myśli tą mapę i jej następczynie.
http://img100.imageshack.us/img100/6946/mikromapa.jpg

Cysosz Zenek

Markus Vilander

« Reply #33 on: Sierpień 23, 2011, 19:25:49 pm »

Oświadczenie Królestwa Wurstlandii
w sprawie umieszczenia ziem Królestwa Wurstlandii na mapie przygotowanej przez Zenka Łod Benka

Po zapoznaniu się ze zdaniem moich doradców królewskich oraz przebiegu całej tej dyskusji uważam, że pozycja Królestwa Wurstlandii zamieszczona na mapie Michała O'Rhady jest niezmienna i nie może być zmieniana bez zgody władz Królestwa Wurstlandii, zatem pozycja Królestwa Wurstlandii musi być taka sama jak na mapie Michała O'Rhady.

Pozwolą Szanowne Ekscelencje również, że zacytuję mego doradcę d/s wewnętrznych i administracji - margrabinę Sissi Wittelsbach, która świetnie wyraziła stanowisko Wurstlandii w tej sprawie: "Nie jesteśmy kapciem, o który się potykamy, aby go ciągle przesuwać". Nie pozwolimy, abyśmy byli krajem, który stwarza niezgodność twórczą, tylko dlatego, że Ekscelencja Michał O'Rhada nie zważał kiedyś na państwa już nieistniejące. Stwierdzam również, że kontury Królestwa Wurstlandii przedstawione na mapie Zenka są zgodne i są przez Nas zaakceptowane.

Nie potrafię zrozumieć tej nagłej rozbieżności wizji świata, która powoduje wiele sytuacji konfliktowych, dlatego Królestwo Wurstlandii domaga się od państw kreujących ten mikroświat o jednoznaczne stanowisko, które państwa mają prawo istnieć na mapie, a które nie. Ponadto, Królestwo Wurstlandii domaga się o jasne stwierdzenie, czy na mapie chcemy mieć nieaktywne kraje z lat ubiegłych razem z obecnymi, czy tylko obecne kraje, które żyją i kreują obecny mikroświat ! Jeżeli to nie zostanie ustalone, to zawsze będą konflikty przy tworzeniu map. Ludzie, którzy chcą zastanawiać się jak wyglądał kiedyś mikroświat, to niech stworzą sobie Instytut Badawczy Mikroświata i tam publikują informacje na temat ówczesnego mikroświata. Mylenie przeszłości z teraźniejszością zawsze budziło sytuacje konfliktowe, więc radzę się Państwu zastanowić, czy chcecie żyć w przeszłości, czy teraźniejszości.

Oświadczam również, że Królestwo Wurstlandii odstąpiło od rozmów z Królestwem Sclavinii w sprawie tej mapy.

Z poważaniem
(-) Król Wurstlandii - Markus Vilander

Tivadar Zoltan Szücs

• Aktywny użytkownik
« Reply #34 on: Sierpień 23, 2011, 21:16:50 pm »

"Nie koniecznie uznawana przez wszystkie TAKA SAMA. Mogą pojawić się różnice, o których wspomniałem. I do tego właśnie potrzebna jest możliwość edycji."

Szlachetny Baronie - jestem pod wrażeniem, i albo siedzi Szlachetny Barom w mojej głowie (a jest tam dużo miejsca), albo po prostu się starzeję :-).

Zgadzam się w pełni, aby każdy kraj mógł w miarę łatwo dopasowywać mapę do swoich potrzeb. Wtedy każde państwo będzie mogło nanosić swoje ewentualne zmiany, tak jak w Niemczech Zachodnich długo jeszcze po wojnie drukowano mapy z granicami z 1938 roku.

To drugie ^^ A tak poważnie - uważam, że nie każdy musi uznawać daną mapę. Wystarczy, że będą uznawane zarysy kontynentów i... Mam takie życzenie, gdzieś tam chciałbym, aby się spełniło, by utworzone już kontynenty... no niech sobie pozostaną na mapach, ale żeby nowe się już nie pojawiały. Co najwyżej jakaś zmiana linni tudzież kształtu kontynentu, gdyby jego wygląd miał uwaraunkowania realnej historii.

Jeżeli chodzi o oświadczenie KW... To po prostu szkoda słów. Królestwo nie jest państwem, które może stawiać innym warunki. Tutaj Królestwo skazuje samo siebie. Jedno państwo, które NIE CHCE się dogadać - tak, nie chce, bo zrezygnowało (jak czytamy) z rozmów ze Sclavinią. Nie chce, bo nie może się pogodzić z pewnym małym faktem. Ale jak wspomniałem - nie robią tym nikim szkody i myślę, że będzie to innych obchodziło tyle, co Węgrów obchodzi jakiś niemiecki bełkot Austriaków.

Co do autora - hmm... pytał się Ekscelencja o podziałkę - myślę, że warto by było utrzymać całą siatkę. Myślę, że mapa zyskuje wówczas nieco na czytelności, łatwiej co nieco jest odnaleźć, łatwiej jest odczytać skalę itd. :)
I gratuluję pomysłu - ciekawi mnie jak dalej on będzie rozbudowywany :)

Markus Vilander

« Reply #35 on: Sierpień 23, 2011, 21:39:41 pm »

Jeżeli chodzi o oświadczenie KW... To po prostu szkoda słów. Królestwo nie jest państwem, które może stawiać innym warunki. Tutaj Królestwo skazuje samo siebie. Jedno państwo, które NIE CHCE się dogadać - tak, nie chce, bo zrezygnowało (jak czytamy) z rozmów ze Sclavinią. Nie chce, bo nie może się pogodzić z pewnym małym faktem. Ale jak wspomniałem - nie robią tym nikim szkody i myślę, że będzie to innych obchodziło tyle, co Węgrów obchodzi jakiś niemiecki bełkot Austriaków.

Ekscelencjo Tivadarze,

Czy ja gdzieś powiedziałem, że nie chce się dogadać? Czy ja stwarzam Wam warunki? Pragnę, abyście się do jasnej cholery dogadali, co ma być na tej mapie, a nie stwarzali durne zasady do czegoś czego już dawno nie ma ! Zrozumcie to wreszcie. Ciebie tylko jakieś kontury państw interesują, niż to co ma na niej się znaleźć...To jest chore. To tak jakby lekarza interesował tylko układ kości człowieka, a nie cały człowiek...Nie wpieniaj mnie Trivadarze, bo to co gadasz od pewnego czasu wydaje się być niedorzeczne...

Fakt, nie robimy Wam szkody żadnej i łachy tym bardziej, że nas tam nie będzie, bo mam w głębokim poważaniu takie rozwiązywanie problemów. Wyznajecie zasadę "Mniejsi i młodsi głosu nie mają"? Jesteście żałośni ! Jak dla mnie to możecie sobie żyć na skraju przeszłości i teraźniejszości, lecz zbaczajcie też na przyszłość, a nie tylko na swoje zasrane państewka...

Tivadar Zoltan Szücs

• Aktywny użytkownik
« Reply #36 on: Sierpień 23, 2011, 22:52:54 pm »

Ekscelencjo Markusie...

Powiedział Ekscelencja to w swoim oświadczeniu - pośrednio. Były rozmowy i zostały zerwane.
Poza tym: jakie "dogadali"? Vilanderze... to jest dyskusja. Dyskusja polega na tym, że można prezentować własne stanowisko, własne zdanie i ja to robię. Ty też możesz. Mapę tworzy Ekselencja Zenek Łod Benka; uczestnicy tej rozmowy wyrażają po prostu pewne poglądy na dane sytuacje. A to, czy autor je uwzględni, czy nie - jest jego prywatną sprawą.

Owszem, interesują mnie kontury i to jest mniej chore, niż to co Ty robisz. Jeżeli będą kontury akceptowalne przez większość mikronacji, to reszta z górki. Nikt Ci nie broni stworzyć mapy, gdzie zamiast Sclaviini wpiszesz sobie Wurstalndię. Serio, prześledź to, o czym pisałem, bo odnoszę wrażenie, że czytałeś jedynie to, co było Ci wygodne - w moich wypowiedziach jest (wydaje mi się) jasno wytłumaczony cały zamysł.

Przyrównujesz do lekarza? To odpowiem w tenże sam sposób: źle to pojąłeś. To tak jakby lekarza pierwszego kontaktu interesowało to, gdzie leży noga, ręka, głowa i co się tam znajduje (mapa), a lekaża ortopedę (państwo) gdzie dokładnie jest umieszczony np. kłykieć boczny kości udowej i jak się nim zająć. I przecież tak jest.

Nie, nie wyznajemy (dalej pytam: jakie "Wy"?) zasady "Mniejsi i młodsi głosu nie mają". Jeżeli odwrócisz głowę od komputera i rozejrzysz się po świecie, to też dostrzeżesz, że są państwa silniejsze i słabsze. To tak jakby embargiem zagroziły Stany Zjednoczone oraz Somalia. Jak myślisz, katórym bardziej by się inne państwa przejęły? Pewnych rzeczy nie zmienisz i nie masz na to wpływu.
I proszę Cię... powstrzymaj troszkę swój język i nie obrażaj nikogo, bo Ciebie też nikt nie obraża.

Kieran Prickskytt

• Użytkownik
  • **
« Reply #37 on: Sierpień 23, 2011, 23:20:53 pm »

A tak poważnie - uważam, że nie każdy musi uznawać daną mapę. Wystarczy, że będą uznawane zarysy kontynentów i... Mam takie życzenie, gdzieś tam chciałbym, aby się spełniło, by utworzone już kontynenty... no niech sobie pozostaną na mapach, ale żeby nowe się już nie pojawiały. Co najwyżej jakaś zmiana linni tudzież kształtu kontynentu, gdyby jego wygląd miał uwaraunkowania realnej historii.

Chciałem zapytać, czy dobrze rozumiem powyższe zdanie. Czyli następuje pewien moment w historii, w którym uznaje się aktualne zarysy kontynentów za niezmienne i wszystkie nowe państwa muszą mieścić się w granicach tych określonych kontynentów ? Tylko jak rozwiązać sytuację, że przyjdzie nowe państwo i wykorzysta ostatni wolny skrawek lądu. Co ma zrobić następne ? Powie się mu - "trudno, kto późno przychodzi sam sobie szkodzi ?" A może to co już wielokrotnie tu słyszałem - "Po co robisz nową mikronację - przyłącz się do jakiejś istniejącej"? Może i dobre byłoby określenie stałych granic kontynentów, ale musiałyby istnieć jakieś jednoznaczne zasady co robić z państwami, które znikają, albo  gdzie wcisnąć ewentualnie nowe.

Teraz czytam, że chyba jednak źle zrozumiałem i Szanowny Tivadar dopuszcza zmiany kształtu kontynentów... sorki.

Ja miałem kiedyś taką wizję kształtowania mapy mikroświata. Przyjęlibyśmy, że pod powierzchnią oceanu istnieją stale zmieniające się płyty, które raz wychodzą ponad powierzchnię, a po jakimś czasie znikają. I tak kraj, który przestałby istnieć, po prostu zapadałby się pod wodę. W ten sposób powstawałoby miejsce dla ewentualnych nowych lądów. Jesli jakaś mikronacja by się reaktywowała, musiałaby jednak zmienić kształt i lokalizację, a jeśli jej teren nadal byłby wolny, mogłaby wrócić w takim samym kształcie.
Jak widzielibyście taką koncepcję ? O ile jasno wyraziłem. Nie do końca jest oczywiście realna, ale to jest przecież świat wirtualny, a planeta nie wioadomo nawet jakiego jest kształtu :)
« Last Edit: Sierpień 23, 2011, 23:23:34 pm by Kieran Prickskytt »
No need to run. You'll only die tired.

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #38 on: Sierpień 24, 2011, 07:37:45 am »

"Ale jak wspomniałem - nie robią tym nikim szkody i myślę, że będzie to innych obchodziło tyle, co Węgrów obchodzi jakiś niemiecki bełkot Austriaków."

Powiedział człowiek, którego gazeta ma niemiecką nazwę. :-D

"Ekscelencjo Tivadarze,

Czy ja gdzieś powiedziałem, że nie chce się dogadać? Czy ja stwarzam Wam warunki? Pragnę, abyście się do jasnej cholery dogadali, co ma być na tej mapie, a nie stwarzali durne zasady do czegoś czego już dawno nie ma ! Zrozumcie to wreszcie. Ciebie tylko jakieś kontury państw interesują, niż to co ma na niej się znaleźć...To jest chore. To tak jakby lekarza interesował tylko układ kości człowieka, a nie cały człowiek...Nie wpieniaj mnie Trivadarze, bo to co gadasz od pewnego czasu wydaje się być niedorzeczne...

Fakt, nie robimy Wam szkody żadnej i łachy tym bardziej, że nas tam nie będzie, bo mam w głębokim poważaniu takie rozwiązywanie problemów. Wyznajecie zasadę "Mniejsi i młodsi głosu nie mają"? Jesteście żałośni ! Jak dla mnie to możecie sobie żyć na skraju przeszłości i teraźniejszości, lecz zbaczajcie też na przyszłość, a nie tylko na swoje zasrane państewka..."

Wasza Królewska Mość, opanujcie się. Nie życzę sobie, żeby do węgierskiego barona i posła zwracać się per "Ty". Może w Wurstlandii tak robicie, ale austro-węgierski szlachcic i parlamentarzysta nie jest po to, żeby sobie wycierać nim gębę.

Nadto nie życzę sobie określania innych jako "zasranych". Jeżeli Wasza Królewska Mość nie umie innych słów, to najlepiej zamilknąć, bo robicie sobie tylko wstyd. Chyba, że macie problem żołądkowy, o czym świadczą fekalne metafory, to polecam kieliszeczek węgierskiego Unicum. Trochę klasy, ludzie na Was patrzą.

Do reszty się nawet nie odniosę, bo niespecjalnie warto.

"Chciałem zapytać, czy dobrze rozumiem powyższe zdanie. Czyli następuje pewien moment w historii, w którym uznaje się aktualne zarysy kontynentów za niezmienne i wszystkie nowe państwa muszą mieścić się w granicach tych określonych kontynentów ? Tylko jak rozwiązać sytuację, że przyjdzie nowe państwo i wykorzysta ostatni wolny skrawek lądu. Co ma zrobić następne ? Powie się mu - "trudno, kto późno przychodzi sam sobie szkodzi ?" A może to co już wielokrotnie tu słyszałem - "Po co robisz nową mikronację - przyłącz się do jakiejś istniejącej"? Może i dobre byłoby określenie stałych granic kontynentów, ale musiałyby istnieć jakieś jednoznaczne zasady co robić z państwami, które znikają, albo gdzie wcisnąć ewentualnie nowe."

Niekoniecznie tak to jest - nie znam się na tym jakoś specjalnie, ale zdaje się, że zachodni mikroświat ma taką mapę z już ustalonymi kontynentami. Tyle, że tam te kontynenty są większe - na tyle duże, że nie muszą nic "dobudowywać", i moglibyśmy właśnie tak to rozwiązać. Z drugiej strony - polski mikroświat zna przypadki państw wzorowanych na realnych, jak Francja, RON czy my - i ciężko dostosować im granice do innych, zwłaszcza jeżeli mają dostęp do morza, albo są wyspami.

Niemniej - pomysł był już kilkakrotnie przedstawiany i nie sądzę, żeby był zły. Jest to myśl, która pozwalałaby ograniczyć sytuacje, w których wszystkie państwa ładują się np. na Kontynent Wschodni.

Markus Vilander

« Reply #39 on: Sierpień 24, 2011, 08:55:42 am »

Powiedział Ekscelencja to w swoim oświadczeniu - pośrednio. Były rozmowy i zostały zerwane.

Ekscelencjo Tivadarze,

Proszę mi wskazać, gdzie były takowe rozmowy z Królestwem Sclavinii prowadzone i gdzie zostały zerwane...Czyżby znowu sobie Wasza Ekscelencja coś nawymyślał na potrzeby tej dyskusji?

Ja bardzo Ciebie proszę, abyś nie prowadził dyskusji od dupy strony. Najpierw należy założyć, jakie w ogóle państwa mają się mieścić na mapie, czy te z lat ubiegłych lat, które są nieżywe praktycznie wraz z obecnymi, czy tylko obecne, które przyczyniają się do teraźniejszego rozwoju mikronacjonalizmu. Nad konturami państw i ich ułożeniem będą sobie Państwo myśleć później.

Królestwo nie jest państwem, które może stawiać innym warunki.

Ekscelencjo Tivadarze, proszę o interpretację tych słów. Co WE chciała przez to powiedzieć?

Nadto nie życzę sobie określania innych jako "zasranych"

Głównie to się odnosiło do A-W.

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8