Kategoria ogólna > Sprawy mapy

Mapa ZŁB

(1/15) > >>

Zenek Łod Benka:
Na potrzeby Trizondalu i moje powstały dwie mapy:

http://vrp.cba.pl/mapa.php <---- LINK ZBIORCZY!

H+  (wariant - wszystko)
http://www.vrp.cba.pl///mikromapa.png (3,6MB)
http://www.vrp.cba.pl///mikromapa.pdf

H* (wariant - wyczyszczony)
http://www.vrp.cba.pl///mikromapa_pro.png  (2,8 MB)
http://www.vrp.cba.pl///mikromapa_pro.pdf

Piękna nie jest, nie zawsze czytelna (wtedy radzę powiększyć), niektóry powiedzą rasistowska.

Nie ma na niej jeszcze skali i współrzędnych (jest goła siatka - być może siatkę usunę). Kontynent "Wschodni Bardziej" jest na razie tylko naszkicowany.

Franciszek Józef II:
Hm, spodziewałem się, szczerze mówiąc, czegoś o wiele gorszego po tej zapowiedzi :-). Ze swojej strony mam tylko parę sugestii:
1. Brugia zajmuje tylko około połowy terytorium, które zostało zaznaczone jako brugijskie na Wirtuazji.
2. Austro-Węgry nie są "Cesarstwem Austro-Węgier", a Monarchią Austro-Węgierską - to niestety dość częsty błąd, ostatnio - o dziwo - nawet w "Desideracie" można go było zaobserwować.
3. Natania austro-węgierskim dominium i nazywa się Dominium Natanii.

Ale poza tym - moim zdaniem to dobrze, że powstaje nowa mapa, w mojej opinii nieźle się zapowiadająca.

Dość interesująco wygląda "Hellada i Stoyalia", jak widzę - składająca się na terytorium Sclavinii. Niestety te ziemie z nami nie graniczą, więc nie musiał się nas nikt pytać o zdanie, ale szczerze mówiąc, znowu robi się z kontynentu śmietnik, gdzie każdy może sobie mieć jakieś terytorium zamorskie. Szczerze mówiąc, zaczyna to być już trochę żenujące. A potem się nie dziwcie, że rozpadają się projekty typu UKW, jeżeli chcą w nich uczestniczyć jednostki samorządu terytorialnego.

Z drugiej strony - dobrze, dało mi to pomysł do zorganizowania ruchu sprzeciwu dla terytoriów zamorskich na Kontynencie Wschodnim.

Oczywiście zajęcia Meridlandu bez zgody nas jako państwa sąsiadującego również nie akceptujemy, ale o tym się nie będę wypowiadał ani pozytywnie ani negatywnie, bo o ile mi wiadomo, z Winktown trwają negocjacje, nadto nigdy nie mieliśmy wrogich relacji i nie ma sensu ich psuć.

Faron:
Po Twoim opisie tak samo jak przedmówca spodziewałem się czegoś gorszego ale naprawdę mapa jak na moje potrzeby bardzo dobra. Cieszę się, że stworzyłeś dwie wersje i nie umieściłeś na mapie państw, które w zasadzie są jednoosobowe. Widząc na mapie plamkę z napisem "Micropolis" aż mnie zmotywowało do reaktywacji ale to będzie długi i ciężki proces. :)

Ludwik Bourbon:
Dlaczego na miejscu Wurstlandii jest jakaś Sclavinia?

Już wolę wersje Pel Nandera bo on przynajmniej bardziej się postarał zakrzywiając rzeczywistość.

Zenek Łod Benka:

--- Quote ---Dlaczego na miejscu Wurstlandii jest jakaś Sclavinia?
--- End quote ---
Przepraszam za to gorąco! Na mapie O'Rhady było inaczej jak na mapie Pela. Szukałem na stronie Wurstlandii, ale tam pisało, że cytując:
<< Wurstlandia to wyspa oddalona o tysiące mil od innych mikronacji  >>. Uznałem więc położenie wg. Pela za słuszne.
Wurstlandia wróci na należne jej miejsce, z uwzględnieniem poprawek na istnienie STARSZYCH ziem Valhalli (których połowę zajęła Sclavinia).
Oczywiście żartowałem z przeprosinami :P (To za "Jakąś Sclavinię" :-P), ale Wurstlandia wróci na miejsce.

--- Quote ---1. Brugia zajmuje tylko około połowy terytorium, które zostało zaznaczone jako brugijskie na Wirtuazji.
--- End quote ---
WKM, czyli drugą (zachodnią) połowę Brugii stanowią tereny OBPP po Moheracie? Znam przebieg granic z jednej z map, korekta będzie możliwa.

--- Quote ---2. Austro-Węgry nie są "Cesarstwem Austro-Węgier", a Monarchią Austro-Węgierską - to niestety dość częsty błąd, ostatnio - o dziwo - nawet w "Desideracie" można go było zaobserwować.
--- End quote ---

--- Quote ---Przepraszam WKM, nazwę pisałem intuicyjnie.
3. Natania austro-węgierskim dominium i nazywa się Dominium Natanii.
--- End quote ---
Zostanie to poprawione; często używałem nazw jakie zapamiętałem z ostatniego momentu istnienie państwa.

--- Quote ---Dość interesująco wygląda "Hellada i Stoyalia", jak widzę - składająca się na terytorium Sclavinii. Niestety te ziemie z nami nie graniczą, więc nie musiał się nas nikt pytać o zdanie, ale szczerze mówiąc, znowu robi się z kontynentu śmietnik, gdzie każdy może sobie mieć jakieś terytorium zamorskie.
--- End quote ---
To z kolei dawne terytorium Białogóry (dobrze piszę), na które rzecz jasna chyba nikt ani z UKW, ani WPW nie zezwolił. Co do Sclavinii to chyba mają zgodę Elderlandu i Trizondalu. Ja tam się nie wtrącam - każdy chce mieć swoją hmm zabawkę a, ta mapa i tak jak chyba każda nie ma szans na powszechne uznanie. Trzeba by biegać "z papierkami" do każdego kraju z mapy. Choć mam pomysł: *

--- Quote ---Oczywiście zajęcia Meridlandu bez zgody nas jako państwa sąsiadującego również nie akceptujemy, ale o tym się nie będę wypowiadał ani pozytywnie ani negatywnie
--- End quote ---
Tu też jak wyżej - starałem się zaznaczać stan de facto.  Zostawiam politykę, polityką.

--- Quote --- Cieszę się, że stworzyłeś dwie wersje i nie umieściłeś na mapie państw, które w zasadzie są jednoosobowe.
--- End quote ---
Mapę "full" z powodzeniem tworzy Pel, ja chciałem zrobić wersję pomiędzy, ale i ona okazała się zbyt obszerna i stąd wersja okrojona pozbawiona subiektywnie na podstawie konsultacji wewnętrznej niektórych państw oraz terenów które status OBPP noszą już długo.

--- Quote ---Widząc na mapie plamkę z napisem "Micropolis" aż mnie zmotywowało do reaktywacji ale to będzie długi i ciężki proces.
--- End quote ---
Nie mogłem nie umieścić Micropolis na mapie.

* Stworzę ankietę i zamieszczę ją pod adresem: http://vrp.cba.pl///mapy.php (na razie nic tam nie ma) zobaczymy jakie tereny są obecnie zapalne.

PS. Czy zostawić na mapie "kratkę" i dodać współrzędne A,B, (...) 1,2,3 czy usunąć ją (poprawi to czytelność mapy)?

PS2.
Nie gwarantuje, że zmiany naniosę "na dniach".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Go to full version