Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: [1] 2 3 ... 8

Author Topic: Mapa ZŁB  (Read 9741 times)

Zenek Łod Benka

• Zaawansowany użytkownik
    • Piąta Rzeczpospolita Polska
Mapa ZŁB
« on: Sierpień 22, 2011, 13:28:00 pm »

Na potrzeby Trizondalu i moje powstały dwie mapy:

http://vrp.cba.pl/mapa.php <---- LINK ZBIORCZY!

H+  (wariant - wszystko)
http://www.vrp.cba.pl///mikromapa.png (3,6MB)
http://www.vrp.cba.pl///mikromapa.pdf

H* (wariant - wyczyszczony)
http://www.vrp.cba.pl///mikromapa_pro.png  (2,8 MB)
http://www.vrp.cba.pl///mikromapa_pro.pdf

Piękna nie jest, nie zawsze czytelna (wtedy radzę powiększyć), niektóry powiedzą rasistowska.

Nie ma na niej jeszcze skali i współrzędnych (jest goła siatka - być może siatkę usunę). Kontynent "Wschodni Bardziej" jest na razie tylko naszkicowany.
« Last Edit: Sierpień 22, 2011, 21:26:16 pm by Zenek Łod Benka »

Cysosz Zenek

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
Odp: Mapa ZŁB
« Reply #1 on: Sierpień 22, 2011, 13:52:30 pm »

Hm, spodziewałem się, szczerze mówiąc, czegoś o wiele gorszego po tej zapowiedzi :-). Ze swojej strony mam tylko parę sugestii:
1. Brugia zajmuje tylko około połowy terytorium, które zostało zaznaczone jako brugijskie na Wirtuazji.
2. Austro-Węgry nie są "Cesarstwem Austro-Węgier", a Monarchią Austro-Węgierską - to niestety dość częsty błąd, ostatnio - o dziwo - nawet w "Desideracie" można go było zaobserwować.
3. Natania austro-węgierskim dominium i nazywa się Dominium Natanii.

Ale poza tym - moim zdaniem to dobrze, że powstaje nowa mapa, w mojej opinii nieźle się zapowiadająca.

Dość interesująco wygląda "Hellada i Stoyalia", jak widzę - składająca się na terytorium Sclavinii. Niestety te ziemie z nami nie graniczą, więc nie musiał się nas nikt pytać o zdanie, ale szczerze mówiąc, znowu robi się z kontynentu śmietnik, gdzie każdy może sobie mieć jakieś terytorium zamorskie. Szczerze mówiąc, zaczyna to być już trochę żenujące. A potem się nie dziwcie, że rozpadają się projekty typu UKW, jeżeli chcą w nich uczestniczyć jednostki samorządu terytorialnego.

Z drugiej strony - dobrze, dało mi to pomysł do zorganizowania ruchu sprzeciwu dla terytoriów zamorskich na Kontynencie Wschodnim.

Oczywiście zajęcia Meridlandu bez zgody nas jako państwa sąsiadującego również nie akceptujemy, ale o tym się nie będę wypowiadał ani pozytywnie ani negatywnie, bo o ile mi wiadomo, z Winktown trwają negocjacje, nadto nigdy nie mieliśmy wrogich relacji i nie ma sensu ich psuć.

Faron

• Maciej Faron
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
« Reply #2 on: Sierpień 22, 2011, 14:32:24 pm »

Po Twoim opisie tak samo jak przedmówca spodziewałem się czegoś gorszego ale naprawdę mapa jak na moje potrzeby bardzo dobra. Cieszę się, że stworzyłeś dwie wersje i nie umieściłeś na mapie państw, które w zasadzie są jednoosobowe. Widząc na mapie plamkę z napisem "Micropolis" aż mnie zmotywowało do reaktywacji ale to będzie długi i ciężki proces. :)
(-) tow. Maciej Faron

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #3 on: Sierpień 22, 2011, 17:36:14 pm »

Dlaczego na miejscu Wurstlandii jest jakaś Sclavinia?

Już wolę wersje Pel Nandera bo on przynajmniej bardziej się postarał zakrzywiając rzeczywistość.
« Last Edit: Sierpień 22, 2011, 17:44:56 pm by Ludwik Bourbon »

Zenek Łod Benka

« Reply #4 on: Sierpień 22, 2011, 19:20:14 pm »

Dlaczego na miejscu Wurstlandii jest jakaś Sclavinia?
Przepraszam za to gorąco! Na mapie O'Rhady było inaczej jak na mapie Pela. Szukałem na stronie Wurstlandii, ale tam pisało, że cytując:
<< Wurstlandia to wyspa oddalona o tysiące mil od innych mikronacji  >>. Uznałem więc położenie wg. Pela za słuszne.
Wurstlandia wróci na należne jej miejsce, z uwzględnieniem poprawek na istnienie STARSZYCH ziem Valhalli (których połowę zajęła Sclavinia).
Oczywiście żartowałem z przeprosinami :P (To za "Jakąś Sclavinię" :-P), ale Wurstlandia wróci na miejsce.

1. Brugia zajmuje tylko około połowy terytorium, które zostało zaznaczone jako brugijskie na Wirtuazji.
WKM, czyli drugą (zachodnią) połowę Brugii stanowią tereny OBPP po Moheracie? Znam przebieg granic z jednej z map, korekta będzie możliwa.
2. Austro-Węgry nie są "Cesarstwem Austro-Węgier", a Monarchią Austro-Węgierską - to niestety dość częsty błąd, ostatnio - o dziwo - nawet w "Desideracie" można go było zaobserwować.
Przepraszam WKM, nazwę pisałem intuicyjnie.
3. Natania austro-węgierskim dominium i nazywa się Dominium Natanii.
Zostanie to poprawione; często używałem nazw jakie zapamiętałem z ostatniego momentu istnienie państwa.
Dość interesująco wygląda "Hellada i Stoyalia", jak widzę - składająca się na terytorium Sclavinii. Niestety te ziemie z nami nie graniczą, więc nie musiał się nas nikt pytać o zdanie, ale szczerze mówiąc, znowu robi się z kontynentu śmietnik, gdzie każdy może sobie mieć jakieś terytorium zamorskie.
To z kolei dawne terytorium Białogóry (dobrze piszę), na które rzecz jasna chyba nikt ani z UKW, ani WPW nie zezwolił. Co do Sclavinii to chyba mają zgodę Elderlandu i Trizondalu. Ja tam się nie wtrącam - każdy chce mieć swoją hmm zabawkę a, ta mapa i tak jak chyba każda nie ma szans na powszechne uznanie. Trzeba by biegać "z papierkami" do każdego kraju z mapy. Choć mam pomysł: *
Oczywiście zajęcia Meridlandu bez zgody nas jako państwa sąsiadującego również nie akceptujemy, ale o tym się nie będę wypowiadał ani pozytywnie ani negatywnie
Tu też jak wyżej - starałem się zaznaczać stan de facto.  Zostawiam politykę, polityką.
Cieszę się, że stworzyłeś dwie wersje i nie umieściłeś na mapie państw, które w zasadzie są jednoosobowe.
Mapę "full" z powodzeniem tworzy Pel, ja chciałem zrobić wersję pomiędzy, ale i ona okazała się zbyt obszerna i stąd wersja okrojona pozbawiona subiektywnie na podstawie konsultacji wewnętrznej niektórych państw oraz terenów które status OBPP noszą już długo.
Widząc na mapie plamkę z napisem "Micropolis" aż mnie zmotywowało do reaktywacji ale to będzie długi i ciężki proces.
Nie mogłem nie umieścić Micropolis na mapie.

* Stworzę ankietę i zamieszczę ją pod adresem: http://vrp.cba.pl///mapy.php (na razie nic tam nie ma) zobaczymy jakie tereny są obecnie zapalne.

PS. Czy zostawić na mapie "kratkę" i dodać współrzędne A,B, (...) 1,2,3 czy usunąć ją (poprawi to czytelność mapy)?

PS2.
Nie gwarantuje, że zmiany naniosę "na dniach".
« Last Edit: Sierpień 22, 2011, 19:29:19 pm by Zenek Łod Benka »

Cysosz Zenek

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #5 on: Sierpień 22, 2011, 19:29:05 pm »

W takim razie ja przepraszam za moją przesadną reakcję.

Markus Vilander

« Reply #6 on: Sierpień 22, 2011, 19:42:14 pm »

Przepraszam za to gorąco! Na mapie O'Rhady było inaczej jak na mapie Pela. Szukałem na stronie Wurstlandii, ale tam pisało, że cytując:
<< Wurstlandia to wyspa oddalona o tysiące mil od innych mikronacji  >>. Uznałem więc położenie wg. Pela za słuszne.
Wurstlandia wróci na należne jej miejsce, z uwzględnieniem poprawek na istnienie STARSZYCH ziem Valhalli (których połowę zajęła Sclavinia).
Oczywiście żartowałem z przeprosinami Język (To za "Jakąś Sclavinię" :-P), ale Wurstlandia wróci na miejsce.

Przepraszam bardzo, od kiedy istnieje Królestwo Sclavinii?

Zenek Łod Benka

« Reply #7 on: Sierpień 22, 2011, 19:44:08 pm »

Valhalla była wcześniej. Sclavinia została eksmitowana z Kontynentu Wschodniego oraz Sarmacji, więc dostała teren Valhalli. Sclavinia istnieje od 2007.

Cysosz Zenek

Markus Vilander

« Reply #8 on: Sierpień 22, 2011, 19:45:39 pm »

Dlaczego Valhalli nie było wcześniej na mapie O'Rhady?

Zenek Łod Benka

« Reply #9 on: Sierpień 22, 2011, 19:47:34 pm »

Zakładam, że była terenem OBPP i to jest powodem jej nieumieszczenia. Valhallę widać na innych mapach.

Cysosz Zenek
Pages: [1] 2 3 ... 8