Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Dodane zostały reklamy Adkontekst, z których utrzymywać będzie się serwis.

Author Topic: TVT  (Read 4240 times)

Tivadar Zoltan Szücs

• Aktywny użytkownik
Odp: TVT
« Reply #20 on: Sierpień 04, 2011, 21:27:32 pm »

Czy mógłbym prosić obie strony, zarówno JKM ale i Towarzyszkę o nie wyciąganie reala na forum, a także o pokuszenie się nieużywania argumentów ad personam? Zapewniam, że spotka to się z entuzjazmem wielu czytelników forum. ;)

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
« Reply #21 on: Sierpień 04, 2011, 22:06:27 pm »

Jako studentka dwóch kierunków filologicznych mogę mieć jakieś pojęcie na temat programu studiów filologicznych na porządnej uczelni. A co się dzieje na uczelni towarzysza monarchy to się nawet w instytucie na Grzegórzeckiej w Krakowie nie śniło

Polecam jeszcze dwa kierunki dodatkowe, aby Wasza pochwa była jeszcze bardziej wilgotna.

A co byście polecali? Ja myślałam o kulturoznawstwie i zarządzaniu.

Poza tym, właśnie potwierdzacie swoje zacofanie moralne wraz z Euskadim.

Co to jest zacofanie moralne? Coś alkoholowego?

Wg mojej oceny

Błąd stylistyczny. Powinno być według mnie albo w mojej ocenie.

wasza wartość człowieczeństwa

Błąd językowy. Człowieczeństwo jest wartością jakościową, a nie ilościową.

właśnie przekroczyła wszelkie granice dobrego smaku

Błąd syntaktyczny. Człowieczeństwo nie może przekroczyć granicy dobrego smaku, albowiem jest wartością pozytywną i przynależącą do innej kategorii logicznej.

Zatem ode mnie krzyżyk na drogę Szanowni Państwo otrzymują

Krzyżyk? Brr... Zatem przyznajecie się do bycia pachołkiem grupy trzymającej trójkąt przemycającej żeliwne plusy na teren Ciprofloksji?

kończę dyskusję z takimi zepsutymi moralnie jednostkami.

O nie, to straszne! Kto teraz poniesie kaganek odnowy moralnej?

Czy mógłbym prosić obie strony, zarówno JKM ale i Towarzyszkę o nie wyciąganie reala na forum

Eltvar Szucs, ale to takie zabawne. Sam Markusik się o to prosi, swoim nieokrzesaniem i horyzontem umysłowym ciasnym niczym łazienka w budownictwie z wielkiej płyty.

Zapewniam, że spotka to się z entuzjazmem wielu czytelników forum. ;)

Entuzjazm mas rękojmią lepszego wczoraj!
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #22 on: Sierpień 05, 2011, 11:41:29 am »

Spam TL;DR.

Co do samych wydarzeń - widać, że coś się w Trizondalu dzieje przynajmniej. Co do umowy z Winktown - słyszałem, że Rząd JCiKM ma zastrzeżenia do tych ziem - nadal nie rozumiem jednak, czemu było trzymać te ziemie niezagospodarowane i uważam to za dobry krok ze strony Winków. A co do zmiany na tronie - ustąpił król, niech żyje król!
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Tivadar Zoltan Szücs

• Aktywny użytkownik
« Reply #23 on: Sierpień 05, 2011, 12:25:33 pm »

Jeżeli chodzi o ziemie - nikt nie mówi o wyspach, a o tym, że Trizondal sobie sam uznał, że wyraża zgodę na aneksję ziem. Sorry - te ziemie nie graniczą jedynie z Trizondalem. I jeżeli Rząd Trizondalu tudzież Winktown potrzebuje jakiejś lupy, to Monarchie Leben może zasponsorować po komplecie dla członków obu rządów, zwłaszcza Winków. Z informacji bowiem, jakie posiadam, żadne z państw nie pokusiło się o spytanie, czy Monarchia wyraża zgodę na to (za Tyrencję nie odpowiadam), albo Rząd Monarchii uznał, że nie będzie odpowiadał na pismo, co równoznaczne jest z brakiem akceptacji takiego posunięcia. Trizondal sobie może wyrażać zgodę na aneksję. Przypominam jednak, że niepisanym zwyczajem jest zgoda wszystkich sąsiadów graniczących z daną ziemią. Na dzień dzisiejszy zgody ze strony Monarchii nie ma.

(PS: proszę brać pod uwagę, że wypowiadam się tutaj jako dziennikarz-publicysta, w żaden sposób nie związany z, Rządem JCKM, stąd moje słowa są słowami obserwatora i mieszkańca Monarchii, a w szczególności Węgier których ta sprawa zwłaszcza dotyczy)

• Ekspert
    • Republika Interlandu
« Reply #24 on: Sierpień 05, 2011, 13:44:06 pm »

Również mówię o ziemiach byłego Meridlandu. Trizondal bynajmniej nie był jedynym państwem, które pytano o zgodę na zajęcie tychże ziem. Nie dał sobie też od tak tego prawa. Z informacji które mi przekazano, prowadzona była korespondencja z wszystkimi trzema sąsiadującymi państwami, jedynie Monarchia odmówiła. Stało się tak za dobrą radą p. O'Rhady, który przypomniał o obowiązku notyfikacji państw sąsiadujących. Nie rozumiem jedynie powodów, dla których ziemie Kontynentu Wschodniego miałyby stać puste miast rozdzielić je między sąsiadujące państwa.

PS. O ile pamiętam, powodem przekazania Kubanosów właśnie Trizondalowi było to, że pod ich jurysdykcją znajduje się pewna część Pięciopolski, a wyspy te przedtem do niej należały - uznano, że Trizondal lepiej upamiętni poprzednich właścicieli tychże pikseli.
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Tivadar Zoltan Szücs

• Aktywny użytkownik
« Reply #25 on: Sierpień 05, 2011, 14:37:43 pm »

Nie znam wszystkich informacji - po to musiałbym sięgnąć do rządu. Dlatego nie wiem, czy była prowadzona korespondencja PRZED podpisaniem umowy Winktown-Trizondal. Wiem natomiast, że Rząd JCKM sprzeciwił się i wysłał notę protestacyjną.

Co do powodów - ja taki mam. W mikroświecie nie jest nam potrzebny pelnaderyzm i bezsensowne powstawanie nowych kontynentów. Lepszym jest umiejscowienie nowych państw na ziemiach należących do państw-trupów. Nie zawsze da się kontynuować tradycję danego państwa, ale zapobiega to wspomnianemu procesowi. Ja nadal wierzę, że nowe mikronacje są w stanie powstawać i coś sobą reprezentować. I dla nich jakieś ziemie powinny być zatrzymane.

Według mnie jeżeli ktoś tak bardzo chce, aby tzw. ziemie niczyje były zagospodarowane, to dla mnie jest metoda - podpisanie z państwami sąsiadującymi umowy, że ta ziemia podlega danemu państwu, jeżeli chodzi o jej zarządzanie, ale jednocześnie dane państwo zgadza się odstąpić te ziemie na rzecz innego (nowego), jeżeli zgodzą się na to państwa ościenne - odstąpienie byłoby czasowe, np. 5 lat.: jeżeli w tym czasie państwo nie upadnie, to ziemie przechodzą na własność tego państwa.

Ale to tylko takie moje marzenia rozwiazywania pokojowego spraw ;)

• Ekspert
    • Republika Interlandu
« Reply #26 on: Sierpień 05, 2011, 21:46:08 pm »

Hm, owszem, dodawanie nowych kontynentów najlepszym wyjściem nie jest - ale proszę mi wskazać państwo (prócz Ciprofloksji), które byłoby zainteresowane nowym terenem, rozwinięciem kultury na jego obszarze i nie upadnie w ciągu rzeczonych lat pięciu. Niestety, tutaj niektóre państwa albo zakładają z góry, że dostaną jakiś kawałek lądu, rozwijają go kulturalnie, po czym się dowiadują, że został on już włączony w posiadłości innej nowej "mikronacji", lub jest też nową "mikronacją" typu "o hai, can I haz diz bit of lend?".

Zapewniam pana, panie Szucs, że żadna nowa mikronacja o sensownym poziomie nie rozwinęłaby tego terytorium w ten sposób, w jaki chce go zagospodarować rzeczona Wolna Republika Winktown.
(-) Pavel' Abramovic:

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
« Reply #27 on: Sierpień 05, 2011, 22:16:46 pm »

Aleście są durnie. Wystarczyłoby zająć całą tą ziemię zostawiając 20km wolnego pasa od strony Monarchii. W ten sposób z pewnoscią nie zostałyby zajęte ziemie graniczące z Monarchią.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Zenek Łod Benka

• Zaawansowany użytkownik
    • Piąta Rzeczpospolita Polska
« Reply #28 on: Sierpień 09, 2011, 00:26:39 am »

Odpowiedź prawidłowa to Wilno.
Problemem aneksji ziem już rozwiązany?

Cysosz Zenek