Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Author Topic: Podział na strefy czasowe  (Read 5120 times)

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
Odp: Podział na strefy czasowe
« Reply #30 on: Lipiec 10, 2011, 23:40:56 pm »

Ten na cycku jest bardziej sexy.

Ależ my o tym samym mówimy - radzę się bardziej przyglądać, cóż mam na piersi. Choć raczej, będąc wiernym ideałom biedy i głodowania, to u mnie raczej piersiątko jest. O ile i to nie przesada.

Ależ towarzyszu. Umięśniona klata także jest zgodna z ideałami biedy i głodowania. Tylko posiadanie obleśnych cycków, jak np. u srumeńców jest godne nagany.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Juan Samirović el-Guevara de Vetonija

• Ekspert
  • Skrijat Vśehslawiji
    • ZF Mikrosławii
« Reply #31 on: Lipiec 11, 2011, 00:13:33 am »

Zapamiętam!

Vøtt I

• Aktywny użytkownik
  • Król Nartlandu
    • Królestwo Nartlandu
« Reply #32 on: Lipiec 11, 2011, 10:52:51 am »

Jak tak Pana słucham, to za każdym pana zdaniem wydaje mi się, że coś z Panem jest nie w porządku... Ze stref czasowych przeszło na Wunderwafe, a może później jeszcze na luftwafe?  A i jeszcze jedno w sprawie "ja też mogę rzucić pomysł [...] i nic z tym nie zrobić" Nie czyta Pan od początku... A to jest najgorszy błąd... I proszę więcej nie wypisywać już Pana opinii na ten temat... bo myślę, że każdy zrozumiał, że się to Panu nie podoba... dobra OK! Jakby tu każdy był "głuchy", a bardziej "niewidomy"... A myślę, że ten plan nie wpłynie na upadek jakiejś nacji...

Nie słucham, tylko czytam - to raz. Dwa, widzę problem ze zrozumieniem tekstu czytanego. Specjalnie dla Pana: wątek broni i tym podobnych, rozwinąłem w ramach tematu "dodatki"., na które się powoływano.

Wypowiadam się w ten sposób po analizie Pana wątków na tym forum - tylko i wyłącznie.

Tylko, że tematem jest podział na strefy czasowe...
Myślę, że nikt Panu nie zabrania założyć tematu: "Dodatki z reala" ;)
Heer Kuninger Nærteskländø - Vøtt I (Vøtt Æstån Svartsonburg av Viikineskmånn).

Juan Samirović el-Guevara de Vetonija

• Ekspert
  • Skrijat Vśehslawiji
    • ZF Mikrosławii
« Reply #33 on: Lipiec 11, 2011, 13:10:14 pm »

Czym są strefy czasowe? Dodatkiem. Sam Pan to przyznał.

Czy w tym czasie rozpoczęły się jakieś działania? Sa założenia? Odpowiedział Pan na post Pana Abramsa?

Vøtt I

• Aktywny użytkownik
  • Król Nartlandu
    • Królestwo Nartlandu
« Reply #34 on: Lipiec 11, 2011, 15:33:08 pm »

Na razie czekam na pozwolenie od Pana O'... , który jest autorem mapy v-świata...
A co do Pana Abramsa, to najprawdopodobniej nie znaczy na pewno..., a i można zzrobić minutowe... Tylko czy ich nie będzie za dużo?
Ale zawsze można zrobić co 1/2 h....

« Last Edit: Lipiec 11, 2011, 15:36:30 pm by Kalafior »
Heer Kuninger Nærteskländø - Vøtt I (Vøtt Æstån Svartsonburg av Viikineskmånn).

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #35 on: Lipiec 11, 2011, 21:35:31 pm »

Chodziło mi o to, by cały Mikroświat pozostał jednak w przedziale CET+/-0:30. Z pierwszymi nacjami mapy (Sar, Sch, Dre, etc.) w strefie CET0:00, by błąd był jak najmniejszy (te państwa i tak się do tej konwencji nie zastosują).
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Daniło de la Vega

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #36 on: Styczeń 14, 2013, 14:09:58 pm »

Próby wytyczenia stref czasowych traktuję, jak kilku moich przedmówców wskazało – jako element dodatkowej indywidualnej inicjatywy, tym trudniejszej do skutecznego wdrożenia im dłużej utrzymywał będzie się stan szumu informacyjnego związanego z podstawowymi kwestiami – tj. możliwie pełną i wiarygodną mapą Mikroświata. Jak słusznie też zauważono – bez elementarnej wiedzy o naszym świecie nie sposób pracować nad strefami czasowymi. Trzeba zdawać sobie przecież sprawę, że są one pochodną kalendarza i ruchu obrotowego „ziemi” i obiegu wokół „słońca”, nachylenia osi do płaszczyzny ekliptyki, rozmiaru „ziemi” czy jeszcze innych. Wchodzimy tu w dywagacje czym jest Mikroświat. By go obrazować czynimy analogie do realu – jednak te powodują utrudnienia i są często bezcelowe. Czym jest ta „ziemia” a czym jest „słońce”? Czy Mikroświat jest planetą? Jeśli tak to każda jego mapa powinna uwzględniać krzywiznę kuli ziemskiej, a tak przecież nie jest – osiąganie zgodności odległości, kątów i powierzchni jest wtedy niemożliwe. Planeta ma również granice, co zawęża nasz świat dla nowych państw – może się w końcu pojawić brak miejsca. Jest tyle zmiennych, których lepiej nie poruszać, by tworzyć rozsądnie realne jak na wirtualne warunki mapy. Do tego chyba zawsze trzeba kierować się użytecznością swoich działań.

KF JPM

• Moderator Globalny
  • Zaawansowany użytkownik
    • La Palma
« Reply #37 on: Styczeń 14, 2013, 21:08:12 pm »

Nie potępiam osób, które chciałyby podzielić mikroświat na strefy czasowe, ale jak WE de la Vega słusznie nakreślił nie sposób jednoznacznie określić "praw fizyki" w stosunku do wirtualnego tworu. Tak jak mapę potrafię sobie graficznie wyobrazić i to w zasadzie bez problemowo, tak z podziałem na strefy nie widzę sensu...
J.P. Morales
El Presidente Republica de Palma