Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: Podział na strefy czasowe  (Read 5239 times)

Vøtt I

• Aktywny użytkownik
  • Król Nartlandu
    • Królestwo Nartlandu
Odp: Podział na strefy czasowe
« Reply #10 on: Lipiec 08, 2011, 19:16:05 pm »

Ależ tym właśnie zajmują się mikronacje. Dlatego ludzie "bawią się" w fabryki, armie etc. Bez elementów urealniających zostaną nam zwykłe fora i ideologie.

Zgadzam się! Czym byłby v-świat prosty, bez żadnych dodatków? Wydaje mi się, gdyby nie było zbyt wielu nowych ciekawych "przeliczników", wszyscy bardzo nudziliby się w tym świecie. Matematyka daje jakąś podporę. Usadawia nas na stałe i daje poczucie stabilności. Wtedy czujemy grunt pod stopami. Czujemy się w czymś pewniej. Podkreśliłoby to mocno geografię poszczególnych państw. A nieraz charakterystykę. Każde z nich miałoby coś więcej...
Heer Kuninger Nærteskländø - Vøtt I (Vøtt Æstån Svartsonburg av Viikineskmånn).

Juan Samirović el-Guevara de Vetonija

• Ekspert
  • Skrijat Vśehslawiji
    • ZF Mikrosławii
« Reply #11 on: Lipiec 08, 2011, 22:41:49 pm »

A czy dodatkami muszą być rzeczy realne? V-świat nie potrafi zaakceptować w wielu przypadkach elementów fantastyki, więc gdzie tu dalej? Proszę zobaczyć ile problemów jest z jedna mapą v-świata, a potem dopiero mówić, że potrzebne są dodatki. Dla mnie bzdurą są potęgi atomowe, które wyrastają jak grzyby po deszczu i bez kontroli. Więc proszę mi nie mówić o ciekawych dodatkach, bo sam nie wiem co mam myśleć.

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
« Reply #12 on: Lipiec 08, 2011, 23:27:41 pm »

Dla mnie bzdurą są potęgi atomowe, które wyrastają jak grzyby po deszczu i bez kontroli.

Potęgi atomowe są fajne. W BRC mamy kilka głowic.

Przechodząc na poziom metawirtuala, świadomie uznaliśmy, że państwo takie jak BRC powinno mieć broń masowego rażenia, ale w rozsądnich ilościach. A zatem nie więcej niż dziesięć sztuk.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

• Ekspert
  • Skrijat Vśehslawiji
    • ZF Mikrosławii
« Reply #13 on: Lipiec 09, 2011, 12:37:39 pm »

Fajne, nie fajne, proszę mi powiedzieć, który kraj broni jądrowej nie posiada? Niby "dodatek", a szczególnie nowe nacje, broni jądrowej mają na potęgę. Tak samo jeżeli chodzi o inną broń niszczącą wszystko od razu. Gdzie więc tu rozwój i wspólna zabawa?

Nie każdy dodatek jest potrzebny i niezbędny do rozwoju mikronacji.

Vøtt I

• Aktywny użytkownik
  • Król Nartlandu
    • Królestwo Nartlandu
« Reply #14 on: Lipiec 09, 2011, 13:01:23 pm »

Federacja Czarnego Kraju nie ma broni jądrowej... jak na razie...
Dobra "zabawa" jest dotąd, dokąd nikt nie przesadzi. Pamiętam z dzieciństwa... ktoś z czymś przesadził i "arrivederci Roma"
To jest jak z v-państwem. Od razu wyrasta ze wszystkim... po czym niema co ulepszać (na czym polega zabawa)...

• Ekspert
« Reply #15 on: Lipiec 09, 2011, 13:11:28 pm »

Fajne, nie fajne, proszę mi powiedzieć, który kraj broni jądrowej nie posiada?

Biorąc pod uwagę jedynie państwa w miarę poważne i istniejące co najmniej pół roku, to chyba tylko my ją posiadamy.

Niby "dodatek", a szczególnie nowe nacje, broni jądrowej mają na potęgę.

Ich żywot jest szczęśliwie na tyle krótki, że nie ma sensu się tym przejmować.

Tak samo jeżeli chodzi o inną broń niszczącą wszystko od razu. Gdzie więc tu rozwój i wspólna zabawa?

Swego czasu baron Euskadi dość ciekawie opracował ciprofloksjańską broń biologiczną. Bez żadnej przesady w rodzaju wirusów, ktore zabijają po pięciu minutach, a jednocześnie na tyle profesjonalnie, że było to ciekawe. Poszukam tej pracy i ją przybliżę.

Nie każdy dodatek jest potrzebny i niezbędny do rozwoju mikronacji.

Myślę, że każda mikronacja sama potrafi ocenić, który dodatek jest jej potrzebny.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Vøtt I

• Aktywny użytkownik
  • Król Nartlandu
    • Królestwo Nartlandu
« Reply #16 on: Lipiec 09, 2011, 14:22:10 pm »

Myślę, że każda mikronacja sama potrafi ocenić, który dodatek jest jej potrzebny.

Święte słowa  ;)

• Ekspert
  • Skrijat Vśehslawiji
    • ZF Mikrosławii
« Reply #17 on: Lipiec 09, 2011, 15:38:47 pm »

Biorąc pod uwagę jedynie państwa w miarę poważne i istniejące co najmniej pół roku, to chyba tylko my ją posiadamy.

A jakie państwa do tego szacownego grona zaliczamy?

Ich żywot jest szczęśliwie na tyle krótki, że nie ma sensu się tym przejmować.

Nie powiem, że nie.

Swego czasu baron Euskadi dość ciekawie opracował ciprofloksjańską broń biologiczną. Bez żadnej przesady w rodzaju wirusów, ktore zabijają po pięciu minutach, a jednocześnie na tyle profesjonalnie, że było to ciekawe. Poszukam tej pracy i ją przybliżę.

Chętnie poczytam i zapoznam się ze sprawą.

Więc czemu od razu tak wielki rozmach wszystkich inicjatyw? Bo każdy chce mieć coś międzynarodowego?

Vøtt I

• Aktywny użytkownik
  • Król Nartlandu
    • Królestwo Nartlandu
« Reply #18 on: Lipiec 09, 2011, 16:01:06 pm »

Więc czemu od razu tak wielki rozmach wszystkich inicjatyw? Bo każdy chce mieć coś międzynarodowego?

Między innymi... :) Ale czy to źle? Od razu trzeba szukać jak najwięcej problemów....
Odczuwam, jakby Pan nie wiadomo z jakiego powodu nachalnie próbował zniszczyć czyjąś troskę o wspólne dobro... nawet jeśli według Pana niekonieczne.
A poza tym, co mają wspólnego ze strefami czasowymi, bronie nuklearne...

• Ekspert
« Reply #19 on: Lipiec 09, 2011, 16:27:50 pm »

A jakie państwa do tego szacownego grona zaliczamy?

Wszystkie istniejące dłużej niż pół roku i prezentujące wyższy poziom niż Parlandia.

Chętnie poczytam i zapoznam się ze sprawą.

Jak tylko znajdę, to wrzucę link.

Jaki rozmach?
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл