Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 9

Author Topic: Klasyfikacja państw  (Read 9389 times)

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
Odp: Klasyfikacja państw
« Reply #20 on: Lipiec 09, 2011, 18:28:19 pm »

My jesteśmy mili i gościnni i każdego częstujemy tytoniem i wódką.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Juan Samirović el-Guevara de Vetonija

• Ekspert
  • Skrijat Vśehslawiji
    • ZF Mikrosławii
« Reply #21 on: Lipiec 09, 2011, 18:34:05 pm »

Mnie osobiście "ciekawią" pierwsze wpisy do klasyfikacji. Są zaiste zdumiewające.

Morfius Kringiham

• Moderator Globalny
  • Aktywny użytkownik
    • Korinat Gaudium
« Reply #23 on: Lipiec 16, 2011, 01:29:08 am »

Poziom № 2 - Obecność w OPM
A jeśli ktoś OPM uważa za zbędne i po prostu nie chce tam być?
To z jakiej paki ma na tym tracić, a inni mają na tym zyskać? ;p
I tak czytając resztę... Kilka rzeczy nie pasuje do kilku mikronacji, mają one po prostu określoną kulturę, w którą nijak da się wklepać wymienione... :P

Zenek Łod Benka

• Zaawansowany użytkownik
    • Piąta Rzeczpospolita Polska
« Reply #24 on: Lipiec 16, 2011, 10:02:47 am »

"A jeśli ktoś OPM uważa za zbędne i po prostu nie chce tam być?"
Jaki to ma cel? Mianowicie uważam, że jeśli kraj nie jest w stanie ułożyć sobie poprawnych stosunków z OPM to raczej ciężko nazwać go mistrzem dyplomacji. Niestety są też przypadki gdy kraje normalne mają problemy z dostaniem do OPM (polityka), lecz postanowiłem te przypadki zaniedbać.
"Kilka rzeczy nie pasuje do kilku mikronacji, mają one po prostu określoną kulturę, w którą nijak da się wklepać wymienione..."
Chodzi o stabilność?

Czy jak rozumiem wpis z "2011-07-16 02:38:17" należy do Gaudium? Jest niepodpisany.
« Last Edit: Lipiec 16, 2011, 10:04:18 am by Zenek Łod Benka »

Cysosz Zenek

Morfius Kringiham

• Moderator Globalny
  • Aktywny użytkownik
    • Korinat Gaudium
« Reply #25 on: Lipiec 16, 2011, 14:35:56 pm »

Ja uważam OPM za zero, więc dlaczego ten kto nie chce z nimi czegokolwiek nawiązywać nie może być mistrzem dyplomacji?

Nie o stabilność, a o nieodzowną część kultury... Weźmy Indian... Jak ich gospodarka ma wyglądać? Trzeba zrobić system z krowami, koniami, skórami i rybami? Bo nie znają wartości pieniądza? :P

Gdybym coś takiego robił to bym podpisał, ale nie robiłem bo nie podobają mi się niektóre punkty, które krzywdzą niektóre z mikronacji :P

Markus Vilander

« Reply #26 on: Lipiec 16, 2011, 17:31:02 pm »

"A jeśli ktoś OPM uważa za zbędne i po prostu nie chce tam być?"
Jaki to ma cel? Mianowicie uważam, że jeśli kraj nie jest w stanie ułożyć sobie poprawnych stosunków z OPM to raczej ciężko nazwać go mistrzem dyplomacji. Niestety są też przypadki gdy kraje normalne mają problemy z dostaniem do OPM (polityka), lecz postanowiłem te przypadki zaniedbać.
"Kilka rzeczy nie pasuje do kilku mikronacji, mają one po prostu określoną kulturę, w którą nijak da się wklepać wymienione..."
Chodzi o stabilność?

Czy jak rozumiem wpis z "2011-07-16 02:38:17" należy do Gaudium? Jest niepodpisany.

Śmieszne są Pana tłumaczenia odnośnie OPM. Proszę mi pokazać te mistrzostwo dyplomacji krajów, które należą do OPM...

Zenek Łod Benka

• Piąta Rzeczpospolita Polska
« Reply #27 on: Lipiec 16, 2011, 18:50:42 pm »

Proszę mi pokazać te mistrzostwo dyplomacji krajów, które należą do OPM..."
Mam kontrprzykład. Wurstlandia. Szybko i sprawnie przestała być uznawana przez Sclavinie i Trizondal.
Ma Pan jednak rację - mistrzostwo to było słowo zbyt mocne. Niemniej rzetelna praca dyplomatów doprowadza do celu.
Weźmy Indian... Jak ich gospodarka ma wyglądać? Trzeba zrobić system z krowami, koniami, skórami i rybami?
Można. Byłby to bardzo oryginalny i sympatyczny system - raz.
Dwa - w mojej klasyfikacji szacowany jest poziom hmm rozwoju (w założeniu miał być to taki odpowiednik PKB). Bardzo klimatyczna mikronacja, ale bez informatyka nie będzie rozwinięta w sensie PKB.
To jakby wysnuwać wniosek, że najbardziej klimatyczne państwo świata - Polska jest potężniejsza niż USA.
Trzeba pamiętać, że nie oceniam "fajności" mikronacji.
ale nie robiłem bo nie podobają mi się niektóre punkty, które krzywdzą niektóre z mikronacji.
W porządku :)
Ja uważam OPM za zero,
Nikomu nie każę do skostniałej OPM wstępować, ale niewątpliwie dzięki temu mikronacja nie znana w całym mikroświecie.
Bez urazy, ale sporo mikronacji jest nieznanych dla ludzi, którzy nie odwiedzają tego forum. Jedyna moja styczność z Gaudium była podczas Our Sound. Nie różnicuje tu, że nieznane mikronacje są gorsze. Ale mam wrażenie, że pół mikroświata obejmuje "mgła wojny".
Pozdrawiam!

Cysosz Zenek

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #28 on: Lipiec 16, 2011, 19:04:23 pm »

Proszę mi pokazać te mistrzostwo dyplomacji krajów, które należą do OPM..."
Mam kontrprzykład. Wurstlandia. Szybko i sprawnie przestała być uznawana przez Sclavinie i Trizondal.
Ma Pan jednak rację - mistrzostwo to było słowo zbyt mocne. Niemniej rzetelna praca dyplomatów doprowadza do celu.
My już chyba bardziej rozpaczamy że nas wywalono z OPM-u niż to że nas nie uznaje Trizondal i Sclavinia. :D
« Last Edit: Lipiec 16, 2011, 19:11:16 pm by Ludwik Bourbon »

Markus Vilander

« Reply #29 on: Lipiec 16, 2011, 19:10:20 pm »

Panie Zenku,

A jakby się Pan sklasyfikował wobec wszystkich mieszkańców mikroświata?

Edit:

Ludwiku, kto rozpacza to rozpacza  ;D
« Last Edit: Lipiec 16, 2011, 19:15:29 pm by Markus Vilander »
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 9