Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Dodane zostały reklamy Adkontekst, z których utrzymywać będzie się serwis.

Author Topic: Wojna!  (Read 12474 times)

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
Odp: Wojna!
« Reply #30 on: Maj 21, 2011, 01:46:51 am »

Towarzysze,

Jednak tyran, który za nic ma wolność słowa kasował wszystkie moje wypowiedzi krytykujące jego osobę i wizję sprawowania włądzy.

Nie jestem fanem cenzury czy usuwania postów, ale jeżeli prawo KW taką formę aktywności przewiduje dla organów państwowych, to abstrahując od moralnej oceny tego czynu, nie ma w tym nic z punktu widzenia prawa złego.

Poza obraźliwymi słowami Vilander począł także grozić mi toporem, mimo że uprzedzałem, iże jestem dyplomatą zagranicznym. Po jakimś czasie zostałem wydalony z KW.

Conditio sine qua non bycia dyplomatą, jest wyrażenie agreement i jego akredytacja. Jeżeli do tego nie doszło, a Królestwo Wurstlandii nie utrzymuje stosunków z państwem tow. Weerlanda, to przebywając tam, przebywasz jako osoba prywatna.

W tej sytuacji ZSKHiW i WDRR podjęły decyzję o ataku na KW.

Genialne! Uprawiając prywatę i wykorzystując swoją pozycję i funkcję publiczną dla zabezpieczenia prywatnych interesów jesteś niewiele lepszy od Markusa. Nawet gorzej, bo Markus, pomimo całego swojego chamstwa, bezczelności i niewyparzonego języka potrafi machnąć ręką i odpuścić. A ty wziąłeś do siebie bzdurny na gruncie normy prawnej nietakt wirtualnego państwa klasy B jako zamach na całe jestestwo swojego państwa, tym razem w klasie D.

Komandosi na jakiś czas zajęli bunkry, gdzie Markus ukrywa się przed swym głodnym ludem i porwały jego i jego rodzinę.

Jeżeli lud jest głodny, to z punktu widzenia interesu prawnopolitycznego Biednej Republiki Ciprofloksji jest to słuszne i jeżeli istnieje jakikolwiek konflikt, Głodująca Armia Ludowa będzie działała na rzecz prezerwacji statusu quo, a zatem przeciwko Zjednoczonemu Państwu Tego i Owego.

Jakiś czas później dokonano ataku spamu na forum ZSKHiW.
Wszyscy mieszkańcy domyślają się, że to sprawka Vilandera.

A u nas we wsi bauer zaorał miedzę. Wszyscy mieszkańcy wsi domyślają się, że to sprawka Cygana.

Na koniec chcę zaprezentować fragment mojej rozmowy z dyktatorem KW, który obecnie przebywa w lochach pałacu w Hirshbeg-Arkopolis.

Vilander
18:07:10
wypierdalaj !!

Arkadiusz II Filiip
18:07:20
cóż za królewskie słowa

Vilander
18:07:38
będę mówił, co mi się podoba:)

Pierwsza sprawa, to że nie należy publikować prywatnych rozmów z drugą osobą, bez ich zgody. To wysoce nieetyczne i moralnie naganne. Druga, to i tak cię grzecznie potraktował.

To wszystko wyżej pisał Aleksander baron Euskadi. Jak Elena się dowie, to będzie chciała wywrzeć nieodwracalny skutek materialny na mojej twarzy, ale myślę, że jakoś się od tego uchylę ;-)
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Arkadiusz von Wettyn

• Zaawansowany użytkownik
  • Król Hirshbergii i Weerlandu
    • ZSKHiW
« Reply #31 on: Maj 21, 2011, 07:56:21 am »

Moja propozycja jest prosta.
Należy przeprowadzić wspólne dochodzenie.
Podstawą niech będzie współpraca.
Chciałbym z góry przeprosić wszystkich, na których padły oskarżenia, jeżeli okaże się, że to nie ich wina.
Jestem gotów w takiej sytuacji (jeśli nastąpi) wypłacić zadośćuczynienie.

Co do Pana Harolda to mam 2 uwagi.
Obecnie zamieszkanie w ZSKHiW deklaruje 6 osób (ile naprawdę- okaże się podczas przeprowadzki na nowe forum).
I ,,puki" nie pisze się przez ,,u".
« Last Edit: Maj 21, 2011, 08:01:28 am by Arkadiusz von Weerland »
(-) Arkadiusz II Filip (von Wettin)
Król Hirshbergii i Weerlandu, Prezes ZJAREX.Korporejszyn

Meisande V Gvandoya

• Królowa Samundy
    • Zjednoczone Królestwo Samundy
« Reply #32 on: Maj 21, 2011, 08:46:01 am »

Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirshbergii i Weerlandu oraz Wiejska Demokratyczna Republika Rowów wypowiedziały wczoraj wojnę Wurstlandii. Celem działań KSZ ZSKHIW jest oddanie władzy w ręce ludu Wurstlandii.

http://youtu.be/3VpzaU3j0Vg
Królowa Samundy
Meisande V Gvandoya
Okotukwano (MSZ)
Osen (Minister Sprawiedliwości)
Mlikesh
Szamanka Plemienia Katabongo
"Gorące Słońce Pustyni"

Arkadiusz von Wettyn

• Król Hirshbergii i Weerlandu
    • ZSKHiW
« Reply #33 on: Maj 21, 2011, 08:48:46 am »

W mojej okolicy deszczu- ni widu, ni słychu.
(-) Arkadiusz II Filip (von Wettin)
Król Hirshbergii i Weerlandu, Prezes ZJAREX.Korporejszyn

Einar

• Królestwo Nordii
« Reply #34 on: Maj 21, 2011, 09:15:46 am »

Quote from: Imelda d'Arc
Bądźmy dorosłymi ludźmi i nie oszukujmy się. Nie da się wirtualnie wojen prowadzić...
Pani Imeldo nie ma pani racji :) Polecam wybrać się na Okoczię, tam jeszcze powinni pamiętać, jak prowadzi się prawdziwe wirtualne wojny. Podobnie w Morvanie, jednak o ile dobrze widziałem, tam wiele się o tym pani nie dowie, bo działalność państwa niestety zawieszono.

Po prostu mechanizm jest inny i wymaga dojrzałego podejścia do kwestii konfliktu.

Quote from: Meisande V Gvandoya
Quote from: Arkadiusz von Weerland
Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirshbergii i Weerlandu oraz Wiejska Demokratyczna Republika Rowów wypowiedziały wczoraj wojnę Wurstlandii. Celem działań KSZ ZSKHIW jest oddanie władzy w ręce ludu Wurstlandii.
http://youtu.be/3VpzaU3j0Vg

Einar Bjørn Olavsen
Król Nordii

Morfius Kringiham

• Moderator Globalny
  • Aktywny użytkownik
    • Korinat Gaudium
« Reply #35 on: Maj 21, 2011, 10:11:30 am »

Do całej sytuacji - zieew...

Dodatkowo - Ta, mieszkańcy Okoczii często wspominają wojnę, a jeśli ktoś uważa, że takiej w mikronacjach (czyli wirtualnym świecie) nie da się przeprowadzić, to jest po prostu dzieciakiem sprzed ekranu, który nie do końca wie gdzie się wypowiada... ;p

Markus Vilander

« Reply #36 on: Maj 21, 2011, 11:30:41 am »

2. Markus Vilander, dalej zachowuje się, że tak się trywialnie wypowiem, jak nadąsany, i niewychowany dzieciak, który wyzywa, przeklina, i niestety brakuje mu kultury osobistej... oczywiście nieumiejętnie próbuje to zatuszować, negacją, oraz wywyższaniem się nad innymi. Do tego wszystkiego Pan Markus, głęboko gdzieś ma zdanie innych, i robi swoje usuwając z kraju, banując, zabijając mieszkańców v-świata, którzy mają inne zdanie niż owy król Wurstlandii...

Według mnie Pan Markus w ogóle nie powinien się wypowiadać na arenie międzynarodowej, puki nie wydorośleje, i nie nauczy się żyć w zgodzie z innymi, bo po prostu, niszczy wizerunek państwa które reprezentuję, przez co większość ludzi uważa Wurstlandię za kraj nie do zamieszkania.

Mógłbym robić większe wywody, ale wiem że Pan Markus jest na tyle, zadufany, i zakochany w swojej osobie, i rzecz jasna uparty, że będzie oczywiście wszystko negował, lub po prostu walnie jakiś tekst "a ty jesteś głupi" lub coś z cyklu "nie będę z tobą pisał bo to nie ma sensu" lub znowu będzie się przekomarzał, i wypisywał argumenty, zamiast od razu zejść ze sceny jeszcze z honorem, jeśli jeszcze mu owy pozostał...

Pierwsza część Pana wypowiedzi jest dość interesująca, bo muszę się przyznać, że zdarza mi się przekląć czy wyzwać kogoś od "głupców" czy "idiotów", to fakt. Zgadzam się również, że to nie uchodzi za dyplomatyczne zachowanie, a kultura osobista jest różnie interpretowana. Zdanie wytłuszczone jest tylko i wyłącznie Pańskim wymysłem niemającym w ogóle podstaw bycia w moim kraju. Zna Pan procedury wszelakich prac/dyskusji prowadzonych w KW?

Według mnie Pan Markus w ogóle nie powinien się wypowiadać na arenie międzynarodowej, puki nie wydorośleje, i nie nauczy się żyć w zgodzie z innymi, bo po prostu, niszczy wizerunek państwa które reprezentuję, przez co większość ludzi uważa Wurstlandię za kraj nie do zamieszkania.

Przyjmuję do wiadomości Pańską opinię i sądzę, że może mieć Pan rację, ale jedno musi mi Pan wytłumaczyć, dlaczego tyle ludzi w nim mieszka pomimo takiej opinii w mikroświecie, jaką Państwo kreujecie?

Mógłbym robić większe wywody, ale wiem że Pan Markus jest na tyle, zadufany, i zakochany w swojej osobie, i rzecz jasna uparty, że będzie oczywiście wszystko negował, lub po prostu walnie jakiś tekst "a ty jesteś głupi" lub coś z cyklu "nie będę z tobą pisał bo to nie ma sensu" lub znowu będzie się przekomarzał, i wypisywał argumenty, zamiast od razu zejść ze sceny jeszcze z honorem, jeśli jeszcze mu owy pozostał...

Mogę Panu nawet obiecać, że kiedyś ze sceny zejdę, tak samo jak Pan...Ale jedno Panu powiem, nie toleruję zakłamania i przekręcania faktów tylko dlatego, aby to lepiej brzmiało, a to jest przecież bardzo popularne zjawisko wśród dyplomatów, więc niech Pan nie wymaga ode mnie tolerowania tego zjawiska i przechodzenia obok tego bez żadnej odezwy.   

Martin Dorian Vilander

• Nowy użytkownik
  • *
    • Królestwo Wurstlandii
« Reply #37 on: Maj 21, 2011, 11:40:53 am »

jeśli ktoś uważa, że takiej w mikronacjach (czyli wirtualnym świecie) nie da się przeprowadzić, to jest po prostu dzieciakiem sprzed ekranu, który nie do końca wie gdzie się wypowiada... ;p
Taki sposób prowadzenia wojen jaki zaprezentował Arkadiusz Weerland na pewno nie należy do racjonalnych i to na tym opierała swoją tezę Imelda. Jeżeli mianem "dziecka" określa pan osoby które nie doświadczyły danego zjawiska to 99,(9)% populacji światowej jest 'dzieckiem' w jakimś aspekcie.

Ostatnio wielu psychologów-psychiatrów pojawia się w mikronacjach. Na podstawie kilku postów, ba nawet jednego, potrafią określić  stan emocjonalny danego człowieka i/lub jego wiek.  :)
(~)Martin Dorian Vilander

Vøtt I

• Aktywny użytkownik
  • Król Nartlandu
    • Królestwo Nartlandu
« Reply #38 on: Maj 21, 2011, 15:29:15 pm »

Witam, Ja osobiście uważam, iż v-wojny są niemożliwe do wykonania... A jeżeli tak, to każdy będzie miał inne zdanie. Wróg mówi, że wygrał, a jego rywal, że to nieprawda... Moim zdaniem dwóch reprezentantów krajów rzekomo przeprowadzających wojnę, mogą zagrać w worms-y na multiplayerze, ale i to może nie wyjść, jeżeli Wurstlandia nie uznaje wojny... Z drugiej strony nie fair jest usuwanie zawartości forum, kultury, historii państwa, to coś w rodzaju v-okupacji. Niewiem kto to zrobił, może ktoś z Wurstlandii, może to tylko przypadek że akurat w tym czasie ktoś inny to usunął, może jakiś fanatyk Wurstlandii z obywatelstwem ZSKHiW, lub Wurstlandzkim... Tutaj postawię znak zapytania "?"... 
Heer Kuninger Nærteskländø - Vøtt I (Vøtt Æstån Svartsonburg av Viikineskmånn).

Tocza

• Aktywny użytkownik
    • Wolna Republika Winktown
« Reply #39 on: Maj 21, 2011, 16:03:57 pm »

Cechujesz się wyjątkową ignorancją.

(…)

Dziwne że Wurstlandia cechuje się aktywnością nieraz większą od Twojego "do zamieszkania" WinkTown.

Ty na pewno jesteś ignorantem, skoro nie potrafisz poprawnie napisać nazwy naszego państwa. ;-)

I ,,puki" nie pisze się przez ,,u".

Przyganiał kocioł garnkowi. Nie umiesz nawet poprawnie „wystukać” cudzysłowu.