Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: SHOW YOU KNOW - konkurs muzyczny  (Read 881 times)

Markus Vilander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Posts: 428
SHOW YOU KNOW - konkurs muzyczny
« on: Maj 17, 2011, 13:47:47 pm »

Szanowni Mieszkańcy Królestwa Wurstlandii oraz Szanowni Goście Zagraniczni !


Pragnę Państwu ogłosić, że konkurs muzyczny „SHOW YOU KNOW” z okazji I rocznicy Królestwa Wurstlandii czas zacząć i jednocześnie życzyć Wam wspaniałych wrażeń, godnych rywalizacji na szczeblu muzycznym oraz niezapomnianej zabawy w odgadywaniu znanych przebojów muzycznych, które zagościły na realnej scenie muzycznej. Konkurs muzyczny jest organizowany nie tylko dla mieszkańców Królestwa Wurstlandii, ale także dla zagranicznych gości, którzy się zjawią na tegorocznych obchodach z okazji rocznego istnienia Królestwa Wurstlandii na arenie mikronacyjnej.
Konkurs jest wzorowany na programie „Jaka to melodia”, który jest emitowany w Telewizji Polskiej programu pierwszego, ale na potrzeby świata wirtualnego zmienimy trochę jego zasady. Piosenki będą polskie oraz zagraniczne, które będą podzielone na równą ilość z każdej grupy tj. 25 piosenek polskich oraz 25 piosenek zagranicznych. Piosenki posiadają tylko i wyłącznie linie melodyczną bez żadnych słów, co pozwoli Państwu sprawdzić swoją pamięć danej piosenki tylko na podstawie linii melodyjnej bez żadnego wokalu oraz słów piosenki.


Quote
Zasady Konkursu

1. Miejsce odbywania się konkursu: forum Królestwa Wurstlandii - Teatr Grillgeradzki.
2. Zgłoszenia do konkursu wszystkich osób zainteresowanych będą zbierane w tym temacie 7 dni przed rozpoczęciem właściwego konkursu. -> w tym wątku są zbierane zgłoszenia: http://www.forum.wurstlandia.boo.pl/viewtopic.php?t=2340
3. Każdy zgłoszony uczestnik bierze udział w konkursie indywidualnie i zbiera punkty na własne konto. Zobowiązuje się każdego uczestnika do pilnowania swoich własnych zarobionych punktów za poprawną ilość odgadniętych piosenek, aby sprawdzić ewentualne pomyłki organizatorów przy podliczaniu końcowych punktów.
4. Pytania dotyczące utworu będą dotyczyć:
a) samego wykonawcy danego utworu muzycznego lub; (150 pkt)
b) samego tytułu piosenki lub; (150 pkt)
c) wykonawcy utworu oraz tytułu piosenki (300 pkt)

Wybór piosenek


5. Każdy uczestnik konkursu wybiera obowiązkowo maksymalnie 5 piosenek polskich oraz maksymalnie 5 piosenek zagranicznych z 50 piosenek podzielonych na polskie i zagraniczne w równej liczbie po 25 podając przypisane im numery. Wybrane numery podaje pod głównym postem, gdzie są wypisane numerycznie wszystkie piosenki w konkursie. Wybór liczb może się powtarzać z innymi uczestnikami konkursu.
6. Pod konkretnymi liczbami kryje się konkretna piosenka z samą linią melodyjną, którą należy ściągnąć z Internetu, aby ją odsłuchać.
7. Organizatorzy konkursu zobowiązują się wysłać każdemu uczestnikowi wybrane przez niego piosenki w postaci linków do ściągnięcia z Internetu drogą prywatnej wiadomości.
8. Każdy uczestnik konkursu ma za zadanie podać oryginalny tytuł piosenki oraz oryginalnego wykonawcę danego utworu. Jeżeli uczestnik/uczestniczka konkursu nie zna tytułu piosenki lub wykonawcy, to podaje to, co wie.
9. Każdy uczestnik w przeciągu 24h od otrzymania piosenki wysyła odpowiedzi organizatorom drogą prywatnej wiadomości na forum Królestwa Wurstlandii i oczekuje na wiadomość zwrotną z potwierdzeniem poprawności odpowiedzi oraz punktami zdobytymi za każdą udzieloną odpowiedź.

Punktacja

10. Punktowanie piosenek odbywać będzie się w sposób następujący:
a) Uczestnik/Uczestniczka konkursu, który/-a poda oryginalny tytuł utworu oraz oryginalnego wykonawcę danego utworu otrzymuje 300pkt.
b) Uczestnicy/Uczestniczki konkursu, którzy podadzą oryginalny tytuł utworu lub oryginalnego wykonawcę danego utworu otrzymuje 150pkt.
c) Uczestnicy/Uczestniczki, którzy podadzą błędny tytuł lub błędnego wykonawcę danego utworu, to nie zostaną nagrodzeni żadnymi punktami, chyba, że przy podaniu tytułu i wykonawcy, jedno z nich będzie poprawne, to wówczas przysługują punkty zgodnie z pkt. 10b.
11. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, która będzie miała najwięcej zebranych punktów z odgadniętych przez siebie wybranych piosenek.
12. W przypadku remisu punktowego na którymś z miejsc na podium, to przygotowana jest runda dogrywkowa, która polega na tym, że:
a) uczestnicy/uczestniczki, którzy osiągnęli równą liczbę punktów zostają poproszeni o wybór dwóch piosenek z listy, które nie były ich pierwszym wyborem
b) następnie podają informacje zawarte w pkt. 4 drogą prywatnej wiadomości.
c) organizatorzy informują, czy remis punktowy został rozstrzygnięty i ogłaszają ostateczną listę zwycięzców. W przypadku nierozwiązania remisu punktowego, procedurę zawartą w pkt. 12 powtarza się do skutku.

Nagrody

13. Nagradzane są tylko trzy pierwsze miejsca. Za poszczególne zdobyte miejsca przysługują odpowiednie nagrody:

I miejsce: Statuetka „Złotej Panienki”, tytuł barona/baronessy na ziemiach Królestwa Wurstlandii oraz prywatny dwór miejski w jednym z miast.

II miejsce: Statuetka „Istoty na kamieniu”, tytuł szlachcica/szlachcianki na ziemiach Królestwa Wurstlandii oraz prywatny dworek szlachecki w jednym z miast.

III miejsce: Statuetka „Pradawnego pióra”, prywatny dom wiejski we wsi Barwald oraz dwie wizawy wraz z dwoma arabskimi końmi.
Logged