Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Dodane zostały reklamy Adkontekst, z których utrzymywać będzie się serwis.

Author Topic: Królestwo zakłamanej wiedzy  (Read 2241 times)

Guedes de Lima

• Aktywny użytkownik
    • Przegląd Polityczny
Królestwo zakłamanej wiedzy
« on: Kwiecień 20, 2011, 20:23:28 pm »

http://przegladpolityczny.blox.pl/2011/04/Krolestwo-zaklamanej-wiedzy.html

Królestwo zakłamanej wiedzy

Współzałożyciel Rzeczpospolitej Sclavińskiej, członek sclavińskiej Alei Zasłużonych, Marszałek II kadencji Sejmu Sclavińskiego z 2007 roku, Minister Spraw Zagranicznych, Prezydent dwóch kadencji. Zagorzały sclaviński patriota oraz człowiek, który ze Sclavinią trwał w najlepsze dziś uznawany za zdrajcę oraz obcokrajowca nie mającego nic wspólnego z Królestwem Sclavinii, fałszywą i ciemną kartą w historii państwowości sclavińskiej.

"Guedesie, dziś sclavińczycy chcą Ci powiedzieć, iż mimo konfliktów i kontrowersji NIGDY nie zapomną o Twoich zasługach." - kiedy niegdyś, najsłynniejszy redaktor Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Stanisław Gertald pisał te słowa na myśl mu nie przeszło, że przyszłe pokolenia zapomną o zasługach współtwórcy i jednej z najbardziej kluczowych postaci w historii Sclavinii, Guedesa de Limy. "Mimo wszystko komentowanie naszych wewnętrznych spraw przez obcokrajowców jest co najmniej niegrzeczne." - właśnie w tak amatorski, absurdalny i pozbawiony elementarnej wiedzy sposób wypowiada się czołowa postać dzisiejszego Królestwa Sclavinii, Xawery Branicki. Stawiając w jednym rzędzie obcokrajowców z innych mikronacji oraz Sclavińczyka z krwi i kości, który dobru Sclavinii poświęcił wiele lat. "...jeżeli jakiś gość zagraniczny (bo tak można powiedzieć do pana de Limy) się wypowiada..", kolejna postać to Robert Dąbski, któremu tylko wydaje się, że jest Sclavińczykiem, pokazuje swoje nieuctwo i zakłamanie Królestwa Sclavinii, które może dzisiaj istnieć dzięki ambicji i aktywności Guedesa de Limy, który najpierw doprowadził do wejścia Rzeczpospolitej w skład Korony Księstwa Sarmacji, a później kierował młodą mikronacją jako Jej prezydent. Panom Branickiemu i Dąbskiemu, przydałaby się lektura historii Stanisława Gertalda opisująca pierwsze miesiące istnienia Sclavinii. Skandaliczna nieznajomość historii oraz powszechne zakłamanie jest zasługą Emila Potockiego, który wśród niedouczonego społeczeństwa dzisiejszego "królestwa" jest wyidalizowanym zbawicielem Sclavinii, a tak na prawdę jest buntownikiem, który wykorzystał Sclavinię do zaspokojenia swoich chorych ambicji bycia Królem, rozbijając Rzeczpospolitą Sclavinii i Trizondalu. Fakt, rozwód poparłem, bo chciałem samodzielnie funkcjonującej Sclavinii ale tworzonej w szacunku do historii, tradycji oraz dawnych obywateli, nawet tych, którzy obrali inną drogę.

Nie można mieć pretensji do społeczeństwa, które rzuca oszczerstwami i błędnymi informacjami, chociażby o tym, iż jestem obcokrajowcem, a Mustafa Owski zdrajcą. Naród jest zaślepiony, niewykształcony i niedoinformowany w kwestii przeszłości, bo zapewne są mu obce kwestie chociażby Alei Zasłużonych czy ludzi pokroju Marka Janiszewskiego, Aarona Rozmana czy Stanisława Gertalda, a o Piotrze Cetnarowiczu nawet nie wspominając. Emil Potocki jest głównym winowajcą i zdrajcą ideałów sclavińskich, gdyż zakpił z historii i historia mu tego nie zapomni. Sclavinia i Jej tradycja nie była, nie jest i nigdy nie będzie prywatnym dobrem Emila, który celowo zataił wiele historii i nawet nie zaprotestował, kiedy niedouczony i niedoinformowany naród bluzgał na wieloletniego współpracownika i byłego dobrego znajomego, Guedesa de Limę. Hańbiąco poparł swoje ślepe owieczki, które zaspokoiły jego pęd do władzy absolutnej i wirtualne epitety ubóstwiania władcy.

Strasznie nieświadoma jest dzisiejsze Królestwo Sclavinii, które nie zna swojej historii, nie zna członków Alei Zasłużonych, obywateli Rzeczpospolitej Sclavińskiej uhonorowanych wieloma medalami okolicznościowy, jak np. orderem jednorożca. Jako osoba trwająca nierozerwalnie ze Sclavinią, a licząc I i II Rzeczpospolitą Narodów od końca 2006 roku jestem niezwykle zasmucony, że muszę patrzeć na tak niewykształcone, niedouczone i płytkie społeczeństwo dzisiejszej Sclavinii. Parafrazując słowa bohatera, "Królestwo Sclavinii to nie jest prawda, Królestwo Sclavinii to nie jest honor", póki tchu mego w piersiach, będę o tym mówił.

Gdyby postaciom pokroju Branickiego czy Dąbskiego zależało na byciu Sclavińczykami, sami sięgneliby po źródła historyczne, poczytaliby artykuły na wikipedii sclavińskiej tej jedynej i prawdziwej znajdującej się na serwerach sarmacja.org, wgłębiliby się w archiwalne numery Naszej Rzeczpospolitej, Przeglądu Politycznego czy Gońca Sclavińskiego. "Panie de Lima, pańskie stwierdzenie że jestem pseudosclavińczykiem są śmieszne i dziwne." - Na bycie Sclavińczykiem trzeba się zasłużyć, bo ta nomenklatura zobowiązuje do szacunku i wiedzy, dlatego dzisiejsze masy, ślepo wpatrzone w kult wirtualnego władcy nie zasługują i jedynie hańbią to co przez lata wypracowali ludzie, którzy gdyby wiedzieli co dzieje się w dzisiejszej Sclavinii, zapewne poparliby moje apele i staneliby po stronie prawdy historycznej.

Guedes de Lima
(-)GUEDES bnt DE LIMA h. SZACHOWNICA

- Poseł Konstytuanty Królestwa Sclavinii
- Redaktor Naczelny Przeglądu Politycznego
- Redaktor Naczelny Sclavińskiej Agencji Informacyjnej
- Dyrektor Sclavińskiego Instytutu Historycznego
- Dyrektor Alei Zasłużonych Królestwa Sclavinii

Markus Vilander

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Królestwo zakłamanej wiedzy
« Reply #1 on: Kwiecień 20, 2011, 21:22:55 pm »

Cóż za narcystyczny artykuł :P Niech mi Pan powie gdzie są Ci ludzie, którzy należeli do tej "Alei Zasłużonych"? ;) Przeszli za Panem do Sarmacji? :P

Guedes de Lima

• Aktywny użytkownik
    • Przegląd Polityczny
« Reply #2 on: Kwiecień 20, 2011, 21:35:34 pm »

Cóż za narcystyczny artykuł :P Niech mi Pan powie gdzie są Ci ludzie, którzy należeli do tej "Alei Zasłużonych"? ;) Przeszli za Panem do Sarmacji? :P

Głęboko szukają informacji co to ta kraina kiełbasy i ten "słynny" Vilander.  ;D

Markus Vilander

« Reply #3 on: Kwiecień 20, 2011, 21:38:16 pm »

Jak Pan dostaje kiełbasę na talerzu, to też Pan popada w taki rechot? ;D Proszę mi wybaczyć, jeżeli jest Pan wegetarianinem. :P

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
« Reply #4 on: Kwiecień 20, 2011, 22:04:06 pm »

Wegetarianizm jest dobry pod warunkiem, że prowadzi do rzucenia jedzenia.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Guedes de Lima

• Aktywny użytkownik
    • Przegląd Polityczny
« Reply #5 on: Kwiecień 21, 2011, 11:59:01 am »

Jak Pan dostaje kiełbasę na talerzu, to też Pan popada w taki rechot? ;D Proszę mi wybaczyć, jeżeli jest Pan wegetarianinem. :P

Zjadam ze smakiem, choć zdaje sobie z czego tak na prawdę jest robiona i ile "syfu" ma w sobie. Raz się żyje.

Martin Dorian Vilander

• Nowy użytkownik
  • *
    • Królestwo Wurstlandii
« Reply #6 on: Kwiecień 25, 2011, 20:05:54 pm »

Najlepiej jest się z nim (jedzeniem) w ogóle nie wiązać. :P

Zjadam ze smakiem, choć zdaje sobie z czego tak na prawdę jest robiona i ile "syfu" ma w sobie. Raz się żyje.
Proponuję korzystać z zaufanych, wiejskich wyrobów kiełbasianych. :) Niemalże 0 syfu. :)
(~)Martin Dorian Vilander

• Ekspert
« Reply #7 on: Kwiecień 25, 2011, 23:33:59 pm »

Najlepiej jest się z nim (jedzeniem) w ogóle nie wiązać. :P

Jedzenie silnie uzależnia. Nie zaczynaj jeść.

Proponuję korzystać z zaufanych, wiejskich wyrobów kiełbasianych. :) Niemalże 0 syfu. :)

Dobrze między uda wchodzi, jak mężczyźni pójdą na wojnę.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Markus Vilander

« Reply #8 on: Kwiecień 26, 2011, 09:06:09 am »

Towarzyszka od tego niejedzenia kompletnie straciła poczucie dobrego smaku w wypowiedzi... :P
« Last Edit: Kwiecień 26, 2011, 10:38:10 am by Markus Vilander »

• Ekspert
« Reply #9 on: Kwiecień 26, 2011, 16:57:00 pm »

Przyznam, że nie spodziewałam się po was tak inteligentnej gry słownej. Jestem pod wrażeniem!
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл