Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 12

Author Topic: Pytanie co do ziem niczyich  (Read 12037 times)

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
Odp: Pytanie co do ziem niczyich
« Reply #20 on: Luty 14, 2011, 16:01:35 pm »

"Polecam, Mandragor Pupka" ;P

Jestem pod wrażeniem tego nowego programu. Dzięki Domowemu Systemowi Chlania odkryłam świat dźwięków. Urodziłam się w bogatej rodzinie. Od zawsze brakowało nam wódki. Chociaż początkowo byłam sceptycznie nastawiona, stwierdziłam, że wydanie 90 Putra to nie taki wydatek, skoro mogę mieć wódki pod dostatkiem. Zaczęłam używać Domowego Systemu Chlania i zamurowało mnie. Już po jednym dniu byłam tak nawalona, że nie byłam w stanie dalej chlać.

Anna Kowalska, Warszawa
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Einar

• Zaawansowany użytkownik
    • Królestwo Nordii
« Reply #21 on: Luty 14, 2011, 16:13:18 pm »

Co do kwestii uznań - polecam odwiedzenie chociażby Nordii i podpatrzenie, jak oni zaczynali i jak to wszystko wygląda u nich teraz.

Jak już wpadniemy w samozachwyt to do WE będą ludzie z pretensjami przychodzić ;D
A swoją drogą chyba nie zrobiliśmy nic nadzwyczajnego - strona i forum (na fora.pl nawiasem mówiąc, za co już odpokutowaliśmy awarią 2. z kolei forum ;) ), a później sumienna praca w dyplomacji. Nic nadzwyczajnego w zasadzie, chyba każde państwo, które osiągnęło pozycję naszą lub wyższą tak zaczynało. Jedyna kwestia to taka, że bez względu na czas istnienia państwa należy obiektywnie patrzeć na sprawy międzynarodowe i podpisywać traktaty, które są warte podpisania i/lub niosą ze sobą określone korzyści dla państwa, zamiast podpisywać wszystko jak leci, bo ktoś chce mieć z nami traktat.
Einar Bjørn Olavsen
Król Nordii

Tivadar Zoltan Szücs

• Aktywny użytkownik
« Reply #22 on: Luty 14, 2011, 17:51:52 pm »

WKM, "przypadek" Królestwa Nordii jest mi w miarę dobrze znany, łącznie z nawiązywaniem traktatów uznaniowych, a zwłaszcza z Monarchią, dlatego wskazałem jako przykład :-) Też pamiętam owe kłopoty z forum i początki działalności, formowania się prawa, etc., etc. I uważam, że tacy niedoświadczeni mogą brać przykład z Królestwa :)

Einar

• Królestwo Nordii
« Reply #23 on: Luty 14, 2011, 18:15:56 pm »

Musze się zgodzić, że przez ten rok, zrobiliśmy ogromny krok naprzód (nie stoją nad przepaścią ;) ), bo biorąc pod uwagę jak Nordia wyglądała jeszcze rok temu to wzbudza czasem mój śmiech. Niby wszystko działało sprawnie, ale wbrew temu co sądziłem wtedy poziom i jakość naszej mikronacji pozostawiała wiele do życzenia. I jestem pewien, że za rok takie samo zdanie będę miał w stosunku do dzisiejszej Nordii.

Swoją drogą zdecydowanie wolałbym, by ludzie nie brali z nas przykładu a w zamian decydowali się osiedlać na terenie Nordii :D
Einar Bjørn Olavsen
Król Nordii

Tivadar Zoltan Szücs

• Aktywny użytkownik
« Reply #24 on: Luty 14, 2011, 18:22:52 pm »

Hehehe, nie znam tego problemu. Ale jeśli się pytają, to wskazuję drogę - nie chcę ich oceniać przedwcześnie jednak podejście ich pozostawia wiele do życzenia...

Einar

• Królestwo Nordii
« Reply #25 on: Luty 14, 2011, 18:42:06 pm »

Ja bym raczej powiedział, że ostatnio strasznie obniżyły się standardy powstających mikronacji. W ostatnim czasie stworzenie mikronacji coraz częściej polega na poświęceniu paru minut na utworzenie forum/ewentualnie wgranie własnoręcznie. Wydaje mi się, aczkolwiek osobiście nie sięgam swoją obecnością tych czasów, że kiedyś jednak poziom był nieco wyższy.

Poza tym nie do końca rozumiem dlaczego każdy chce zakładać własne państwo. To znaczy oczywiście - każdy by chciał rządzić, ale gdyby wszyscy tak robili to mielibyśmy same jednoosobowe państwa...
Einar Bjørn Olavsen
Król Nordii

Tivadar Zoltan Szücs

• Aktywny użytkownik
« Reply #26 on: Luty 14, 2011, 18:49:13 pm »

Ach, WKM, ryba psuje się od głowy :-)
Proszę zwrócić uwagę na już długo istniejące państwa. Ogólnie poziom spada (już nie wspomnę o dyplomacji, o której mikronacje zapomniały już, a o której ostatnio jakoś tak sobie mówię). Same odzywki przedstawicieli w OPMie są jedną wielką żenadą... Nie wspominając już o innych niuansach. Więc skąd te młode państwa mają czerpać wzorce?

Zakładanie własnego państwa - naprawdę nie wie WKM dlaczego? Chęć władzy i dominacji, poczucia się kimś ważnym :-) That is the answer.

Einar

• Królestwo Nordii
« Reply #27 on: Luty 14, 2011, 19:38:11 pm »

Nie żebym nie chciał "władzy i dominacji" dla siebie, ale mną kierowała chęć stworzenia państwo o konkretnej kulturze, której wg mnie brakowało w v-świecie. Samo państwo dla władzy prowadzi do powstawania bezpłciowych państw, często o niskim poziomie, a celem jest nadanie sobie tytułu wszechimperatora bądź innego super-ultra-ważnego-tytułu-monarchicznego oraz uzyskanie połowy mapy pod własne terytorium...

A co do dyplomacji to nie da się ukryć, że pojęcie dyplomatycznego języka wyszło z mody i powszechnego użycia. Jedyną namiastką są formalne zwroty w stylu "WE", "WKM" itd. natomiast same rozmowy są, jak WE zauważył, na coraz niższym poziomie. Dyplomata powinien umieć powiedzieć "wypierdalaj" (tutaj chyba odwołuję się do kultury ludowej Ciprofloksji, jak podejrzewam, bo w Wandystanie jest to raczej w innym kontekście rozumiane :) ) tak, żeby druga strona odeszła zadowolona z przebiegu rozmów ;)
Einar Bjørn Olavsen
Król Nordii

Tivadar Zoltan Szücs

• Aktywny użytkownik
« Reply #28 on: Luty 14, 2011, 19:56:30 pm »

Nie mam nic przeciwko tworzeniu państwa z daną kulturą, takie coś popieram. Ale jak sam WKM zobaczył [no nie, nie daje mi to spokoju - przepraszam za skróty, ale pisanie za każdym razem "Wasza Królewska Mość" zajęłoby sporo czasu, a nie jest to jakiś superoficjalne miejsce; na ogół staram się używać pełnych nazw], że takie państwa są bezpłciowe. Mało tego - dziwne są tendencje takich państw do umieszczania ich na mapie, tak na hurra. Mogę się mylić, ale... jeśli odpowiednio się pokażą, będą uznawane w mikroświecie (bądź też nie, ale za to coś będą sobą reprezentować), to nie będą musieli prosić o umieszczenie ich na mapach :-)

Zastanawiam się, co się ma z takiego tytułu, skoro on nic ze sobą nie niesie. Według mnie na szacunek i tytuł trzeba sobie zapracować. Można być super władcą bez znaczącego tytułu; można też mieć tytuł, który będzie tylko i wyłącznie tytułem, bez odzwierciedlenia w działaniach i postawie.

(zaczynam się rozpisywać xD) Nie wyobrażam sobie, a doświadczam tego ciągle i ciągle to obserwuję, żeby jakiś władca odnosił się mało dyplomatycznie do obcokrajowca, a już tym bardziej władz innego kraju. Tutaj wypada okazywać szacunek takim osobom, nawet jeśli ich szacunkiem nie darzymy. Są przecież inne drogi niż posługiwanie się łaciną podwórkową, czy stosowanie wytyków (jakież to dziecinne i wskazujące na brak argumentów), co chwilę ironii, etc. I tutaj właśnie nawiązuje do wspomnianego przez WKM "wypierdalaj" [tak, bardziej chodzi o BRC]. Przecież takie coś można ubrać w inne słowa w taki sposób, że jednak [przepraszam za wyrażenie] można by gówno nazwać perfumerią [to tak żeby zobrazować] :-)

Einar

• Królestwo Nordii
« Reply #29 on: Luty 14, 2011, 20:05:29 pm »

Moim zdaniem ciekawa jest ta niepisana tradycja, że do władców nowych mikronacji zwykło się na tym forum zwracam per "pan" (a przynajmniej często to się zdarza) bez względu na używaną tytulaturę, odpowiednie tytułowanie przychodzi z czasem, kiedy faktycznie, jak WE (też nie sądzę, by używanie za każdym razem rozwinięcia skrótu na tak nieoficjalnym forum miało większy sens :) )zauważył, dana osoba sobie na niego swoją postawą zasłuży.

Ja osobiście w swojej rocznej karierze dyplomatycznej nie przypominam sobie, bym używał tej, pozwolę sobie określić, "nowomowy dyplomatycznej". Choćby najbardziej beznadziejna (a są takie, bo zwyczajnie nie da się ich nazwać inaczej) yoyonacja ubiegała się o traktat to zawsze szukałem jakiegoś dyplomatycznego pretekstu :D Przynajmniej w oficjalnych kontaktach dyplomatycznych. W innych wypadkach staram się dostosowywać do poziomu rozmówcy ;)
Einar Bjørn Olavsen
Król Nordii
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 12