Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2] 3 4 ... 28

Author Topic: II Our Sound - Micronation Song Contest ... (Austro-Węgry) 2011  (Read 34900 times)

Alojzy Pupka

• Ekspert
    • O mnie, z Encyklopedii Wandejskiej
Odp: II Our Sound - Micronation Song Contest ... (Austro-Węgry) 2010
« Reply #10 on: Styczeń 24, 2011, 16:54:06 pm »

Quote from: tow. Habsburg
Cóż, wtedy zapewne niewiele krajów byłoby reprezentowanych ;-).
Czemu? Czyżby większość krajów było stać wyłącznie na licytowanie się cudzymi klipami?

Quote from: tow. Nander
To już zostało rozwiązane w tamtym roku. Dzieła własne można zgłaszać do tego http://forum.mikronacje.info/index.php?topic=1080.0 konkursu. Our Sound - bazuje na realowych.
Po pierwsze primo to przecież jakiś niewypał, a po drugie primo bazowanie na realowych to coś zupełnie pozbawionego sensu. Jaką to ma wartość? Zresztą – jeśli już – skoro jest to sonda popularności realnych utworów, to powinno się to sondą nazywać, a nie jakimś Micronation Song Contest, bo przecież ani to mikronacyjne, ani to contest.

ps. Tak, Towarzysz Struszyński ze swoim debiutanckim albumem może coś zdziała. ;]
Pierwsze słyszę żeby Aborcjusz nagrał debiutancki album... Ale to świetnie, narodowego dorobku fonograficznego nigdy za wiele.
lt-col Aloise Pupqa de Mandragorat du Vandistan
archegênere de Camarade-Vanda-Ville
électron de Ville Séculier Leben

Krzysztof Hans van der Ice

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #11 on: Styczeń 25, 2011, 13:27:56 pm »

Do Our Sound można też zgłaszać własne utwory (patrz Winktown w zeszłej edycji) dopóki konkurs z Neopolis nie ruszy na nogi. A jeśli nie ruszy to może ktoś od nich wykupi ten konkurs ?
W sondzie na stronie Austro-Węgier wybieramy już miasto organizatora Our Sound :)
(-)Krzysztof Hans van der Ice
Syn Katarzyny i Marcela Hansów oraz Brat Roberta Dąbskiego-Hansa
- Założyciel konkursu Our Sound

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #12 on: Styczeń 25, 2011, 14:37:38 pm »

Nie tylko popularnośc ale też i ukazującą upodobania w tych krajach. ;]
"primo nie wypał" właśnie z powodu znikomego dorobku muzycznego mikronacji jak i małego rozgłosu.
To niepoprawne nie słyszeć o takim dziele. Zrobiłem artykuł na micropedii poświęcony temu http://micropedia.wikia.com/wiki/Towarzysz_Struszy%C5%84ski ;].
Nie dla ACTA !!!

Markus Vilander

• Zaawansowany użytkownik
« Reply #13 on: Styczeń 25, 2011, 16:57:14 pm »

Cóż, wtedy zapewne niewiele krajów byłoby reprezentowanych ;-).
Czemu? Czyżby większość krajów było stać wyłącznie na licytowanie się cudzymi klipami?

To już zostało rozwiązane w tamtym roku. Dzieła własne można zgłaszać do tego http://forum.mikronacje.info/index.php?topic=1080.0 konkursu. Our Sound - bazuje na realowych.
Po pierwsze primo to przecież jakiś niewypał, a po drugie primo bazowanie na realowych to coś zupełnie pozbawionego sensu. Jaką to ma wartość? Zresztą – jeśli już – skoro jest to sonda popularności realnych utworów, to powinno się to sondą nazywać, a nie jakimś Micronation Song Contest, bo przecież ani to mikronacyjne, ani to contest.

ps. Tak, Towarzysz Struszyński ze swoim debiutanckim albumem może coś zdziała. ;]
Pierwsze słyszę żeby Aborcjusz nagrał debiutancki album... Ale to świetnie, narodowego dorobku fonograficznego nigdy za wiele.

1) Czemu? Bo nie ma dżemu :P Panie Pupka, mój kraj stać na to, aby zaśpiewać jakiś tekst piosenki we własnym wokalu, ale ja widzę tutaj problem nieco inny. Nie każdy w sieci chce ujawniać swój głos, nie każdy w sieci ma swój zespół muzyczny, nie każdy w sieci ma zdolności muzyczne. Nie będę zmuszać do zaśpiewania czegoś moich poddanych, bo to jest ich wybór;) Jak Panu się nie będzie podobać jakaś piosenka, to Pan na nią nie zagłosuje lub da im najmniejszą ilość punktów. Nie róbmy jakiś ceregieli, że to koniecznie musi być własny wykon, własna muzyka, własne słowa itd. Na końcu weźmie udział w tym konkursie kilka krajów, gdzie w jego granicach mieszkają jacyś realni muzykanci. Ale oczywiście ostateczny wybór pozostawiam organizatorom.

2) Panie Pupka, widzę, że Panu wszystko ostatnio nie pasuje...czyżby depresja? Powiedziałby Pan lepiej organizatorom, jak Pan to widzi, lub jakby Pan chciałby zobaczyć ten konkurs, a oni rozważą Pański pomysł. Niech Pan przestanie krytykować lub nazywać coś bezsensownym, bo sens zawsze jest, ale Pan go najwyraźniej nie zauważa.   

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #14 on: Styczeń 25, 2011, 17:32:19 pm »

A ja sądzę po prostu, że powinno się dopuszczać wszystkie propozycje. Jeżeli ktoś ceni sobie wykonania mikronacyjne, to zagłosuje na nie. Jeżeli nie - to wcale nie musi. Zmuszanie kogokolwiek do takiej czy innej formy zabawy jest przesadą.

Sqadak

• Aktywny użytkownik
  • gg 17523154
    • Stany Zjednoczone Wysp Stołockich
« Reply #15 on: Styczeń 25, 2011, 21:55:51 pm »

Stany Zjednoczone Wysp Stołockich zgłaszają chęć uczestnictwa w Micronation Song Contest.  :)
(-) Maksymilian „Sqadak” Sqader - Przewodniczący Stanów Zjednoczonych Wysp Stołockich

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #16 on: Styczeń 26, 2011, 01:04:30 am »

Quote from: tow. Poland
Do Our Sound można też zgłaszać własne utwory (patrz Winktown w zeszłej edycji) (...)
A ja sądzę po prostu, że powinno się dopuszczać wszystkie propozycje. Jeżeli ktoś ceni sobie wykonania mikronacyjne, to zagłosuje na nie. Jeżeli nie - to wcale nie musi. Zmuszanie kogokolwiek do takiej czy innej formy zabawy jest przesadą.
A nie jest przesadą stawianie w jednym rzędzie czegoś wykonanego dużym nakładem własnej pracy i osadzonego w realiach mikronacyjnych z... linkiem? Bo do tego sprowadza się przecież ten niby-konkurs – do licytacji linkami.

(...) z powodu znikomego dorobku muzycznego mikronacji (...)
No bez jaj, przecież tego jest mnóstwo.

To niepoprawne nie słyszeć o takim dziele. Zrobiłem artykuł na micropedii poświęcony temu http://micropedia.wikia.com/wiki/Towarzysz_Struszyński ;].
Faktycznie! Tyle że to raczej taka mała składanka niż premierowa płyta, bo znane były te kawałki już wcześniej. Nawiasem, czyż nie zajebisty ten Rodrigez? Nie ma to jak tekst tow. Winnickiego przeczytany przez tow. Kowalczykowskiego i przetworzony przez tow. Struszyńskiego :D

Quote from: tow. Vilander
Nie każdy w sieci chce ujawniać swój głos, nie każdy w sieci ma swój zespół muzyczny, nie każdy w sieci ma zdolności muzyczne.
Oczywiście, przecież wiadomo że konkurs muzyczny nie jest przeznaczony dla nieuzdolnionych, tak samo jak analogiczny plebiscyt literacki adresowany byłby raczej do mających lekkie pióro, a plastyczny do dobrych grafików. Jaki sens miałby konkurs cudzych zdjęć, cudzych wierszy, cudzych filmów?

Nie będę zmuszać do zaśpiewania czegoś moich poddanych, bo to jest ich wybór;)
Ależ to oczywiste, przecież nikt nikogo do niczego zmusić nie jest nawet w stanie. To chyba normalne że w każdym społeczeństwie są ludzie o różnych uzdolnieniach i każdy tworzy to, co umie i sprawia mu radość. Ale zupełnie nie rozumiem co to ma do faktu że idea plebiscytu linków jest po prostu ułomna.

Nie róbmy jakiś ceregieli, że to koniecznie musi być własny wykon, własna muzyka, własne słowa itd. Na końcu weźmie udział w tym konkursie kilka krajów, gdzie w jego granicach mieszkają jacyś realni muzykanci.
Nie trzeba być profesjonalnym, realnym muzykiem, żeby stworzyć coś świetnego i wartościowego, a bez tych ceregieli cały ten konkurs nie ma w zasadzie żadnej wartości.

Panie Pupka (...)
Towarzyszu, panowie wyginęli w II Wojnie Wirtualnej.

(...) widzę, że Panu wszystko ostatnio nie pasuje...czyżby depresja? Powiedziałby Pan lepiej organizatorom, jak Pan to widzi, lub jakby Pan chciałby zobaczyć ten konkurs, a oni rozważą Pański pomysł. Niech Pan przestanie krytykować lub nazywać coś bezsensownym, bo sens zawsze jest, ale Pan go najwyraźniej nie zauważa.
Nie towarzyszu, nie depresja. Po prostu mówię (organizatorom i nie tylko) co myślę o tej inicjatywie – taka jest chyba idea tego forum, nieprawdaż? Moja krytyka jest zresztą konstruktywna, bo chociaż opadają mi ręce kiedy na niektóre nowe pomysły patrzę, to staram się zawsze uzasadniać dlaczego coś sensu nie ma i co należałoby zrobić, żeby ten stan poprawić. Natomiast twierdzenie jakoby wszystko miało sens jest samo w sobie dość oryginalne.

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #17 on: Styczeń 26, 2011, 14:19:13 pm »

Czyli tow. Pupka. nie chce wziąć w tym udziału, rozumiem.

"licytacji linkami." - dość ciekawie nazwane. Nawet jeśli to by były utwory mikronacyjne. Również była by to "licytacja linkami."  ;D
Nie dla ACTA !!!

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #18 on: Styczeń 26, 2011, 16:38:59 pm »

Tak, stawianie tego na równi z linkiem, cóż... z jednej strony racja.

Z drugiej jednak, uczestniczyłoby w tym tylko kilka krajów (wątpię, czy byłoby np. u nas zainteresowanie czymś, co nas w sumie nie dotyczy). A lepiej robić coś, w czym będzie uczestniczyć więcej krajów i ludzi. Choć gdyby np. wygrała piosenka wandejska, to Wandystan będzie organizować i wtedy może spokojnie wpływać na rodzaj utworów ;-).

Alojzy Pupka

• Ekspert
« Reply #19 on: Styczeń 26, 2011, 18:16:16 pm »

Czyli tow. Pupka. nie chce wziąć w tym udziału, rozumiem.
Towarzyszu, to chyba oczywiste :)

Nawet jeśli to by były utwory mikronacyjne. Również była by to "licytacja linkami."
Bynajmniej. Jeśli podaję link do czegoś co nakładem pracy wykonałem, to na szali kładę całą tę swoją pracę. Jeśli podaję link do czegoś do czego nie przyłożyłem palca, to jedynym moim wkładem jest właśnie podanie linka.

wątpię, czy byłoby np. u nas zainteresowanie czymś, co nas w sumie nie dotyczy
Czemu? W A-W nie ma żadnego życia kulturalnego? Nikt nie pisze wierszy (choćby i po węgiersku albo (tfu!) niemiecku)? Nikt nie umie zaśpiewać (choćby i fałszując) jakiegoś marsza albo pieśni ludowej, ani zagrać na jakichś pieprzonych cymbałkach choćby?

A lepiej robić coś, w czym będzie uczestniczyć więcej krajów i ludzi.
To akurat odwieczny dylemat, czy wybrać ilość, czy jakość. Ja zawsze jestem po stronie jakości.

Choć gdyby np. wygrała piosenka wandejska, to Wandystan będzie organizować i wtedy może spokojnie wpływać na rodzaj utworów ;-).
Bez przesady, w wallenrodyzm bawić się nie będziemy :)

Pages: 1 [2] 3 4 ... 28