Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: v-Nobel  (Read 6246 times)

William Dunkled

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: v-Nobel
« Reply #20 on: Grudzień 15, 2010, 16:48:48 pm »

Co do wyboru może komisja wybierała by kandydatów, wszyscy mieszkańcy laureata??
(-)William Dunkled, książę Wessex
Lord Spiker

Einar

• Zaawansowany użytkownik
    • Królestwo Nordii
« Reply #21 on: Grudzień 15, 2010, 17:23:04 pm »

W podobny sposób myślę. Dla każdej kategorii komisja wybierała by nie więcej niż 5 kandydatów, na których ludzie mogliby głosować.
Einar Bjørn Olavsen
Król Nordii

Pel Nander

• Ekspert
« Reply #22 on: Grudzień 15, 2010, 17:50:13 pm »

Każde państwo znalazło by jakieś słowo czy osobę które było by ważne i wiele mówiło.
np. nagrody im. Wandy, itp.  ;)
Nie dla ACTA !!!

Shaurya Mannan Manu

• Nowy użytkownik
  • *
  • .: PEACE :.
    • Królestwo Bhanarat
« Reply #23 on: Grudzień 15, 2010, 17:59:44 pm »

Może każdy mikroświatowy naród, drogą głosowania, wybierałby swoich kandydatów. Zgłoszenia rozpatrywałaby wtedy Akademia.
Shaurya Mannan Manu
Król Bhanaratu, Suweren Jedności Królestwa Bhanarat

Einar

• Królestwo Nordii
« Reply #24 on: Grudzień 15, 2010, 21:31:00 pm »

Coś się wymyśli, aczkolwiek skoro to nagrody nordyjskie to ew. patron powinien być najlepiej nordyjski, przynajmniej moim zdaniem. Dlatego też jestem za pozostawieniem tej kwestii w spokoju, przynajmniej obecnie :D

Jeśli nagroda miałaby zostać wręczona za rok 2010 to najpóźniej na początku lutego powinno się odbyć jej przyznanie, jeśli się nie wyrobimy, to trzeba będzie zbierać kandydatów do nagrody na następny rok ;) W każdym razie poważniej o tej idei pomyślę po świętach (realnym Bożym Narodzeniu i nordyjskim święcie niepodległości).
Einar Bjørn Olavsen
Król Nordii

Arkadiusz von Wettyn

• Król Hirshbergii i Weerlandu
    • ZSKHiW
« Reply #25 on: Grudzień 15, 2010, 22:41:40 pm »

Siebię wykluczam, chociaż to ja wymyśliłem.
Kogo proponuje Nordia?
(-) Arkadiusz II Filip (von Wettin)
Król Hirshbergii i Weerlandu, Prezes ZJAREX.Korporejszyn

Markus Vilander

« Reply #26 on: Grudzień 16, 2010, 02:28:59 am »

Królestwo Wurstlandii wyraża chęci do pomocy w tym przedsięwzięciu, choć najpierw trzeba wymyślić kategorie przyznawania takiej nagrody, zasady i stworzyć międzynarodową organizację stacjonującą w Nordii, bo jest najbliższa historii nagrody noblowskiej. Nordia na tym zyska i wszystkie v-nacje wybierając spośród swych ojców i matek założycieli jak mniemam tego, który został zapamiętany jako osoba szczególna nadająca się na wyróżnienie.

Jestem za wynagradzaniem cech takich jak pracowitość, kreatywność, cierpliwość, pomysłowość, bo to zachęca innych do działania i pokazanie innym, że nie tylko siedzenie i przyglądanie się, jak inni robią przynosi skutki, tylko samodzielne działanie z drobnym ukierunkowaniem stwarza sytuacje do aktywności wśród mieszkańców.

Jeżeli strona nordyjska byłaby chętna, aby strona wurstlandzka pomogła w przygotowaniach, to zmobilizuję mych poddanych, by zrobili wszystko, aby owa organizacja miała ręce i nogi oraz, co najważniejsze, jej sens.

Proszę dać znać, a się zjawię i uzgodnimy warunki pracy nad wspólnym projektem :-)

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
« Reply #27 on: Grudzień 16, 2010, 15:04:14 pm »

Towarzysze,

Ja proponuję nadawać nagrody w kategoriach:
- nauki ścisłe, bo nie ma sensu rozdrabniać się na konkretne dziedziny, skoro w mikronacjach dominują humaniści,
- gospodarka,
- polityka,
- wybitna idea,
- wybitny mąż stanu,
- humor.

Nie ma sensu kopiować kategorii nagród noblowskich, skoro zapewne istniałby problem znalezienia inicjatywy w dziedzinie chemii, bądź fizyki.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Einar

• Królestwo Nordii
« Reply #28 on: Grudzień 16, 2010, 15:17:57 pm »

Siebię wykluczam, chociaż to ja wymyśliłem.
Kogo proponuje Nordia?
Do czego to pytanie się odnosi konkretnie?

Co do działania, to napisałem, że póki co musimy trochę poczekać, jako że są inne sprawy do załatwienia w Nordii. Następnie obmyślać będziemy szczegóły.

Co do propozycji tow. Petrescu ogólnie jestem za, ale:
1) czy w ogóle są prowadzone jakieś badania, które można by włączyć do kategorii nauki ścisłe?
2) z gospodarką można próbować, aczkolwiek mam wątpliwości jak powyżej
3) humor bym jednak wykluczył, jako że nie zaliczyłbym tego do osiągnięć, a wydaje mi się, że to właśnie powinniśmy nagradzać ;)
Einar Bjørn Olavsen
Król Nordii

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
« Reply #29 on: Grudzień 16, 2010, 16:40:55 pm »

Towarzyszu,

Wiedza Ludowa stoi na bardzo wysokim poziomie. Ostatnio ten poziom się nawet podniósł, bo kupiliśmy do Głodującego Uniwersytetu wyższe krzesła. Prowadzenie badań w zakresie nauk ścisłych jest nie tylko możliwe, ale wręcz konieczne. Zawsze mnie zaskakiwało, jak taki Słomagrom mógł wyprodukować broń jądrową, skoro nie miał zaplecza naukowego.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!