Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: Micronation, czyli mikronacja w prawdziwym świecie w polsce  (Read 7524 times)

rey77

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Micronation, czyli mikronacja w prawdziwym świecie w polsce
« Reply #20 on: Maj 14, 2011, 12:06:36 pm »

A od kiedy istnieje ZSKHiW?

rey77

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #21 on: Maj 14, 2011, 12:11:57 pm »

Zastanawiam się dlaczego w Polsce jest tak dużo micronacji, a mało micronation. Wydaje mi się, że państewko w realnym świecie jest ciekawsze i dużo bardziej praktyczne, a na jego powołanie wystarczy pokój (Kingdom of Lovely tak zrobiło). Mając micronation można robić to samo co w mikronacji i dużo więcej, ja na przykład przymierzam się do wybicia monety w Mennicy Kresowej, niestety koszt wybicia to ok. 6000 zł, więc pewnie minie jeszcze kilka miesięcy zanim to zrobię.

Ramzes XII

• Nowy użytkownik
  • *
    • Faraonat Neb Tawi
« Reply #22 on: Maj 15, 2011, 08:47:26 am »

Że tak powiem: Nie wim po co. Zastanawiam się, po co chcecie dokonywać secesji jakiegoś ogródka przydomowego lub pokoju i odboływać się królami? I tak nic wam to nie da...
Jego Majestat,faraon Ramzes XII, zrodzony z Re, święta jest Dusza Jego, byk potężny ukochany przez Maat, bogaty jubileuszami niczym Ptah- Tatenen, strojny w korony, zjednujący Bogów.

Martin Dorian Vilander

• Nowy użytkownik
  • *
    • Królestwo Wurstlandii
« Reply #23 on: Maj 15, 2011, 12:28:40 pm »

Że tak powiem: Nie wim po co. Zastanawiam się, po co chcecie dokonywać secesji jakiegoś ogródka przydomowego lub pokoju i odboływać się królami? I tak nic wam to nie da...
Obwoływanie się Królem/Faraonem/Cesarzem etc. w internecie też jakoś niewiele daje. :-P

Wydaje mi się, że państewko w realnym świecie jest ciekawsze i dużo bardziej praktyczne, a na jego powołanie wystarczy pokój (Kingdom of Lovely tak zrobiło).
Niektóre 'micronations' przenoszą się do internetu właśnie dlatego, żeby stać się bardziej praktycznymi. Po za sąsiadami z innych ogródków czy kolegami z "piaskownicy" wątpię aby uzyskano większy rozgłos niż w internecie. Nawet jeżeli 'micronations' utrzymują się w RL to i tak zakładają strony internetowe, fora, blogi etc. Z kolei niektóre mikronacje organizują zloty, spotkania, czasem przebieranki (np. koszulki promujące z godłem kraju i do tego flaga na kijku), tak więc różnica między micronations a mikronacjami maleje i ostatecznie będzie to tylko różnica w pisowni ("micronation" z ang. mikronacja :-P ).
(~)Martin Dorian Vilander

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #24 on: Maj 15, 2011, 14:54:16 pm »

Micronations w Polsce jest pełno - po prostu ludzie nie pchają się do gazet (w większości dlatego, że są dziećmi ::) )
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

rey77

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #25 on: Maj 16, 2011, 14:26:02 pm »

Micronations w Polsce jest pełno - po prostu ludzie nie pchają się do gazet (w większości dlatego, że są dziećmi ::) )
Nie powiedziałbym, aby być micronation trzeba spełnić dużo warunków- musi to być po prostu mini państewko przez nikogo nie uznawane i musi spełniać warunki konwencji z montevideo.Dzieci na pewno nie maja micronation ponieważ nie mogą posiadać własnego terenu,co jest warunkiem konwencji. Myśle że w tej chwili w RP istnieje co najwyżej kilka micronation. To że ktoś uważa, że ma micronation nie oznacza wcale, że ma micronation, tylko może co innego ::)

rey77

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #26 on: Maj 16, 2011, 14:43:21 pm »

Niektóre 'micronations' przenoszą się do internetu właśnie dlatego, żeby stać się bardziej praktycznymi. Po za sąsiadami z innych ogródków czy kolegami z "piaskownicy" wątpię aby uzyskano większy rozgłos niż w internecie. Nawet jeżeli 'micronations' utrzymują się w RL to i tak zakładają strony internetowe, fora, blogi etc. Z kolei niektóre mikronacje organizują zloty, spotkania, czasem przebieranki (np. koszulki promujące z godłem kraju i do tego flaga na kijku), tak więc różnica między micronations a mikronacjami maleje i ostatecznie będzie to tylko różnica w pisowni ("micronation" z ang. mikronacja :-P ).
[/quote]
Micronation nie może się przenieść do internetu, może najwyżej założyć strone internetową tj. każde uznane  państwo. Odnośnie nazwy to w angielskim określenie micronation (pol. mikronacja) odnosi się do obszaru, który pozoruje, stara sie naśladować uznawane państwa, jednak sam nie może być nigdy uznany z racji faktu, że w praktyce jest zależny od państwa na terenie którego się znajduje. Dosłownie stwierdzenie oznacza mikro naród, ale w realnym świecie.To że w Polsce ktoś wziął nazwę mikronacja na państwo wirtualne nie oznacza że spełnia to warunki mikronacji, a mikronacja musi mieć obszar nad którym może sprawować jakąkolwiek kontrolę (nie gdzieś tam na marsie). I można sie obruszać, ale spędziłem kilkaset godzin nad tym problemem, na stronach angielskich, hiszpańskich i polskich, więc wiem co mówię i wiem co oznacza mikronacja na całym świecie(tylko nie w Polsce). Uważam, iż nazwa państwo wirtualne zupełnie wystarcza i że nie trzeba mieszać pojęć, tak naprawdę mikronacja i micronation to to samo, ale żeby odróżnić jedno od drugiego w Polsce stosuje się rozdzielenie. Zresztą o micronation miałem w szkole średniej na geografii, natomiast o mikronacji dowiedziałem się zgłębiając problem micronation.
« Last Edit: Maj 16, 2011, 14:46:48 pm by rey77 »

rey77

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #27 on: Maj 16, 2011, 15:00:23 pm »

Jeszcze jedno, proszę sobie poczytać o sealandzie, hutt river , molossia i zobaczyć ile przedsiębiorczy panowie którzy zakładali micronation zarobili na tym "interesie" (oczywiście nie jest to moim celem, ale przytaczam fakty aby pokazać które państwo jest lepsze- w realu, czy w internecie). Przykład: książe Sealandii sprzedawał paszporty po 5300 dol. usa, sprzedał ich ponad 13 tys., nie jestem dobry z matmy, ale wydaje mi się że w ciągu 3-4 lat zarobił ponad milion. Drugi przykład, hutt river w australii wybijał od lat monety, miesięcznie po 2000 sztuk i miał wypłatę, bez większego wysiłku, paszporty sprzedawał chyba po 300 dol., ale dlatego, że był uzależniony od australii i nikt by więcej mu nie dał. Nie mówiąc o turystach, hutt river odwiedzają nawet turyści zagraniczni (może dlatego że ma ponad 30 lat?). Trzeci przykład: w Izraelu istnieje mikronacitn niedaleko wzgórz Golan (nie pamiętam nazwy) które izrael zawarł na liście atrakcji turystycznych dla obcokrajowców (oczywiście w zamian za podatki). Nie będę dalej wymieniał, bo zajęłoby mi to kilka dni, ale na przytoczonych przykładach widać co bardziej popłaca i jest ciekawsze. Zresztą nieraz rządy popierają micronation widząc w tym zysk dla państwa. Niesłyszałem jednak o rozmowach przedstawicieli p. wirtualnych z rządem. :P

rey77

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #28 on: Grudzień 07, 2011, 14:33:15 pm »

Hej,może ktoś chce zakupić monetę Królestwa Geniusz, cena 15zł
specyfikacje:
nominał: 2 guineas
średnica: 32mm
waga: 13g
metal: mosiądz szlachetny
nakład: 1000szt.
awers: wizerunek władcy, w otoku napis: Daniel I. Dei Gratia Rex. a.d.2011
Rewers: wizerunek geparda, w otoku napis: Kingdom of Geniusz. 2guineas2
Jezeli ktoś zainteresowany proszę pisać: machetero@wp.pl, moneta będzie dostępna od 20-12-2011
Zachęcam również do wejścia na stronę: www.geniusz.npx.pl można na niej dowiedzieć się więcej o Królestwie Geniusz.