Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Dodane zostały reklamy Adkontekst, z których utrzymywać będzie się serwis.

Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7

Author Topic: Oświadczenie Prezydenta Republiki Wirtualnego Świata ws. Królestwa Wurstlandii.  (Read 12011 times)

Martin Dorian Vilander

• Nowy użytkownik
  • *
    • Królestwo Wurstlandii

Za dawnych czasów świetności tej gry, był kanał irc, na którym nie obowiązywał żaden regulamin tylko zasady dobrego wychowania. Była swoboda wypowiedzi: nie było ograniczeń typu:
- pisanie dużymi literami (TAK NIE PISZEMY - uważane jest to za krzyk);
- spamowanie - używanie więcej niż 5 emotek łącznie w jednej wypowiedzi.
- handlowania surowcami, do tego służy forum;
- floodowanie - napisanie w krótkim odstępie czasu więcej niż 3 postów/wypowiedzi pod rząd, czyli bez wypowiedzi innych pomiędzy naszymi postami/wypowiedziami
Jeśli ktoś przesadzał otrzymywał bana na irc...
Jeżeli nie było żadnych regulacji prawnych mówiących o prawach i obowiązkach obywateli w miejscach publicznych, żadnych regulacji dotyczących funkcjonowania czatu, to na jakiej podstawie i kto decydował o przyznawaniu bana? Jakiś tajemniczy ciemiężyciel ludu! Samozwańczy i samowładczy prokurator, sędzia i kat w jednej osobie! I sam sobie wybierał, komu i za co tego bana przyznać. Przecież to jawny monarchofaszyzm! Jak można tak uciskać lud i siać taki terror? To przerażające! Gorszące! Obrzydliwe! A ci wszyscy biedni ludzie w RWŚ nie mieli żadnych praw, możliwości odwołań, nic! Wando widzisz i nie grzmisz!
Teraz jest... regulamin czatu :-) Dokładnie to chyba nawet Ustawa o Regulaminie czatu :-D
(~)Martin Dorian Vilander

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert

* Elena Petrescu chichocze
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Kieran Prickskytt

• Użytkownik
  • **
Odp: Oświadczenie Prezydenta Republiki Wirtualnego Świata ws. Królestwa Wurstlan
« Reply #42 on: Październik 26, 2010, 22:08:50 pm »

Czy firma Solpeo może oddać władzy RWŚ (tej wybieranej demokratycznie) pełny dostęp do serwera, bazy danych, wraz z domeną?
Demokratyczne władze RWŚ posiadają pełny dostęp do serwera i baz danych.

Czy moglibyście utworzyć prawo, w którym zabieracie dostęp do serwera adminom Solpeo, albo zakazujecie używania reklam Google na swoich stronach?
A czy mikronacje posiadające domeny na boo.pl, fora.pl, czy jakichkoilwiek innych, mogą odebrać prawo właścicielom tych firm dostęp do ich serwera ?
A sprawa reklam moim zdaniem nie ma nic do rzeczy. Google adSense zdarzają się winnych państwach, również uznawanych. Chociażby w Samacji.

Za dawnych czasów świetności tej gry, był kanał irc, na którym nie obowiązywał żaden regulamin tylko zasady dobrego wychowania. Była swoboda wypowiedzi: nie było ograniczeń typu:
- pisanie dużymi literami (TAK NIE PISZEMY - uważane jest to za krzyk);
- spamowanie - używanie więcej niż 5 emotek łącznie w jednej wypowiedzi.
- handlowania surowcami, do tego służy forum;
- floodowanie - napisanie w krótkim odstępie czasu więcej niż 3 postów/wypowiedzi pod rząd, czyli bez wypowiedzi innych pomiędzy naszymi postami/wypowiedziami
Jeśli ktoś przesadzał otrzymywał bana na irc...
Jeżeli nie było żadnych regulacji prawnych mówiących o prawach i obowiązkach obywateli w miejscach publicznych, żadnych regulacji dotyczących funkcjonowania czatu, to na jakiej podstawie i kto decydował o przyznawaniu bana? Jakiś tajemniczy ciemiężyciel ludu! Samozwańczy i samowładczy prokurator, sędzia i kat w jednej osobie! I sam sobie wybierał, komu i za co tego bana przyznać. Przecież to jawny monarchofaszyzm! Jak można tak uciskać lud i siać taki terror? To przerażające! Gorszące! Obrzydliwe! A ci wszyscy biedni ludzie w RWŚ nie mieli żadnych praw, możliwości odwołań, nic! Wando widzisz i nie grzmisz!
Teraz jest... regulamin czatu :-) Dokładnie to chyba nawet Ustawa o Regulaminie czatu :-D
Tu rozumiem, Panie Clein, że śmieje się pan sam z siebie. Mówi Pan: "Jesli ktoś przesadzał, otrzymywał bana". Doskonale Pan wie ile było kłótni i zamieszania jeśli ktoś zachowywał się w sposób wulgarny, nachalny, utrudniał innym dyskusję i został w końcu, mimo wielokrotnych ostrzeżeń "wykopany". Zaraz podnosił wrzawę: "kto mnie wykopał" ? "A za co " ? "A jakim prawem" ? Teraz jest prawo i wszyscy powinni go przestrzegać a jeśli nie chcą, powinni liczyć się z karą.
Dobra. Pogadajcie sobie jeszcze, bo mi się już nie chce wciąż rzucać grochem o ścianę.
Prezydent mojego państwa poprosił mnie o zamieszczenie tu oświadczenia, zamieściłem, starałem się wytłumaczyć najlepiej jak umiałem, ale jak tłumaczenia z góry skazane są na niepowodzenie, dam sobie spokój.
No need to run. You'll only die tired.

Marcin Sokołowicz

• Aktywny użytkownik

Nie wiem czy jako napuszczony gimnazjalista jestem godzień wypowiadać się na tym forum, jednak mimo to pozwolę sobie zająć jakieś stanowisko. Otóż RSiT uznaje RWŚ, gdyż uważa ją za dojrzałego partnera i ceni sobie współpracę w wielu dziedzinach wirtualnego życia. Argumentacja typu płatne, dodatkowe usługi czy nicki zamiast realnych nazwisk jest absurdalna i nie powinna być brana pod uwagę.

Od razu zaznaczam, ze nie jest to oficjalne stanowisko RSiT. Jest to moja prywatna opinia jako byłego MSZ tego kraju.
« Last Edit: Październik 26, 2010, 22:24:29 pm by Marcin Komosiński »
Marcin Sokołowicz,
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu

• Ekspert
Odp: Oświadczenie Prezydenta Republiki Wirtualnego Świata ws. Królestwa Wurstlan
« Reply #44 on: Październik 26, 2010, 22:53:50 pm »

A czy mikronacje posiadające domeny na boo.pl, fora.pl, czy jakichkoilwiek innych, mogą odebrać prawo właścicielom tych firm dostęp do ich serwera ?

Boo.pl zarabia na hostingu, a nie na graczach. Większość z nas SAMA opłaca serwer. Ci, którzy tego nie robią, rozliczają się z mieszkańcami i nie mają z tego żadnego zysku.

Towarzysz pewnych spraw nie rozumie, albo nie chce zrozumieć.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

struszynski

• Użytkownik
  • **
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #45 on: Październik 27, 2010, 13:46:17 pm »

Demokratyczne władze RWŚ posiadają pełny dostęp do serwera i baz danych.
Czyli mogą zmienić hasła adminom? Jeżeli tak, to idę tam robić rewolucję październikową!

Czy moglibyście utworzyć prawo, w którym zabieracie dostęp do serwera adminom Solpeo, albo zakazujecie używania reklam Google na swoich stronach? A czy mikronacje posiadające domeny na boo.pl, fora.pl, czy jakichkolwiek innych, mogą odebrać prawo właścicielom tych firm dostęp do ich serwera? A sprawa reklam moim zdaniem nie ma nic do rzeczy. Google adSense zdarzają się winnych państwach, również uznawanych. Chociażby w Samacji.
Nie o to chodzi. Hosting boo, czy jakikolwiek inny, nie jest zarządcą treści konta www a udostępnia jedynie wirtualny serwer. A co ktoś tam wsadzi, czy to stronę z gołymi babami, czy z mikronacją, jego sprawa. Solpeo nie jest hostingiem, nie jest właścicielem usługi hostującej treść zawartą na ich serwerze, jest właścicielem tej treści! Prawdopodobnie sami wynajmują usługę typu hosting na boo czy gdzieś indziej. O to chodzi. A z reklamami też nic złego nie jest, o ile mikronacja sama sobie decyduje, np. w demokratycznych wyborach, czy np. w bieżącym miesiącu korzysta z reklam, czy nie. Cóż to za mikronacja, skoro nie może sobie przenieść stronki na inny serwer, do innej firmy hostingowej, ani wyłączyć reklamy, czy może w ogóle dodać jakieś inne? A no dochodzimy tutaj do kwestii, że nie jest to po prostu mikronacja. Moje pytanie dotyczy kwestii jak wiele wolności posiadacie w rządzeniu. Mikronacja, teoretycznie, posiada 100% wolności i nikt jej niczym nie ogranicza. Tak być powinno.

Poza tym to, że gra polega na symulowaniu wirtualnego państwa, nie sprawia w moim mniemaniu kategorycznej konieczności odrzucenia interakcji. Przecież mikronacje i RWŚ, czy ogame, nie muszą się w ogóle wzajemnie uznawać, a mogą współpracować. Jeżeli w RWŚ są ludzie chętni do wyjścia ku mikronacjom, to dlaczego by nie mogli wyjść i np. uczęszczać na studia na scholandzkim uniwersytecie? No, dlaczego? Albo nawet ukończyć ten uniwersytet i zostać w nim jako wykładowca. Zarówno taki osobnik korzysta na tym urozmaicając swoją "grę", może się pochwalić w RWŚ swoim dorobkiem zagranicznym, a i mikronacja zyskuje na aktywności kogoś aktywnego, nawet jeżeli relacje formalne między nią a RWŚ są zerowe. Ja widzę taką sytuację i to nawet w przypadku towarzysza. Jak czytam na tym forum, to również działa ta idea w drugą stronę. A mianowicie wielu przeciwników RWŚ jako mikronacji sama doskonale się w RWŚ zabawia. Hipokryzja?

Ja w każdym razie we własnym imieniu zapraszam gorąco mieszkańców RWŚ do Wandystanu. U nas można wiele rzeczy, jakie w RWŚ są niedozwolone! Niczym holenderskie kofiszopy kusimy wolnością słowa zarówno w treści jak i w formie. Zapewniamy turystom trening czystości, trening leninizmu-marksizmu (w wariancie khandyzmu-winnicczyzmu), dowolną ilość wódki, trabantów, i octu na półkach sklepowych!
:D
« Last Edit: Październik 27, 2010, 13:53:29 pm by struszynski »
Towarzysz Struszyński,
Buduar GWS, stolicy MW.

• Ekspert
« Reply #46 on: Październik 27, 2010, 22:49:43 pm »

Towarzyszu,

dowolną ilość [..] trabantów

Nie po to sprzedajemy wam nasze stare Przedbiedy, by było mniej wypadków na naszych drogach, ale też po to, byście tymi cholernymi mydelniczkami jeździć nie musieli...
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #47 on: Październik 28, 2010, 07:08:33 am »

Poza tym to, że gra polega na symulowaniu wirtualnego państwa, nie sprawia w moim mniemaniu kategorycznej konieczności odrzucenia interakcji. Przecież mikronacje i RWŚ, czy ogame, nie muszą się w ogóle wzajemnie uznawać, a mogą współpracować. Jeżeli w RWŚ są ludzie chętni do wyjścia ku mikronacjom, to dlaczego by nie mogli wyjść i np. uczęszczać na studia na scholandzkim uniwersytecie? No, dlaczego? Albo nawet ukończyć ten uniwersytet i zostać w nim jako wykładowca. Zarówno taki osobnik korzysta na tym urozmaicając swoją "grę", może się pochwalić w RWŚ swoim dorobkiem zagranicznym, a i mikronacja zyskuje na aktywności kogoś aktywnego, nawet jeżeli relacje formalne między nią a RWŚ są zerowe. Ja widzę taką sytuację i to nawet w przypadku towarzysza. Jak czytam na tym forum, to również działa ta idea w drugą stronę. A mianowicie wielu przeciwników RWŚ jako mikronacji sama doskonale się w RWŚ zabawia. Hipokryzja?

Ja w każdym razie we własnym imieniu zapraszam gorąco mieszkańców RWŚ do Wandystanu. U nas można wiele rzeczy, jakie w RWŚ są niedozwolone! Niczym holenderskie kofiszopy kusimy wolnością słowa zarówno w treści jak i w formie. Zapewniamy turystom trening czystości, trening leninizmu-marksizmu (w wariancie khandyzmu-winnicczyzmu), dowolną ilość wódki, trabantów, i octu na półkach sklepowych!
:D

W zasadzie całą rozmowę na temat uznania Republikę Wirtualnego Świata przez mikronację powinniśmy zacząć od zadania pytania: Kto poza Tobą, Ciarranie oraz Kryspinem działa od Was w mikroświecie i agituje na rzecz waszego kraju? Jest was dwóch, a reprezentujecie cały naród. Ale my nie widzimy żeby ten naród w jakikolwiek sposób interesował się v-światem, wystarczy mu zapewne posiadanie własnego poletka. Stąd więc moje pytanie: Chcecie zaspokoić jakieś własne ambicje?

Może powinniście postawić na inną formę "sprzedania" nam RWŚ. Zareklamujcie u was na forum inne mikronacje. Zaproponujecie waszym obywatelom wycieczki turystyczne do innych krajów. To być może wpłynie pozytywnie na ożywienie v-świata i sprawi że w mikronacjach w inny sposób zaczną myśleć o Republice. Piąta Kolumna potrafi zdziałać więcej nawet od najlepszych polityków ;)
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

struszynski

• Użytkownik
  • **
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #48 on: Październik 28, 2010, 12:51:40 pm »

Nie po to sprzedajemy wam nasze stare Przedbiedy, by było mniej wypadków na naszych drogach, ale też po to, byście tymi cholernymi mydelniczkami jeździć nie musieli...
Nie róbmy oftopu towarzyszko. Po za tym, o ile mi wiadomo, żadnych umów handlowych między naszymi krajami jeszcze nie podpisaliśmy. Nic jeszcze nie przehandlowaliśmy. Trzeba więc przygotować stosowne papiery. Zapraszam do oficjalnej wizyty, jaką towarzyszka już tutaj obiecywała! Nie wiem jak na forum Biednej Republiki, ale na LDMW można napisać "kurwa witajcie" w oficjalnej przemowie zagranicznego dygnitarza do narodu! Co więcej, można się spytać towarzysza prezydenta, jak to możliwe, że jest prezydentem i uważa, iż Wandystan nie istnieje? Niektórym się to w głowach nie mieści. Takiego poziomu absurdu i metadebaty nad mikronacją to chyba jeszcze nigdzie nie było!

W zasadzie całą rozmowę na temat uznania Republikę Wirtualnego Świata przez mikronację powinniśmy zacząć od zadania pytania: Kto poza Tobą, Ciarranie oraz Kryspinem działa od Was w mikroświecie i agituje na rzecz waszego kraju? Jest was dwóch
Ach, czyż nie lepiej brzmi taka rozmowa? Zamiast pierdzieć jeden na drugiego (pamiętajcie, że wypinacie się w obecności Wandejczyka!) lepiej zająć się tym, co można robić. Nie intencje, lecz czyny się liczą. Nie czcze gadanie, lecz wymierne efekty aktywności. Skoro mikronacje są, skoro RWŚ też jest, to mimo iż nie można się w pełni dogadać w kwestiach filozoficznych, nie znaczy to, że nie można się dogadywać w innych kwestiach. Ktoś uważa inaczej?
« Last Edit: Październik 28, 2010, 12:54:32 pm by struszynski »
Towarzysz Struszyński,
Buduar GWS, stolicy MW.

Alojzy Pupka

• Ekspert
    • O mnie, z Encyklopedii Wandejskiej

Quote from: tow. Bourbon
Problem podstawowy jest taki, że w wirtualnych państwach (...) tzw nicki są niedopuszczalne.
Pozwolę sobie się nie zgodzić i powołać się na kazus dwu pierwszych koronowanych głów Królestwa Dreamlandu, najstarszej polskiej mikronacji: TomBond i eMBe. Podkreślam, że żaden z nich nigdy nie miał dodatkowego imienia, czy nazwiska, a pierwszy niedawno powrócił do świata v-żywych.

Moim nie tak znowuż skromnym zdaniem problem z tymi Politikami, Erwuesiami & consortes nie leży ani w nickach, ani w nazewnictwie, ani nawet w komercyjnym podejściu (wyobrażam sobie hipotetyczną mikronację, w której np. zyski z reklamy pokrywałyby w całości koszta serwera, a nadwyżka szłaby do kieszeni monarchy jako jakaś królewszczyzna czy coś, choć i tak takowy władca raczej wykorzystałby te pieniądze na organizację zjazdu niż na nowe ferrari), ale właśnie w strukturze własności. Mikronacja może być własnością jednej osoby, grupy, albo całego wirtualnego narodu, ale nie może formalnie należeć do kogoś z zewnątrz. A cała reszta argumentów tylko potwierdza, że RWŚ wciąż nie jest v-państwem.

Quote from: tow. Scharfschütze
Swoją drogą nie widziałem podobnych napisaów w żadnej mikronacji.
Nie wydaje mi się, żeby był to jakiś szczególny powód do chwały, czy choćby chałwy (mniam!), ale zapraszam do zapoznania się z działaniem ślicznego czerwonego przycisku na głównej stronie wandejskiej: http://wandystan.eu/

Quote from: tow. Struszyński
Nie róbmy oftopu towarzyszko.
Skandal! Czuję tu woń wyperfumowanego monarchofaszysty-oftopogromcy! Do Engels III z wrogami oftopa, na reedukację!

Quote from: tow. Struszyński
Po za tym, o ile mi wiadomo, żadnych umów handlowych między naszymi krajami jeszcze nie podpisaliśmy. Nic jeszcze nie przehandlowaliśmy.
Jesteście w błędzie, tow. Struszyński, jedna taka umowa już była, ale — z tego co mi wiadomo — doszło do jakiejś malwersacji czy czegoś w ten deseń. Sprawę bada SB.
lt-col Aloise Pupqa de Mandragorat du Vandistan
archegênere de Camarade-Vanda-Ville
électron de Ville Séculier Leben

Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7