Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Author Topic: Oświadczenie Prezydenta Republiki Wirtualnego Świata ws. Królestwa Wurstlandii.  (Read 13306 times)

Martin Dorian Vilander

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Posts: 46
  • Królestwo Wurstlandii
Odp: Oświadczenie Prezydenta Republiki Wirtualnego Świata ws. Królestwa Wurstlan
« Reply #20 on: Październik 25, 2010, 20:04:35 pm »

Witam Szanownych członków prawdziwych* mikronacji.
Nazywam się Martin Dorian Vilander(w Królestwie Wurstlandii) vel Kermit Clein(w Republice Wirtualnego Świata). Jestem aktywnym mieszkańcem KW, gdzie mam zaszczyt być Księciem. W RWŚ jestem mniej aktywnym użytkownikiem czy (jak jeszcze do nie dawna uważano) graczem; jednak pełniłem w tym 'tworze' m. in. funkcję wicepremiera, prezydenta i długoletniego działacza politycznego. Miałem możliwość poznania dokładnie struktur w/w państw.

mam login "53", bo tak lubię i co ?
Moim zdaniem osobliwy login, krótki i szybki do napisania, szybszy niż najkrótsze imiona jak Anna, Jan. Login prezydenta tez charakterystyczny, końcówka 007 jak James Bond czy "07 zgłoś się". Tylko, że z tego co widać na stronie głównej to imiona nigdzie nie są prezentowane. Czy po prostu nosicie Loginy i Nazwiska? Osobiście dążyłem do posiadania 'normalnego' imienia w rwś, ale w dalszym ciągu są to po prostu loginy... za to nazwisk mało kto używa w państwie, a gdy na forum sądu rwś chciałem posiadać "login" z nazwiskiem, to administracja nagle mi zredukowała go do "loginu"...

Od czasu pierwszej demokratycznie powołanej władzy oraz wprowadzenia Konstytucji. Czyli mniej więcej od lutego 2007.
Dziwne, gdyż do przełomu listopad-grudzień 2009, wszędzie widniało, że RWŚ to MMORPG, każdy mieszkaniec określał, baa nawet dalej określają swe państwo grą, a większość jest nieświadoma tego co się dzieje w polityce i co gorsza jakie ma znaczenie słowo: "mikronacja". Nawet teraz gdzieniegdzie widnieją słowa GRA/GRACZ, swobodnie na stronie głównej czy w systemie forum.

Mam wrażenie, że większość Państwa uważa, że żeby być mieszkańcem RWŚ, trzeba przygotować gruby portfel. Otóż nie ! I proszę już więcej nie powtarzać tej nieprawdziwej i krzywdzącej opinii. Udział w naszym państwie jest całkowicie darmowy!
Darmowy, dzięki reklamom google :-) Za użytkowanie strony na konto prawnego właściciela RWŚ, tj. spółki SOLPEO, którego numer jest podany dziwnym trafem na stronie głównej, gromadzone są fundusze.

W głosowaniach bierze udział około 70-80 obywateli.
Nie oszukujmy się, z tego może 5-10osób bierze czynny udział w państwie, reszta po prostu gra.

Spójrzmy na stronę RWŚ i zobaczymy tam regulamin:
Wasza Ekscelencjo,
Widnieje tam również (po za nr. konta bankowego) regulamin czatu który zakłada sprzecznie z konstytucją ograniczenia wolności słowa.

Na marginesie, może nawiązując już do tematu wątku - mikronacje mające kłopot z liczbą mieszkańców chętnie złagodzą swoje stanowisko względem RWŚ i zaczną wchodzić w interakcje.
WE,
Profitem dla RWŚ w tym przypadku będą wyższe dochody z użytkowania strony.

Część mikronacji sama siebie uważa za grę, więc też nie widzi niczego zdrożnego w takowych interakcjach.
Racja, nawet w toplistach gier PBF(play by forum) widnieją mikronacje i osoby z poza mikro własnie jako pbf-y klasyfikują v-państwa. Jednak Wasza Ekscelencjo, Mikronacje mogą być grami ale nie są i nie powinny być Mikrobiznesami.

___________________________
*prawdziwych -tj. nie tworów komercyjnych, czerpiących zyski z reklam i sms na swoim hobby.
Logged
(~)Martin Dorian Vilander

Aleksander Hergemon-Euskadi

 • Ekspert
 • *****
 • Posts: 1001

* Elena Petrescu uderza szklanką musztardówką o stół.

Tylko monarchofaszyści klaszczą. Tupanie zaś, to odchylenie prawicowo-nacjonalistyczne.
Logged
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Kieran Prickskytt

 • Użytkownik
 • **
 • Posts: 79
Odp: Oświadczenie Prezydenta Republiki Wirtualnego Świata ws. Królestwa Wurstlan
« Reply #22 on: Październik 25, 2010, 22:37:26 pm »

Owszem. Historia WŚ (nie mylić z RWŚ) jest taka, że została stworzona jako gra. Jej reliktem został Regulamin, który, z tego, co zakomunikował dziś Prezydent, został dziś usunięty. Nowi mieszkańcy akceptują więc już Konstytucję jako podstawę działania państwa.
Na przestrzeni czasu gra WS nie wystarczała niektórym i to własnie mieszkańcy stworzyli nazwę RWŚ, Konstytucję i prawa. Mieszkańcy wybrali rząd, Pana również na prezydenta wybrali mieszkańcy a nie firma czy admini, prawda ?
Regulamin głównego czata (który w zasadzie mógłby dla mnie nie istnieć), obowiązuje po to, by zachować porządek i nie być zaśmiecanym przez kilkunastokrotne powtarzanie tej samej wypowiedzi, jak to się kiedyś zdarzało, albo unikania wulgarnych zachowań. Moim zdaniem nie ogranicza nikomu prawa do posiadania własnego zdania, ale blokuje zachowania niezgodne z prawem. Regulamin czata także jest obowiązującym prawem. Idąc narzuconym przez Pana Clein tokiem moglibyśmy stwierdzić, że Kodeks Karny również ogranicza prawa mieszkańców zagwarantowane przez Konstytucję RWŚ. Tylko jakie państwo pozwoliłoby sobie na to, że każdy mieszkaniec robi co chce ? Obrażanie innych też Pana zdaniem jest wyrażaniem wolności słowa ? Można wyrazić niezadowolenie albo stworzyć partię walczącą o zmianę porządku społecznego, ale bluzganie na innych jest dla mnie wyrazem niedorozwiniętej inteligencji a nie wolnością słowa. Regulamin czatu i KK właśnie po to zostały stworzone, żeby spokojnym mieszkańcom żyło się dobrze, a przestepcy i chamy męczyły się w więzieniach.
Logged
No need to run. You'll only die tired.

Kieran Prickskytt

 • Użytkownik
 • **
 • Posts: 79
Odp: Oświadczenie Prezydenta Republiki Wirtualnego Świata ws. Królestwa Wurstlan
« Reply #23 on: Październik 25, 2010, 22:41:04 pm »

Swoją drogą, Panie Clein, skoro RWŚ jest takie okropne, jak pan tu wytrzymuje przez ponad 1100 dni ? Jak wiem, nadal jest Pan obywatelem RWŚ.
Logged
No need to run. You'll only die tired.

Ludwik Bourbon

 • Ekspert
 • *****
 • Posts: 1067
 • gadu-gadu: 5299529

Pan nie zauważa jednego faktu. To jest tak jak z Polska w UE. Możecie sobie pierdyknąć w konstytucji że jesteście mikronacją milion pincet sto dziewięćset razy i nic w praktyce to nie zmieni, póki nie znikną wszelkie znamiona komercji.

Ja też jestem obywatelem RWŚ i miejscami fajnie się grało.
Logged

Aleksander Hergemon-Euskadi

 • Ekspert
 • *****
 • Posts: 1001
Odp: Oświadczenie Prezydenta Republiki Wirtualnego Świata ws. Królestwa Wurstlan
« Reply #25 on: Październik 25, 2010, 23:05:29 pm »

Towarzyszu,

blokuje zachowania niezgodne z prawem. Regulamin czata także jest obowiązującym prawem.

W jakim sensie blokuje? To blokowanie ma charakter humoralny, komórkowy, czy cytotoksyczny?

Można wyrazić niezadowolenie albo stworzyć partię walczącą o zmianę porządku społecznego, ale bluzganie na innych jest dla mnie wyrazem niedorozwiniętej inteligencji a nie wolnością słowa.

Nie jesteście zbyt sprawni w sporach retorycznych. W tym samym zdaniu, w którym narzekacie na pewną czynność, sami jej dokonujecie. Pocieszne :D

Regulamin czatu i KK właśnie po to zostały stworzone, żeby spokojnym mieszkańcom żyło się dobrze, a przestepcy i chamy męczyły się w więzieniach.

Penalizacja chamstwa przez RWŚ jako wkład w rozwój mikronacyjnej myśli prawniczej. To mógłby być niezły temat na pracę magisterską na Głodującym Uniwersytecie im. Krzysztofa Putry.

To pisał tow. Nani.
Logged
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Kieran Prickskytt

 • Użytkownik
 • **
 • Posts: 79
Odp: Oświadczenie Prezydenta Republiki Wirtualnego Świata ws. Królestwa Wurstlan
« Reply #26 on: Październik 25, 2010, 23:34:52 pm »

Ja też jestem obywatelem RWŚ i miejscami fajnie się grało.

A  czym się różni to, co robi Pan w KW od "grania" w RWŚ? Czy udzielanie się jako Wielki Inkwizytor różni się czymś od piastowania stanowiska Wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego, czy posła w kraju, który według Pana krajem nie jest ? Moim zdaniem niczym.

Prawdę powiedziawszy nie potrafię z Wami dyskutować, bo mnie interesują Wasze kraje jako państwa, czyli rządy, organizacje państwowe. Nie wiem nawet jak utrzymujecie swoje serwery. Dla Was jednak to jest główny punkt uwagi. Nie demokracja, państwowość, ale techniczne rozwiązanie finansowania strony. Myślę, że gadamy na różnych poziomach percepcji. Nie chcecie, nie uznawajcie nas. Płakać nie będziemy. Chciałbym tylko, abyśmy się zrozumieli. Podkreślam, że państwo tworzą mieszkańcy.
Czy Kolumbia finansowana przez mafie różni się w encyklopedii od Polski czy Finlandii ? Wszystkie określone są państwami, niezależnie jak są finansowane czy jak wydają pieniądze.
Powiedziałem już wielokrotnie, że nikt nie jest zmuszany tutaj do płacenia, a te "wspaniałości", które widziała Pani Petrescu naprawdę nie stanowią wielkiej atrakcji, a tym bardziej nie uniemożliwiają normalnego życia w RWŚ.
« Last Edit: Październik 26, 2010, 08:29:54 am by 53 »
Logged
No need to run. You'll only die tired.

Talerz

 • Ekspert
 • *****
 • Posts: 1215
 • Stary Winek
  • Pustkowia Winków

Ciarranie...

Głównym zarzutem wobec Republiki Wirtualnego Świata ze strony mieszkańców "prawdziwych mikronacji" jest to, że za RWŚ nie stoją jej obywatele, a jakaś firma. I możesz nam tu mówić że macie tam konstytucję, sądy i wiele innych rzeczy, ale i tak nie zmienia to faktu że ostatnie słowo należy do firmy SOLPEO która w jednej chwili mogłaby wyłączyć stronę Republiki, a jej mieszkańcy nie mieliby nic do gadania - kraj by padł w jeden dzień. Ale zapewne nie wyłączą, bo skoro ktoś wysyła te sms'y to znaczy że RWŚ jest dochodowym interesem ;) I co by się stało wtedy z obywatelami waszego "kraju"? Może kilka osób by się skontaktowało ze sobą (reszta to zwykli gracze którzy brak RWŚ odczuliby w nie większym stopniu jak skasowanie konta na Plemionach), ale nie mielibyśmy tutaj czegoś tak charakterystycznego jak mikronacyjne ruchy społeczne gdzie całe narody walczą, tworzą nowe strony itd. W Republice niestety wpływacie na wszystko (coby nie mówić) tylko w ograniczonym stopniu. Nie umieścicie na głównej stronie "kraju" napisu "XXX to fiut!" bo zabrania wam tego regulamin, prawo polskie. W mikronacjach jest to całkiem możliwe (np.  Ciprofloksji, w Wandystanie zapewne również, o Winktown nie mówię), a co najwyżej za obraźliwe stwierdzenie będziemy się sądzić po sądach krajowych bo nikt nawet nie pomyśli o powoływaniu się na prawo realne.

Załóżcie sobie kraj tak jak zrobili to mieszkańcy POLITIKI. Wielka Polondia to przykład mikronacji która wyewouowała z gry. I nie jest bynajmniej tak różowo tam, że mają tam 70-80 obywateli, chociaż były szumne obietnice ;)

Możecie się w RWŚ nazywać jak chcecie. Nawet w takiej Sarmacji na forum userzy posługują się loginami, ale każdy z nich ma jeszcze imię i nazwisko bo takie są niepisane zasady zabawy w mikronacjach. W Winktown niektórzy mają np. tylko imiona, ale uznaliśmy że i tak przejdzie zważywszy na naszą specyfikę.

Zarzucanie że RWŚ legitymuje się jako gra jest całkowicie bezpodstawne. Wiele mikronacji reklamuje się na stronach z toplistami gier np. wcograc.pl bo to po prostu kolejne miejsce gdzie można się zaprezentować. Po trafieniu jednak do takiego wirtualnego państwa, jasno i wyraźnie można wyczytać że mikronacje nie są grami, bo są czymś więcej. Zwykły marketing nastawiony na pozyskanie nowych obywateli.

Obalcie rządy SOLPO w Republice Wirtualnego Świata, ogłoście pełną niezależność od tej "korporacji" rządzącej waszym światem i wróć tutaj powiedzieć że RWŚ jest teraz PRAWDZIWYM wirtualnym państwem. Jak tak się stanie, Winktown pierwsze przybędzie podpisać traktat uznaniowy. A jak dostaniesz bana za złamanie regulaminu, chętnie przyjmiemy Cię w poczet naszych obywateli ;)
Logged
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Kieran Prickskytt

 • Użytkownik
 • **
 • Posts: 79

Powiem to milionowy raz. Jeśli byśmy chcieli umieścić tak debilny napis na głównej stronie, to byśmy zamieścili. Swoją drogą nie widziałem podobnych napisaów w żadnej mikronacji. U nas staramy się jednak krzewić kulturalne zachowania. Stąd m.in. tępienie bluzgających na czacie.
Za Republiką Wirtualnego Świata stoją jej obywatele. Oni wybierają rząd, prezydenta, demokratycznie wybrana władza decyduje co ma być na forum i na stronie. Przykład ? Proszę bardzo. Co firmę Solpeo obchodziłoby podpisanie przez nas traktatów uznaniowych z innymi krajami ? A jednak dzięki rządowi mamy już zakładki na głównej stronie do ambasad tych państw u nas.
W jaki sposób zlikwidowanoby relikt przeszłości - Regulamin ? Regulamin stworzony przez założycieli został wczoraj usunięty. Nie dzięki firmie, a za sprawą demokratycznie wybranego rządu! Tak więc wszystkie Państwa oceny są dla mnie bardzo naciągane.

Przestrzeganie realnego prawa polega na tym, że nie propagujemy i nie akceptujemy łamania realnego prawa. Myślę, że w waszych mikronacjach też nie nawołujecie do linczu żydów, czy nie rozsyłacie sobie dziecięcego porno, bo właśnie o taki rodzaj przestrzegania prawa chodzi.
Jest to w zasadzie "oczywista oczywistość", że nie należy tego prawa łamać, ale przypomnieć o tym nikomu nie zaszkodzi.

Co do "wyłączania" serwera, sam niedawno byłem świadkiem, że jedna z mikronacji, w której bywam nie zapłaciwszy za serwer została wyłączona. Po wniesieniu opłaty - państwo znów istnieje. Kuriozum ? Czy takie państwa mieniące się "prawdziwymi mikronacjami" nie płacą realnej kasy za to, by mogły istnieć ? Czy ich byt nie jest uzależniony od firm, które swoje serwery udostępniają za REALNĄ KASĘ ?  Fakt jest taki, i nie zaprzeczycie mi chyba, że wszystkie mikronacje (poza tymi, które mają swoje fora na darmowych serwerach), są zagrożone wyłączeniem w momencie, kiedy prowadząca je firma nie otrzyma opłaty. No chyba, że macie się tak dobrze, że to właściciel serwera założył swoją mikronację. U nas niestety tak nie jest. I nie powiecie mi, że udostępnianie za kasę serwera chociażby np. boo.pl jest czymś innym niż ZARABIANIEM, czy jak to ładnie nazywacie KOMERCHĄ ?

A w sprawie loginów... u nas każdy mieszkaniec posiada imię i nazwisko. Imię służy dodatkowo jako login. Wchodząc na pierwszą lepszą stronę mikronacji, chociażby na stronę Wurstland, co widzimy w prawym górnym rogu ? Co tam wpisać ? LOGIN ! Więc skończcie zarzucać, że login to co innego niż imię. U nas mówimy do siebie głównie po imieniu. Imieniu, które służy nam równocześnie za login. Czy to przestępstwo ? A imiona mogą być różne i nam to nie przeszkadza (z wyjątkiem wulgarnych). Gdybyśmy mieli państwo robotów moglibyśmy nawet nazywać się R2D2 i nikogo by to nie raziło,prawda ?, Ale jak RWŚ komuś nie pasuje, to można się czepić wszystkiego... W realu jedni mają na imię Arek, inni Mufasa, a jeszcze inni Gowinda. Czy to znaczy, że któreś z państw, które pozwala na używanie takich imion nie jest państwem ? Moim zdaniem - czepialstwo.

I nie będziemy zakładać nowego państwa, bo już je mamy. Po co mielibyśmy to robić ? Żeby przypodobać się ludziom, którzy nie umieją przyjąć prostych argumentów ? Pewnie najlepiej by było, gdybyśmy założyli to na jakimś darmowym serwerze, prawda ? Wtedy mielibyśmy 100% szansę, że zostaniemy uznani. A co, gdybyśmy cały nasz system gospodarczy przenieśli na inny serwer ? Zmieniłoby się coś ? Dalej nazywałbym się 53, a ktoś inny stokrotka_12345. I pewnie znalazłoby się dwadzieścia kolejnych uwag. Że dlaczego taka nazwa, a dlaczego pomarańczowy kolor, a że prezydent to ma głupią fryzurę.
Proszę powiedzieć czy macie jakieś uwagi do cech państwowości RWŚ,pomijając sposób opłacania serwera.
Nie musimy nikogo obalać. SOLPEO nie rządzi naszym krajem.
I , Panie Talerz, mam nadzieję, że mimo mojego pochodzenia i patriotyzmu do mojej ojczyzny wirtualnej,  (uwaga - patriotyzmu ! Nie ulubionej gry !) zostałbym miło przyjęty przez mieszkańców Winktown ? :D

Trochę się rozpisałem i nieco się powtarzam, za co przepraszam, ale jak widzę większość moich argumentów w ogóle nie trafia na żyzną glebę. Zaciętość względem RWŚ jest zbyt duża. Wyluzujcie i starajcie się wreszcie zauważyć demokratyczne rządy naszego państwa, które, uwierzcie, są jedynym organem, który decyduje co się dzieje w państwie i dba o dobro obywateli.
Logged
No need to run. You'll only die tired.

Willi Farmer

 • Ekspert
 • *****
 • Posts: 520

Quote
W sprawach związanych z v-państwem prosimy o kontakt pod adresem:

kontakt@wirtualny-swiat.com

Oferta reklamowa dostępna na życzenie.

Właścicielem prawnym portalu, systemów informatycznych "Wirtualny Świat" jest firma Solpeo Sp. z o.o.

Quote
Nowe konto VIP zostało stworzone dla osób, które w pełni chcą korzystać z dobrodziejstw Wirtualnego Świata oraz chcą przyczynić się do dalszego dynamicznego rozwoju społeczności WŚ. Co otrzymuje VIP? Dokładna lista nie jest jeszcze znana, gdyż ciągle trwają prace nad jej rozbudową, ale już dziś otrzymujesz:

    * Brak reklam w RWŚ
    * W miejscu reklam - specjalny panel dla VIP z aktualnie dostępnymi mieszkańcami i możliwością wysyłania masowej wiadomości do wszystkich obecnych.
    * Wpis do księgi darczyńców
    * Bezpłatny raport inwestycyjny
    * Zakładkę ulubione firmy
    * Dostęp do rankingów TOP 100
    * Możliwość utworzenia własnego Menu z najczęściej używanymi funkcjami
    * Oprócz skrzynki wiadomosci odebanych, także skrzynka wiadomości wysłane
    * Jako pierwszy otrzymujesz dostęp do nowych funkcjonalności, zazwyczaj tydzień przed wszystkimi mieszkańcami
    * Obok Twojego nicka na Forum pojawia się specjalna odznaka VIP
    * Twoja szafa na ubrania jest 2 razy większa niż normalnie
    * Możesz korzystać z większego wyboru skórek
    * Na giełdzie WŚ widzisz zawsze 5 najlepszych ofert
    * Masz dostęp do pełnych statystyk giełdowych

i to nie jest pelna komercha? :D gra ktora na sile sie chce wepchac do mikro :D
« Last Edit: Październik 26, 2010, 09:05:08 am by Willi Farmer »
Logged
Farmer z Alabamy :P
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7