Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Author Topic: porozumienie wielcekartograficzne  (Read 8898 times)

Mattev Grenbeck

• Nowy użytkownik
  • *
  • Sekretarz Generalny Bergijskiej Republiki Soc.
    • Bergijska Republika Socjalistyczna
Odp: porozumienie wielcekartograficzne
« Reply #10 on: Czerwiec 08, 2010, 13:50:17 pm »

1.to że na naszej mapie nie ma kraju nie znaczy że nie można z nim nawiązać stosunków dyplomatycznych. to jest proste. teraz jest identyczna sytuacja z innymi mapami, to że ich nie ma nie znaczy ze nie można rozmawiać z ich przywódstwami.

2.państwo podpisuje traktat uznający kodeks naszego porozumienia. kodeks zaś zawiera wszystkie ustalenia jak ma działać te porozumienie, na jakich zasadach itd. nie wiem jak można tego nie rozumieć, doszukujecie się w tym kodeksie próby zawładnięcia światem czy jak? KODEKS ZAWIERA PRAWA MÓWIĄCE TYLKO O TYM POROZUMIENIU (KTÓRE TRAKTUJE O KARTOGRAFII, NIE O GOSPODARCE I INNYCH ASPEKTACH POLITYKI)
- Bergijska Republika Socjalistyczna --- www.bergia.lehr.co.cc -

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #11 on: Czerwiec 08, 2010, 14:13:39 pm »

Przede wszystkim chore są tu propozycje kryteriów oceniania państw. Samo słówko "oceniania" jest jakieś dziwne. sądzę, że JEDYNYM wyznacznikiem tego, gdzie dane państwo się znajduje, winna być zgoda sąsiadów. Przecież nawet, jeżeli państwo będzie chciało superhiperwielkiego samotnego lądu, to je wszyscy wyśmieją.

Nie jestem za tym, żeby wszystko określać organizacyjnie, z góry. Poza tym, nie jestem za przenoszeniem państw. Pamiętajmy, że wiele organizacji międzynarodowych funkcjonuje lub funkcjonowało w oparciu o dotychczasowe granice: UKW, Trójprzymierze, UM, Wspólnota Nowokontynentalna.

A co do braku aktualnej mapy: ilu państw, które były na mapie i dalej istnieją, albo które chciały znaleźć się oficjalnie na mapie, nie ma np. na mapie Michała O'Rhady? Bo jak dla mnie to wygląda trochę na takie narzekanie za ogółem - chociaż jak zobaczę większą ilość takich państw, to naturalnie chylę czoła.

Zgadzam się z JE Hattori Hanzo, że uściślanie wszystkiego w jakieś z góry ustalone ramy jest złe. Spontaniczne kształtowanie się pewnych rzeczy jest najlepszym rozwiązaniem, a mapa ma być miejscem, gdzie można się po prostu znaleźć - po prostu, więcej zabawy, mniej zasad.

Niech sobie powstają różne mapy - surmeńskie, elderlandzkie, austro-węgierskie... Co to komu szkodzi? Ujednolicanie jest ZŁEEEEEE!

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #12 on: Czerwiec 08, 2010, 15:18:03 pm »

Pomysł na zrobienie mapy najpierw, granic potem jest dobry, ale nie nowy (vide MCS). Według mnie złym jest jednak 'zamykanie' nacji drogi na inną 'planetę' (mapę). Interland widnieje w tej chwili na dwóch mapach, Pollinu i Mikry, i nie widzimy w tym nic złego - no chyba, że na obu planetach znalazłby się Interland w identycznym kształcie...
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
« Reply #13 on: Czerwiec 08, 2010, 17:45:35 pm »

Nie wzięliście pod uwagę, że niektóre państwa mogą być nieuznawane przez sąsiadów, ale mogą być uznawane przez inne.
wzieliśmy, jeśli sąsiad nie uznaje potencjalnego nowego państwa to te państwo albo musi o to zabiegać albo musi znaleźć inne miejsce, ew jest możliwość że jeden z sąsiadów nie będzie uznawał, ale za to jakieś inne pobliskie pańśtwo uzna - wtedy państwo powstanie na mapie mimo że jeden ze sąsiadów ma problemy. Wszystkie kolejne następstwa tej decyzji są całkiem zamierzone. Docelowo chcielibyśmy by wszystkie państwa które podpiszą traktat uznający nasze porozumienie kartograficzne automatycznie uznawały i były uznawanę przez resztę członków porozumienia - ale to jest jeszcze do ugadania.

Porywacie się z motyką na słońce.

A co z krajami o klimacie despocji?
Państwo musi posiadać jakiś najwyższy akt prawny, nie ważne jak to nazwiesz i jak to będzie funkcjonować. 3 Obywateli to minimum, chyba że do mapy zgłoszsi się razem parę państw siostrzanych (mniejszych, ale takich które razem współpracują i się uznają)

Wcale nie musi. Istnieją nawet państwa uznawane za demokratyczne, nie posiadające konstytucji w sensie formalnym - Wielka Brytania czy Izrael.

Tzn jaki? Kto będzie to oceniał?
Tzn żadne parlandie czy piotrusiova, oceniać będzie wieloosobowa komisja. Occeniana jakość grafiki, elokwencja, znajomość ortografii (oczywiście nie zbyt ostro, po prostu będziemy sprawdzać czy państwo prowadzą 12 latki z neostradą czy normalni poważni ludzie którzy coś konkretnego reprezentują)

Często bywa tak, że 12 latek potrafi stworzyć lepszą mikronację niż osoba dorosła. Kryterium poziomu - tak, kryterium wieku - nie.

Trochę zalatuje to prezentyzmem i megalomanią.
Nie wiem czym zalatuje, ale mam dość milionów autorów i wersji różnych map z różnymi granicami itd, to gwarantuje jednorodność i standaryzację - nie ma miejsca na 15 wersji różnych ludzi i państw, jedna komisja, jedna wersja mapy, jeden kodeks prawny.

Odwołując się do świata realnego znowu. Tereny między Morzem Śródziemnym a Jordanem są różnie zaznaczane - w Izraelu jako Izrael, wśród krajów arabskich - jako Palestyna, przez większość Europejczyków - jako Izrael, Strefa Gazy i Autonomia Palestyńska. Kwestia mapy jest w dużej mierze kwestią polityczną. Do dzisiaj trzymam w domu niemiecką encyklopedię z końca lat 60. która wskazuje tzw. Ziemie Odzyskane, jako tereny pod okupacją Polski :)

Istnieją też różne kodeksy, często w obrębie jednej gałęzi prawa. Mamy kodeks karny, karny wykonawczy, postępowania karnego etc. Jeżeli ktoś chce ujednolicać długości ogórków, to nie wróżę mu kariery.

Co przez to rozumiecie?
To znaczy że między innymi muszą przestrzegać traktatów międzynarodowych których się podjeli, dotyczy to choćby tej mapy, sojuszów, uznania państw, przejmowania ich itd ostatni problem na lini Stołock i Wandystan jest dobrym przykładem.

Od tego mamy OPM :)

Czyli z mapy zniknie Skarland, RON, Rotria i parę innych tworów.
Bardzo mi przykro.

A mnie nieszczególnie :)

Przede wszystkim chore są tu propozycje kryteriów oceniania państw. Samo słówko "oceniania" jest jakieś dziwne. sądzę, że JEDYNYM wyznacznikiem tego, gdzie dane państwo się znajduje, winna być zgoda sąsiadów. Przecież nawet, jeżeli państwo będzie chciało superhiperwielkiego samotnego lądu, to je wszyscy wyśmieją.

Kwestia spełnienia pewnych warunków, a co za tym idzie oceniania, ma miejsce częściej, niż nam się wydaje. Np. przy ubieganiu się o członkostwo w OPM należy spełnić określone wymagania. Różnica między tymi wymaganiami a proponowanymi przez autora wątku jest jednak dość znacząca. Zaproponowane kryteria ciężko ocenić obiektywnie, bo to rzecz gustu. Ja osobiście jestem fanem obecnej, nowej strony Biednej Republiki, zaś starą uważam za nieco gównianą. Co nie zmienia faktu, że tow. Manescu podoba się stara.

A co do braku aktualnej mapy: ilu państw, które były na mapie i dalej istnieją, albo które chciały znaleźć się oficjalnie na mapie, nie ma np. na mapie Michała O'Rhady? Bo jak dla mnie to wygląda trochę na takie narzekanie za ogółem - chociaż jak zobaczę większą ilość takich państw, to naturalnie chylę czoła.

Zresztą, każdy może stworzyć własną mapę, nieprawdaż?

Niech sobie powstają różne mapy - surmeńskie, elderlandzkie, austro-węgierskie... Co to komu szkodzi? Ujednolicanie jest ZŁEEEEEE!

Nie tyle złe, co niecelowe. Mikronacje odróżnia od siebie specyfika kultury, prawodawstwa, strony, systemów etc. Jeżeli zaczniemy wszystko ujednolicać to może się okazać, że mieszkamy w takich samych tworach, różniących się jedynie nazwą i władzami.

Pisał oczywiście tow. Nani.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
« Reply #14 on: Czerwiec 08, 2010, 19:46:55 pm »

"Nie tyle złe, co niecelowe. Mikronacje odróżnia od siebie specyfika kultury, prawodawstwa, strony, systemów etc. Jeżeli zaczniemy wszystko ujednolicać to może się okazać, że mieszkamy w takich samych tworach, różniących się jedynie nazwą i władzami."

Cóż, są czasem i takie państwa.

[TK]Hattori Hanzo

• Nowy użytkownik
  • *
  • Szef Wysokiego Urzedu d/s Zagranicy Cesarstwa Toku
    • Cesarstwo Tokugawa
« Reply #15 on: Czerwiec 08, 2010, 20:05:31 pm »

Dziekuje bardzo Waszemu Cesarskiemu Majestatowi.
Mikroswiat, oczywiscie w mojej opinii, jest oaza. Taka gdzie uciekamy od absurdow zycia codziennego, w duzej mierze absurdow prawnych. Takich np. jak regulowanie kata zakrzywienia banana. Uwazam, ze propozycja nie utrzyma sie dlugo, nawet jesli wejdzie w zycie.
W kazdym razie, zgodnie z najnowszymi wytycznymi, jakie otrzymalem z Yamato, chcialbym wyrazic oficjalne stanowisko Shogunatu.
Ohayo Gozaimasu.
We wstepie chcialbym serdecznie pozdrowic zgromadzonych. Pomimo tego, iz Cesarstwo przechodzi teraz drobna reorganizacje, i jestesmy wszyscy bardzo zaabsorbowani sprawami wewnetrznymi panstwa, z uwaga sledzimy wydarzenia mikroswiatowe, takie jak chociazby odzyskanie niepodleglosci przez Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu, czy propozycja nowej mapy mikroswiata.
Wszystkim obywatelom Sclavinskim, i wszystkim Trizondalczykom gratulujemy z calego serca odzyskania niepodleglosci, zyczymy wielu sukcesow na wyboistej drodze, jaka jest samostanowienie, i wyrazamy nadzieje rychlego nawiazania przyjaznych stosunkow miedzy naszymi Narodami.
W kwestii okreslonej jako Porozumienie Wielcekartograficzne, nasze stanowisko jest jasne. Cesarstwo Tokugawa uwaza ta inicjatywe za wielce interesujaca, choc niestety chybiona w zalozeniach. Uwazamy, ze nie istnieje potrzeba az tak glebokiej reformacji kartografii Mikroswiata, zwlaszcza w sposob ktory powoduje wiecej zametu, niz to naszym zdaniem warte.
Pozostajac uwaznym obserwatorem:
(-)Okada Hatoyama, Shogun Tokugawy, Stalowy Czempion, Straznik Smoczego Tronu;
Yamato, dn.333 Ery Meiji.
Hattori Hanzo no Okada
Mieszkaniec Tokugawy> tokugawa.tk
Dumny czlonek klanu Okada

Otto von Rütelheld

• Aktywny użytkownik
« Reply #16 on: Czerwiec 08, 2010, 20:22:43 pm »

Pragnę zwrócić uwage na poprawną tytulaturę:
- Cesarski i Królewski Majestat,
- Monarcha,
- Cesarz i Król, etc.
/-/ Otto von Rütelheld
Obywatel Mikroświata i Apatryda
oddany Monarchii Austro-Węgier

Mattev Grenbeck

• Nowy użytkownik
  • *
  • Sekretarz Generalny Bergijskiej Republiki Soc.
    • Bergijska Republika Socjalistyczna
« Reply #17 on: Czerwiec 08, 2010, 20:33:23 pm »

Dziękuję bardzo za wszystkie Wasze opinie (oficjalne stanowisko Cesarskie bardzo mi się spodobało, sześćażdziękujemy!).

W związku z tym, że dwaażwszystkie Wasze opinie są tak wielceoptymistyczne i ogrompozytywne (za co bardzo dziękujemy! :) ) ustaliliśmy wraz z anonimowymi sojusznikami, że mapa powstanie! Gdyby nie wasz entuzjazm nie dalibyśmy rady! :) Bardzo nas zmotywowaliście.

Wszystkie państwa zainteresowane zapraszamy do tego tematu:
http://bergia.lehr.co.cc/forum/viewtopic.php?f=26&t=33&p=39#p39

Chcę podkreślić, że każde państwo (nawet najmłodsze) ma realne szanse na szybkie pojawienie się na mapie.

Dziękujemy jeszcze raz! Jesteście naprawdę wspaniali :)) Więcej nowości na temat tego sześćażwspaniałego przedsięwzięcia możecie szukać wprost u mnie lub na forum mojego kraju :)

Hejka!
- Bergijska Republika Socjalistyczna --- www.bergia.lehr.co.cc -

[TK]Hattori Hanzo

• Nowy użytkownik
  • *
  • Szef Wysokiego Urzedu d/s Zagranicy Cesarstwa Toku
    • Cesarstwo Tokugawa
« Reply #18 on: Czerwiec 09, 2010, 12:42:36 pm »

Pragnę zwrócić uwage na poprawną tytulaturę:
- Cesarski i Królewski Majestat,
- Monarcha,
- Cesarz i Król, etc.
Dziekuje Panu bardzo, i przepraszam Jego Cesarski i Krolewski Majestat za to calkowicie niezamierzone faux pas.
Hattori Hanzo no Okada
Mieszkaniec Tokugawy> tokugawa.tk
Dumny czlonek klanu Okada

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
« Reply #19 on: Czerwiec 09, 2010, 16:55:22 pm »

Ależ... nie trzeba przepraszać, tym bardziej że nasze wszelkie rozmowy są dość luźne. Oj, jakby tak ten, który zwracał na to uwagę, zawsze zwracał się do wszystkich z należytym szacunkiem...