Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: porozumienie wielcekartograficzne  (Read 8618 times)

Mattev Grenbeck

• Nowy użytkownik
  • *
  • Sekretarz Generalny Bergijskiej Republiki Soc.
    • Bergijska Republika Socjalistyczna
porozumienie wielcekartograficzne
« on: Czerwiec 07, 2010, 23:01:29 pm »

Witajcie, ponieważ widoczne są duże problemy z mapami mikroświata chciałbym przedstawić projekt mojego państwa. Mianowicie sześćażnowe porozumienie wielcekartograficzne.

Porozumienie gwarantuje nam wszystko to czego nie potrafiliśmy nigdy osiągnąć w pełni:
*Aktualność
*Przejrzystość
*Jasne i prawomocne zasady międzynarodowe dotyczące ziem  i granic

I są dwie opcje:
1.
Projekt z założenia mieliśmy kierować do młodych mikronacji, i chcieliśmy by granice w nowej mapie naszego porozumienia były tworzone od podstaw (co by znaczyło totalne zerwanie z tradycyjnymi granicami które teraz są jako/tako uważane, chociaż ja mam teraz spory problem ze znalezieniem w mairę aktualnej mapy...to by pozwoliło na dużą dowolnośc dla nowych i starych mikronacji ale wiem że stare mikronacje są przywiązane do starych granic i lądów więc zdaję sobie sprawę że ta propozycja jest bardzo kontrowersyjna)

2.
W związku z tym że pierwsza opcja jest bardzo trudna do zaakceptowania jest też możliwa druga opcja, gdyby sam pomysł nowego porozumienia był dobrze przyjęty, natomiast zrywanie ze starymi granicami były nie do zaakceptowania. Wtedy granice byłyby mniejwięcej zachowane - chociaż sam osobiście uważam że jest teraz dobry moment na to by stworzyć od postaw, nową lepszą mapę z nowymi granicami i pełną nowelizacją

chciałbym wiedzieć jak Wasze kraje na to się zapatrują. Zdaję sobie sprawę że zerwanie z tradycyjnymi granicami może być trudne nawet do wyobrażenia, ale myślę że w pewnym momencie odcięcie się od starych doświadczeń i budowanie od nowa bez popełniania starych błędów MOŻE WYJŚĆ NAM BARDZO DOBRZE - tym bardziej że mój projekt niweluje dzisiejsze problemy (takie jak brak aktualizacji, wiele różnych wykonawców z wieloma wersjami, różne problemy polityczne, dyskusje nad nowymi kontynentami, problemy z granicami i ziemiami niczyimi itd) Nie możemy budować mapy nieba bez dobrej i standaryzacyjnej mapy ziemi!

Pozwolę sobie by temat z moim projektem umieścić na forum mojego państwa, proszę o komentarze tak tutaj jak i na forum bergijskim.
W temacie umieściłem główne założenia projektu:

http://bergia.lehr.co.cc/forum/viewtopic.php?f=26&t=33

Przy czytaniu go proszę zwrócić uwagę jak poszczególne warunki (wypunktowane) niwelują wszystkie nasze aktualne trudności z mapami.
- Bergijska Republika Socjalistyczna --- www.bergia.lehr.co.cc -

Sqadak

• Aktywny użytkownik
  • gg 17523154
    • Stany Zjednoczone Wysp Stołockich
Odp: porozumienie wielcekartograficzne
« Reply #1 on: Czerwiec 07, 2010, 23:12:35 pm »

Czyli wielka reformacja mapy mirkoświata! Pomysł moim zdaniem może być krokiem milowym w organizacji całego mikroświata. W końcu udało by się ustalić strefy klimatyczne i może nawet wpisać mapę w kulę. Taka mapa może wnieść wiele dobrego - taki powiew świeżego powietrza do ogarniętego kryzysem aktywności mikroświata choćby.

Ja jestem jak najbardziej na TAK dla nowej mapy mikroświata!
(-) Maksymilian „Sqadak” Sqader - Przewodniczący Stanów Zjednoczonych Wysp Stołockich

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
« Reply #2 on: Czerwiec 07, 2010, 23:29:54 pm »

Towarzyszu,

jakie są warunki dodania państwa na mapę?
-uznawane przez swoich potencjalnych sąsiadów

Nie wzięliście pod uwagę, że niektóre państwa mogą być nieuznawane przez sąsiadów, ale mogą być uznawane przez inne.

-mające przynajmniej 3 aktywnych obywateli i konstytucję

A co z krajami o klimacie despocji?

-reprezentujące odpowiedni poziom jakościowy (dotyczy strony, forum, map, listy dyskusyjnej, ich zawartości itd)

Tzn jaki? Kto będzie to oceniał?

-państwo uznaje tylko i wyłącznie nasze porozumienie kartograficzne

Trochę zalatuje to prezentyzmem i megalomanią.

jakie są warunki utrzymania państwa na mapie?
-szanowanie praw miedzynarodowych

Co przez to rozumiecie?

-mające problemy z utrzymaniem stabilnej władzy (np niedopuszczalnym jest by władcy i rządzący byli wielopaństwowacami itd)

Czyli z mapy zniknie Skarland, RON, Rotria i parę innych tworów.

Pisał tow. Nani.
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Mattev Grenbeck

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #3 on: Czerwiec 07, 2010, 23:47:23 pm »

Nie wzięliście pod uwagę, że niektóre państwa mogą być nieuznawane przez sąsiadów, ale mogą być uznawane przez inne.
wzieliśmy, jeśli sąsiad nie uznaje potencjalnego nowego państwa to te państwo albo musi o to zabiegać albo musi znaleźć inne miejsce, ew jest możliwość że jeden z sąsiadów nie będzie uznawał, ale za to jakieś inne pobliskie pańśtwo uzna - wtedy państwo powstanie na mapie mimo że jeden ze sąsiadów ma problemy. Wszystkie kolejne następstwa tej decyzji są całkiem zamierzone. Docelowo chcielibyśmy by wszystkie państwa które podpiszą traktat uznający nasze porozumienie kartograficzne automatycznie uznawały i były uznawanę przez resztę członków porozumienia - ale to jest jeszcze do ugadania.

A co z krajami o klimacie despocji?
Państwo musi posiadać jakiś najwyższy akt prawny, nie ważne jak to nazwiesz i jak to będzie funkcjonować. 3 Obywateli to minimum, chyba że do mapy zgłoszsi się razem parę państw siostrzanych (mniejszych, ale takich które razem współpracują i się uznają)

Tzn jaki? Kto będzie to oceniał?
Tzn żadne parlandie czy piotrusiova, oceniać będzie wieloosobowa komisja. Occeniana jakość grafiki, elokwencja, znajomość ortografii (oczywiście nie zbyt ostro, po prostu będziemy sprawdzać czy państwo prowadzą 12 latki z neostradą czy normalni poważni ludzie którzy coś konkretnego reprezentują)

Trochę zalatuje to prezentyzmem i megalomanią.
Nie wiem czym zalatuje, ale mam dość milionów autorów i wersji różnych map z różnymi granicami itd, to gwarantuje jednorodność i standaryzację - nie ma miejsca na 15 wersji różnych ludzi i państw, jedna komisja, jedna wersja mapy, jeden kodeks prawny.

Co przez to rozumiecie?
To znaczy że między innymi muszą przestrzegać traktatów międzynarodowych których się podjeli, dotyczy to choćby tej mapy, sojuszów, uznania państw, przejmowania ich itd ostatni problem na lini Stołock i Wandystan jest dobrym przykładem.

Czyli z mapy zniknie Skarland, RON, Rotria i parę innych tworów.
Bardzo mi przykro.
« Last Edit: Czerwiec 07, 2010, 23:50:11 pm by Mattev Grenbeck »

rhad

• Aktywny użytkownik
« Reply #4 on: Czerwiec 07, 2010, 23:57:26 pm »

Jakby w realu też były takie problemy, to byście zaprzątneli koparki i rozwalili wszystko to, co przez ponad 12 lat bylo tworzone tylko dlatego ze nowe panstwa maja miec lepiej?

Co jest zlego w wielu mapach? Ja rozumiem : jedna, stabilna mapa, akceptowana przez wszystkich. Ale taki twór? To brzmi zupelnie jak jeden mieszkaniec KS, który juz powoli zaczyna mnie irytować ( nie tylko on, ale on ostatnio).

Zmiana granic juz istniejących państw i lądów jest bez sensu. Było mysleć x lat temu nad tym, a nie teraz nagle wszystko rozwalać. Zupełnie jak jakaś "starosarmacja". Gdyby nie "reformy w związku z aktywnością", kto wie, czy RSIT nie byłoby dalej w unii.

Dostałem informację o tym temacie z tekstem "może to Cię zainteresować". Nie, nie może - gdyż mój pomysł zakładał dodanie nowych lądów do juz istniejących, co nie powodowałoby burzenia geografii i historii. A tutaj mamy istna Rewolucję Październikową... Nie muszę przypominać, czym się ona skończyła?
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Ravendorff-Marcjan-Chojnacka, ex nomen Bumbum, ex nomen Liberi, ex nomen Bourbon, ex nomen Euskadi, Kwestor Republiki Baridas, Łaski Bez Cesarzowa Tuolelenkki i Wszechrhadmoru, etc., and so on

Mattev Grenbeck

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #5 on: Czerwiec 08, 2010, 00:04:32 am »

Jakby w realu też były takie problemy, to byście zaprzątneli koparki i rozwalili wszystko to, co przez ponad 12 lat bylo tworzone tylko dlatego ze nowe panstwa maja miec lepiej?

Co jest zlego w wielu mapach? Ja rozumiem : jedna, stabilna mapa, akceptowana przez wszystkich. Ale taki twór? To brzmi zupelnie jak jeden mieszkaniec KS, który juz powoli zaczyna mnie irytować ( nie tylko on, ale on ostatnio).

Zmiana granic juz istniejących państw i lądów jest bez sensu. Było mysleć x lat temu nad tym, a nie teraz nagle wszystko rozwalać. Zupełnie jak jakaś "starosarmacja". Gdyby nie "reformy w związku z aktywnością", kto wie, czy RSIT nie byłoby dalej w unii.

Dostałem informację o tym temacie z tekstem "może to Cię zainteresować". Nie, nie może - gdyż mój pomysł zakładał dodanie nowych lądów do juz istniejących, co nie powodowałoby burzenia geografii i historii. A tutaj mamy istna Rewolucję Październikową... Nie muszę przypominać, czym się ona skończyła?

Jaknajbardziej to szanuję, podkreślę tylko, nie wiem czym jest świat realny ale w bergii staram się nie mieszać spraw awirtualnych z wirtualnymi ;) (wiem że to zabawa słów, ale dla nas to bardzo istotne, gdy rozmawiamy o wirtualnym to wirtualny>awirtualny a nie naodwrót) Twój pomysł też jest dobry, ale to komplikuje sytuację, bo trzeba wtedy rozpatrzyć takie problemy jak rozmiar nowych i starych krajów... stare będą się oburzać na nowe itd.
« Last Edit: Czerwiec 08, 2010, 00:07:04 am by Mattev Grenbeck »

[TK]Hattori Hanzo

• Nowy użytkownik
  • *
  • Szef Wysokiego Urzedu d/s Zagranicy Cesarstwa Toku
    • Cesarstwo Tokugawa
« Reply #6 on: Czerwiec 08, 2010, 13:12:52 pm »

Uwaga. Ponizsza wiadomosc jest wyrazem prywatnych opinii i odczuc autora. Nie jest to oficjalne stanowisko Cesarstwa Tokugawa i w zaden sposob go nie odzwierciedla.
Z calym szacunkiem dla autora, ale czy naprawde chcielibysmy w Mikroswiecie kolejnej UE? Wszystko zestandaryzowane, zamkniete w ramkach, opisane, wyrysowane, opieczetowane i oficjalne? Moze Pan jeszcze zaproponuje, zeby celem standaryzacji, wszystkie mikronacje mialy ten sam skrypt strony? Albo takie same rozmiary naglowka? A moze w ogole rozchrzanic wszystkie mikronacje, i zamiast tego stworzyc jedna wielka? Z calym szacunkiem, ale od Pana bym sie takich monarchofaszystowskich pomyslow nie spodziewal...
W kwestii praktycznej. A co jesli panstwo bedace na mapie chcialo by podpisac traktat uznaniowy z panstwem, ktorego na mapie nie ma? Nie wolno! Bo wg OFICJALNEJ mapy, takie panstwo nie istnieje.
Proponuje podejsc do tematu troche bardziej encyklopedycznie.
OPISYWAC rzeczywistosc, a nie ja tworzyc.
(-)HH
Hattori Hanzo no Okada
Mieszkaniec Tokugawy> tokugawa.tk
Dumny czlonek klanu Okada

Mattev Grenbeck

• Nowy użytkownik
  • *
« Reply #7 on: Czerwiec 08, 2010, 13:24:22 pm »

jakoś nie łapię co ma do tego awirtualna unia europejska.

wiem za to coś innego -

1.nie prawdą jest że jeżeli nie ma państwa na naszej mapie to ono oficjalnie w ogóle nie istnieje (to bzdura)
2.unia europejska nie ma nic do map
3.wspólna mapa musi być, bo granice muszą być ustandaryzowane, strony internetowe itd to zupełnie inne rzeczy i przykład jest z kosmosu - te porozumienie nie zajmuje się niczym innym jak tylko KARTOGRAFIĄ. Cała reszta powinna nasze mikronacje różnić, bo właśnie w tej różnorodności jest piękno.
4.od początku do końca to my tworzymy rzeczywistość, na tym polega idea mikronacji.

Tivadar Zoltan Szücs

• Aktywny użytkownik
« Reply #8 on: Czerwiec 08, 2010, 13:32:27 pm »

Hehehehe, pomysł i tak nie zyska poparcia ;]
Po pierwsze: co komuś do historii danego państwa i już ukształtowanych granic? Planuje tutaj ktoś jakąś grabież, napaść?
No bo sorry, ale jak inaczej to nazwać, kiedy raptownie np. z AW miałby zniknąć Wiedeń, Budapeszt?
Jednolity kodeks prawny? Tutaj chyba też musiało się coś stać autorowi, bo najpierw mowa tylko o mapie a potem... brak słów :)

Poza tym: istnienie piętnastu, stu pięćdziesięciu czy też tysiąca pięciuset map jest nawet wskazane. Realny świat zna przypadki, kiedy to jedne państwa były uznawane przez jedne, a przez drugie nie. Podobnie było z mapami.

[TK]Hattori Hanzo

• Nowy użytkownik
  • *
  • Szef Wysokiego Urzedu d/s Zagranicy Cesarstwa Toku
    • Cesarstwo Tokugawa
« Reply #9 on: Czerwiec 08, 2010, 13:35:04 pm »

-państwo uznaje tylko i wyłącznie nasze porozumienie kartograficzne
Ergo, jest TYLKO na waszej mapie. Prosze mnie ewentualnie poprawic. Skoro jest TYLKO na waszej mapie, to nie ma mozliwosci uznania istnienia krajow, ktorych na niej nie ma.
Hattori Hanzo no Okada
Mieszkaniec Tokugawy> tokugawa.tk
Dumny czlonek klanu Okada