Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: 100 dni Zjednoczonego Cesarstwa Sandhgi  (Read 3007 times)

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
Odp: 100 dni Zjednoczonego Cesarstwa Sandhgi
« Reply #10 on: Maj 30, 2010, 17:42:37 pm »

Szczerze: jeżeli chodzi o yoyonacje, to jest to głównie właśnie kwestia klimatu. Kraj, do którego wchodzi się i nie czuć niepowtarzalnej atmosfery, kraj "dla wszystkich", który nie ma w sobie nic ciekawego i gdyby zastąpić w nim tylko nazewnictwo, to i tak nic by się nie zmieniło - to jest właśnie yoyonacja. Przede wszystkim: państwo-naśladowca wobec innych, starszych mikronacji ("chcemy być jak Ikslandia!" jako główny cel), przejmujące wszystkie cele i kategorie od starszych państw (czysto ilościowe pojmowanie świata), to także jest yoyonacja

Osobiście zgadzam się z Talerzem, choć nie do końca. Strona Samundy faktycznie w porównaniu do poprzedniej pięknem nie grzeszy, forum wcześniejszego nie widziałem, a władze - to ich sprawa, przy czym królową nadal bardzo szanuję. Niemniej jednak nadal w Samundzie istnieje (tak sądzę) ta bardzo fajna atmosfera afrykańskiego państewka plemiennego. Sądzę, że dopóki panuje tam królowa, Samunda nie zamieni się w monarchię a la Bokassa i inni afrykańscy kacykowie. Poza tym, w Katabongo mają własne kryteria "jakości" państwa, inne niż te dotychczasowe. Dlatego wydaje mi się, że Samundy jak narazie yoyonacją nazwać nie wypada ;-).

Skarlandu na tyle nie znam, a co do Zongyi - ta faktycznie już od początku istnienia miała swój specyficzny klimat, zdecydowanie lepszy od Sanghi.

Nie zgodzę się jednak co do porządnej bazy yoyomieszkańców - obaj dobrze wiemy, że yoyonacje po prostu padają, bo nie są dla nikogo interesujące. Starają się zadowolić wszystkich, a tak się nie da i w efekcie ci "wszyscy" odchodzą tam, gdzie mają odpowiadający ich potrzebom klimat.

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #11 on: Maj 30, 2010, 17:57:57 pm »

Ja rozciągam pojęcie yoyonacji z kiepskiej strony również na kiepską władzę. A pan Svensson jak dla mnie jest idealnym przykładem yoyowatego dyktatora który w przeciągu dnia jest w stanie wystawić milionową armię, pokopiować pomysły z innych krajów i wrzucić je do swojego oraz niezbyt poradnie mierzyć siły na zamiary przez co przemawia przez niego megalomania.
Proszę spojrzeń na wypowiedzi mieszkańców Samundy - rzadko kiedy mamy do czynienia z wypowiedziami dłuższymi niż jedno, dwa zdania. Czy to świadczy o niepowtarzalnym, afrykańskim klimacie tego kraju? Jeśli chodzi o jego prymitywizm, to tak...
Takie jest moje zdanie, a królowa Meisande V może być sobie ważną personą w OPM, ale jak dla mnie jej zachowanie w Samundzie i Organizacji to dwie różne sprawy, jakby dwie osoby to były :)

Ech... Z tą porządną bazą yoyomieszkańców to chodziło mi o to że jakby ich zebrać w kupie w jednym miejscu to ciekawy eksperyment socjologiczny byśmy mieli - zepsułeś! ;D
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #12 on: Maj 30, 2010, 18:35:06 pm »

Talerzu, to dlatego wygraliście z nami w rankingu na najbardziej nielubianą mikronację!

Dlatego też Ci zepsułem eksperyment, ha! :-D

Aleksander Hergemon-Euskadi

• Ekspert
« Reply #13 on: Maj 30, 2010, 18:38:42 pm »

Towarzysze,

Przypominamy, iż tow. Karasedes Tarkomen jest sądzony przez Trybunał Niezawinionej Biedy i zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do Oskarżenia Ludowego w tym temacie: http://www.cipronex.boo.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=131
Элена Петрешку
Красный гроф с вагином

Статул Ципрофлоксюл

Забиеж тен плебс спшед мего облича!

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #14 on: Maj 30, 2010, 19:02:39 pm »

Talerzu, to dlatego wygraliście z nami w rankingu na najbardziej nielubianą mikronację!

Dlatego też Ci zepsułem eksperyment, ha! :-D

Każdy by chciał wygrać w tak plebiscytowym konkursie :)
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Andriejew

• Użytkownik
  • **
« Reply #15 on: Maj 30, 2010, 19:10:18 pm »

Zjednoczenie z Sandhgi? Aż się boję. A ja sam nie wiem, czy mam dalej siedzieć na tym forum, bo nie mam władzy od czasu proklamowania Republiki Osterii.