Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

http://wsparcie.mikronacje.info -> wspieramy ciekawe projekty związane ze światem mikronacji.

Author Topic: Tworzenie mikronacji  (Read 7128 times)

Leesniak Dizaster

• Guest
Odp: Tworzenie mikronacji
« Reply #20 on: Kwiecień 06, 2010, 21:54:37 pm »

Na myśli mam wszelakie skrypty bądź strony z dobrymi skryptami które przydadzą się w mikronacji.

rhad

• Aktywny użytkownik
« Reply #21 on: Kwiecień 07, 2010, 00:17:44 am »

PROTIP : Jeżeli cchcesz, aby Cię zauważono - zrób stronę SAMODZIELNIE. Nawet, jeżeli będzie to najbrzydszy serwis internetowy od czasów ARPANETu, to i tak bbędzie widać , że włożyłeś w to trochę swojej pracy i inwencji, a nie tylko zainstalować skrypt. CMSa to każdy głupi umie, czy chcesz więc byc jednym z nich?;)
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Ravendorff-Marcjan-Chojnacka, ex nomen Bumbum, ex nomen Liberi, ex nomen Bourbon, ex nomen Euskadi, Kwestor Republiki Baridas, Łaski Bez Cesarzowa Tuolelenkki i Wszechrhadmoru, etc., and so on

Franciszek Józef II

• Ekspert
  • dawniej cysorz
    • Monarchia Austro-Węgierska
« Reply #22 on: Kwiecień 07, 2010, 08:45:58 am »

Hm, Rhad Francuzów, Gnomy, Patryka Labackiego, Zeppa i mnie jak widać uważa za głupków ;-). Tyle, że te Fusiony przeszły często taką metamorfozę, że z powodzeniem mogłyby się nazywać np. Austro-Fusion ;-). Fakt, że to były inne czasy, PHP-Fusion był 5 lat temu szczytem marzeń, a dopiero później przyszła seria yoyonacji, które przeginały z wykorzystywaniem go.

Rhad, ja uważam że trochę bzdury opowiadasz. Wiesz, jest obecnie na świecie taki trend, że jak ktoś coś sknoci, to potem wszystkim się zakazuje (albo sami się boją) ruszać tego (vide: skasowano medal Żelaznego Krzyża tylko dlatego, że nazistowska dyktatura położyła się cieniem na tym pięknym odznaczeniu). Była wojskowość, sknocona przez yoyoarmie, którą ruszyła Gnomia i my - co ciekawe, w trakcie ostatnich działań nadal były skojarzenia, że ta wojskowość jest zła, bo sknociły ją kiedyś wzmiankowane wojska. Tak samo jest z PHP-Fusion - kilka państw go miało, fajnie się prezentował, przyszły yoyodrecki, sknociły, i jest teraz traktowany jak jakaś zaraza. Nie przesadzajmy z takim podejście, PHP-Fusion tak samo jak własnoręcznie robioną stronę można zepsuć, a można go użyć fajnie.

Prezerwatyw Tradycja

• Moderator Globalny
  • Ekspert
    • Mandragorat Wandystanu
« Reply #23 on: Kwiecień 07, 2010, 10:15:47 am »

Zgadzam się JCiKM - php fusion to bardzo dobry CMS, a to, że strony państw są na nim oparte często (przy dobrym wykorzystaniu i modyfikacjach) nie jest widoczne. Oczywiście, są ludzie którzy zostają przy jakimś domyślnym wyglądzie PHP-Fusion i podobnych skórkach, to wtedy wygląda to nieciekawie (patrz np. http://monderia.bnx.pl), ale porównując to np. z A-W, Surmenią, czy (nieskromnie) Instytutem Historii Morbhan widać, że tezy o automatycznej brzydocie i obciachu php-fusion nie da się obronić.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki, Mandragorat Wandystanu

Ku celom archiwalnym:
Michał O'Rhada, Wolna Republika Morvan/Sarmacja
Timoteos Stefanosigos, Demokracja Surmeńska

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #24 on: Kwiecień 07, 2010, 10:22:34 am »

Odradzam korzystanie z darmowych serwerów PHP Fusion - ostatnio kasują strony :(
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Leesniak Dizaster

• Guest
« Reply #25 on: Kwiecień 07, 2010, 11:13:17 am »

Nie mam tak dużej wiedzy aby sam napisać dużą mikronacje więc skorzystam z Drupala którego będę powoli modyfikowal

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #26 on: Kwiecień 07, 2010, 15:11:38 pm »

Prościej jest zrobić własną stronę od wykorzystania CMS'a. Ja np potrafię docenić każdą własną pracę o ile widać, że zostało włożone choć trochę wysiłku. Zaś aby zwalić mnie z nóg ulepszeniem gotowców to trzeba się na prawdę postarać.

PHP nie jest trudny, w internecie jest cała masa gotowców, zaś co do html i cms, praktycznie wszystko co potrzebne można znaleźć tutaj: http://www.kurshtml.boo.pl

Harold

• Zaawansowany użytkownik
  • Stary Młody Winek
« Reply #27 on: Kwiecień 07, 2010, 19:19:06 pm »

Ja chciałbym widzieć wirtualną Japonię z lat 70-80 :D
Zapraszam do Wolnej Republiki Winktown!
http://www.mw.propl.eu/

Leesniak Dizaster

• Guest
« Reply #28 on: Kwiecień 07, 2010, 19:57:13 pm »

HTML i CSS umiem, znaczy cały czas szlifuję wiadomości bo wiadomo, wszystko się zapomina jeśli się tego nie używa. Co do PHP to umiem tylko instrukcję warunkową, pętlę i echo ;P Kiedyś brałem się za Jave ale niestety nie mam dużo czasu na rozwijanie miłości do informatyki więc poznawanie nowych języków w moim przypadku idzie bardzo wolno.

Co do Japonii to już mamy pomysł na stworzenie czegoś oryginalnego chodziarz muszę przyznać że Japonia to niezły pomysł :D

Juan Samirović el-Guevara de Vetonija

• Ekspert
  • Skrijat Vśehslawiji
    • ZF Mikrosławii
« Reply #29 on: Kwiecień 08, 2010, 14:08:10 pm »

Ja chciałbym widzieć wirtualną Japonię z lat 70-80 :D

Nie pamiętasz próby zwanej Tokugawą?