Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: Tworzenie mikronacji  (Read 7127 times)

Sven Haugland

• Użytkownik
  • **
Odp: Tworzenie mikronacji
« Reply #10 on: Kwiecień 06, 2010, 09:35:06 am »

Ciekawe...

Dobrze Juanie, Prosze... Uważam, że stronę można by zrobić w php, mozna również spróbować w html. Jednak jeżeli nie miało się wcześniej styczności z mikronacjami, to powinno się zamieszkać w jednej z nich, żeby zobaczyć na jakich zasadach to funkcjonuje.
Premier Królestwa Nordii
Wielbiciel Edelandu

Juan Samirović el-Guevara de Vetonija

• Ekspert
  • Skrijat Vśehslawiji
    • ZF Mikrosławii
« Reply #11 on: Kwiecień 06, 2010, 09:39:13 am »

Ciekawe...

Dobrze Juanie, Prosze... Uważam, że stronę można by zrobić w php, mozna również spróbować w html. Jednak jeżeli nie miało się wcześniej styczności z mikronacjami, to powinno się zamieszkać w jednej z nich, żeby zobaczyć na jakich zasadach to funkcjonuje.

Chcesz, to potrafisz. Oby tak dalej.

Leesniak Dizaster

• Guest
« Reply #12 on: Kwiecień 06, 2010, 09:44:57 am »

Mikronacje obserwowałem i wiem o co chodzi. Poza tym ja jestem odpowiedzialny za stronę techniczną. Dziękuję za odpowiedzi :)

Sven Haugland

• Użytkownik
  • **
« Reply #13 on: Kwiecień 06, 2010, 09:45:20 am »

Jednak mimo wszystko, jestem zdania, iż nie należy tworzyć kolejnych mikronacji tylko pomóc w rozwoju już istniejącym. Jeżeli interesuje się Pan hiostorią, to dobrym pomysłem są Austro-Węgry, jeżeli zaś skandynawią, to proponuję Nordię. Lecz, jeżeli Pan w luźniejszy sposób podchodzi do wirtualnych państw to w WinkTown tez się Pan odnajdzie. Również o państwie Juana nie mozna zapomnieć, bo z pewnością jest ono godne uwagi. Ale myślę, że na ten temat Juan już by więcej powiedział  ;)
Premier Królestwa Nordii
Wielbiciel Edelandu

Juan Samirović el-Guevara de Vetonija

• Ekspert
  • Skrijat Vśehslawiji
    • ZF Mikrosławii
« Reply #14 on: Kwiecień 06, 2010, 09:54:43 am »

Mikronacje obserwowałem i wiem o co chodzi. Poza tym ja jestem odpowiedzialny za stronę techniczną. Dziękuję za odpowiedzi :)

Można wiedzieć, jakie masz doświadczenie?

Svenie - dziękuję za zmianę tonu wypowiedzi.

Sven Haugland

• Użytkownik
  • **
« Reply #15 on: Kwiecień 06, 2010, 09:56:34 am »

Ależ proszę Juanie.
Premier Królestwa Nordii
Wielbiciel Edelandu

Leesniak Dizaster

• Guest
« Reply #16 on: Kwiecień 06, 2010, 10:56:34 am »

Byłem politykiem w jednej mikronacji, resztę tylko obserwowałem ale się nie udzielałem. Osoba odpowiedzialna za że tak powiem mikronacyjne sprawy jest aktywnym mieszkańcem w Okoczi.

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #17 on: Kwiecień 06, 2010, 16:36:49 pm »

Hmm... Wiedziałem, że skądś znam nazwisko Mac Dizaster...

No to tak: Drupal jak najbardziej się nada, warto pomyśleć o jakiejś gospodarce, gdy projekt się rozkręci (Najprostsze jest użycie PHBanku i 'gospodarki forumowej'). Jeśli dobierzesz dobry theme do drupala, to i jakiekolwiek forumowate rozszerzenie będzie dobrym rozwiązaniem, jednak jeśli szablon jest za wąski może być problem z odczytaniem wiadomości... Na razie tyle mam rad.

Pamiętaj też o owym gościu, co ma rozkręcać część mikronacyjną - czy miała już styczność z Drupalem? Czy będzie dla niego intuicyjny w obsłudze?
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Leesniak Dizaster

• Guest
« Reply #18 on: Kwiecień 06, 2010, 17:12:19 pm »

Panie Pawle dziękuję za bardzo przydatne rady :) Mam jeszcze jedno pytanie, czy są jeszcze jakieś ciekawe skrypty które przydadzą się w mikronacji ponieważ jeśli chodzi o PHP to znam tylko podstawy i dopiero się dokształcam.

Malcher Estery Naw

• Użytkownik
  • **
    • Wielka Polondia
« Reply #19 on: Kwiecień 06, 2010, 17:37:04 pm »

Zależy jakie ma Pan na myśli skrypty. "Chodzi" po mikronacjach php bank , który jest prostym skryptem umożliwiający tranzakcie bankowe .