Forum Mikronacje

Please login or register.

Login with username, password and session length

Author Topic: Wielka Polondia  (Read 5773 times)

Malcher Estery Naw

• Użytkownik
  • **
    • Wielka Polondia
Odp: Wielka Polondia
« Reply #10 on: Marzec 20, 2010, 00:30:26 am »

Przedstawiam zatem następną propozycję, dla lokalizacji Wielkiej Polondii.

PS Proszę, by Mikronacyjna Organizacja Kartograficzna ewentualnie wzięła pod uwagę obecne kontury południowej granicy Królestwa Nordii.
« Last Edit: Marzec 20, 2010, 00:34:11 am by Malcher Estery Naw »

Pavel' Abramovic: vel Abrams

• Ekspert
  • tytularny Prezydent Interlandu
    • Republika Interlandu
« Reply #11 on: Marzec 20, 2010, 08:11:40 am »

Ummm... Ludwik Bourbon nie jest tutaj w sytuacji pozwalającej na stawianie żądań i proponowanie jakichś bezsensownych układów, więc, panie Lavandier, może go pan ignorować.

A Mikronacyjna Organizacja Kartograficzna jest w tym momencie... zawieszona to lekko powiedziane. W tej chwili najbardziej aktualną mapę wydaje pan O'Rhada.
tytularny Prezydent Interlandu
(-) Pavel' Abramovic:

Mimo (za) oficjalnej tytulatury w opisie, powyższy post jest najprawdopodobniej prywatną opinią, chyba, że zaznaczono inaczej.

Ludwik Bourbon

• Ekspert
  • gadu-gadu: 5299529
« Reply #12 on: Marzec 20, 2010, 09:51:16 am »

Ummm... Ludwik Bourbon nie jest tutaj w sytuacji pozwalającej na stawianie żądań i proponowanie jakichś bezsensownych układów, więc, panie Lavandier, może go pan ignorować.

Ciekawe kiedy złożyłem ostatnio jakieś żądanie... Może Pan Abrams mnie oświeci?
« Last Edit: Marzec 20, 2010, 09:55:21 am by Ludwik Bourbon »

Malik-al-Mulk

• Administrator
  • Zaawansowany użytkownik
  • GG: 3580597
    • Zjednoczone Emiraty Chattycji i Shanii
« Reply #13 on: Marzec 20, 2010, 11:51:58 am »

Absolutnie... ale to absolutnie nie obrażając nikogo i ja uważam, że takie zachowanie RF jest takie troche... naciągane. Szansa, że znajdzie się chętny na zajęcie terenów zwolnionych przy granicy WP - RF (nawet jak je powiększyć badziej) jest na prawdę znikoma. Więc zamiast sąsiadów najprawdopodobniej zamiast sąsiadów będziecie tam mieli szarą plamę a gdyby WP wykazało się odrobiną inwencji po prostu zajęła by te tereny zaraz po zaakceptowaniu ich pozycji na mapie.
Młodszy Administrator Forum Mikronacje

Some people say you can´t talk with a gun in your mouth

Talerz

• Ekspert
  • Stary Winek
    • Pustkowia Winków
« Reply #14 on: Marzec 20, 2010, 12:25:10 pm »

Absolutnie... ale to absolutnie nie obrażając nikogo i ja uważam, że takie zachowanie RF jest takie troche... naciągane. Szansa, że znajdzie się chętny na zajęcie terenów zwolnionych przy granicy WP - RF (nawet jak je powiększyć badziej) jest na prawdę znikoma. Więc zamiast sąsiadów najprawdopodobniej zamiast sąsiadów będziecie tam mieli szarą plamę a gdyby WP wykazało się odrobiną inwencji po prostu zajęła by te tereny zaraz po zaakceptowaniu ich pozycji na mapie.

Podzielam opinię Malika.
(-) Otto von Teller vel Talerz
Przywódca mieszkańców Pustkowi Winków

Otto von Rütelheld

• Aktywny użytkownik
« Reply #15 on: Marzec 20, 2010, 12:52:24 pm »

Absolutnie... ale to absolutnie nie obrażając nikogo i ja uważam, że takie zachowanie RF jest takie troche... naciągane. Szansa, że znajdzie się chętny na zajęcie terenów zwolnionych przy granicy WP - RF (nawet jak je powiększyć badziej) jest na prawdę znikoma.
A ja się nie zgodzę. Winny jest mikroświat, który pozwoli nowym państwom na zajmowanie dowolnych terytoriów i tworzenia nowych połaci terenu na mapie zamiast namawiać do wykorzystania istniejących.

//edit: Jak rzadko kiedy pochwalam działanie władz RF, które chcą mieć więcej sąsiadów, oraz namawiam władze WP, żeby nie poddawały się głupim sądom, a tym bardziej NIC NIE PODBIJAŁY, bo powiększanie się o kolejne pixele nic nie przyniesie, a tylko zniechęci do WP.
« Last Edit: Marzec 20, 2010, 12:54:39 pm by Otto von Rütelheld »
/-/ Otto von Rütelheld
Obywatel Mikroświata i Apatryda
oddany Monarchii Austro-Węgier

Malcher Estery Naw

• Użytkownik
  • **
    • Wielka Polondia
« Reply #16 on: Marzec 20, 2010, 18:41:19 pm »

Uważam, że nie w mojej gestii jest kogokolwiek tutaj oceniać. Ustosunkowaliśmy się do propozycji Francji przedstawiając nową propozycję, gdyż szanujemy ich zdanie. Wielka Polondia nie ma tzw. "parcia na piksele". Chcemy spokojnie współistnieć na mapie z innymi mikronacjami na proponowanym fragmencie terytoria Nowego Kontynentu. Uważam, że nasza prośba jest uzasadniona, gdyż współtworzymy mikroświat już spory czas, jesteśmy uznaną mikronacją i mamy własne cele i ambicje by działać.

Einar

• Zaawansowany użytkownik
    • Królestwo Nordii
« Reply #17 on: Marzec 20, 2010, 19:51:40 pm »

Osobiście uważam, że to co mamy teraz może być jedynie 'zalążkiem' kontynentu.
Przecież on jest za mały. Można umieścić na nim kilka państw i więcej nie ma miejsca.
Należałoby dodać trochę terenów, by zwiększyć jego rozmiary. Chyba, że dla każdych 4-5 państw będzie się tworzyć nowy kontynent o podobnych rozmiarach jak ten.
Einar Bjørn Olavsen
Król Nordii

Malcher Estery Naw

• Użytkownik
  • **
    • Wielka Polondia
« Reply #18 on: Marzec 20, 2010, 19:59:35 pm »

Zgadzam się JKM,
wg mnie również powinno się dodać nowe tereny dla ewentualnych nowych mikronacji, podobnie jak to zostało zrobione na początku stworzenia Nowego Kontynentu.

« Reply #19 on: Marzec 22, 2010, 06:36:46 am »

I ja tak uważam.
Nie mam również nic przeciwko zaistnieniu Polondii na Nowym Kontynencie.
(-) Jego Arcyksiążęca Wysokość i Eminencja,
Ferdynand arcyksiążę von Habsburg Lotaryński Radziwiłł,
Kanclerz Wielki Rzeczpospolitej Obojga Narodów,
Arcyksiążę Monarchii Austro-Węgier, Arcyksiążę Rzeczpospolitej, Książę Gniezna, Wielki Książę Litwy, Hrabia Imperium Esperanto.